Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2016., 11:00   #81
Quote:
VirgilM kaže: Pogledaj post
hahahahahaha!!!!!!! TI dao novac za mene i takve A moji roditelji i preci i bliza i daljna familija nisu davali novac za TEBE i takve kao ti? Ali ja se slazem, ja novaca imam, da nisam isao besplatno u skolu ko klinac, bi mi roditelji platili a ne TI. Ali treba ukinuti i placanje crkvi i penzionerima takodjer, sve ukinuti? Ja sam za. Proracun bi bio super onda. Tko si nije ustedio ili nema svoj biznis nek crkne, to je tvoj stav. Meni nebi bilo nista, ali vecini............ kad nema za rezije ili za papati bi narod digao revoluciju, pa se svadjaj sa njima hehehe. JA bi to gledao iz naslonjaca na tv-u. Nemam sa drzavnim proracunom nista, sve imam svoje i kak bi malnar rekao ko vas jebe. Ali kad je u pitanju osobna sloboda gradjana, to se ne moze platiti, to nema veze sa placanjem, sloboda je iznad novca.
Sve i da imaš sve što ti treba, pitanje je možeš li to i zaštititi u vremenima kada je teško jer ima onh koji nemaju, misliš da bi se libili da ti ne upadnu u kuću, žene odvedu na silovanje, a tebe na ražanj?

Vojska i policija moraju ostati funkcionalni pod svaku cijenu jer oni su jedina brana od totalne anarhije. Sustava apsolutnog kaosa gdje svi gube, a većina i ono najvrijednije što imaj, goli život.

Ipak vojska treba biti profesionalizirana. Problem nije platiti kvalitetu već nekvalitetu kakva je sada.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 11:18   #82
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
pa da, kaj ti imas placati penzioneru?
covjek je radio i uplacivao i posteno bi bilo da dobije SVOJ novac, jer on ga je i zaradio
a ti se valjaj od smijeha koliko hoces, kad vec nemas obraza priznati koliko si ti dobio od ovog drustva, na silu oteto nama koej boli kurac za tebe, kao sto tebe boli kurac za ideju da bi ti trebao nekoga braniti i sluziti dustvu
NE! Da danas nema radnika, buduci i sadasnji penzioneri nebi imali penzije jer nitko nebi punio drzavni proracun. Jos fali 35 milijardi za penzije.

Ja nisam nista dobio od drustva osim mogucnosti za besplatno skolovanje i osnovno zdravstvo, da nisam, platio bi ga i opet bi bilo isto. Meni svejedno. Ja nisam trazio da mi to drustvo daje, niti ga molio, nego ako je to norma, a tada u jugi je to bila norma da je skolovanje besplatno, kome bi ga ja onda placao cak i kad bi htio? Nije bilo privatnih osnovnih skola tada bar kolko je meni poznato.

A ovo za nekoga braniti i sluziti drustvu je jako sklizak teren iz vise razoga. Prvo, ovo drustvo niti ne zna da ja postojim, eto toliko sam bitan ovom drustvu, pa s toga je ono toliko i bitno meni. A ti bivsi jna vojnice, sto nisi branio tu svoju drzavu u kojoj si sluzio tu vojsku? Ili tvoj stari, svejedno... Pa ta drzava je davala i stanove, i stalne poslove, besplatno skolsstvo, zdravstvo, putovanja sa firmama itd... Ali kad je trebalo braniti tu drzavu ti si ju gustom rusio. Vidis, kako je moral sklizak teren. A onda ekipa snima tv serije kako nam je bilo super u 80tima, zamisli sa tim 'zlim' srbima hahaha....
Tu se toliko drzava promjenilo, i toliko te drzave zaboli za moje postojanje i buducnost, da isto takvo osjecanje imam i ja. A uostalom, sto je to drzava? Bitno je da ljudi zive ok na ovoj jedinoj prirodnoj drzavi planeti zemlji, a te umjetne ucrtane granice, zastave itd.... su i tako predmet ratovanja izmedju ovih ili onih. A vi koji volite vojni rok, ste pravo topovsko meso za takve. Ja vas gledam na tv-u, i promatram kako gubite glavu, djelove tjela, sipate mrznju, onako smireno kao neki psihijatar.. Ja ne znam koliko ljuddima na ovoj planeti treba da dodje iz guzice u glavu da u oruzju nema nista romanticno, pogotovo se ubijati zbog tih izmisljenih drzava, granica itd..

