Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2015., 17:51   #3481
Quote:
just do it kaže: Pogledaj post
Šta sad? Čekat zadnji dan da vidim šta su razumjeli pa bude iznenađenje na računu...ili da im danas spomenem opet cijenu kad ih vidim? Ako i je krivo skužila šta ću sad...
Nemaš sto čekati zadnji dan. Ako je bilo nejasnoća i nedoumica ostala riješi je sto ranije.
Govorim iz perspektive gosta: O nečemu sam pričao na početku i to vise nije pomenuto. Ja shvatio ovako, host onako. I, dođe zadnji dan, kad ne slaže nam se mišljenje. To automatski budi odbrambeni stav jer mislim da host pokušava nešto naknadno muljati i zaraditi. I kako to već biva, adrenalin raste, glasovi isto tako... pretpostavljas kako ide dalje.
fantabox is offline  
Old 31.08.2015., 17:53   #3482
Iz tvog navedenog, vjerojatnije je da su krivo shvatili

Pusti im, ionak ti je to 60 eura manje, a ne npr 600. Ti ces prezivjet, a izbjegavas neugodnu situaciju kojoj si i sama malo pridonijela jer trebala si napomenut i dodatnu cijenu i po danu i ukupno.

Na bookingu kad rezerviras, upises broj nocenja i izbacuje ti ukupnu cijenu za cijeli period, a ne po nocenju, tako da je i to dodatni razlog moguceg nesporazuma

A ak im ne odgovara visa cijena, kaj ces ih selit natrag u sobu?
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Old 31.08.2015., 17:56   #3483
Uh pa ko bi platio 20 eura više po danu za smještaj kad dođe na lokaciju? :/
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 31.08.2015., 18:06   #3484
Quote:
fantabox kaže: Pogledaj post
Nemaš sto čekati zadnji dan. Ako je bilo nejasnoća i nedoumica ostala riješi je sto ranije.
nema smisla niti ponavljati ni seliti ih u sobu ukoliko ne žele platiti više

Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
Iz tvog navedenog, vjerojatnije je da su krivo shvatili

Pusti im, ionak ti je to 60 eura manje, a ne npr 600. Ti ces prezivjet, a izbjegavas neugodnu situaciju kojoj si i sama malo pridonijela jer trebala si napomenut i dodatnu cijenu i po danu i ukupno.
ma može pričati kolko hoće, slabe vajde ako ne razumiju engleski... ali da, u pravu si... i ja bi im pustila


btw...zašto naplaćuješ zadnji dan?

da imaš plaćanje unaprijed (ko sav pošten hrvatski iznajmljivačk narod )
ne bi ti se dogodilo da uopće dođeš u situaciju da razmišljaš jesu li te gosti shvatili
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 31.08.2015., 18:32   #3485
po meni da su htjeli 20e/noć skuplji apartman bili bi ga rezervirali. Još kažeš oduševljeno pristali, stvarno se bojim da su te krivo razumjeli. Ja bih na tvom mjestu isto pustila.
jagoda1711 is offline  
Old 31.08.2015., 18:46   #3486
Sigurno krivo shvatili. Pusti ljude. Jednostavno sebi reci da si eto uložila tu lovu u marketing. Bolje ćeš se osjećati
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Old 31.08.2015., 19:18   #3487
Reci im da šute o tome u recenziji. Prevedi na Google Translate na njihov jezik ako treba ali neka ti to ne pišu !!!
number 19 is offline  
Old 31.08.2015., 19:39   #3488
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
Reci im da šute o tome u recenziji. Prevedi na Google Translate na njihov jezik ako treba ali neka ti to ne pišu !!!
majko mila koje ti imaš ideje... pa meni da netko kaže o čemu da ne pišem u recenziji baš bi o tome drobila... ako treba i esej

ljudi ako nisu dobro shvatili imaju puno pravo napisati da su bili dovedeni u zabludu... ali otom potom da netko tko ima osnovno znanje engleskog ne zna brojeve i što znači per day
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 31.08.2015., 20:31   #3489
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
majko mila koje ti imaš ideje... pa meni da netko kaže o čemu da ne pišem u recenziji baš bi o tome drobila... ako treba i esej

ljudi ako nisu dobro shvatili imaju puno pravo napisati da su bili dovedeni u zabludu... ali otom potom da netko tko ima osnovno znanje engleskog ne zna brojeve i što znači per day
Pa proda im priču da je to bio posebni upgrade koji nije uvijek dostupan ali eto sad su se poklopile okolnosti pa ako prođe prođe. Doduše sad jest glupo o ovoj situaciji jer ne znam kako misli napisat racun i sve. Ja sam jednom to napravio i prošlo je ali sam im svjesno dao upgrade za manju cijenu. Dakle sve je bilo transparentno.

