Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2013., 18:20   #1
Premalen stan na kredit sa hipotekom

Pozdrav svima.
Zanima me mišljenje forumaša.
Naime, supruga i ja smo 2008. godine kupili dvosobni stan u Zagrebu na kredit. Nakon toga dogodio se pad cijena nekretnina, dobili smo dvoje djece i sada smo se suočili sa činjenicom da imamo kredit na još 27 godina i stan u koji nam je premalen.
Što bi bilo pametno? Da li je rješenje u zamjeni, prodaji, ... ili nećemu trećem?
boromiha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 18:30   #2
Kakvog prostora vam nedostaje? Jos jedna soba za djete ili? Bi mogli malo "skratiti" ostale prostorije da dobijete na prostoru?
Djecije sobe mogu biti i manje pa ste mirni neko vrijeme.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
__________________
enjoy
Susjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 21:15   #3
Ma mislio sam na vecu kvadraturu. Prodajom stana se ne može zatvoriti kredit s obzirom da je pala cijena kvadrata. U biti, problem mi je i taj kredit, a pogotovo kada znam da nemamo dovoljno mjesta. Da znam da imam nešto gdje možemo normalno živjeti do kraja otplate još bi i bio zadovoljan. Ovako razmišljam kako da se izvučem iz toga na naj bezbolniji način. Dosada sam uplatio preko 20 000 Eura a glavnica se smanjila za 3 000 Eur.
boromiha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 21:40   #4
Najbolje rješenje je prodati stan (nemoguća misija) i kupiti kuću, ne mora biti u centru grada. Ne znam gdje živiš pa je teško išta savjetovati. Ali recimo kod mene (Bjelovar) znam dosta parova koji su kupili kuće za smiješne novce (30-50 soma eura) na rubnim dijelovima grada, čak i 3-5km udaljenih od grada. I to im se daleko više isplatilo nego stan. Malo su preuredili (neki ni nisu morali) i sada im vrijedi puno više. Kupovali su za vrijeme ove krize, a neki godinu dvije prije ove krize...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.