Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2014., 12:13   #41
@bombuzal Ma naravno da se može iznutra. I ja sam dio stavio iznutra.
Ali svi znamo da se termo izolacija stavlja izvana, a ne iznutra i u tome je bila moja poanta: da Multipor nije prioritetno unutrašnja nego vanjska izolacija, a može i iznutra.
I tako sam čitao u originalnim materijalima. Tamo se i naglašava da unutrašnja izolacija nije po zanatu ali ako se već mora jer nema druge opcije, samo naprijed.
MateDr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 14:45   #42
i kakva su iskustva?
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 15:45   #43
Ako mene pitaš, već sam napisao na prethodnoj stranici:
Quote:
MateDr kaže: Pogledaj post
.....

Uglavnom , nakon dvije sezone grijanja, definitvno mogu potvrditi da se količina goriva grijanje smanjila za jednu trećinu pa i više........
Definitivno najbolja dostupna termo izolacija. I najskuplja.
MateDr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 16:04   #44
malo sam prelistao temu i vidim je taj multipor upravo ono sto meni treba, a to je izolacija stropa/kose deke (monta, beton) u potkrovlju iznutra, ispod je samo zbuka, iznad je letva/crijep. tako da gore ne bi htio cijeli krov rasturati da postavim nekakvu izolaciju, nego samo nesto iznutra (a da je paropropusno)

da li bi 10cm bilo dovoljna debljina ili da stavljam deblje? posto u najvisljem dijelu imam 3 metra visine do stropa, mogu i 20cm staviti..

koja je sad cijena po kvadratu i gdje u slavoniji to nabaviti?
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 16:26   #45
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
....
da li bi 10cm bilo dovoljna debljina ili da stavljam deblje? posto u najvisljem dijelu imam 3 metra visine do stropa, mogu i 20cm staviti..

koja je sad cijena po kvadratu i gdje u slavoniji to nabaviti?
Mišljenja sam da danas treba ove stvari gledati malo drukčije. Treba naći stručnjaka da ti izračuna i da preporuku kako i koliko izolirati. Ti možeš inzistirati na materijalu koji hoćeš, ali poanta je u tome da je danas pametno dobiti energetski certifikat, i da kuće treba gledati kao nekretnine koje sutra možemo prodati.
Na ovo me potakao susjed koji baš ovih dana stavlja izolaciju na novogradnju i to stavlja 2cm stirodura. Na moje pitanje "tko mu je radio proračun na 2 cm" on odgovara "da to on samo tako malo izolira. Ionako zimi neće tu nitko stanovati.:" Kuća je inače armirano betonska konstrukcija i šuplja cigla ispune od 25 cm.
Zamisli koliko smo još zaostali. Kuća prvi red uz more, a on "malo" izolira. Radi mode valjda.
Da ne spominjem zakone koji obavezuju da se kod svih novogradnji mora ostvariti određeni koeficijent gubitaka za pojedina klimatska područja.

Distribuciju Multipora vrši Beamont ili Begamont u Zagrebu. Ali pitaj u Ytonga. Ne zaboravi cijenu ljepila. Treba ga sprijeda i straga
MateDr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 19:21   #46
Quote:
MateDr kaže: Pogledaj post
Ako mene pitaš, već sam napisao na prethodnoj stranici:


Definitivno najbolja dostupna termo izolacija. I najskuplja.
paropropusnost funkcionira?
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 20:11   #47
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
paropropusnost funkcionira?
Nema gljiva
MateDr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 23:18   #48
ok, super!
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 01:25   #49
Imam kamenu staru kuću, izolacija mi moguća jedino iznutra. Ima li netko da je radio sa ovim da napiše iskustvo, mislim na nekog tko ima više od 5, 6 postova na forumu.
francesko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 11:28   #50
Evo ja imam 141 post i dugo sam član, smijem li ja Ne zato što imam neke komercijalne uloge od toga, nego zato što sam prepoznao dobar proizvod... Evo ovih hladnih dana to je odrađivalo svoju ulogu, na dodir je bilo toplo. Drugi par cipela je što je pod skroz hladan pa je ukupno ta prostorija hladna, ali to nema veze s tim.
Moji neki su izolirali s 5 cm kamene vune+knauf i to isto pomaže, ali svako jutro se tjeraju da prozrače na par minuta te prostorije. Ja nisam imao gljivice, a to mi je bila glavna briga.
bombuzal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 11:48   #51
Ako ja ne budem sudjelovao nikad se neću kvalificirati, tj skupiti bodove

Frančesko, broj postova ne govori nužno o nekome bilo što. Pogotovo što na ovom forumu ima ljudi s ogromnim brojem postova, ali ne zato što su jako pametni nego eto, vole komunicirati. Da ti hoćeš još mišljenja to je sasvim razumljivo ali broj postova s tim nema veze.

