Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2003., 13:20   #1
Astma

Zadnjih nekoliko mjeseci mi se stanje naglo pogorsalo i u nekoliko navrata sam imala napade koji su pocinjali sa zujanjem u usima i opstom slaboscu .Do sada je pomogao ventolin, a Budikort i Serevent uzimam redovno svaki dan.Posali su me na snimanje i specijalisti za pluca i rekli su da ukoliko mi ne bude dobro, trebamo pribjeci oralnoj upotrebi lijekova ,koji su jako stetni.Tako barem doktor opste prakse kaze.
Ja sam zadnjih mjeseci pocela da se bavim Yogom i neznam da li to ima veze sa pogorsanjem stanja.
Koliko me pamcenje sluzi to je pocelo sa zadnjom trudnocom.
Yogom se bavim dva puta sedmicno onako lagane vjezbice +Surya Namaskar .
Molim Vas Vasa iskustva sa tim lijekovima i da li moze biti u mom slucaju yoga stetna( ja ne vjerujem).
Hvala
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2003., 22:26   #2
Ne bih rekla da yoga steti, dapace, ona ukljucuje i vjezbe disanja koje su bitne kod astme.

Mislim da su dobri strucnjaci u Poliklinici za disne bolesti koja je u zgradi Doma zdravlja Crnomerec. Svakako se obrati iskusnom pulmologu. Meni je ok dr. Alma Rozman, zenska je simpa, bavi se dosta alergijama i astmom. Ona radi tamo. Danas sam polozila ispit kod nje
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 05:08   #3
zinkova plocica
ne zajebavam se, bio sam hardcore asthmaticar....
i da, iako ovo moze zvucat glupo, pocni pusit, mozda pomogne
nikotin u sebi ima neka sranja koja potom induciraju proizvodnju drugih sranja i tak...meni se asthma potpuno povukla tek kad sam postao brutalni pusac
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 16:23   #4
PUSITI

Ja kad sam pocela pusiti to je tek bilo zlo
Danas mi u kuci niko ne pusi niti ce ikad vise ,zapaliti vise od jedne, i to pored otvorenog prozora.
Cigara jedna me totalno dokrajci ,naprednih mjesec dana osjecam posljedice
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 16:44   #5
Re: PUSITI

Quote:
dolma kaže:
Ja kad sam pocela pusiti to je tek bilo zlo
Danas mi u kuci niko ne pusi niti ce ikad vise ,zapaliti vise od jedne, i to pored otvorenog prozora.
Cigara jedna me totalno dokrajci ,naprednih mjesec dana osjecam posljedice
a sranje.....no dobro, sto se tice zinkove plocice, ziher pomaze, meni su se spazmi skroz prorijedili nakon kaj sam ju poceo nositi.
pokusaj, znam da je zajebano, ja sam pol zivota proveo po bolnicama radi asthme, hvala bogu da se smirila...
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 14:27   #6
Ako si astmatičar, obavezno se moraš kontrolirati kod specijalista. Zaboravi opću praksu.
Ja se kontroliram na Črnomercu u plućnoj poliklinici. Osim što obično čekaš sat i pol, doktori tamo su jako ok. ja sam kod dr. Sanje Pelicarić.

Kad sam prvi put došla, pitala me gdje sam dosad.

Bila sam dvije godine na 2 udaha sereventa i dva flixotida ujutro i isto toliko navečer. Napadi su posve nestali, Ventolin sam bacila u smeće. Poslije mi je počela smanjivati terapiju i sad sam na samo jednom udahu flixotida ujutro i to je sve.

Nemam apsolutno nikakvih teškoća, a do 15 godine sam bila isto toliko puta u bolnici.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 14:31   #7
samo mi je malo čudno to zujanje u ušima. Nikad nisam čula za tako nešto. Znam da se napadi obično javljaju u slučaju napora, alergijske reakcije ili kad si u infektu dišnih puteva 8prehlada, gripa, viroza).

Dobro bi bilo da napraviš alergološku obradu - i vodi dnevnik, što jedeš i gdje se nalaziš kad dobiješ te napade. Možda nakon boravka u prirodi, nakon neke određene hrane...ti sama možeš najbolje skužiti.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 14:57   #8
Eto, sad vec imas dvije preporuke za plucnu polikliniku na Crnomercu, sto cekas?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 23:18   #9
hvala svima

Nazalost ,ja se nalazim u inostranstvu ,ali hvala svima na iscrpnim odgovorima.Primjetila sam da kod vecih fizickih napora i dana koje provedem bez imalo odmora , sledece sedmice se lose osjecam. Lijekove je vazno uzimati svaki dan i bas se ne drzim toga i cesto navece zaboravim. Prije dvije godine(jer sam bila disciplinovana) sam bacila sve pumpice a vidite danas opet....
Sad imam zakazano kod specijaliste i dali su mi da napravim snimak pluca i kapacitet pluca.(mislim da se tako kaze)
Hvala svima i budite mi zdravi
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 23:20   #10
gospa Noris

U pravu si za to zujanje .Ja sam malo prehladjena sad i sinusi pa vjerovatno je to od toga. To nema veze sa napadom asthme
Budi mi zdrava .
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 11:24   #11
Re: gospa Noris

Quote:
dolma kaže:
U pravu si za to zujanje .Ja sam malo prehladjena sad i sinusi pa vjerovatno je to od toga. To nema veze sa napadom asthme
Budi mi zdrava .
Ima veze itekako

