Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2006., 16:33   #81
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
S druge strane, kada osmi razredi odu, kroz koji mjesec gotovo redovito dođu pozdraviti samo oni iz strukovnih škola. Ostali snobići odlepršaju...
haha, snobici ?
nemozes kriviti ljude sto im se mozgovi razvijaju i shvacaju da je vjeronauk bulšit...
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 16:42   #82
Quote:
crtica kaže:
I kakve ćeš ti imati koristi od toga, što će jedna religija izumrijeti?
Zašto si vesel, objasni ti nama svima...
A zasto si ti rekao .."hoce poslije islama" zasto se odmah hvatate druge teme...
Pitanje je "da li ce izumrijeti"
Ja sam rekao da...Sa tu ima lose..Moje misljenje..Moras odmah pobiti...
__________________
Zvao sam je Emili
-ParadoX- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 16:45   #83
Quote:
kabadel7 kaže:
najbolje je traziti sam vezu sa Bogom i odgovore od Njega.
Jesi li siguran? Kako točno dolaziš do te spoznaje?
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 17:32   #84
vi mozete do sutra da se svadjate i da diskutujete da li ce hriscanstvo izumruti... ali niko od vas to ne zna... tako da vam je uzalud sve to...
chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 17:49   #85
Quote:
chief kaže:
vi mozete do sutra da se svadjate i da diskutujete da li ce hriscanstvo izumruti... ali niko od vas to ne zna... tako da vam je uzalud sve to...
Ne znas i hoces li umrijeti sutra pa zivis...Znaci i mi diskutujemo..
__________________
Zvao sam je Emili
-ParadoX- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 17:51   #86
Quote:
-ParadoX- kaže:
Ne znas i hoces li umrijeti sutra pa zivis...Znaci i mi diskutujemo..
ja se ne brinem oko toga jer verujem u Boga...
chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 10:39   #87
Quote:
Michael Collins kaže:
Je li Krščanstvo izumrlo? Sve mi se više čini da skoro sve civilizirane države (Engleska,Njemačka,SAD,Nizozemska i sl.) su danas većinom ateističke države, sa vrlo malim brojem vjernika, da ne govorim da skoro nitko ne ide u crkve, a kultura i mediji su otvoreno ateistički
Pročitaj "Posljednja vremena" i "Pomrčina sunca" Michael O'Brian
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 02:10   #88
Quote:
Michael Collins kaže:
Je li Krščanstvo izumrlo? Sve mi se više čini da skoro sve civilizirane države (Engleska,Njemačka,SAD,Nizozemska i sl.) su danas većinom ateističke države, sa vrlo malim brojem vjernika, da ne govorim da skoro nitko ne ide u crkve, a kultura i mediji su otvoreno ateistički
Šta razumeš pod pojmom "civilizirane" Šta je to "civilizovanost"?

A Hrišćanstvo, ne izgleda mi izumrlo. Samo nije ustoličeno "in power", a to je već do pada ehm.... "civilizovanih" ljudi.
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 04:26   #89
Quote:
Michael Collins kaže:
Mogu misliti što su tek muslimani radili krščanima nakon što su zauzeli Jeruzalem.
Svi pričaju o križarima kao zločincima, a ti isti muslimani bi te i danas ubili jer ne vjeruješ u ono što oni vjeruju. Zahvali Bogu što živiš u Krščanskoj državi u kojoj možeš pljuvati po svojoj(ili vjeri tvojih predaka, pretpostavljam da si ateistkinja,i to je tvoje pravo) vjeri, a ne u npr. Iranu ili Saudijskoj Arabiji
Nisu im radili apsolutno nista.
I to je jos jedan poraz krstasa u Jerusalemu...pored vojnog.
Procitaj malo na internetu...
svetlana s is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 05:55   #90
Nikada nece kriscanstvo da izumre,naprotiv ovdje u Canadi a znam i za Ameriku da je u porastu i da se crkve samo grade.Dva TV programa su kriscanska koja se gledaju 24 sata.Crkve su prepune i predivno je biti dio slavljenja,kada 4000 dusa pjeva i slavi Gospoda.Ali u isto vrijeme je velika netrpeljivost prema muslimanima.Ljudi ne zele da rade i zive blizu njih.Poslije 11 Septembra svi puni gorcine prema muslimanima i mogu vam reci da svakim danom sve vise raste taj jaz
samarjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 07:09   #91
Zar krscanstvo nebi trebalo uciti ljude toleranciji prema drugima? Kakva je vjera u tih ljudi kad ih je CNN-ova propaganda natjerala da pogaze ono sto je Isus propovjedao?

