Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2006., 20:52   #1
Alergotest / Alergološko testiranje

Htjela bih se testirati na alergije, po mogucnosti sto prije, a cula sam da se testiranja obavljaju samo u odredjeno doba godine kad je u zraku najmanja koncentracija alergena pa me zanima da li je to istina i moram li stvarno cekati jesen ili se ipak mogu i sad testirati?
adrijanaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 21:13   #2
Ma nema ti to veze. Samo odi dobrom imunologu/alergologu.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 12:11   #3
Moja sestra baš je bila prije par dana na svetom duhu i radila taj test,alergična je skoro na sve trave,grinje i prašinu,a sad mora raditi i druge pretrage krvi i mora ići na bris nosa.Informacije radi,sada su neki doktori otišli na godišnji tako da ne znam ako ćeš se moći brzo naručiti.
tweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 16:14   #4
Ja sam se testirao kad sam imao upalu pluća da vide jel sam na šta alerkičan i sva sreća nisam.Daj zamisli ekipu koja je alergična na jaja(Umiru od gladi)
Don Giovani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 16:26   #5
Kaj mogu ja zatraziti uputnicu za alergotest iako nemama nekih velikih problema s alergijama (osim ananasa,to znam i bez alergotesta)?
Dal ce mi je doktor napisati?
Leilani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 20:23   #6
prvo odeš kod liječnice opće praxe...i s njom popričaš...pa ak ima potrebe, ona ti da uputnicu za dernatologa, pa ti odeš kod dermatologa, pa on razmotri situaciju, pa ak zaključi da je alergija, pošalje te na alerogtest, pa ti opet odeš kod liječnice opće praxe po uputnicu za alergotest, pa se opet vratiš kod dermatologa, pa te on naruči za testiranje...i onda ti dođeš i oni te testiraju...na ono na što sumnjaju (konzervansi, hrana, metali...)
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 10:07   #7
zasto kod dermatologa? pa ne manifestiraju se sve alergije kao promjene na kozi...vecina ljudi kise, smrca...a tu im dermatolog ne treba!
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 12:12   #8
Obično se alergije na hranu manifestiraju na koži, a na trave, pelud i sl. na dišnim putevima. Meni je štošta utvrđeno na alergo testu, ali praksa pokazuje nešto sasvim drugačije....osjetljivost na određene alergene se mijenja s godinama, pa nije na odmet se testirati svakih nekoliko godina.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 12:33   #9
Meni je štošta utvrđeno na alergo testu, ali praksa pokazuje nešto sasvim drugačije....osjetljivost na određene alergene se mijenja s godinama, pa nije na odmet se testirati svakih nekoliko godina.[/QUOTE]

meni upravo suprotno--zadnji alergo test mi nije skoro nista pokazao, ali mi i dalje nije dobro--kisem, smrcam, oci svrbe...povremeno i teze disem...a prije sam bila na sve i svasta alergicna
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 17:40   #10
pa na alergotestu te testiraju na 40ak najčešćih alergena, a ti si svakodnevno u dodiru sa puuuuno puno više alergena...
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 22:53   #11
Mozda je jednostavnije onda otic kod privatnika.Samo kojeg?
Dermatolog,ili?
Leilani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 14:09   #12
testiranje na alergije

