Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2016., 20:26   #21
Sve za 5, svi se zajebemo, ali dati pet tisuca kuna nekakvom liku za mobitel, ja to ne kuzim.... Jel zlatni mobitel ili gdje je kvaka?

Nisam u toku s cijenama, ali mi se cini da za tu lovu (200 kn mjesecno kroz dvije godine) od bilo kojeg providera dobijes mrak mobitel i dvije godine telefoniranja....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 22:39   #22
ja bi svejedno po presudi ga ganjao do kraja života ako ga nađu...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 12:30   #23
S time da prvo ti snosiš sve troškove parnica
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 12:38   #24
neka... sam cu si vodit postupak pa ce bit osnovnih troškova.. a to obično budu neki balavci pa se danas sutra opamete... a ovrha ceka sa kamatama, imam ja već iskustva i sa tim jebivjetrima, su mi biciklo maznuli pa imam presudu... našli su smradove, svakih par mjesece ih vrebam di ce se koji zaposlit, još ih bilo više pa su solidarni dužnici... doduše nemogu svi sebi vodit postupak.. doduše i to nije interesanto kad se još ne nabiju troškovi odvjetnika.. to se treba dogovorit sa nekim kolegom pa ako se danas sutra naplati onda neka si i odvjetnik uzme ako ne... ne...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 12:51   #25
Prvo ćeš platit takse itd,pa dolaski na sud pa ....

A odvjetnika koji će se naplatit nakon takvog slučaja nećeš naći.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 14:44   #26
A nije ti palo na pamet da murija mulja.
Znači, murija ima novi zaplijenjeni mob sa svim papirima. Proda ti ga njihov čovjek čiji podaci se nigdje ne spominju, iskrcaš 5k kuna i onda te pozovu jer je u pitanju muljaža, maznu ti mob i tak u krug...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 15:01   #27
meni ovo dan danas nije jasno...o kojem se tu KD radi?

btw naša policija je poznata po ne baš transparentnom radu... meni su htjeli zaplijeniti telefon zbog prijetnje poslane sa tog i tog broja....u pratnji odvjetnika su dobili sim karticu a ne mobitel...

hipotetska situacija br 1....netko potpiše ugovor za ajfon 6.... proda ga i nema namjeru plaćati mjesečne ugovorne iznose.. nema primanja niti vlasništva... da li će kupac tog mobitela nagrabusiti zato kaj će šaban reć "prodao sam ga tom i tom"

situacija br 2....netko na lažni dokument isto uzme na firmu par telefona i proda ih (ok ovo je već kazneno djelo).. opet će kupac nagrabusiti (kao što vidimo)..cijena mobitela je realna, sve papire ima....

situacija br 3.... lik mi proda telefon i za sat vremena prijavi krađu (ja imao sreće pa mi je kreten slao poruke),,kaj onda....?

da li bi kupac u ovom slučaju odgovarao za išta ako bi u međuvremenu "izgubio" telefon?

treba tužiti i lika i operatera koji je na nevaljane dokumente prodao telefon.

Zadnje uređivanje magjar07 : 17.05.2016. at 15:12.
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 19:03   #28
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Sve za 5, svi se zajebemo, ali dati pet tisuca kuna nekakvom liku za mobitel, ja to ne kuzim.... Jel zlatni mobitel ili gdje je kvaka?

Nisam u toku s cijenama, ali mi se cini da za tu lovu (200 kn mjesecno kroz dvije godine) od bilo kojeg providera dobijes mrak mobitel i dvije godine telefoniranja....
mobitel na tarifu L+ koja će te koštati 150 kn mjesečno dođe 1700 od,ah na ruke i 170 kn mjesečno kroz 24 mjeseca. Vidim da znaš dobro matematiku pa ćeš lako izračunat koliko košta.
zlihe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 19:07   #29
Jos jedna stvar je ta da je ta cijela prijava došla iz PU Split,a mobitel je kupljen u jednoj poslovnici koja je podružnica vipa u okolici Zagreba! I meni je samo rečeno da je kupljen nelegalno iz te poslovnice,jedino je to što su mi rekli.
zlihe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 21:22   #30
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
A nije ti palo na pamet da murija mulja.
Znači, murija ima novi zaplijenjeni mob sa svim papirima. Proda ti ga njihov čovjek čiji podaci se nigdje ne spominju, iskrcaš 5k kuna i onda te pozovu jer je u pitanju muljaža, maznu ti mob i tak u krug...
Teorija dobra ali ne može tako.
Quote:
zlihe kaže: Pogledaj post
mobitel na tarifu L+ koja će te koštati 150 kn mjesečno dođe 1700 od,ah na ruke i 170 kn mjesečno kroz 24 mjeseca. Vidim da znaš dobro matematiku pa ćeš lako izračunat koliko košta.
boga mi on je dobro izračumao je ti si i bez love i mobitela.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 21:41   #31
nažalost bez obzira na sve meni je žao autora teksta jer mobitel sigurno nije vraćen nekoj sirotoj fizičkoj osobi već vjerovatno jednom od operatera koji ionako imaju i kod kojih je napravljen propust ili od njihovih djelatnika ili njihovih firma partnera...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 00:56   #32
Kupljen mobitel iz navodne malverzacije

Quote:
zlihe kaže: Pogledaj post
Moram doći na razgovor jer je mobitel vjerovatno uzet na tarifu preko neke firme koja će vjerovatno otići u bankrot. Također,rekli mi da u najgorem slučaju mogu oduzeti mobitel iako imam račun važeći i garanciju. Koja su vaša mišljenja? Hvala