Ja kad čuvam prtljagu kažem da ne pišu ili kad dam raniji check in i kasniji check out i stvarno nisu. ali im odmah na pocetku kažem te uvjete i objasnim da to ne radimo tj ovisi o mojim ostalim obavezama i drugim okolnostima te da je srećom za njihov zahtjev moguće ali da ih molim da to ne spominju u osvrtima kako ne bi drugi to očekivali. I samom mi se to desilo kad sam putovao i nije mi palo na pamet da drobim o tome. A jednom san jednom gostu napravio jednu vrstu ustupka i zaboravio napomenut i ni 5 ni 6 esej o tome u recenziji
number 19 is offline  
Old 31.08.2015., 21:21   #3490
aha... mislila sam da misliš na recenziju ako im naplati više... u tom slučaju bi bila garant negativna

zašto nekome čuvaš prtljagu, a nekome ne? ... ja čuvam svakome tko traži

raniji check in ako vidim da imam prostora za to, kasniji check out više ni rođenom bratu... ko prvo mi se ne čisti u pet popodne ako sam to mogla napraviti ranije, ko drugo nikad ne znam kad će upast upit u zadnji tren a ja pušim sobu jer sam bila velikodušna... kod mene prošlo svršeno vrijeme
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 31.08.2015., 21:38   #3491
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
aha... mislila sam da misliš na recenziju ako im naplati više... u tom slučaju bi bila garant negativna

zašto nekome čuvaš prtljagu, a nekome ne? ... ja čuvam svakome tko traži

raniji check in ako vidim da imam prostora za to, kasniji check out više ni rođenom bratu... ko prvo mi se ne čisti u pet popodne ako sam to mogla napraviti ranije, ko drugo nikad ne znam kad će upast upit u zadnji tren a ja pušim sobu jer sam bila velikodušna... kod mene prošlo svršeno vrijeme
Znači - aorist.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Old 31.08.2015., 21:58   #3492
Evo još jedno zanimljivo iskustvo:
- gosti (njih 2) došli u app oko 16.00 i sve super, zadovoljni, nikakvih primjedbi...
- idu na večeru oko 20.00 i ona mene da li bi mogli dobiti odvojene pokrivače - nema problema, dok se vi vratite s večere sve će biti napravljeno
- uđem u app i imam što vidjeti: krevet razbacan, plahte zamazane, poplun takodjer;
- a što ću, presvučen cijeli krevet, jer nisam mogla ostaviti onako zamazano, ali sad mislim da sam trebala

znači, za jedno noćenje - dva puta presvlačim krevete i perem posteljinu

kako im nije smetao 1 pokrivač popodne, a sad odjednom smeta, ma sebe
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 31.08.2015., 21:59   #3493
Quote:
Kornija kaže: Pogledaj post
Sigurno krivo shvatili. Pusti ljude. Jednostavno sebi reci da si eto uložila tu lovu u marketing. Bolje ćeš se osjećati
potpis
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 31.08.2015., 22:09   #3494
Quote:
Kornija kaže: Pogledaj post
Znači - aorist.
to naučih

Quote:
evelina kaže: Pogledaj post
kako im nije smetao 1 pokrivač popodne, a sad odjednom smeta, ma sebe
ja sam toliko slobodna (ili bezobrazna) da često unaprijed pitam hoće li jedan ili hoće dva pokrivala... neke pitam i prilikom samog dolaska pa na brzinu zgrabim onu koju sam ostavila i zamjenim ako su im želje drugačije

sa zimskim garniturama sam skužila da je puno sigurnije staviti dvije odvojene
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 31.08.2015., 22:16   #3495
i ja sam počela gledati sebe u tim stvarima, ne dam skoro pa nikako da ostanu iza check outa, jer mi je prevruće i prekasno da dolazim iza 10, osim ako imam dolazak u 2 popodne pa mi se ne da ići dva puta u apartman a predugo mi za čekati. Onda ih potičem da ostave ključ ispod otirača a da ću ja doći oko 11/12.
Check in mi najčešće odgovara da je što ranije tako da sve lijepo spojim ili što kasnije pa da pošaljem muža kad dođe s posla.