Kazes ideja za obranu? Pa dok snimaju serije kako je bilo super u jugi, 'crno bijeli svijet' konkretno, onda pitam od cega obrana? Od koga? Zivis u jugi sa srbima, sve ti je super, a onda preko noci treba neka obrana? Kako to? Da nije ndh emigracija povratkom 91 ovdje kriva? Jer ispada da su to neki paralelni svemiri. Jedni nesto brane a drugi od tih od kojih se branimo snimaju serije kako je bilo super kad smo bili zajedno. Dakle, ta osjecaj za neko drustvo ili neku drzavu koje se mjenjaju, to ti je jako subjektivno znas. KAzu neki pa zasto su ginuli? Pa zasto su partizani hrvatski ginuli? Za drzavu koju su ovi srusili? Zasto su domobrani u austrougarskoj ginuli? Mislim svi su oni ginuli za neke drzave koje ne postoje vise, a ovo je balkan a ne njemacka ili francuska, tko zna hoce li opet neka druga drzava doci pa ce i ovi danas reci da su bezveze ginuli. Uglavnom, to je sve za raju, ja ne zelim biti dio toga. Ako dodje ugroza, ja uvjek imam gdje daleko otici. Zalim samo one koji nemogu. Ima ona izreka: "Ja ne zelim biti dio misterije tvog simbola". To znaci, ratuj i ubijaj koga hoces ali nemoj mene uvlaciti u to, ja svijet vidim drugacijim ocima. Malo filzofije...
VirgilM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 11:18   #83
tocno saurs, dobro objasnjeno, samo njemu se to ne svida
a protiv toga ni jedan argument nije dovoljno dobar, dok ne osjete na svojoj kozi

vojska treba biti profesionalizirana, no mi nikad anecemo imati dovoljno novaca i dovoljno profi vojske
onda se obicno radi tako da profesionalci budu ostrica, a pozivnici tijelo maca
takoder je jos jedna jako bitna komponenta domoljublje i moral
gingis kan je osvojio kinu tako sto je kineskim profesionalnim vojnicima ponudio bolju lovu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 11:24   #84
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Sve i da imaš sve što ti treba, pitanje je možeš li to i zaštititi u vremenima kada je teško jer ima onh koji nemaju, misliš da bi se libili da ti ne upadnu u kuću, žene odvedu na silovanje, a tebe na ražanj?

Vojska i policija moraju ostati funkcionalni pod svaku cijenu jer oni su jedina brana od totalne anarhije. Sustava apsolutnog kaosa gdje svi gube, a većina i ono najvrijednije što imaj, goli život.

Ipak vojska treba biti profesionalizirana. Problem nije platiti kvalitetu već nekvalitetu kakva je sada.
Tako je. Organi reda moraju postojati. Ali ovdje govorimo o vojnom roku, i povela se rasprava o pravu na slobodu. To za upadanje, pa to mogu i sad, kao da bi ih ja mogao zaustaviti. A mrtav cu biti jednog dana i tako i onako. Ne, kad je ratno stanje ja se micem odavde. Onaj tko ne moze njega mi jedino zao. Ili nek ide na silu negdje, jebes imovinu, ili ce morati u rat, ali to je na svakoj osobi da odluci za sebe. Ja se mogu i saliti i sve ali poanta je da ono sto je tebi bitno meni ne mora biti bitno, ono u sto ti vjerujes ja ne moram, i osnovna sloboda bez prisile, ja sam bio po svuda, i osjecam se kao kozmopolit, znaci svugdje na svijetu se mogu osjecati doma - mislim na civilizirana drustva a ne afriku ili slicno.. cisto da preduhitrim pametovanje. To je demokracija.
VirgilM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 11:27   #85
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
tocno saurs, dobro objasnjeno, samo njemu se to ne svida
a protiv toga ni jedan argument nije dovoljno dobar, dok ne osjete na svojoj kozi