Kad sam ja išao u posao i nenašavši ništa na ovom forumu glede Multipora, morao sam okrenuti drugim izvorima. I tek nakon 2 godine iskustva osjetio sam potrebu da prenesem to iskustvo na ovaj forum.

Uistinu, nakon nekoliko godina vidim da se učestalost primjene Multipora iznutra iznimno povećala. I to me ne čudi jer je uistinu najzahvalniji za takve sanacije.

I ako dozvoliš, ponoviti ću mane: pričvršćivanje bilo čega na te zidove, od slika do visećih elemenata, lampi i naročito utičnica i prekidača , treba izvesti na poseban način, pričvršćivanjem na ćvrsti zid ispod a nikako na multipor. Za električne instalacije postoje posebne doze , ali ja sam stavljao obične standardne i tiplama kroz dno fiksirao za čvrsti zid ispod. Često će trebati i produžiti spojne žice da se mogu spojiti električne komponente.
MateDr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 13:25   #52
Da, meni je apsolutno fantastično kako netko može imati npr. 50k postova?! I kad se to podijeli sa brojem dana u godini koliko je netko član, kad se oduzme vrijeme kad netko spava/WC/hrana/ostalo, dođe se na to da praktički u minuti ima po članak... WTF.
Anyway, jasno je da tu ima i plaćenih provokatora koji se tek registriraju i odmah idu hvaliti neki proizvod, to se dogodilo puno puta, pa ja razumijem franceska. To je jednostavno tako, ali mislim da se to lako detektira.

Inače, ja bih trebao kroz 12 cm multipora pričvrstiti radijator!? Ima li netko preporuke za takve tiple ili neku kombinaciju? Pričvršćivanje u pod znam da nije baš idealno, pa radije ne bih.
bombuzal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 14:02   #53
Quote:
bombuzal kaže: Pogledaj post
Inače, ja bih trebao kroz 12 cm multipora pričvrstiti radijator!? Ima li netko preporuke za takve tiple ili neku kombinaciju? Pričvršćivanje u pod znam da nije baš idealno, pa radije ne bih.
E to su te mane o kojima govorim. Ako zid nije zdrav betonski da može primiti duboko tiplu i odgovarajući vijak (svakako bi trebalo tražiti ili napraviti duže vijke), pada mi na pamet ideja da se napravi neki nosač od (npr kvadratna cijev 20x20) i da se ukopa u ravnini s multiporom do poda. Na gornjem kraju se naravno probije cijev za vijak koji ide u tiplu a dodatnu nosivost daje ta cijev koja se ne bi ni vidjela.
Može se također iskopati multipor u formi kvadrata do zida. Tu se napravi drveni kvadratni komad koji se sa dva vijka po strani učvrsti vijcima i tiplama za zdravi zid. Sredina drva ostaje za vijak nosača. sve ze naravno gleta i ne vidi se ništa.
MateDr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 17:45   #54
Matedr, imaš li neku sliku toga (ako si negdje radio), da si ja to vizualiziram? (ja sam ovako malo vizualni tip
bombuzal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 19:58   #55
Evo sam malo skicirao za varijantu s drvenim umetkom:


Vijak A možeš upustiti dublje da ti ne treba preduge vijke.
Narančasto su tiple.
Plavo je nosač radijatora sa svojim vijkom kojeg će vjerojatno trebati produžavati , neki dijana vijak npr.
Može se i bez vijaka A , samo vijak od radijatora, ali to treba procijeniti od slučaja do slučaja.
Drveni komad je visok 10cm širok 5 a debeo koliko je debljina multipora.
MateDr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 21:10   #56
Svaka čast na trudu! Evo, lagano skupljaš postove, i to ne samo s ovakvim bezveznim tekstovima (poput ovog mojeg) nego si stvarno uložio trud... Hvala, malo mi je jasnije ipak
bombuzal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 16:07   #57
Quote:
bombuzal kaže: Pogledaj post
Moji neki su izolirali s 5 cm kamene vune+knauf i to isto pomaže, ali svako jutro se tjeraju da prozrače na par minuta te prostorije. Ja nisam imao gljivice, a to mi je bila glavna briga.
kamena vuna bi trebala disasti.. možda je knauf paronepropusan?
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 14:14   #58
I knauf i vuna su savršeno paropropusni, ali se često vuna uništi od vlage koja izvana dolazi kroz zid (jedna strana hladna, druga topla) i onda zapravo nemaš ništa, osim rupe između knaufa i zida, a da ni ne znaš.
bombuzal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 20:00   #59
a običan siporex?

ili drvo?
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 01:32   #60
Pa siporex je zapravo isto kao i ovaj multipor, samo tvrđi. Dakle šupljikava struktura. Siporex je nastao kao kopija Ytonga. Sa Multiporom ne možeš zidati ništa jer nije nosiv uopće, a Ytong obični je kao i cigla. I on je paropropustan.
Drvo naravno nije (u maloj je mjeri). Kad ga premažeš nekim lakom, onda sigurno nije.
bombuzal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:37.