Uz astmu, bez obzira da li je alergijska ili nealergijska, najčešće je udružen i rinitis. U fazama pogoršanja astme nos je obično začepljen. Kada je sluznica nosa otečena, onda ne samo da je nos neprohodan za disanje, nego su neprohodni i pripadajući odvodni kanali sinusa (zato se javljaju glavobolje i upala sinusa) i Eustahijeva tuba kroz koju se izjednačava tlak u srednjem uhu. Zbog toga možeš osjećati zujanje i/ili pucketanje u uhu, a u zanemarenim slučajevima može doći do perforacije bubnjića.
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 12:49   #12
Astma i trudnoća

Imam kroničnu alergijsku astmu odmalena. Na trajnoj sam terapiji, svako jutro uzimam kortikosteroidni sprej Flexotide, a gotovo stalno i Rinolan tablete.
Što se događa kad zatrudnim?
Bez terapije ne mogu, a znam da u prva tri mjeseca ne smijem uzimati nikakve lijekove.

Ne znam ni jel mogu roditi prirodno, ili je astma indikacija za carski.

Ima li nekog s takvim iskustvom??
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 15:20   #13
nemam astmu

ali zanima me sto su ti doktori rekli?

imam jednu drugu kronicnu bolest od djetinjstva. od prvog dana informacija o tome sto u slucaju trudnoce bila je dio obavezne edukacije
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 16:02   #14
Niš mi nisu rekli. Istina, nisam ni pitala. Ali imam više nego dovoljno godina za trudnoću, a bolesna sam od 6 godine.
Baš mi je to danas palo na pamet. Postavila bi pitanje na cybermedu, ali vidim da po dva mjeseca ne odgovaraju, nisu baš ažurni.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 18:22   #15
Ovo ti je definitivno pitanje za doktore kod kojih se inače liječiš, a možeš pogledati Rodin forum, sjećam se da je tamo bilo tema o astmi u trudnoći, koliko se sjećam ima lijekova koji se smiju koristiti i u trudnoći.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 18:48   #16
Quote:
femmelatin kaže:
Niš mi nisu rekli. Istina, nisam ni pitala. Ali imam više nego dovoljno godina za trudnoću, a bolesna sam od 6 godine.
Baš mi je to danas palo na pamet. Postavila bi pitanje na cybermedu, ali vidim da po dva mjeseca ne odgovaraju, nisu baš ažurni.
ispricavam se na rogobatnoj recenici u prethodnom postu ali vidim da si skuzila

mislim da bi odgovor u razumnom roku mogla dobiti na http://www.zdravljeizivot.com/forum/index.php

dr. D. Husar uvijek daje pouzdane odgovore
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 22:07   #17
vjerojatno nikad necu zatrudnit, ali astmu sam skoro pobjedio time da plivam par kilometara par puta tjedno...

nis te ne kosta...
__________________
Dnevnik trudnog muškarca (kako sam okačio kopačke o klin), prerastao u "Dnevnik tate, nadimak mu znate"
Riba-blog
ribafish13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 16:33   #18
Re: Astma i trudnoća

Quote:
femmelatin kaže:
Imam kroničnu alergijsku astmu odmalena. Na trajnoj sam terapiji, svako jutro uzimam kortikosteroidni sprej Flexotide, a gotovo stalno i Rinolan tablete.
Što se događa kad zatrudnim?
Bez terapije ne mogu, a znam da u prva tri mjeseca ne smijem uzimati nikakve lijekove.

Ne znam ni jel mogu roditi prirodno, ili je astma indikacija za carski.

Ima li nekog s takvim iskustvom??
Kemija (lijekovi) kod trudnice sigurno nije poželjna za dijete i njegov razvoj, teško je uopće i predvidjeti sve posljedice koje su moguće, ali ako stvari postaviš logično mislim da imaš jako dobre izglede da svoj problem sa astmom koji imaš odmalena trajno riješiš.

Službeni stav medicine je da ne postoji lijek za astmu, i sa tim se u potpunosti slažem, ali ako prihvatiš činjenicu da se organizam sam po sebi može "ozdraviti" s obzirom da se njegove stanice neprestano obnavljaju, i da se one obnavljaju shodno tome kakva je hrana koju jedemo tj. kakav će materijal (mikro hranjiva) stanice dobiti za tu obnovu, onda nije teško zaključiti da organizam može sam obnoviti svoj imunitet, i na taj način bitno utjecati na taj obrambeni mehanizam koji je zaštekao u borbi protiv astme.

Priznajem da mi takva mogućnost nikada ne bi pala na pamet da slučajno nisam naišao na ljude koji su imali astmu, koji bez ventolin pumpice nisu smjeli maltene nikuda, a koji su nakon konzumacije "stanične prehrane" jednostavno na astmu već i zaboravili.
Shvaćam da je mnogima to u ovom trenutku teško povjerovati, ali postoji mogućnost da se u sve to i osobno uvjerite.
hummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 20:24   #19
astma i trudnoća

Prije godinu dana dobila sam alergijsku astmu,koju sada držim pod kontrolom s seretide pumpicom!Zanima me sljedeće, u slučaju trudnoće koje lijekove smijem koristiti,ima li tko iskustva s tim?hvala
ssara24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 20:45   #20
Ovo bas i nije ginekoloski problem, selim.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.