Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2008., 07:43   #61
Mislim da su i Jarun, Knezija, Cvjetno itd. takodjer bolja naselja. Nisam snob, ali tvrditi kako je zivjeti u Gajnicama super, jednako je numjereno kao i usporedjivati Gajnice i Tuskanac. Svatko valjda zna sto mu odgovara.
MrXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 12:20   #62
poznati i slavni

MrXL nedavno se u Gajnice doselio i Stjepan Božić, evo jednog selebritija...
Znači ti u centar ja iz centra... Očito je sve stvar nekih loših iskustava a ne kvarta. U biti sve ovisi kaj želiš od svojih par neradnih sati u danu. Vikendom svi možemo otići bilo gdje iz bilo kojeg dijela grada. Zanimljivo da spominješ Tuškanac, kaj neka tiha patnja ili? Kao to je apsolutna divna suprotnost oronulom bivšem kvartu?
Je da, ak si starček u penziji i smisao života ti je šetati se po parkiću (i btw šutati praznu ambalažu sveg mogućeg alkohola koju je popila razularena mladež hodočasteći u Jabuku), hodati do prvog normalnog dućana najmanje 20 minuta i to isto tako tegliti gore (jer ako se u takvu pustolovinu slučajno uputiš autom, nemaš se di sparkirati besplatno već te to dođe 16 kn po satu ako si sretan jer si uopće ulovio neko polumjesto, na kraju ipak odeš u Interspar po špeceraj), ili imaš 16 godina i uopće te ne zanimaju mladi i sve što vole mladi ( i bolje, jer ti zadnji bus ide u 23.00 i ako želiš doći doma kasnije, eto ti šumetine pa hodaj gore uz brdo, btw godinama sam si pjevala onu staru od Zabranjenog pušenja da se malo ohrabrim: "Ja sam manijak iz gimnazijskog parka, i danima te čekam i gledam te iz mraka, i večeras sam ovdje, o je,je,je, i večeras sam ovdje i imat ću te..." A da ne velim, koliko sam golaća (ne puževa) vidjela po toj šumi dok sam išla u grad. A tek luđaci koji svi kolektivno odlaze na godišnji rehab u Vrapče, ono, svi su gore, svi su gore, ne. Stimulativno za mlade roditelje s djecom...
E da, i nisam ostala u dobrim odnosima skoro ni sa kime iz osnovnjaka jer je većina prilično napuhana. Prave veze se stječu na fakultetu i mjestima na kojima se okupljaju studenti, ne u kvartu, mislim može se dogoditi ali nije pravilo. A i nisam se imala baš ni sa kime niti igrati kad sam bila klinka jer tamo nema djece
Ipak mislim da to nije kvart za mlade obitelji, a cijene stanova su svima poznate pa tako i dostupni samo manjini.
U biti ne mogu vjerovati da ljudi još uvijek misle da ako su skuplje platili stan da će i kvalitetnije živjeti. To je i razlog zašto se ovdje javljam jer mislim da Gajnice ipak daju optimalni komplet za sretan obiteljski život.
E da i npr. da imam puno više para za stan, ne bih se selila već bi kupila stan do svojeg.
marutho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 12:58   #63
Quote:
MrXL kaže: Pogledaj post
Ovo sto Marutho opisuje u centru su partizani i komunjare koji su zasjeli u gradske stanove direktno sa sela pa zato te stare zgrade nisu odrzavane. U Gajnicama su najstarije zgrade (cetverokatnice) stare oko 40-ak godina. Gajnice jednostavno nisu dobar kvart, treba to priznati. Nitko tko moze birati sigurno nece izabrati Gajnice. Osim Hladnog piva i Ace Dragasa te ponekog Vatrogasca ja ne znam niti jednu javnu osobu koja zivi u Gajnicama.(pri tome ne brojim okolna brdasca, Vidikovac, G Stenjevec, Borcec . . .) Znam da to nista ne znaci ali ipak ukazuje.
Ti "partizani i komunjare koji su zasjeli stanove" nažalost nisu odlučivali o tome hoće li se zgrada u kojoj žive obnavljati ili ne, ali su zato uredno plaćali pričuve ili kako se to već zvalo. Nažalost taj novac je išao dalje za gradnju stanova koji su dalje dodijeljivani. Nečega se ipak sjećam, nisam tak mlada.
A jbg, takvo trulo razdoblje...
marutho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 15:57   #64
Quote:
sve-znam! kaže: Pogledaj post
Evo pogleda kak će izgledati taj novi dio Gajnica s najvećim Konzumom u Hrvatskoj:
http://www.kajzer-dom.hr/index.php?m...daja&projekt=2
Jel se zna tko je in charge za ostale zgrade sa slike na linku.

Kvart mi je Ok, al nekak prvi red do najveceg Konzuma bas i ne.