Zanimljivo. Dakle ostavili su nadu da u najboljem slucaju nece biti uzet, a kad ono dogodio se bas taj najgori slucaj? Kakve je sanse uopce bilo za najbolji slucaj i kakav bi scenarij tada bio? A sto bi se dogodilo da se nisi odazvao na obavijesni razgovor? S kojom vrstom kontakta su verificirali svoju nadleznost da imaju podlogu za ostvarenje kontakta i komuniciranje s tobom?
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 01:15   #33
slučajno sam naletila na ovu temu, ali moram pitat

Quote:
zlihe kaže: Pogledaj post
mobitel na tarifu L+ koja će te koštati 150 kn mjesečno dođe 1700 od,ah na ruke i 170 kn mjesečno kroz 24 mjeseca. Vidim da znaš dobro matematiku pa ćeš lako izračunat koliko košta.
račun:
(24x150)+1700=5300 kn
(24x170)+1700=5780 kn

(ne znam što je od ovog dvoje jer spominješ dvije različite cifre gore).

Dakle, to je (ajmo reć) 780kn više od onoga što si ti iskeširao (5000 kn?). Dakle iskeširao, ne plaćao u ratama! Što je nepovoljnije.

Uzmimo da mjesečno trošiš sto kuna na bon, to je 2400 kn za 24 mjeseca. To je ukupno 7400 kn ukupno. Nek trošiš i 50 kn (što je premalo), to je 6200 kn.

U čemu je tajna tvoje odluke kupovine tog moba za 5000 kn? Cijele gnjavaže i nesigurnosti, pa na kraju više potrošiš ovako po svome?
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 21:54   #34
150 kuna mjesečno za tarifu, 1700 odmah za mobitel i dodatnih 170 mjesečno rata za mobitel.
24x(150+170)+1700 = 9380
Za primjer- S7 u svim kombinacijama tarifa ispadne oko 9-10 tisuća.
U dućanu sam mobitel košta oko 5000, a u oglasniku oko 4500.
Ostane ti 200 kuna mjesečno za tarifu kakvu god hoćeš.
I možeš se prebacivati kako ti paše ili koristiti pretplatu/tarifu koja ti već odgovara- nisi vezan ugovorom zbog mobitela.

A moguće da mobitel još i nije došao u dućane pa zato preko oglasnika.
U svakom slučaju- mobitel je kupljen pa i da je razlog krivo računanje, gotovo je.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 22:07   #35
Quote:
zlihe kaže: Pogledaj post
mobitel na tarifu L+ koja će te koštati 150 kn mjesečno dođe 1700 od,ah na ruke i 170 kn mjesečno kroz 24 mjeseca. Vidim da znaš dobro matematiku pa ćeš lako izračunat koliko košta.
Vidim, tvoja racunica je bolja
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 21:40   #36
Bas tuzna i frustrirajuca prica. Molim OP-a za nastavak updejtova.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 04:02   #37
Razgovarao sam s prijateljem čija je mama sutkinja. Ona veli da mi policija imala pravo uzeti mobitel iako je on stvarno kupljen u toj poslovnici,ali kako policija veli:"kupljen s važećim računom i garancijom,ali na neki nelegalan način". Sad samo mogu čekati da me kontaktira policija kako mi je rečeno da budu kroz 2-3 tjedna ili,ako me niko ne kontaktira onda ja moram gospodina tog nazvati kod kojeg sam bio na obavještajnom razgovoru
zlihe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 09:45   #38
Kupljen mobitel iz navodne malverzacije

Objasnjenje policije je nedovoljno i nejasno? Ne znaju se prava tvoje strane. Samo su te upozorili da ce ti u najgorem slucaju oduzeti mob sto su ustvari i planirali (unatoc tome sto su ti ostavili tracak nada da je to samo najgori slucaj da im lakse dodjes). Mozes li sada i ti napraviti protuprijavu zbog gubitka 5k? Sto ako se policija nikad vise ne javi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 09:55   #39
Quote:
zlihe kaže: Pogledaj post
Razgovarao sam s prijateljem čija je mama sutkinja. Ona veli da mi policija imala pravo uzeti mobitel iako je on stvarno kupljen u toj poslovnici,ali kako policija veli:"kupljen s važećim računom i garancijom,ali na neki nelegalan način". Sad samo mogu čekati da me kontaktira policija kako mi je rečeno da budu kroz 2-3 tjedna ili,ako me niko ne kontaktira onda ja moram gospodina tog nazvati kod kojeg sam bio na obavještajnom razgovoru
Skupa škola!

Mobiteli se kupuju i ugovori o pretplati sklapaju, u pravilu, u ovlaštenim poslovnicama teleoperatera, napose kada je cifra pozamašna.
pospot is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 10:40   #40
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Objasnjenje policije je nedovoljno i nejasno? Ne znaju se prava tvoje strane. Samo su te upozorili da ce ti u najgorem slucaju oduzeti mob sto su ustvari i planirali (unatoc tome sto su ti ostavili tracak nada da je to samo najgori slucaj da im lakse dodjes). Mozes li sada i ti napraviti protuprijavu zbog gubitka 5k? Sto ako se policija nikad vise ne javi?
Ako je počinjeno kazneno djelo sve ide u nadležnost DO-a i suda i samo oni mogu vratit mobitel jer postoji mogućnost da je dokaz kd-a.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.