Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2009., 19:35   #41
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
...iGO8 sam skinul na netu za probu..tako da vjerujem da ima koji bug, jer kad on izgubi komunikaciju na istom uređaju imam i Tom Tom Navigator 7 ( došao licenciran sa Xda) on radi!!!! Rupa ima, i nekad mada rijeđe se dogodi da rupa nastaje jer u datom trenu nema dovoljno satelita na horizontu, ali nestaje za kojih par minuta...
Vidim da se lagano zabavljaš i istražuješ aplikacije.

Šaljem ti na PP dva linka. Imat ćeš dovoljno materijala za zabavu kao i za istraživanje.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 23:13   #42
Quote:
cvor kaže: Pogledaj post
Za Europu mislim da je Garmin broj 1.
nije za europu nego samo za one koji neznaju za bolje.

btw, actros
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 19:37   #43
Da malo oživimo temu, kupujem navigaciju- pročitao sam kaj ste do sad napisali i vidim da svak svog "konja" hvali. Možda je najvažnije na koji se GPS uređaje može instalirati više programa i karti pa možeš birati naravno važno je da je kvalitetni uređaj koji brzo hvata signal- Kolko sam shvatio na Garmin, TomTom ne ide a na Mio i Vivax ide!? I jel znate neku super akciju koja trenutno traje!?
__________________
"Sve se plaća, sve se vraća"
doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 20:25   #44
baš i ja proučavam, mislim da je ovo dobra kupnja nađe se za gotovinu i po 1400 kn

http://www.auto-navigacija.com/ureda...ljno.aspx?a=32
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 23:06   #45
Frend kupio GoClever 3535 navigaciju nedavno, nekih 650kn je u trgovinama, bila kod mene par dana u autu dok sam išao u ZG i mogu samo pohvaliti uređaj, ima puno funkcija, ekran je dobar, definitivno ima boljih uređaja, ali za 650kn dobiješ i više nego dobru navigaciju.
Dardevil 1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 23:43   #46
paaa, ubij 2 muhe jednim udarcem. kupi win mobile based mobitel (tipa ipaq 914 - chipoteka 2700 kn) i ubaci garmin i adriaroute na njega. ima zadovoljavajuce veliki (nekome je to mali) display.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 18:25   #47
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
baš i ja proučavam, mislim da je ovo dobra kupnja nađe se za gotovinu i po 1400 kn

http://www.auto-navigacija.com/ureda...ljno.aspx?a=32
Točno je taj i meni zapao za oko, nije onaj najmanji a i ima karte cijele eu i navodno su iste kao i hvaljeni cardinale, a ako ti se ne svide uvjek možeš instaliratit nove-i to mi je najvažnije da ja mogu biratio koje hoću!! 300u je i moj izbor
__________________
"Sve se plaća, sve se vraća"
doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 18:27   #48
Sorry sad vidim da si ti izabrao 330u a ja bi 300u- isti su ali 300 nema bluetooth- meni netreba!
__________________
"Sve se plaća, sve se vraća"
doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 19:36   #49
i ovaj GoClever je također dobar za 1000 kn povoljniji od mia http://www.playcom.hr/artikl.asp?ite...uto-navigacija
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 01:13   #50
Quote:
doblo kaže: Pogledaj post
Sorry sad vidim da si ti izabrao 330u a ja bi 300u- isti su ali 300 nema bluetooth- meni netreba!

Potpuno si u pravu. BT na Mio 330 je gotovo potpuno beskorisan. Bolja je opcija model 300u ili ukoliko je potreban BT za handsfree onda treba razmisliti o modelu 360.

U međuvremenu je Mio izbacio novu seriju Moov modela (Mio Moov S505 ili S555) koji imaju novu generaciju sw-a Mio Spirit za kojeg kažu da je fenomenalan dok su karte unutar aplikacije i dalje jednako kvalitetne kao i do sada te se odabiru po istom ključu: "Najbolje što tržište nudi". Naravno updatei su i dalje za sve karte kao i za nove inačice sw-a besplatni. Osobno razmišljam o kupovini modela S555, ali se nadam da bi mi mogao prije kupovine stići na testiranje pa da iz prve ruke doznam isplativost investiranja u novi uređaj.