vojska treba biti profesionalizirana, no mi nikad anecemo imati dovoljno novaca i dovoljno profi vojske
onda se obicno radi tako da profesionalci budu ostrica, a pozivnici tijelo maca
takoder je jos jedna jako bitna komponenta domoljublje i moral
gingis kan je osvojio kinu tako sto je kineskim profesionalnim vojnicima ponudio bolju lovu
Dok ti pricas o dzingis kanu i mačevima, ja sam na na nekoj od plaza u svijetu, pijuckam nesto, uzivam u ljubavi, radu, zivotu, a crnu kroniku nekih dalekih balkanskih drzava kad mi dodje na tv, ja prebacim kanal... Vidis koliko smo mi daleki svjetovi.
VirgilM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 11:34   #86
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
tocno saurs, dobro objasnjeno, samo njemu se to ne svida
a protiv toga ni jedan argument nije dovoljno dobar, dok ne osjete na svojoj kozi

vojska treba biti profesionalizirana, no mi nikad anecemo imati dovoljno novaca i dovoljno profi vojske
onda se obicno radi tako da profesionalci budu ostrica, a pozivnici tijelo maca
takoder je jos jedna jako bitna komponenta domoljublje i moral
gingis kan je osvojio kinu tako sto je kineskim profesionalnim vojnicima ponudio bolju lovu
Nema mu se što sviđati ili ne sviđati. Kada su teška vremena, opći je kaos i ne funkcionira zakon i red. Onda bi zvao Boga u pomoć. Čovjek je životinja koju samo provedba zakona drži pod kontrolom. Da nije tako, vrlo brzo bi film Mad Max postao realnost. Jebi ga, ne dijele svi ljudi ovoga svijeta pacifističke stavove i zato neki red mora postojati.

Hrvatska vojska bi mogla i sama zarađivati novac, a time i ratno iskustvo da se prijavljuje na kojekakve misije po svijetu. U svijetu se uvijek vodi neki rat, a rat je biznis i samim time mjesto za zaradu novca i znanja u prvom redu.
Domoljublje je malo iluzorno tražiti u ovom trenutku jer su političari toliko ogadili ovu državu narodu uništavanjem iste na svim razinama da će biti potrebno izvjesno vrijeme poboljšavanja odnosa između političke elite i naroda, a tek onda uvođenje nekog domoljublja na scenu. Domoljublje je danas nažalost najisprostituiraniji izraz i ljudima je toga više dosta.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 11:38   #87
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Nema mu se što sviđati ili ne sviđati. Kada su teška vremena, opći je kaos i ne funkcionira zakon i red. Onda bi zvao Boga u pomoć. Čovjek je životinja koju samo provedba zakona drži pod kontrolom. Da nije tako, vrlo brzo bi film Mad Max postao realnost. Jebi ga, ne dijele svi ljudi ovoga svijeta pacifističke stavove i zato neki red mora postojati.