Thanks!
why-oh-why is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 01:00   #65
ma ko mi to vrijeđa kvart, i po čemu je Špansko bolje od Gajnica; kad su Gajnice postojale što je bilo Špansko-.....???? Špansko selo eto što!!!!!!!!!
Mata Hari is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 01:17   #66
Knežija bolja od Gajnica?!?! wtf- ...hoćemo li opet "nabaciti" diskusiju o tzv. narkić- parkićima... i gdje ih ima više u Gajnicama ili Knežiji...
Mata Hari is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 01:22   #67
eh da i moj naklon pošto sam ja iz "skupine" Alije Sirotanovića ...
Mata Hari is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 10:23   #68
Sa zanimanjem citam topic, i sva sretna i zadovoljna (naime, dragi i ja smo ponosni vlasnici stana u jednoj od tih groznih, starih, socrealističkih zgrada koje smo našli samo i isključivo u Gajnicama, nigdje drugdje tak nečeg u Zagrebu nema, ni za lijek), kad pročitam da mi buduće potencijalno dijete NEĆE IĆI U ŠKOLU SA ŠTROKOVOM UNUKOM!!! WTF!!! Pa, to mi je životni san, i sad odjednom uviđam da niš od toga. Gdje mi je pamet bila... A sad ozbiljno. Ovak na prvu, nama se kvart sviđa. Malo mi je bed kaj je kvart ipak malo na rubu grada, al od posla do doma mi treba (dakle, u špici kad svi idu) 50ak minuta - ak idem do Črnomerca pa na bus - dakle, najduža varijanta. Mojoj kolegici koja je u Prečkom i ima tramvaj do doma treba sat vremena - pa si mislim, i nije tak loše. A ove priče o klincima koji su prepušteni ulici - moram razočarati svekoliko pučanstvo - toga vjerovali ili ne ima i u drugim kvartovima (možda, naglašavam MOŽDA i u Centru, makar vjerojatno to ne vrijedi za Štrokovu unuku...). Da skratim, nama je kvart OK, vjerujem da mnogima nije, al ak netko nađe ijedan kvart u kojem će apsolutno svi bit sretni i zadovoljni sa svime, plaćam cugu. I to u Kuglani, koliko vidim i čujem, tam se ide...
froger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 14:07   #69
Ja sam dijete s Trešnjevke pa su mi Gajnice uvijek bile pojam periferije, socijale, kriminala, droge... Međutim, muž mi je iz Gajnica, ma zapravo iz Stenjevca ali blizu Medpotokih tako da to nekako se smatra više Gajnicama (po orjentiranosti), tako da je i naš prvi stan bio na toj lokaciji (narkoman nam se predozirao u parku ispod prozora ). I samo mogu reći da su Gajnice savršene za mlade (a i one malo starije ) mame s djecom osobito u onoj prvoj-porodiljnoj godini života. Imamo dućkase s robicom, dm, konzum, dionu, Kuglanu i Zebru za kavu, slastičarnu za sladoled, o pekari Dubravica i legendarnim puter štangicama da i ne govorim...
Nažalost, ako želiš da ti dijete u školi ide na neke izvanškolske aktivnosti, izbor je jako sužen. I tu počinju te negativnosti.
Mi smo se preselili nakon 9 godina života u Gajnicama (a muž nakon 37) u naselje Ris. Moram priznati dami je draža blizina grada, jedino mi nedostaje park za dijete (15 min do prvog parka), ali radi se i na tome.
Centar je dobar za djecu zato što mogu imati brojne izvanškolske aktivnosti, jezici, muzička i slično. Ali za malu djecu mislim da je kvaliteta života u Gajnicama daleko bolja nego u centru.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 14:17   #70
Quote:
dubac kaže: Pogledaj post
JMi smo se preselili nakon 9 godina života u Gajnicama (a muž nakon 37) u naselje Ris. Moram priznati dami je draža blizina grada....


Fakat ste cijelih 500 metara bliže gradu.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 14:18   #71
Što se tiče izvannastavnih aktivnosti možda si zaboravila muzičku školu, tj. Centar za kulturu Susedgrad gdje osim što sviraju, djeca i pjevaju i plešu i imaju raznorazne radionice...pa preko puta Medpotoka ti je teniski centar i nogometna igrališta...u našoj ulici je i Centar za strane jezike... u o.š. Stenjevec košarka, step i štatijaznam...u Domjanićevoj folklor, balet...šta je to malo? Zar to ima svaki kvart?
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 11:52   #72
ma mislim da se žena nije dovoljno informirala oko takvih aktivnosti; eto vidiš kod nas park svakih 20m (bar u okolici moje zgrade)... a super mi je onaj između boxa i citya jer se možeš sjest na kavu i gledat dijete kak se igra (naravno ako je malo starije )
Mata Hari is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 00:46   #73
Ispravak:
Hladno pivo pjeva "... u našem su kvartu svi luzeri u startu..." za imaginaran kvart iz serije Bitange i princeze,a ne za Gajnice. Ili ako ćemo već cjepidlačiti, kadrovi iz serije su snimani na Gupčevoj zvijezdi ako se na varam.