Po ovom tvom postu krscanstvo je i-te-kako izumrlo.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 08:20   #92
Quote:
samarjanka kaže:
Poslije 11 Septembra svi puni gorcine prema muslimanima i mogu vam reci da svakim danom sve vise raste taj jaz

Eto ti dobar start za svjetski rat "U ime Boga".
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 08:56   #93
A da se prvo dogovorimo: ŠTO je to kršćanstvo ?

Quote:
r0nin kaže:
Zar krscanstvo nebi trebalo uciti ljude toleranciji prema drugima? Kakva je vjera u tih ljudi kad ih je CNN-ova propaganda natjerala da pogaze ono sto je Isus propovjedao?
Ako je kršćanstvo politička sila (Bush & comp.) ono sigurno jača i osvaja svijet.

Ako bi biti kršćanin značilo provoditi/živjeti Isusov nauk
- možemo reći da kršćana ( pa dakle i kršćanstva) uopće nema.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 09:36   #94
Mislim da ne vjeruju svi krscani u Isusov nauk, ali poanta je jasna.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 10:02   #95
Quote:
Veni kaže:
haha, snobici ?
nemozes kriviti ljude sto im se mozgovi razvijaju i shvacaju da je vjeronauk bulšit...
A pod čijim utjecajem shvaćaju da je vjeronauk "bulšit"? Da vidimo: možda pod utjecajem roditelja koji su ih upisali da nemaju problema za krizmu, to će obaviti pa onda zbogom crkvi do vjenčanja, krštenja, sprovoda... Možda pod utjecajem roditelja koje doma čuju kako pričaju da Crkva izvodi gluposti, ne hrani siromašne, a sama leži na novcu, skuplja umjetnine... Ako shvate da je vjeronauk "bulšit" što ga onda upisuju u srednjoj školi? Radi prosjeka? Tko je onda "bulšit" ? Predmet koji iznosi sadržaj i način življenja vjere ili oni koji se s tim ne slažu, a prodaju se za peticu/četvorku? Ta se ocjena može dobiti i na etici, kemiji... Ali, da, vjeronauk slovi kao predmet za koji treba malo učiti.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 11:32   #96
Quote:
Brazda kaže:
A pod čijim utjecajem shvaćaju da je vjeronauk "bulšit"?
vlastitog

Quote:
Da vidimo: možda pod utjecajem roditelja koji su ih upisali da nemaju problema za krizmu, to će obaviti pa onda zbogom crkvi do vjenčanja, krštenja, sprovoda... Možda pod utjecajem roditelja koje doma čuju kako pričaju da Crkva izvodi gluposti, ne hrani siromašne, a sama leži na novcu, skuplja umjetnine...
oni koji su pod utjecajem roditelja ostaju u crkvama, jer krscanski roditelji, sto su veci vjernici, to im teze pada da im sin/kci ne zeli vise provoditi nedjelju u crkvi izvikujuci gluposti izmisljenom bogu, i to ih vise sile da bas budu krscani

Quote:
Ako shvate da je vjeronauk "bulšit" što ga onda upisuju u srednjoj školi?Radi prosjeka? Tko je onda "bulšit" ?
da, radi prosjeka, a bulšit je skolski sustav koji jos uvijek dopusta vjeronauk kao izborni predmet.