Hrvatska vojska bi mogla i sama zarađivati novac, a time i ratno iskustvo da se prijavljuje na kojekakve misije po svijetu. U svijetu se uvijek vodi neki rat, a rat je biznis i samim time mjesto za zaradu novca i znanja u prvom redu.
Domoljublje je malo iluzorno tražiti u ovom trenutku jer su političari toliko ogadili ovu državu narodu uništavanjem iste na svim razinama da će biti potrebno izvjesno vrijeme poboljšavanja odnosa između političke elite i naroda, a tek onda uvođenje nekog domoljublja na scenu. Domoljublje je danas nažalost najisprostituiraniji izraz i ljudima je toga više dosta.
Pa prvi razumniji post. Dali zaradjivati na tudjoj muci po tudjim ratovima, a kao ovdje svi veliki vjernici i moralisti, ne znam kako to ie jedno s drugim. Neki drugi ce reci pa i na nama su zaradjivali... kako god. Nije ti jasno a rekao vise puta, krene pizdarija, unutar 24 sata ja sam van hr.
VirgilM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 11:40   #88
Quote:
VirgilM kaže: Pogledaj post
Dok ti pricas o dzingis kanu i mačevima, ja sam na na nekoj od plaza u svijetu, pijuckam nesto, uzivam u ljubavi, radu, zivotu, a crnu kroniku nekih dalekih balkanskih drzava kad mi dodje na tv, ja prebacim kanal... Vidis koliko smo mi daleki svjetovi.
aha...
ok, ako ti tako kazes
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 11:46   #89
Quote:
VirgilM kaže: Pogledaj post
Tako je. Organi reda moraju postojati. Ali ovdje govorimo o vojnom roku, i povela se rasprava o pravu na slobodu. To za upadanje, pa to mogu i sad, kao da bi ih ja mogao zaustaviti. A mrtav cu biti jednog dana i tako i onako. Ne, kad je ratno stanje ja se micem odavde. Onaj tko ne moze njega mi jedino zao. Ili nek ide na silu negdje, jebes imovinu, ili ce morati u rat, ali to je na svakoj osobi da odluci za sebe. Ja se mogu i saliti i sve ali poanta je da ono sto je tebi bitno meni ne mora biti bitno, ono u sto ti vjerujes ja ne moram, i osnovna sloboda bez prisile, ja sam bio po svuda, i osjecam se kao kozmopolit, znaci svugdje na svijetu se mogu osjecati doma - mislim na civilizirana drustva a ne afriku ili slicno.. cisto da preduhitrim pametovanje. To je demokracija.
Demokracija se sinko održava oružjem i opresijom, sviđalo se to tebi ili ne. Za ova društvena uređenja koja sada uživamo, proliveno je krvi do koljena i prolijeva se još uvijek. Misliš da su gospoda europljani bolji od afrikanaca? Ti afrikanci i financiraju standard cijelog ovog kontinenta kao i ostatka svijeta. Niske cijene svih proizvoda koje uživamo su niske zato što oni rade faktički besplatno, dakle proizvode i izvoze vrijedne sirovine za kikiriki, odnosno eksploatira ih se. Da se zatvori afrička pipa bi vidio koliko dugo bi ovo ostao civiliziran kontinent. Vratili bi se u doba feudalizma preko noći.
Treba zadovoljiti visokostandardno društvo od 500 milijuna glava, a to jako puno košta. Da bi ti bio kozmopolit i demokrat za to netko drugi rmbači sa puškom iznad glave.

Za uvođenje vojnog roka nisam, no za platiti jebačku vojsku jesam. Sigurnost je prvi uvjet samog života, svakog poslovanja, funkcioniranja pojedinca i društva tako i svega ostalog.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 12:12   #90
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Demokracija se sinko održava oružjem i opresijom, sviđalo se to tebi ili ne. Za ova društvena uređenja koja sada uživamo, proliveno je krvi do koljena i prolijeva se još uvijek. Misliš da su gospoda europljani bolji od afrikanaca? Ti afrikanci i financiraju standard cijelog ovog kontinenta kao i ostatka svijeta. Niske cijene svih proizvoda koje uživamo su niske zato što oni rade faktički besplatno, dakle proizvode i izvoze vrijedne sirovine za kikiriki, odnosno eksploatira ih se. Da se zatvori afrička pipa bi vidio koliko dugo bi ovo ostao civiliziran kontinent. Vratili bi se u doba feudalizma preko noći.
Treba zadovoljiti visokostandardno društvo od 500 milijuna glava, a to jako puno košta. Da bi ti bio kozmopolit i demokrat za to netko drugi rmbači sa puškom iznad glave.

