Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2013., 16:38   #201
little-diamond, kako ste, ima li nekih novosti?
Aleksandra923 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 16:49   #202
Evo i moje price. U 30om sam tjednu trudnoce, I AC (stomacic bebe) je prije tjedna bio 26,3 I sada je 26,3, zaostaje za 4 tjedna. I plodova voda je smanjena, AFI=10,4. Dupleri (protok ishranjenosti) su dobri, di-dimeri isto tako. Jedem sve osim mlecnih proizvoda zbog autoimunog zaboljenja kojeg imam. Jako sam uplasena I strepim svakog trenutka. Vasa pozitivna iskustva, daju mi nadu da ce sve biti u redu.
Aleksandra923 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 09:16   #203
evo da se napokon javim nakon tri mjeseca od poroda.. dijagnoza bila točna... malac je imao 2680 i 48 cm.Sada nakon tri mjeseca velika beba koja skoro več ima 7 kg, nema nikakvih posljedica ni ničega. jedina je posljedica bila što nije imao snage družiti se sa sisom pa smo na adaptiranom ,ali svo zlo u tome. Sve je bilo super zdravlje odlično i napreduje ko lud
little-diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 11:17   #204
evo, da vas utješim...meni je u 36+2 u moje ginićke i u 36+6 u bolnici dijagonosticiran blagi zastoj u rastu, naime protoci su i ctg bili uredni, ali beba procijenjena na 2400 mx...rođena dan nakon te zadnje dijagnoze nakon prsnuća vodenjaka na 37 tt sa 2910...tako da očito nije uvijek lako izmjeriti i nekada se bebe tako namjeste da baš daju krivu sliku, meni su dva utlrazvuka procijenila pola kilograma manju! rodila se zdrava, apgar 10/10
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 13:32   #205
Quote:
little-diamond kaže: Pogledaj post
evo da se napokon javim nakon tri mjeseca od poroda.. dijagnoza bila točna... malac je imao 2680 i 48 cm.Sada nakon tri mjeseca velika beba koja skoro več ima 7 kg, nema nikakvih posljedica ni ničega. jedina je posljedica bila što nije imao snage družiti se sa sisom pa smo na adaptiranom ,ali svo zlo u tome. Sve je bilo super zdravlje odlično i napreduje ko lud
U kojem tjednu si rodila? Meni kao laiku je to sasvim ok težina. Na temelju čega je dijagnoza potvrđena nakon poroda?
Pitam jer se moja rodila sitna i sumnjalo se na iugr, ali nakon poroda nitko ništa nije objasnio ni potvrdio.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 14:44   #206
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
U kojem tjednu si rodila? Meni kao laiku je to sasvim ok težina. Na temelju čega je dijagnoza potvrđena nakon poroda?
Pitam jer se moja rodila sitna i sumnjalo se na iugr, ali nakon poroda nitko ništa nije objasnio ni potvrdio.
rodila 39+6 a iugr potvrđen po posteljici... koma je bila već u 33 tjednu je sazrela ko za porod.. samo Bog zna kako je izdržala do 39+6, a protoci su bili slabi.. procjene su bile 2750 dva zjedna prije poroda a eto on se rodio sa 2680 .. bio sitan mršav ajme, ali sad je komad bebe blizu 7 kg a tri mjeseca i tjedan dana ima. A posteljica je bila na analizi, ali izgleda da je genetika u pitanju. Nemam pojma zašto ali posteljica sazrijeva kao da trudnoća traje otprilike dva mjeseca manje tako da koliko su mu rekli svaka trudnoća bi mi trebala bit sa dijagnozom iugr.
little-diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 11:05   #207
pozdrav!! ako može neka da mi pomogne..jučer na kontroli bila, 32 tjedan sam i doktroica mi rekla da je beba nešt manja...težina je procijenjena na 1454g..ostale mjere sve uredne osim tog AC-a koji je 23,31cm...i sad rekla mi da to treba pratiti i da od sada nadalje idem u bolnicu na pregled..rodit ću u merkuru. pa me zanima jeste vi mame kojima su prognozirali taj zastoj morale biti u bolnici dok su vam radili pretrage ili ste samo češće tamo išli na preglede?? hvala!!
arabella123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 13:39   #208
Quote:
arabella123 kaže: Pogledaj post
pozdrav!! ako može neka da mi pomogne..jučer na kontroli bila, 32 tjedan sam i doktroica mi rekla da je beba nešt manja...težina je procijenjena na 1454g..ostale mjere sve uredne osim tog AC-a koji je 23,31cm...i sad rekla mi da to treba pratiti i da od sada nadalje idem u bolnicu na pregled..rodit ću u merkuru. pa me zanima jeste vi mame kojima su prognozirali taj zastoj morale biti u bolnici dok su vam radili pretrage ili ste samo češće tamo išli na preglede?? hvala!!
Dvije prijateljice su isle u bolnicu na preglede, dok je mene moj ginekolog samo cesce narucivao za preglede.
Na kraju su one rodile bebice od 2.600 i 3 kg, a moja se rodila sa 2200! (svo troje u terminu)

