Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2010., 19:07   #1
Što je važnije: biti prvi/prva ili ostati zadnji/zadnja?

Priča datira od prije nekih 30tak godina a ispričana danas.
Priča mi prijateljica da je muž znao za neke njene prijašnje veze za koje, u maloj sredini odakle potječu, i nije bio problem uočiti, kao što je i ona znala za njegove i te činjenice im nisu bile prepreka za brak.
Kako ona kaže, problemi, po tom pitanju, su nastali nakon 2 godine braka u kojem periodu nisu željeli imati djecu nego dogovorno "proživjeti" te prve godine a u međuvremenu postići materijalnu osnovu za podizanje djece (na čemu je ona inzistirala) obzirom da ona tada nije radila a on povremeno (sezonski) radio i u tom periodu prilično dobro zarađivao.
U međuvremenu se ona zaposlila, a njegov sezonski posao bivao sve kraći a boravak doma sve duži i glavni krivci njegove nezaposlenosti su, uglavnom bili "nelojalni poslodavci".
Tako su i počela sitna podbadanja, prigovaranje njenom radnom vremenu, zapostavljanje njega kao supruga, njeno nerazumijevanje za njegovo teško stanje… a kulminiralo je njenim odbijanjem da prestane koristiti tablete i da "počne" rađati djecu i biti žena a ne droca koja se "jebavala tko zna s kim" i ne bi se nikada udala da ju on nije oženio….
Ispadi, svađe i traume, prozivanja i primjerene "etikete" su nastavljeni do trenutka kada se pokupila i otišla ( nakon tri godine) od njega, rastala se i danas je sretno udana žena i majka troje odrasle djece.

Možda ovo nije pravi primjer za naslov teme, ali njena priča daje osnova za promišljanje zar je zaista bitno…biti prvi/prva i zbog te paranoje zagorčati život, ugnjetavati partnera, zatrovati odnose, nepoštivati osobu s kojom živiš.

Zar nije važnije biti zadnji/zadnja i na tim osnovama prihvatiti prošlost kao dio osobnosti i bogatstva i na tim vrijednostima graditi zajedničku budućnost?
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 22:06   #2
Nikad ne bih mogla biti u ozbiljnoj vezi s nekim kome sam ja prva. [S obzirom na godine, sve i da tražim to, našla bih otprilike nikad. ]
Vidjela sam dosta velik broj takvih veza koje su pukle jer je jedna strana poželjela vidjeti kako izgleda drugi penis ili druga vagina, pa je sve otišlo u (već spomenuti) penis ili vaginu materinu.
Ako s nekim gradim budućnost, jedino mi je važno da smo jedno drugom zadnji. Pa bilo to treći ili tristotreći, svejedno.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 22:19   #3
Puno je bitnije biti vjeran s osobom s kojom započinješ život,dakle ljubav,poštovanje,vjernost,tolerancija nego činjenica koliko si imao veza i vezica prije mene..Moj muž je prije mene imao puno žena i meni to uopće ne smeta,sve dok me poštuje,cijeni i dok mi je vjeran..Od svih njih on je izabrao mene,znači ja sam mu br.1,mogao je izabrati koju je htio ali eto ja sam ga dopala.heheeh.Ali,da znam za takve ljude koji kao ne smeta ta činjenica što je netko imao buran život,ili par veza pa u jednom trenutku ljutnje i razočaranosti,ljubomore i dr.stvari to onom drugom nabije na nos..Za mene je to znak nepoštivanja kao osobe,čovjeka s kojom/im osnivaš/osnuješ život.,slabog samopuzdanja i tu nažalost nema sreće..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 22:21   #4
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Ako s nekim gradim budućnost, jedino mi je važno da smo jedno drugom zadnji.
S ovim se i ja slažem definitivno.
__________________
Gledajte visoko, snivajte mnogo, želite najbolje od najboljeg i život će vam dati ono što želite! Život je ono što odaberete!