Za uvođenje vojnog roka nisam, no za platiti jebačku vojsku jesam. Sigurnost je prvi uvjet samog života, svakog poslovanja, funkcioniranja pojedinca i društva tako i svega ostalog.
To sve stoji, nazalost. Jer kao sto si rekao vecina ljudi su zivotinje. Jer vecina je prosjek ili ispod prosjeka po inteligenciji. Sve ok. Samo od tih 500 milja ljudi naci ce se uvijek netko tko ce profesionalno u vojsku, a i tehnike od aviona, raketa, nuklearnog, kemijskog, bioloskog oruzja ima koliko hoces. Tako da bas neke drame tu sad furat kao da smo srednji vijek pa ratujemo macevima, pa sad treba ljudima ograniciti slobodu i uvesti obvezno sluzenje je demagogija. To za eksplataciju je druga tema, ima dovoljno novaca da svi mogu imati normalan zivot, ali to je druga tema. A to sto sam ja demokrat i kozmopolit takav sam prirodno, neovisno jer netko ta moja uvjerenja brani ili ne, nista se nebi promjenilo. Znam da ima na svijetu itekakvih bolesnika, ali nemogu dopustiti da oni oblikuju moj um i moja uvjerenja, zar ne? Cak i da krepavam negdje, opet sam u dusi isti, nista to nebi promjenilo, mozda me ostetilo ali covjek ako je siguran u sebe onda nebi se nista promjenilo, kod labilnih mozda bi. Nismo svi isti. Pa i ja sam isto da postoji profi vojska, ja sam samo protiv obveznog roka. Kad covjecanstvo ako ikad dodje na taj nivo da nema vise ratova, onda ce biti dovoljna policija, vojske ce biti nepotrebne ili kao u obliku neke rezerve. Ali dok je ssvijet kakav jest, vojska treba. Ali profi vojska, ne obvezno sluzenje pod prisilom. A u slucaju rata, pa kao i do sadasnjih svih ratova, netko ce uzeti pusku iz raznih razloga i osjecaja, netko ce reci 'jebes imovinu odoh ja odavde' i sve je to legitimno.
VirgilM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 12:16   #91
Quote:
VirgilM kaže: Pogledaj post
Blazeni hv, ja bi se objesio da sam morao sluziti jna. Zasto? Pa zato sto sam u hv-u mogao zabusavati koliko sam htio, brisati doma a da mi samo produze vojni rok (te produzetke su i tako skinuli na kraju) a ne kao u jna da ides u pritvor i mnoge druge stvari. A sve smo naucili sto se tice tehnike, nismo previse bas tjelesnu kondiciju nabijali, i bilo je sve fleksibilno. Svejedno ti ode dio zivota i besmisleno je. Bar meni sto sam objasnio vec. U jna bi bilo sve isto samo sa bitnom razlikom: Ides u pritvor za svaku sitnicu, kompletni njihov pokusaj mentalnog lomljenja i pokusaja da te oni izgrade kao licnost, jer ti nemas pravo sebe izgraditi u tom sistemu, onda gledanje filmova i politicka predavanja itd..... crni mrak, fala lepo, ali nebi. Radje inozemstvo ili potvrda psihijatrije o nesposobnosti. Ta jna je tek bio crni mrak, hv je mila majka, hv je puno bolji, jer hv nije maaltretirao vojnike, oni cijene vojnika, a jna ti je kao i sssr, tvoje postojanje nije bitno, ti si topovsko meso i ima da slusas ili te nece biti. Ta jna je naslijedila onaj bahati oficirski kadar iz austrougarske ako se sjecate serije 'putovanje u vucjak'... puj
Kaj se tiče boldanog, ja sam služil u JNA i ako sam na nekaj bil prisiljavan to su bile pješadijske prepreke, trčanje po poligonu, kopanje rovova i slične "grozote".
Dvije godine kasnije moj prijatelj je kao ročnik u HV sa svojom jedinicom usred noći gural zgradu da ju pomaknu pola metra u stranu, samo zato jer je zapovjednik, "časnik" jeli, bil pijan i loše volje. Nakon kaj su odgurali zgradu pola metra izdana je zapovjed da zgradu vrate na mjesto.
sury or'o is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 13:12   #92
Quote:
VirgilM kaže: Pogledaj post
Jos jedna. A zasto bi netko morao izdrzavati ista protiv svoje volje i biti zatvoren protiv svoje volje 6 mjeseci? Prvo ovaj narod mora izaci iz totalitarnog nacina razmisljanja i prebacit se na demokraciju. Vi bi samo drugima oduzimali slobodu i nasilno ih lomili da bi ih 'pretvorili' u dobre ljude. Dali se to doticnima svidja, to vas nije briga. Ako ovakva misljenja nisu psihicki problem za psihologa ja stvarno ne znam...