Quote:
Predmet koji iznosi sadržaj i način življenja vjere ili oni koji se s tim ne slažu, a prodaju se za peticu/četvorku? Ta se ocjena može dobiti i na etici, kemiji... Ali, da, vjeronauk slovi kao predmet za koji treba malo učiti.
da, moze se dobiti na etici i na kemiji i na bilo kojem ostalom predmetu.
ali to sto netrebas imati mozak za 5 iz vjeronauka samo opet iznova potvrdjuje da je vjeronauk bulšit
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 12:09   #97
Quote:
Veni kaže:
vlastitog


oni koji su pod utjecajem roditelja ostaju u crkvama, jer krscanski roditelji, sto su veci vjernici, to im teze pada da im sin/kci ne zeli vise provoditi nedjelju u crkvi izvikujuci gluposti izmisljenom bogu, i to ih vise sile da bas budu krscani


da, radi prosjeka, a bulšit je skolski sustav koji jos uvijek dopusta vjeronauk kao izborni predmet.


da, moze se dobiti na etici i na kemiji i na bilo kojem ostalom predmetu.
ali to sto netrebas imati mozak za 5 iz vjeronauka samo opet iznova potvrdjuje da je vjeronauk bulšit

A to što si uvidio da je vjeronauk "bulšit" i "što ne trebaš imati mozak za 5 iz vjeonauka", a ideš na vjeronauk, ne znači ništa drugo nego da si i sam "bulšit" jer se prodaješ za ocjenu, odnosno za par sati učenja, tj. neučenja.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 12:54   #98
tocno to, i mislim da ako to ne dokazuje koliko je krscanstvo jadna religija sa jadnim sljedbenicima, onda stvarno neznam sta jos treba
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 13:46   #99
Quote:
Michael Collins kaže:
Križarski ratovi su bili pokušaj krščanskih vitezova da oslobode Svetu zemlju, koju su muslimani osvojili. Zašto bi se mi trebali ispričati, a ne muslimani?
Ehm, i muslimanima je ta "sveta zemlja" isto "sveta" koju su muslimani "oslobodili" od krivovjernika... sada tko je tu lud? Zdrav razum kaže da su obje grupacije (a i treća židovska).

Nego "zaboravio" si ona pljačkanja i ubijanja koja su se dogodila "po putu" kao naprimjer Konstantinopola (kakve veze ima sa "svetom zemljom" to nam možeš ti objasnit) te Zadra - e sada nam objasni i ovo sa pljačkanjem Zadra.

Quote:
-ParadoX- kaže:
Mislim da izumire ili prelaze na islam.....
Prelaze u ateiste/agnostike a uvoze muslimane...to je bitna razlika.

Quote:
crtica kaže:
I zato se RKC ispričala
Znači, idemo dalje...niti jedna druga službena religija nije imala snage priznati svoje grijehe, štoviše islam i danas tvrdi da nije nikad nikakvo nasilje provodio u svom širenju, znači oni još nisu u stanju ni sagledati povijest, a kamoli se ispričati...
Tvoja RKC ima par problemčića:
  1. obično se "ispriča" (i to u obliku jednog, pazi sada: PISMA!!) sa jedno prosječno 300 godina zakašnjenja. U zadnje vrijeme to se smanjilo na jedno 60 godina - holokaust. Napreduje!
  2. Čekamo da vidimo kada će se "ispričati", (pismom naravno) za onaj problemčić sa seksualnim napastvovanjem djece od strane svećenika
  3. Čekamo da vidimo kada će se ispričati za genocid koji provodi Subsaharskoj Africi. (da, jako puno ljudi tamo kršćani i spase od gladi ali ubiju ih još više)
__________________
Oholost, Škrtost, Bludnost, interista/romanista, Neumjerenost u jelu i piću, Srditost, Lijenost
2004/05 Juventus, 2005/06 Juventus, 2006/07 nije odigrano, 2007/08 Juventus, 2008/09 AC Milan, 2009/10 ?
EnzoGiovanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 16:16   #100
Quote:
chief kaže:
ja se ne brinem oko toga jer verujem u Boga...
ONda ne vrijeđaj druge ako u njega vjerujes..
__________________
Zvao sam je Emili
-ParadoX- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.