Instrukcije u mladosti su gravure u kamenu.
vucica_100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 22:24   #5
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Nikad ne bih mogla biti u ozbiljnoj vezi s nekim kome sam ja prva. [S obzirom na godine, sve i da tražim to, našla bih otprilike nikad. ]
Vidjela sam dosta velik broj takvih veza koje su pukle jer je jedna strana poželjela vidjeti kako izgleda drugi penis ili druga vagina, pa je sve otišlo u (već spomenuti) penis ili vaginu materinu.
Ako s nekim gradim budućnost, jedino mi je važno da smo jedno drugom zadnji. Pa bilo to treći ili tristotreći, svejedno.
Isto tako nebi mogao bit sa curom kojoj sam deseti
frajer2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 22:34   #6
Quote:
frajer2 kaže: Pogledaj post
Isto tako nebi mogao bit sa curom kojoj sam deseti
zašto je to važno'?zar nije važnije da si joj zadnji i posljednji'?da ti je vjerna i da te voli..u čem je kvaka?kad muško ima 20 bivših to je ok,on je frajer,kad žena ima e,ona je drolja..mislim ...koma..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 22:37   #7
Rekla bih da je za vezu bitno kako će se partneri slagati u budućnosti, a ne kaj su radili u prošlosti

Ako ne možeš preći preko toga da ti je partner/ica imao/la život prije , onda ti imaš problem (samopouzdanje....bla) i nije fer s tome mućiti ovog drugog. Jer kaj on/ona sad može?? promijeniti prošlost???
__________________
"Nitko te ne može natjerati da se osjećaš manje vrijednom bez tvog dopuštenja" - Eleanor Roosevelt
optimistična+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 23:23   #8
Prepucavanje izbrisano. Ne bih vam preporučila da nastavljate
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 23:30   #9
Quote:
optimistična+ kaže: Pogledaj post
Rekla bih da je za vezu bitno kako će se partneri slagati u budućnosti, a ne kaj su radili u prošlosti

Ako ne možeš preći preko toga da ti je partner/ica imao/la život prije , onda ti imaš problem (samopouzdanje....bla) i nije fer s tome mućiti ovog drugog. Jer kaj on/ona sad može?? promijeniti prošlost???
pa onda budi pametna sad i pazi sta radis i sa kime da nebi kasnije bilo....
frajer2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 23:35   #10
Quote:
frajer2 kaže: Pogledaj post
pa onda budi pametna sad i pazi sta radis i sa kime da nebi kasnije bilo....
Da ne bi poslije bilo - što?

Da ne bi naletjela na nekoga tko će u mrzovoljenju zbog njene navodno "prevelike brojke" zapravo pokušavati prikriti svoj paničan strah da je mnogokoji od tih bivših bio bolji od njega?

U tom će joj slučaju ta navodno prevelika brojka prištedjeti mnogo vremena - odmah će na početku vidjeti s kim ima posla.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 23:45   #11
[QUOTE=Lord Byron;26520532]Da ne bi poslije bilo - što?

pa da nebi kasnije pozalila jer bi ju dragi odhebo zbog brojke ....
mislim ono mene boli k nek daje kome god zeli njezina picka nek radi sta hoce...
frajer2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 23:46   #12
Quote:
LAV.Karlo kaže: Pogledaj post
Priča datira od prije nekih 30tak godina a ispričana danas.
Sam si odgovorio na svoje pitanje - priča datira od prije 30-tak godina...
Druga su vremena i mjerila onda bila

No kako vidim, ima takvih mjerila i danas, na žalost
Ali na svu sreću u puno manjem broju
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 23:46   #13
Naravno - ostati zadnja.
__________________
It's always sunny in Zagreb
Betty D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 23:50   #14
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Sam si odgovorio na svoje pitanje - priča datira od prije 30-tak godina...
Druga su vremena i mjerila onda bila