Pa zato i zbog troskova i zbog demokracije smo uveli profi vojsku, tko hoce neka ide.
Aha... Opet jedan pacifist koji mase okolo sebe sa nekim nazivima.
Da si u S. Koreji ne bi te ništa pitali samo te strpali i gotovo.
Ovak te obavijeste pa ides na liječničke pretrage i ako si sposoban odes služit rok. Ako možeš odabrat jel civilni ili vojni jos bolje.
Ne znam sto ti se tu ne sviđa.

Kod nas se polako formira vec domobrana pa sam rekla da hocu ići u obranu. jer to ne radim za političare kako svi vele nego za domovinu. I da ngu odem služit vojni rok. Ali to današnji mladići ne žele učinit. Bolje im da tulumare i bez obaveza.
Pih!

Ri71 vrlo dobro si rekao. Treba se znati snaći u nenormalnim uvjetima i pod pritiskom. To te kod kuće neće niko naucit. Ak nije tvoj stari neki luđak koji te od malena odgaja ko vojnika...
I govorite sto hoćete ali vi koji sad radite one poslove na računalu i u biroima vi prvi ćete cvilit. Ili pobjeći ak dođe do loma.
__________________
Acta, non verba. - Dijela ne riječi.
"Kako bi igra bila užitak, trening bi trebao biti patnja." - Dražen Petrović
Čehinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 13:20   #93
Koja rambo ženska

spasit će r'vatcku svojim vojničkim umijećem
Zlotvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 13:21   #94
nece pobjeci
tek onda ce otkriti kako sistem zapravo funkcionira

onim pametnijima ce eventualno biti zao kaj nisu nista naucili i kaj sluze samo kao topovsko meso
ali objasniti to danas nekome je nemoguca misija
pa onda, po mojoj procjeni, vidjet cemo , za cca 5 godina
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 13:41   #95
Misli kaj ces...
Vama će bit na duši.
__________________
Acta, non verba. - Dijela ne riječi.
"Kako bi igra bila užitak, trening bi trebao biti patnja." - Dražen Petrović
Čehinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 14:49   #96
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
nece pobjeci
tek onda ce otkriti kako sistem zapravo funkcionira