Molim nekoga sa iskustvom da napiše kako se radi alergotestiranje???
Idem za 10 dana na Jordanovac,zbog jakih napadaja kašlja.
I kako se radi spirometrija??Dali je neugodno,bilno ili nešto treće
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 14:11   #13
Mislila sam "bolno"
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 14:45   #14
mene zanima kak se rjesit ti silnih prstica po licu i vratu i dekolteu. jebote, napalo me. mislim niakd tak nije.
stara veli da je to o sunca.
a nikad prije to nisam dobila.
neki savjet?
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 14:45   #15
mene zanima kak se rjesit ti silnih prstica po licu i vratu i dekolteu. jebote, napalo me. mislim niakd tak nije.
stara veli da je to o sunca.
a nikad prije to nisam dobila.
neki savjet?
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 15:26   #16
Quote:
bucek kaže:
Molim nekoga sa iskustvom da napiše kako se radi alergotestiranje???
Idem za 10 dana na Jordanovac,zbog jakih napadaja kašlja.
I kako se radi spirometrija??Dali je neugodno,bilno ili nešto treće
Nije bolno, samo neugodno. Zapravo, zavisi od reakcije. Zagrebu ti kozu i unesu (kapnu, ugrebu) malo alergena, potencijalnih, na unutrasnju stranu podlaktica. Obicno. Zavisi sto je i koliko doktor trazio. Mene su pikali po cijelim rukama i ledjima (ima tome prilicno godina, na Salati) i svrbilo je k'o sto vragova na mjestima gdje je bila jaka reakcija. Poslije mjere velicinu plikova ako su nastali, koliko svrbi isl.
Prije par godina smo testirali dijete, u Klaicevoj, samo podlaktice i poslije test iz krvi, nesto sto se zove rist-rast ili tako nekako. Vristala je kao magarica, ali ti si valjda malo veca
Spirometrija je puhanje u cijev, mjeri kapacitet pluca. Pazi, ja nemam pojma o tim stvarima s medicinske strane, samo iz svog, alergicarskog, iskustva (prasina i perje, citav zivot...)
Nadam se da ce naci sto te muci.
__________________
One person's stubborn is another person's stupid.
njusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 17:11   #17
Spirometrija nije nista strasno.Puses odnosno dises u cijev da stroj izmjeri kapacitet pluca.
Prvo testiraju kožnu reakciju na potencijalne alergene.S flomasterom označi točkice na koži i kapne kraj svake točkice iz bočice alergen.Po veličini plika koji nastane određuju jačinu alergije.
Pošto kožni test nije potpuno pouzdan i točan možda ćeš trebat vadit krv pa da ti iz krvi izmjere.
Sanguine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 20:58   #18
Quote:
njusa kaže:
Nije bolno, samo neugodno. Zapravo, zavisi od reakcije. Zagrebu ti kozu i unesu (kapnu, ugrebu) malo alergena, potencijalnih, na unutrasnju stranu podlaktica. Obicno. Zavisi sto je i koliko doktor trazio. Mene su pikali po cijelim rukama i ledjima (ima tome prilicno godina, na Salati) i svrbilo je k'o sto vragova na mjestima gdje je bila jaka reakcija. Poslije mjere velicinu plikova ako su nastali, koliko svrbi isl.
Meni nije bilo ni bolno ni osobito neugodno. Verovatno, jer mi se nije javila nikakva reakcija.

Quote:
Spirometrija je puhanje u cijev, mjeri kapacitet pluca.
Ni to nije ništa strašno, niti bolno.

Quote:
Nadam se da ce naci sto te muci.
Meni nisu, a alergijska kijavica ne prestaje. Kroz dva meseca idem na novo alergotestiranje. Doktorka se nada da će mi nešto pronaći.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 21:39   #19
Ja sam kao dijete išla na testiranje s tim bockanjem po rukama, nije bilo strašno, ali sam imala kasne reakcije pa na kraju nije bilo lako utvrditi na što sam alergična. Vadila sam i krv za IGe, a jednom sam bila na testiranju kad su mi na leđa zalijepili neki veliki flaster i to sam morala imati 2 dana, nakon toga sam išla na očitavanje.
Meni ti testovi uopće nisu strašni, spirometrija isto ništa posebno, puhneš i gotovo.

Quote:
sidora kaže:
mene zanima kak se rjesit ti silnih prstica po licu i vratu i dekolteu. jebote, napalo me. mislim niakd tak nije.
stara veli da je to o sunca.
a nikad prije to nisam dobila.
neki savjet?
Što se tiče alergije na sunce, u mojoj obitelji to imaju sve ženske s mamine strane, ja nisam nikada imala problema s tim, osim jedne godine na moru kada su mi po nogama i dekolteu poiskakali plikovi, dobila sam tablete i kremu, nisam smjela na sunce i prošlo je. Od tada se nije više pojavljivalo (ima sigurno 8 godina). Mojoj mami je dermatolog preporučio solarij (barem 5 puta prije mora, dobro bi bilo i tijekom cijele godine svakih 2 tjedna) kako bi se alergija na sunce manje javljala, jer se koža privikne.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 22:11   #20
Alergotest / Alergološko testiranje

ovako... danas sam kod liječnice tražila uputnicu, i (smotana kakva je), napisala je da me treba pregledati u pulmološkoj ordinaciji. gdje se ispituju respiratorne funkcije pluća ili tako nešto.

ja tijekom alergije nisam imala nikakvih problema sa sinusima ili plućima, nikakvih.
jedino sa očima. i zato mislim da mi treba onaj test (ne znam kako se zove) kada liječnik uzima uzorke alergenih tvari i bocka pacijenta.

vjerujem da sam u pravu. jesam li?
__________________
.......
povijest smrti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.