Ovo ti govorim da shvatis da je ta mjera okvirna i da ne mora odgovarati stvarnom stanju. Bitno je da beba dobiva na tezini, da dr. provjerava protoke, i da se ti sta manje brines i da mantras o savrsenoj bebici od 3 kg
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 09:08   #209
meni procijenio doktor bebu na 2500g ,nakon 6 dana sam rodila bebu od 3250g
i to u 37.tjednu,isto smo jedno vrijeme isla na preglede svaka 2 tjedna jel mu se beba (tj.njena glavica)cinila prema za tjedne
znaci da mi je mala docekala termin imala bi sigurno 3800g

i prvi put mi fulao,maloga je procijenio na 3500g roden je sa 3960g

Zadnje uređivanje Duga111 : 21.10.2013. at 09:08. Reason: -..
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 15:15   #210
Quote:
Duga111 kaže: Pogledaj post
meni procijenio doktor bebu na 2500g ,nakon 6 dana sam rodila bebu od 3250g
i to u 37.tjednu,isto smo jedno vrijeme isla na preglede svaka 2 tjedna jel mu se beba (tj.njena glavica)cinila prema za tjedne
znaci da mi je mala docekala termin imala bi sigurno 3800g

i prvi put mi fulao,maloga je procijenio na 3500g roden je sa 3960g
moja je cijelo vrijeme bila manja, a te procjene nisu bas tocne... meni je na porodu rekao dr da je velika beba i da ima 3900, a rodila se sa 3100 (pola sata nakon procjene)
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 13:56   #211
Rodila sam bebicu sa zastojem u rastu. Da li su kojoj mami savjetovali geneticara, zasad su svi nalazi dosli uredni. Molim za pomoc
leonarda31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 15:12   #212
nisam baš shvatila koji zastoj u rastu je u pitanju?
u maternici je imala zastoj u rastu ili kad je rođena
ja sam rodila dijete od 1.700g u 35. tjednu
bio je procjenjivan na 2.500g po onim nekim uzv mjerenjima, eto ispao puno lakši

nitko mi nije spominjao genetičara
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 08:52   #213
Quote:
natali z kaže: Pogledaj post
I mojoj curki je dijagnoza bila zastoj u razvoju od 31. tjedna.
Bila sam u bolnici tocno mjesec dana prije poroda, u taj zadnji mj je dobila samo 240 gr.
Njihova procjena je bila 2300, a ona se rodila s 1940 gr i 43 cm. Taj mjesec su mi svakodnevno radili ctg sto je uobicajeno, i uzv svakih tjedan dana. Radili su mi ctg s opterecnjem da provjere ima li beba snage za prirodni porod i nalaz je pokazao da ima. Na kraju sam ipak zavrsila na hitnom carskom jer su joj padali otkucaji srca u trudovima, jer je bila izmorena, imala sam prirodne trudove 2 dana. S njom je sve u najboljem redu, iako je sitna. Jos uvijek ne znam razlog zastoja, plodne vode gotovo da nisam ni imala, vidjela sam kad su mi probusili vodenjak, i oni su komentirali kako nema nista, a i znala sam da ima manje vode s uzv-a. Posteljica je bila u najboljem redu, poslana je i na analizu. Sad se nadam da cu na pretragama koje me cekaju sve saznat jer je jako vazno za buduce trudnoce, ipak je bila izrazito sitna za terminsku bebu i dr kaze da smo odlično prosli.
ako mo mozes molim te napisati koliki je bio opseg glavice..
leonarda31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 08:55   #214
Quote:
natali z kaže: Pogledaj post
I mojoj curki je dijagnoza bila zastoj u razvoju od 31. tjedna.
Bila sam u bolnici tocno mjesec dana prije poroda, u taj zadnji mj je dobila samo 240 gr.
Njihova procjena je bila 2300, a ona se rodila s 1940 gr i 43 cm. Taj mjesec su mi svakodnevno radili ctg sto je uobicajeno, i uzv svakih tjedan dana. Radili su mi ctg s opterecnjem da provjere ima li beba snage za prirodni porod i nalaz je pokazao da ima. Na kraju sam ipak zavrsila na hitnom carskom jer su joj padali otkucaji srca u trudovima, jer je bila izmorena, imala sam prirodne trudove 2 dana. S njom je sve u najboljem redu, iako je sitna. Jos uvijek ne znam razlog zastoja, plodne vode gotovo da nisam ni imala, vidjela sam kad su mi probusili vodenjak, i oni su komentirali kako nema nista, a i znala sam da ima manje vode s uzv-a. Posteljica je bila u najboljem redu, poslana je i na analizu. Sad se nadam da cu na pretragama koje me cekaju sve saznat jer je jako vazno za buduce trudnoce, ipak je bila izrazito sitna za terminsku bebu i dr kaze da smo odlično prosli.
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
nisam baš shvatila koji zastoj u rastu je u pitanju?
u maternici je imala zastoj u rastu ili kad je rođena
ja sam rodila dijete od 1.700g u 35. tjednu
bio je procjenjivan na 2.500g po onim nekim uzv mjerenjima, eto ispao puno lakši