onim pametnijima ce eventualno biti zao kaj nisu nista naucili i kaj sluze samo kao topovsko meso
ali objasniti to danas nekome je nemoguca misija
pa onda, po mojoj procjeni, vidjet cemo , za cca 5 godina
Vojni rok ne bi nikoga ništa naučio ako bi sve ostalo kao što je bilo prije ukidanja istog kad su ročnici mahom natezali kurac i uživali u opijatima. Iskreno nekako sumnjam da bi sad bilo drugačije jer vojska ima manje para nego ikad, a i fali joj moderne opreme. Čisto sumnjam da bi dali ročnicima da se vozaju okolo u patrijama ili rade s modernim protutenkovskim sustavima. Pisao sam na drugoj temi da bi najbolje rješenje bili teroristički kampovi. Tamo te nabrzaka nauče nešto o modernom asimetričnom ratovanju, taktici, gerili, prvoj pomoć, zapovjednom lancu i o rukovanju modernim vojnim sustavima. Svakom omogućiš da duži Hecklera naravno uz odgovarajuće uvjete i nakon svih provjera. Uvedeš obvezu redovitih odlazaka na streljanu par puta godišnje kao i redovite obnove znanja te upoznavanje sa novitetima u ratovanju kao i vojnoj tehnologiji. Ne znam kako obučena profesionalna ili ročna vojska ne bi mogla pomoć Hrvatskoj u obračunu sa nekom velikom vojnom silom jer nam jednostavno fali jebene opreme. Mi ćemo veoma vjerojatno ukinut ratno zrakoplovstvo šta imamo dalje pričat. Nemamo ni neku protuzračnu obranu koja bi nas štitila, a koju protivnik ne bi bio u stanju samljet jako brzo. Jebeni digići se recimo ne bi ni morali iskrcat dovoljno bi im bilo rokat nas mornaricom i avijacijom dok nam ne poravnaju svu vojnu infrastrukturu koju imamo. Također bitno je i što neprijatelj želi dakle želi li zauzet zemlju ili je sravnit i istrijebit narod. U ovom drugom slučaju ako se namjerite na pravu silu za hrvatsku im je dovoljna koja termobarična bomba.
__________________
Dr.Phil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 15:29   #97
Quote:
VirgilM kaže: Pogledaj post
To sve stoji, nazalost. Jer kao sto si rekao vecina ljudi su zivotinje. Jer vecina je prosjek ili ispod prosjeka po inteligenciji. Sve ok. Samo od tih 500 milja ljudi naci ce se uvijek netko tko ce profesionalno u vojsku, a i tehnike od aviona, raketa, nuklearnog, kemijskog, bioloskog oruzja ima koliko hoces. Tako da bas neke drame tu sad furat kao da smo srednji vijek pa ratujemo macevima, pa sad treba ljudima ograniciti slobodu i uvesti obvezno sluzenje je demagogija. To za eksplataciju je druga tema, ima dovoljno novaca da svi mogu imati normalan zivot, ali to je druga tema. A to sto sam ja demokrat i kozmopolit takav sam prirodno, neovisno jer netko ta moja uvjerenja brani ili ne, nista se nebi promjenilo. Znam da ima na svijetu itekakvih bolesnika, ali nemogu dopustiti da oni oblikuju moj um i moja uvjerenja, zar ne? Cak i da krepavam negdje, opet sam u dusi isti, nista to nebi promjenilo, mozda me ostetilo ali covjek ako je siguran u sebe onda nebi se nista promjenilo, kod labilnih mozda bi. Nismo svi isti. Pa i ja sam isto da postoji profi vojska, ja sam samo protiv obveznog roka. Kad covjecanstvo ako ikad dodje na taj nivo da nema vise ratova, onda ce biti dovoljna policija, vojske ce biti nepotrebne ili kao u obliku neke rezerve. Ali dok je ssvijet kakav jest, vojska treba. Ali profi vojska, ne obvezno sluzenje pod prisilom. A u slucaju rata, pa kao i do sadasnjih svih ratova, netko ce uzeti pusku iz raznih razloga i osjecaja, netko ce reci 'jebes imovinu odoh ja odavde' i sve je to legitimno.
Većina je i prosjek i ispod prosjeka u isto vrijeme...Gauss po tebi 0 bodova.
Ti radiš u skladištu, a ne da glumiš kozmopolita na plaži na Bahamima.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 15:39   #98
Quote:
Dr.Phil kaže: Pogledaj post
Vojni rok ne bi nikoga ništa naučio ako bi sve ostalo kao što je bilo prije ukidanja istog kad su ročnici mahom natezali kurac i uživali u opijatima. Iskreno nekako sumnjam da bi sad bilo drugačije jer vojska ima manje para nego ikad, a i fali joj moderne opreme. Čisto sumnjam da bi dali ročnicima da se vozaju okolo u patrijama ili rade s modernim protutenkovskim sustavima. Pisao sam na drugoj temi da bi najbolje rješenje bili teroristički kampovi. Tamo te nabrzaka nauče nešto o modernom asimetričnom ratovanju, taktici, gerili, prvoj pomoć, zapovjednom lancu i o rukovanju modernim vojnim sustavima. Svakom omogućiš da duži Hecklera naravno uz odgovarajuće uvjete i nakon svih provjera. Uvedeš obvezu redovitih odlazaka na streljanu par puta godišnje kao i redovite obnove znanja te upoznavanje sa novitetima u ratovanju kao i vojnoj tehnologiji. Ne znam kako obučena profesionalna ili ročna vojska ne bi mogla pomoć Hrvatskoj u obračunu sa nekom velikom vojnom silom jer nam jednostavno fali jebene opreme. Mi ćemo veoma vjerojatno ukinut ratno zrakoplovstvo šta imamo dalje pričat. Nemamo ni neku protuzračnu obranu koja bi nas štitila, a koju protivnik ne bi bio u stanju samljet jako brzo. Jebeni digići se recimo ne bi ni morali iskrcat dovoljno bi im bilo rokat nas mornaricom i avijacijom dok nam ne poravnaju svu vojnu infrastrukturu koju imamo. Također bitno je i što neprijatelj želi dakle želi li zauzet zemlju ili je sravnit i istrijebit narod. U ovom drugom slučaju ako se namjerite na pravu silu za hrvatsku im je dovoljna koja termobarična bomba.
da, ja kad govorim o vojnom roku, govorim o necemu kvalitetnom
jasno da tu ne mislim dati klincima pusku i 10 metaka, i da protrce 2 km ukupno i proglasim ih vojskom