BTW
Ovaj gornji link na koji se referirate vodi na moju sada već skoro godinu dana staru recenziju, pa treba uzeti u obzir da iz Mia pušu neki noviji vjetrovi.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 14:04   #51
BTW
Ovaj gornji link na koji se referirate vodi na moju sada već skoro godinu dana staru recenziju, pa treba uzeti u obzir da iz Mia pušu neki noviji vjetrovi.[/QUOTE]

A kakvi vjetrovi pozitivni ili negativni. A vidio sam te nove navigacije s-liniju na njihovom site-u, sigurno su noviji i bolji ko i sve novo- mene zanima samo da li je trenutno na tržištu GPS-a moov 300 best buy ili se isplati istegnuti do s505 ili da pogledam i druge marke tipa goclever!
__________________
"Sve se plaća, sve se vraća"
doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 21:14   #52
U svakom slučaju pozitivni.

Ukoliko ti je navigacija potrebna dva-tri puta godišnje nema svrhe kupovati nešto skuplje od GoClevera.
Ukoliko je potreba za navigacijom češća onda je definitivno i potreba za kvalitetnijom navigacijom veća.

Kvalitetnije navigacije brže obrađuju podatke, imaju kvalitetnije GPS prijemnike i kavalitetniji su komad hardwera. Kvalitetnije navigacije prati adekvatna podrška i općenito se manje kvare.

Mio Moov 300 je odličan uređaj. Ukoliko se odlučiš za njega još samo trebaš odabrati koji model želiš.
FEU = Full Europe - U uređaju su predinstalirane karte kopletne istočne i zapadne EU. U HR se prodaje s oznakom "u" (Mio Moov 300u).

EEU = Eastern EU - Predinstalirane karte samo istočne EU. U HR se prodaje s oznakom "e" (Mio Moov 300e).

WEU = Western EU - Ne prodaje se u HR, ali ga se može kupiti u Italiji, Austriji... putem web shopova pa zbog toga upozoravam na njega.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 15:05   #53
Točno treba mi dva tri puta godišnje- ali ako je izbor između goclevera i moov 300 ja bi rađe moov osim ako goclever nema bolju i kvaliteniju tehnologiju- tipa hvatanja signala, kvalitete izrade i materijala. Samo me to zanima tko je kvalitetniji!?
__________________
"Sve se plaća, sve se vraća"
doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 15:23   #54
Mio je kvalitetniji po pitanju svega i za razliku od 170 kn netreba dvojiti http://www.diskont24.com/product.php...cat=249&page=1
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 17:47   #55
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
Mio je kvalitetniji po pitanju svega i za razliku od 170 kn netreba dvojiti http://www.diskont24.com/product.php...cat=249&page=1
Ovo je 'E' verzija i ima samo istočnu EU - jel problem nadodati i zapadnu EU kartu!? ili platiti više i uzeti 'U' verziju! Ja bi rađe platio manje pa se malo sam pozabavio -naravno ako nije problem skinuti sve karte.
__________________
"Sve se plaća, sve se vraća"
doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 18:15   #56
Goclever 4384 BT FM...iskustva?
Adaminfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 18:47   #57
Quote:
doblo kaže: Pogledaj post
Ovo je 'E' verzija i ima samo istočnu EU - jel problem nadodati i zapadnu EU kartu!? ili platiti više i uzeti 'U' verziju! Ja bi rađe platio manje pa se malo sam pozabavio -naravno ako nije problem skinuti sve karte.
može se sve, treba otkjučat uređaj i ide sve gore e sad neznam ni ja koliko je to posla za otkljčavanje i stavljanje drugih karti, nisam ni radio ni tražio kako se radi. ili dati još 200 čuna gore pa uzeti full europu i mir.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 23:10   #58
Quote:
doblo kaže: Pogledaj post
Ovo je 'E' verzija i ima samo istočnu EU - jel problem nadodati i zapadnu EU kartu!? ili platiti više i uzeti 'U' verziju! Ja bi rađe platio manje pa se malo sam pozabavio -naravno ako nije problem skinuti sve karte.
Ukoliko misliš na dodatak orginalne Miove SD kartice sa kartama zapadne EU onda se to financiski ne isplati, a i zauzet ti je SD slot ukoliko poželiš otključati uređaj, jer orginalne karte ne možeš prebaciti na drugu veću karticu.