nitko mi nije spominjao genetičara
zastoj u rastu u maternici.. koliki je bio opseg glave bebice..
leonarda31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 11:12   #215
ne znam ti te mjere, ali moj je imao sve mjere sukladno tjednima trudnoće, osim trbuha, njega je imao za 2 tjedna manje
zato su ga i procjenjivali na 2.500g, ali na kraju se rodio 1.700g
znači on je bio samo jako mršav, dužina i sve mu je bilo ok

inače normalno sam rodila, počela mi je curiti plodna voda (znači bilo je dovoljno), tako su me držali tjedan dana, ali na kraju nisu mogli zaustaviti trudove pa sam se porodila u 35. tjednu
inače ta mjerenja prije nisu zabrinjavala ginekologa, ali mi ih je mjerio svaka 3 tjedna, ali je uvijek komentirao da je to malo mršavija beba
ja sam inače imala dijabetes, i bila na strogoj dijeti od početka trudnoće, pa valjda i radi toga
inače išla sam roditi sa 2kg manje nego sam ostala trudna, pa je i to možda uzrok

posteljica je bila ok (samo se zarasla u maternicu) i protoci su bili ok
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 12:15   #216
Question

Da se i ja priključim ovoj temi, moja bebica je sa 11,5 tjedana trudnoće prema ginekologovoj procjeni odgovarala bebi sa 10,5 tjedana trudnoće. Idem na pregled u ponedjeljak, malo sam u bedu što će biti, nadam se da će bebica narasti i da neće biti nikakvih problema, imam visoki krvni tlak i višak kg i bojim se da je to razlog bebinog sporog napretka. Vidjet ćemo u ponedjeljak... LP
anđelica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 13:25   #217
Mislim da ne trebaš brinut, ali vidjet ćeš naravno na sljedećem ultrazvuku. To ti je samo nekih 6-7 dana, a za toliko ti može i krivo procijeniti ovulaciju. Vjerujem da će sve bit ok, a kad dođeš na anomaly scan u 20.tjednu, onda ti čak i na ispisu ultrazvuka piše da je 2 tjedna u plus ili minus normalno. Javi kako je bilo...
bela87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 09:29   #218
Quote:
bela87 kaže: Pogledaj post
Mislim da ne trebaš brinut, ali vidjet ćeš naravno na sljedećem ultrazvuku. To ti je samo nekih 6-7 dana, a za toliko ti može i krivo procijeniti ovulaciju. Vjerujem da će sve bit ok, a kad dođeš na anomaly scan u 20.tjednu, onda ti čak i na ispisu ultrazvuka piše da je 2 tjedna u plus ili minus normalno. Javi kako je bilo...
Strepim do ponedjeljka, javit ću, nadam se da je sve ok... Stvar je u tome da smo ciljali ovulaciju, hodala sam na svaki drugi dan na folikulometriju, taj dan kad je bila ovulacija folikuli su nestali i gin. je ustanovio da je ovulacija počela pa smo i računali taj dan prvim danom začeća. Ma dobro, vidjet ćemo, moram misliti pozitivno, prvi bebač mi je stalno bio u napretku pa me ovo sad malo šokiralo, ali svaka trudnoća je slučaj za sebe. Hvala na podršci... LP
anđelica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 11:01   #219
Quote:
anđelica12 kaže: Pogledaj post
Da se i ja priključim ovoj temi, moja bebica je sa 11,5 tjedana trudnoće prema ginekologovoj procjeni odgovarala bebi sa 10,5 tjedana trudnoće. Idem na pregled u ponedjeljak, malo sam u bedu što će biti, nadam se da će bebica narasti i da neće biti nikakvih problema, imam visoki krvni tlak i višak kg i bojim se da je to razlog bebinog sporog napretka. Vidjet ćemo u ponedjeljak... LP
Moja bebica je od samog pocetka tjedan dana manja. i na svakom pregledu joj mjere odgovaraju tocno za tih tjedan dana manje i to nije nista zabrinjavajuce ako ti je od pocetka tako. Bar je meni doktorica tako objasnila.
Samo opusteno i viditt ces da ce sve bit u redu
ninaa90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 15:26   #220
Ninaa90, hvala ti na utjehi, cure sve ste divne, nadam se da neće biti nikakvih komplikacija u vezi te veličine bebe. A i malo me kopkaju ti izračuni termina poroda i kalkulatori trudnoće po tjednima. Na nekim stranicama mi je izračunato sada 13 tjedana trudnoće, na nekima da sam u punom 14. tjednu trudnoće. Valjda je to odstupanje od nekoliko dana normalno pa ćemo vidjeti. LP
anđelica12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.