nema tu cak veze ni hekler ni patria
mozes im dati i m48 i vozikati ih u kamionima
ono bitno je da nauce djelovati kao grupa i ne pobiti se medusobno i ne plakati za mamicom ako padne kisa

nakon sve tehnike i tehnologije, napadac mora doci i stati cizmom, da bi mogao reci da je nesto njegovo
a to nije bas jednostavno, eno ti samo vukojebina bogu iz anogu kao sto je afganistan za primjer

Zadnje uređivanje ZgSash : 26.02.2016. at 16:13.
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 16:06   #99
Quote:
VirgilM kaže: Pogledaj post
Stega protiv necije volje? Zlocin i tragedija. A podvit rep i pobjec i to je legitmno. Glava ostane na ramenima ili ne zavrsis u kolicima.
Ali čekaj što je sa situacijom tipa domovinski rat? Nevezano uz vojni rok. Ako stavimo na stranu starce na položajima koji nabrijajvaju mladiće na ratovanje, svejedno imaš situaciju u kojoj odjednom naoružana agresivna skupina dolazi ubijati,mučiti itd.
Sad sa odmakom nemogu reći da nešto krivim domaće ljude koji su imali mogućnosti da pobjegnu,pogotovo skupa sa obitelji. Ali i mislim da sam jedan od tih da se nikad nebih više od srama vratio i uz sve hipotetske uspjehe na poslovnom,akademskom,bilo kakvom planu,opet bi se smatrao manjim čovjekom od ljudi koji su ostali i branili. Život kojemu je glavni cilj zadržat glavu na ramenima je možda oblik života koji najmanje izaziva ikakvo poštovanje,tako da sumnjam da takva filozofija donosi zadovoljstvo. Više mi se čini da služi kao mehanizam obrane ega i zavaravanja samog sebe na koje se nadovezuje potreba za spuštanjem onih koji su ipak branili.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 16:29   #100
Quote:
VirgilM kaže: Pogledaj post
Ja nisam trazio da mi to drustvo daje, niti ga molio, nego ako je to norma, a tada u jugi je to bila norma da je skolovanje besplatno, kome bi ga ja onda placao cak i kad bi htio? Nije bilo privatnih osnovnih skola tada bar kolko je meni poznato.
ako je školovanje bilo besplatno, od čega su profesori živjeli? tko im je plaće i od kuda davao?

no da se vratimo vojnom roku;
ocijenu o vojnom roku ne moze dati nitko tko ga nije prošao. I ja sam kao klinac otišao preko kurca, da odradim. Došao sam tamo , skidanje civilke i oblačenje uniforme, upoznavanje s ljudima svih nivoa obrazovanja, od profesora do doslovce nepismenih, ljudi iz gradova i najzabačenijih vukojebina, svi u istoj spavaonici,metalci,pankeri, dinamovci,hajdukovci,cajkaroši,bogati,siromašni, svi isto jedu, svi imaju isti zadatak, jednake uvijete. I znaš da si pred zapovjednikom jednak kao i bilo tko od ročnika, da tu nema veze tko ti je tata. Riješiš se nekih predrasuda, naučiš funkcionirati u okruženju koje nije slično ničemu što si do tada doživio, situacije koje bi inače izbjegavao ti postanu smiješne. Izađeš s tim neporocijenjivim iskustvom, stekneš prijatelje s kojima si i danas u kontaktu. Postaneš samostalan i odgovoran.To je ta dimenzija osim oružja koju vojska donosi,a mislim da je itekako potrebna mladom čovjeku.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.