Ukoliko si mislio na drugu verziju, odnosno na onu manje legalnu, ja osobno zastupam mišljenje da bi ipak trebao u orginalnom softweru imat karte kompletne EU. Moje mišljenje je takvo najviše zbog toga jer cracirane aplikacije često imaju nekave bugove. Pa ukoliko sve ostalo zakaže u nekoj vukojebini onda ti uvijek ostane orginalna aplikacija s kartama kompletne EU.
Pošto je razlika u cijeni između ta dva uređaja cca 200,00 kuna onda se svakako nameće zaključak da je 300u bolja investicija od 300e.

Ja bih rađe uzeo "u" ukoliko postoji potreba zbog putovanja po zapadnoj EU, a osim toga update karata je besplatan pa početni trošak od dvjesto kn ostaje kao jedini izdatak koji će se osjetiti.

Ehh da, skoro sam zaboravio napomenuti da na orginalnu aplikaciju ne možeš dodati cracirane karte ostatka EU, nego uređaj treba otključati i onda pokrenuti još jedan "isti" MioMap (čitaj cracirani) da bi mogao stavit karte kompletne EU.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 18:14   #59
Quote:
ile.ri kaže: Pogledaj post
Ukoliko misliš na dodatak orginalne Miove SD kartice sa kartama zapadne EU onda se to financiski ne isplati, a i zauzet ti je SD slot ukoliko poželiš otključati uređaj, jer orginalne karte ne možeš prebaciti na drugu veću karticu.

Ukoliko si mislio na drugu verziju, odnosno na onu manje legalnu, ja osobno zastupam mišljenje da bi ipak trebao u orginalnom softweru imat karte kompletne EU. Moje mišljenje je takvo najviše zbog toga jer cracirane aplikacije često imaju nekave bugove. Pa ukoliko sve ostalo zakaže u nekoj vukojebini onda ti uvijek ostane orginalna aplikacija s kartama kompletne EU.
Pošto je razlika u cijeni između ta dva uređaja cca 200,00 kuna onda se svakako nameće zaključak da je 300u bolja investicija od 300e.

Ja bih rađe uzeo "u" ukoliko postoji potreba zbog putovanja po zapadnoj EU, a osim toga update karata je besplatan pa početni trošak od dvjesto kn ostaje kao jedini izdatak koji će se osjetiti.

Ehh da, skoro sam zaboravio napomenuti da na orginalnu aplikaciju ne možeš dodati cracirane karte ostatka EU, nego uređaj treba otključati i onda pokrenuti još jedan "isti" MioMap (čitaj cracirani) da bi mogao stavit karte kompletne EU.
Slažem se, platim 200 kuna i miran sam-rizik je u ovom slučaju prevelik. kakva je trenutna situacija sa kartam na mio uređajima- jel je mio i "superhvaljenom" cardinale imaju istu kartu koju razvija neki hrvatski ured -mislim da sam to pročito na nekom forumu!?
__________________
"Sve se plaća, sve se vraća"
doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:27   #60
Quote:
doblo kaže: Pogledaj post
Slažem se, platim 200 kuna i miran sam-rizik je u ovom slučaju prevelik. kakva je trenutna situacija sa kartam na mio uređajima- jel je mio i "superhvaljenom" cardinale imaju istu kartu koju razvija neki hrvatski ured -mislim da sam to pročito na nekom forumu!?
Delomično si u pravu. Da, imaju istu kartu, ali samo HR i BiH. Mireo je Hrvatska firma koja razvija odličnu kartu HR i BiH za svoju aplikaciju Cardinale (Black Edition), ali isto tako tu kartu razvija i za Mio. Tu priča s kartama završava jer Mio i Mireo koriste za ostatak EU karte lokalnih digitalnih kartografa gdje god je to moguće (što je za mene najbolja opcija), dok što se tiče ostatka karata koriste karte Tele atlasa.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:10.