No kako vidim, ima takvih mjerila i danas, na žalost
Ali na svu sreću u puno manjem broju
Da zanimljivo je to kak sve svugdje bruji o tome kak nama deckima smeta vas poveci broj bivsih a vas nesmeta nas ......
sve se nest stalno vrti oko vas...
frajer2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 23:51   #15
Quote:
frajer2 kaže: Pogledaj post
pa da nebi kasnije pozalila jer bi ju dragi odhebo zbog brojke ....
Upravo to pokušavam reći: ako naleti na idiota kojem će u svim parametrima biti savršena, ali će ga žuljati brojka, može zahvaliti svakome od sudionika u stvaranju te brojke što ju je spasio idiota na vrijeme.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 00:31   #16
Quote:
frajer2 kaže: Pogledaj post
Isto tako nebi mogao bit sa curom kojoj sam deseti
Nadam se da se onda i ti čuvaš!

Kako će cura htjeti biti s tobom ako si ih imao 9 prije!
Zlo_i_Naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 07:10   #17
Zadnja. Ili bar jedina u periodu u kojem smo zajedno.

A sve što je bilo u prošlosti (obje strane) mogu gledati jedino kao vrijedno iskustvo iz kojeg se nadam da smo oboje naučili dovoljno da se u našoj vlastitoj vezi ponašamo kao odrasli ljudi, a ne nedojebani balavci.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 07:24   #18
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Sam si odgovorio na svoje pitanje - priča datira od prije 30-tak godina...
Druga su vremena i mjerila onda bila

No kako vidim, ima takvih mjerila i danas, na žalost
Ali na svu sreću u puno manjem broju
Quote:
frajer2 kaže: Pogledaj post
Isto tako nebi mogao bit sa curom kojoj sam deseti
Nažalost iz priloženog mi se čini da nidanas nije stvar bitno drugačija, jer uvijek se nađu kapitalni primjeri zatucanosti.

OT: Iskreno, apsolutno me nije briga niti me opterećuje partnerova prošlost. Nas dvoje smo sada i ovdje i sve dok je tako, prošlost me ne zanima.
Dovoljno sam samouvjerena da mi jedna brojka koja je samo to- brojka, nemože stat kao prepreka na putu ako mi osoba s kojom sam u svemu drugom odgovara.
Ukoliko partneru smeta moja prošlost, to je njegov problem, ne moj. Uostalom sa takvim kompleksašem nebih nikad ni bila.
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 08:44   #19
Nije pametno oženiti djevicu ili curu sa malo iskustva jer su cure danas emancipirane ili kasnije kroz život to postanu.Sa samosviješću dolazi i želja za novim iskustvima pa na ovaj ili onaj način znaju iz znatiželje ili zasićenosti probati zabranjeno voće.
To mi je rekao jedan 80 godišnjak.Tako da nisu svi muškarci zatucani.Još mi je rekao djed:

Pametna mlada žena je uvijek imala samo tri muškarca.Jednu dulju vezu na početku ,jednu ljetnu avanturu koja joj je slomila srce i Njega koji je Prvi Pravi...to reći spuštene glave treptajući okama.Nježno guknuti:
"Ti si mi iskreno prvi pravi ozbiljni dečko pa sam malo zbunjena."
Tako to treba reći.
Ostale brojke i iskustva zagubite putem.Ups kako ste nespretne i zaboravne....ne sjećate se skoro nikoga osim ove dvojice prije njega ok?Prvo jer se njega vaša prošlost nema što ticati a drugo ah bez obzira na sva uvjeravanja...reci,reci....muški je ego krhka stvarčica.Kada vas krene pitati nešto o toj dvojici ..ne sjećate se nešto baš detalja.
Naravno njemu o svojoj nagloj amneziji ne govorite ništa.
Dakle samo dvojica ako je ostale moguće sakriti.

Zadnje uređivanje In the back : 07.05.2010. at 08:53.
In the back is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 08:46   #20
Quote:
In the back kaže: Pogledaj post
Ti si mi prvi pravi dečko !Tako to treba reći.Ostale brojke i iskustva zagubite putem.Ups kak ste nespretne i zaboravne....ne sjećate se skoro nikoga osim ove trojice
Jadna je veza kojoj su temelj laži, prikrivanja i sl.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.