Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2007., 13:19   #21
A, tek kako sam došla do tog posta..
To je bio pravi proces..
Sve ostale kreme sa visokim zaštitnim faktor (Avene, Vichy, Uriage) su ko' bijeli kreč i masne do bola..

Dakle, moj post je namijenjen onima sa normalnom i mješovitom kožom, a sad preko ljeta moja koža je i masna..
Što se tiče obojenih krema s faktorom, meni su uglavno baš sve bezveze osim ove Bioderme, koja mi je pravo otkriće..
Evo jučer sam slučajno isprobala obojenu kremu od Sisly s faktorom, ali ona košta 490kn, mislim ono stvarno uvrijedljiva cifra..
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 20:14   #22
Quote:
PERLA-zd kaže: Pogledaj post
imam fluid koji je za masnu i mješovitu kožu
ja sam bas nedavno dobila taj fluid i stvarno je super. btw, u osijeku kosta 97 kn.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 21:25   #23
Quote:
vjecna_brucosica kaže: Pogledaj post
zanima dal netko ima iskustva sa kremam za lice sa zaštitnim faktorom.
kako je sunce ove godine zbilja pripeklo,mislim krenut sa korištenjem zaštitnih krema.
inače imam mješovitu kožu ali svaki je savjet dobrodošao
Probaj nešto od Eucerina. Ali prije traži testeriće od tete u apoteci...ja sam ih tražila neki dan i stvarno su bile velikodušne.
littlefoot78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 00:08   #24
Quote:
Crimson Petal kaže: Pogledaj post
ja sam bas nedavno dobila taj fluid i stvarno je super. btw, u osijeku kosta 97 kn.

u Rijeci 121.
__________________
idem malo vidjet šta ima na forumu
~Jesen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 23:22   #25
Ne kuzim koja je razlika npr. izmedju SPF 50 i 100. Vec taj 50 bi trebao biti potpuna zastita, zar ne? Ja zelim da mogu bit na suncu i da ne izgorim, ali da ipak uhvatim nesto malo boje. Pa bih uzela npr. SPF 20. Vidjela sam da Bioderma ima nekakvu kremu SPF 20 koja je dobra za problematicnu kozu i sprjecava pojavljivanje pristica nakon ljeta... Jel netko to mozda koristi?
mariposa78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 23:31   #26
SPF 100 se vise ne moze naci u EU. Preimenovan je u SPF 50+. To je zato jer su veci brojevi ulijevali previse sigurnosti. Ne postoji potpuna UV zastita. I ja nazalost dobivam boju, i sa SPF 50. Ocito UVA zastita nije toliko jaka (SPF je samo mjera UVB zastite, a kolika je UVA zastita se obicno ne oznacava na proizvodima).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 08:49   #27
a ona rozna krmica za lice, u tubici od balee.?? ima faktor 15.
jel tko probao-jel valja šta?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 10:15   #28
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
a ona rozna krmica za lice, u tubici od balee.?? ima faktor 15.
jel tko probao-jel valja šta?
koja to? ona young? kak to da svi pričaju da to čudo ima spf, a ja nigdje ne vidim?! aaaaa!!!!
hrčkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 10:45   #29
trebali bi u SVE kreme za lice stavljati zaštitni faktor, minimum 15. Ne znam zašto to nije tako.
Osim u noćne
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 11:36   #30
Trebali bi. Zato me sokira kako neki naglasavaju SPF 4.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 11:39   #31
bioderma photoderm max 50+ tonirana za grad i obicna za more. vrlo sam zadovoljna
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:00   #32
Quote:
hrčkica kaže: Pogledaj post
koja to? ona young? kak to da svi pričaju da to čudo ima spf, a ja nigdje ne vidim?! aaaaa!!!!
ma da..mislim da je to ta young (ne znam dal ja spadam jš u tu kategoriju sa 26... )

al piše, ono... baš velikim slovima SPF 15 (Još većim......)
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:03   #33
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ocito UVA zastita nije toliko jaka (SPF je samo mjera UVB zastite, a kolika je UVA zastita se obicno ne oznacava na proizvodima).
kupila sam bioderma photoderm spf 50+, pise da ima uva 35, to je dosta dobro, jel?
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:05   #34
To je super (ako je istina, naravno). UVA je obicno 10 ili cak manje
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:09   #35
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
To je super (ako je istina, naravno). UVA je obicno 10 ili cak manje
kako provjeriti?
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:20   #36
Ovisi o dobroj volji proizvodjaca hoce li ista napisati na pakiranju. Standarda je puno:
http://sun1.awardspace.com/Sunscreen.../Standards.htm
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:41   #37
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
trebali bi u SVE kreme za lice stavljati zaštitni faktor, minimum 15. Ne znam zašto to nije tako.
Osim u noćne
Ne treba svima, mnogi se uopce ne izlazu suncu tokom dana, kao ja na primjer . Npr. ja sam svaki dan od 9h do skoro 18h na poslu, kao i vecina ljudi pretpostavljam, tako da mi ne treba dnevna krema sa zastitnim faktorom, samo na odmoru ili vikendom.
mariposa78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:46   #38
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ne postoji potpuna UV zastita. I ja nazalost dobivam boju, i sa SPF 50.
To ti vjerujem, ja sam prije 2 god bila koristila kremu Bioderma sa SPF 100 na odmoru u dalekim juznim krajevima, mazala se stalno, cim bih izasla iz mora ponovno, i ipak sam vidljivo pocrnila (s obzirom na to da sam inace dosta svijetla). Dobro je sto uopce ne pocrvenis.
mariposa78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:56   #39
Quote:
mariposa78 kaže: Pogledaj post
Ne treba svima, mnogi se uopce ne izlazu suncu tokom dana, kao ja na primjer . Npr. ja sam svaki dan od 9h do skoro 18h na poslu, kao i vecina ljudi pretpostavljam, tako da mi ne treba dnevna krema sa zastitnim faktorom, samo na odmoru ili vikendom.
eh ja imam slično radno vrijeme, bila sam mišljenja da mi ne treba zaštita ono malo što pređem pješice po gradu. No ispalo je da je i to "malo" ipak dovoljno da mi sunce spali dekolte (to prvo strada) izgledala sam ko prasetina pečena, šarena. Daklem sada sam pametnija (ma da ) pa se već u proljeće mažem s nekom od ovih krema sa većom zaštitom, ali one baš nisu za svaki dan jel, smetaju mi faci.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 14:07   #40
Pa u 9 ujutro je Sunce vec izaslo i u 18 nije zaslo. Potrebna je UV zastita. I to 365 dana u godini.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:35.