Netko je spomenuo Šestine kao ugodniji kvart od Gajnica. Živjela sam tamo 14 godina i za njih bi mogla reći da su teška periferija i slijepo crijevo grada.Nikada se ne bih vratila živjeti tamo. U Gajnicama sam 11 godina,posljednjih 6 se često vraćam s posla oko 22 sata, pješice od bivšeg Lorda do crkve sv. Nikole i nikada nisam doživjela ili vidjela nikakve neugodnosti, nasilje,prepade ili slične stvari.
Sve je stvar ukusa,netko više voli da mu je pod prozorom Branimirova, ja se volim buditi uz cvrkut ptičica.
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 01:07   #74
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
Što se tiče izvannastavnih aktivnosti možda si zaboravila muzičku školu, tj. Centar za kulturu Susedgrad gdje osim što sviraju, djeca i pjevaju i plešu i imaju raznorazne radionice...pa preko puta Medpotoka ti je teniski centar i nogometna igrališta...u našoj ulici je i Centar za strane jezike... u o.š. Stenjevec košarka, step i štatijaznam...u Domjanićevoj folklor, balet...šta je to malo? Zar to ima svaki kvart?
Stanovala sam u zelenoj zgradi, pa vrlo dobro znam za Ponikve. Samo ne mora svako dijete igrati nogomet ili tenis. Muzička škola je ograničenih kapaciteta, pa se i glazbeno nadarena djeca ne uspiju upisati. Za ples isto znam jer mi nećakinja pleše i osvaja nagrade s plesnom grupom. Zaboravila si karate klub stijena. Priznajem. Za dijete u osnovnoj školi su Gajnice ok, ako se nađe u ponuđenim izvannastavnim aktivnostima.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 22:19   #75
Quote:
Xaro kaže: Pogledaj post
ljudi gajnice su prekrasne,al ako ste s gajnickom ekipom(...) necete bit presigurni,jer oni nisu normalni(nekoliko bilo u zatvoru)...
:
...ispravak.....ak ste s Gajnickom ekipom uvijek ste sigurni ....

...Istina je da su Gajnice oduvijek "geto" ko sto je to reko MrXL, al su isto tako i stvarno super kvart ...pogotovo ako dugo zivis tamo...sve je blizu; ambulanta, centar za kulturu, vrtici, skole, plac...i na kraju veeeliki park....
...ako cemo usporedivat recimo navedene kvartove (Tuskanac, Sestine...) oni mozda jesu mirniji i to kaj se tice obitelji itd...ali ak malo razmislite, pa neces se setat sa bebom u kolicima u 1 sat nakon ponoci po mracnom dijelu kvarta, kaj ne?.....narkica i slicnih debila ima vise manje svuda.... a sad objektivno....ak trazis kvart u kojem ces se moc setat po parkicu (i pritom popricat sa svakim drugim covjekom, jer, kod nas se skoro svi znaju), ili kvart u kojem ce te, ko sto je neko vec gore reko, probudit cvrkut pticica, a ne prvi jutarnji tramvaj koji ti protutnji pod prozorom -.- Gajnice su jako dobar izbor
 
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 16:42   #76
Question Novo gradilište kraj novog Konzuma

Molim vas da li netko zna što će se graditi kraj novog
Konzuma u Gajnicama?
Kada smo prije dva mj. kupili stan, nije bilo ničega kraj Konzumića,
a, evo sada tamo već zjapi povelika rupetina!...Ma, znam da se svugdje
gradi, no baš za taj dio čula sam razne priče i planove i vjerujem
da sigurno netko zna odgovor!
Anea5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 16:44   #77
Zelis li da se ova tema spoji sa temom "Gajnice" ili temom "Novogradnja"?
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 16:50   #78
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
Zelis li da se ova tema spoji sa temom "Gajnice" ili temom "Novogradnja"?
Može sa Gajnicama, super! Iako sam duže reg. tek sam danas prvi put na forumu, pa se još baš ne snalazim. Hvala!
Anea5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 20:09   #79
Quote:
Anea5 kaže: Pogledaj post
Molim vas da li netko zna što će se graditi kraj novog
Konzuma u Gajnicama?
Radi se nova stambena zgrada. Postavili su ploču za gradilište s izgledom zgrade i nazivom firme. Na žalost nisam zapamtio koja je firma.
dac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 07:42   #80
Quote:
dac67 kaže: Pogledaj post
Radi se nova stambena zgrada. Postavili su ploču za gradilište s izgledom zgrade i nazivom firme. Na žalost nisam zapamtio koja je firma.
Hvala na odgovoru! ...Naime čula sam da će se u tom dijelu graditi bazen, sportski cent., osn.škola, vrtić ,a i u jednom predhodnom postu piše o tome,sa planom sa završetkom izgradnje u 12.mj.2009....Zanima me da li netko zna nešto više o tome? ...
Anea5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:15.