Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2024., 09:53   #1221
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Antonovi stoje od Kotromanovića i nitko nije pokazao interes da ih kupi.
Zato što se nabilo cijenu....
Dominko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2024., 15:44   #1222
Quote:
Dominko123 kaže: Pogledaj post
Zato što se nabilo cijenu....
Kako se "nabilo cijenu" kad ista nije nikada bile izrečena, jer je jasno rečeno da ide onome tko ponudi najbolju cijenu.

Jedino je polog za one koji to žele ponuditi bio 15.000,00 eura.
VFA-125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2024., 14:46   #1223


U nek ljepa stara vremena.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2024., 15:45   #1224
Jos do dan danas mi nije jasno kako su se odvijale stvari sa transportnom...
Za podmornicarstvo nekako sam mogao i razumiti jer onda nije bilo novaca za nista ,zapustila se skroz nacionalna sigurnost,ali za transportnu to mi je nepojmljivo
Ali posli kise uvik sunce dolazi...
__________________
Navigare necesse est, vivere non est necesse
Leanabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2024., 19:34   #1225
Pa stvar je vrlo jasna. Za korištenje unutar RH i za ovakve OSRH su overkill i nepotrebni. Za korištenje van Hrvatske su pak nedostatni po dometu i kapacitetu (u odnosu na recimo konkurente C295W ili C-27J).

Za nas bi bilo najbolje imati neka 2-4 dvomotorna TP utilitya (do 19 ljudi) u HRZ za unutar Hrvatske i 2 A310 MRTT recimo u "CA Cargo" koji bi se rentali na tržištu i tako zarađivalo sa njima, a kada nam ikada i zatrebaju u hitnim situacijama - TU SU!

Evo i ukrajinski An-124 nisu u ukrajinskom RZ nego u tvrtki Antonov Airlines. Rade cijele godine ne tržištu, kad kome zatrebaju ih od njih angažira i plati. Kad trebaju hitno Ukrajincima stoje im na raspolaganju.

Mađari
Quote:
In October 2020, Wizz Air took delivery of an A330-200F cargo aircraft (HA-LHU, formerly Qatar Cargo), operating it on behalf of the Hungarian Government as 'Hungary Air Cargo'.
VFA-125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2024., 08:14   #1226
Quote:
Leanabel kaže: Pogledaj post
Jos do dan danas mi nije jasno kako su se odvijale stvari sa transportnom...
Za podmornicarstvo nekako sam mogao i razumiti jer onda nije bilo novaca za nista ,zapustila se skroz nacionalna sigurnost,ali za transportnu to mi je nepojmljivo
Ali posli kise uvik sunce dolazi...
Namjera je 2014. godine bila prodati An-ove te par Pilatusa PC9 i uzet dva Pilatusa PC-12 NG
Dominko123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.