Imam odvojene krevete pa mi je s posteljinom lako.

Sad su mi trenutno tri žene u apt-u na 6 dana, ajme pa kao mali godišnji nakon noć/dvije cijelo ljeto. I inače su mi ljepše ture kroz 9 i 10 mj.
jagoda1711 is offline  
Old 31.08.2015., 22:22   #3496
Sasvim razumijem problem oko ciscenja i novih gostiju, ali ...ako novih gostiju nema, cijenim nesto kasniji check out, jer je 10h stvarno pre rano za nekog tko bi rado i odspavao, bez budjenja alarmom i uz ubrzano spremanje.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 31.08.2015., 22:24   #3497
Quote:
evelina kaže: Pogledaj post
Evo još jedno zanimljivo iskustvo:
- gosti (njih 2) došli u app oko 16.00 i sve super, zadovoljni, nikakvih primjedbi...
- idu na večeru oko 20.00 i ona mene da li bi mogli dobiti odvojene pokrivače - nema problema, dok se vi vratite s večere sve će biti napravljeno
- uđem u app i imam što vidjeti: krevet razbacan, plahte zamazane, poplun takodjer;
- a što ću, presvučen cijeli krevet, jer nisam mogla ostaviti onako zamazano, ali sad mislim da sam trebala

znači, za jedno noćenje - dva puta presvlačim krevete i perem posteljinu

kako im nije smetao 1 pokrivač popodne, a sad odjednom smeta, ma sebe
Ne mogu se točno sjetiti kako je bilo prošlo ljeto, ali ja sam zbog nečega trebala doći odmah prvo veče u apartman i vidjela sam zamazanu posteljinu nakon sexa. Apsolutno se nisam na to osvrnula: ako njima nije gadljivo još šest dana ležati na njoj - nije ni meni.
Zato sam kad su otišli dva puta dezinfekcirala posteljinu Šta je sigurno - sigurno je.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Old 31.08.2015., 22:31   #3498
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
i ja sam počela gledati sebe u tim stvarima
i treba bez obzira na vrućinu ili tvoju trudnoću.... njima ispadne da smo im napravili sitan ustupak, a nama ispadne kroz godinu ohoho takvih ustupaka

jednostavno sam prerezala jer nema smisla malo ne popuštati pa malo popuštati pa malo opet ne

u stvari, skužila sam da masa njih namjerno uzima noćne autobuse ili vlakove da zašpara to jedno noćenje i na početku mi je to bilo čak i simpatično... ali brzo sam skužila da se njihovo šparanje obija o moju grbaču

nudim soluciju čuvanja stvari ako ih neće vući sa sobom po gradu i to je maximum koji mogu kod mene dobiti
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 31.08.2015., 22:34   #3499
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Sasvim razumijem problem oko ciscenja i novih gostiju, ali ...ako novih gostiju nema, cijenim nesto kasniji check out, jer je 10h stvarno pre rano za nekog tko bi rado i odspavao, bez budjenja alarmom i uz ubrzano spremanje.
ja pitam do kada misle ostati, službeni check out je do 10, fleksibilna sam i do 11 jer i tako neću sve tri sobe čistiti u isto vrijeme

kako ti znaš da novih gostiju nema kad ni ja ne znam hoće li se netko javiti u podne ili koji sat kasnije da treba sobu odmah
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 31.08.2015., 22:37   #3500
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
i ja sam počela gledati sebe u tim stvarima, ne dam skoro pa nikako da ostanu iza check outa, jer mi je prevruće i prekasno da dolazim iza 10, osim ako imam dolazak u 2 popodne pa mi se ne da ići dva puta u apartman a predugo mi za čekati. Onda ih potičem da ostave ključ ispod otirača a da ću ja doći oko 11/12.
Check in mi najčešće odgovara da je što ranije tako da sve lijepo spojim ili što kasnije pa da pošaljem muža kad dođe s posla.

Imam odvojene krevete pa mi je s posteljinom lako.

Sad su mi trenutno tri žene u apt-u na 6 dana, ajme pa kao mali godišnji nakon noć/dvije cijelo ljeto. I inače su mi ljepše ture kroz 9 i 10 mj.
Potpis na sve
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.