Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2016., 20:32   #1
Raspberry PI kucno kino: 5.1 + 2.0/2.1

Pozdrav,

naslov je malo cudan, ali probat cu pojasnit.
Odmah da se ogradim, ovo stvarno nije moj podrucje, tako da moguce da sam nesto krivo shvatio, sve propruke i savjeti su dobrodosli.

Dakle, krenimo od onoga sto trenutno imam i kakvi su konektori:
- Raspberry PI 3: 1 HDMI (trenutno spojen na TV), 3.5'' izlaz za slusalice
- Samsung ue40h5000 TV - 2xHDMI, composite ulaz, opticki digitalni audio out
- Logitech X230 - 2.1 zvucnici, konektor samo 3.5''
- Creative Sound Blaster Live! 24 bit - USB zvucna kartica, konektori: Optical SPDIF Out Connector, Mic In jack, Headphone jack, Center/Subwoofer Out jack, Rear Out jack, Front Out jack, Line In jack, Coaxial SPDIF Out jack, DIN jack, USB port

Htio bi sloziti slijedece:
- uzeti neke 5.1 zvucnike ili soundbar za dnevnu sobu i spojiti ih na Raspberry i TV (sam za sebe, kad nije prebacen na Raspberry)
- uzeti neke 2.0/2.1 (ili iskoristiti postojece) zvucnike za spavacu sobu koji bi svirali s istog Raspberrya, ali na drugom kanalu

Dodatni zahtjevi:
- 5.1 moraju imati passthrough za AC3/DTS na neku komponentu, tako da ona odradjuje decoding, a ne Raspberry
- kod 5.1 da su zadnji sateliti po mogucnosti bezzicni, jer imam dosta problema s kablovinjem, svugdje su neka vrata ili prolazi pa nemogu ni ispod lajsne
- ovi za spavacu sobu bi morali biti obavezno bezzicni zbog istog problema
- glasnoca nije uopce bitna, ne radim disko, bilo koje snage ce biti sasvim ok za pogledat film i pustit mp3
- nije potrebna nikakva audiofilska kvaliteta zvuka
- ne bi bilo lose ni fm tuner ubaciti u cijeli sustav, ali nije nuzno. Imam neku prastaru AIWA liniju, ako ju je moguce iskoristiti. Od konektora ima opticki i aux (2 chincha)

Pitanja:
- prvo i osnovno je kako to sve spojiti, odnosno sto jos trebam kupiti od komponenti
- preporuka za dobre 5.1 zvucnike (po mogucnosti s 2 bezzicna satelita)
- da li ova zvucna kartica moze "zamijeniti" AV reciever ili ga obavezno moram uzeti
- ako ga moram uzeti, takodjer neka preporuka
- da li mogu ikako iskoristiti ove 2.1 zvucnike za spavacu sobu, a da ih nekako "natjeram" da rade bezzicno. Da li ima neki device u koji se mogu ukopcati pa onda on prima bezzicno input s Raspberrya, i da li se to uopce isplati vise nego kupiti jos jedne zvucnike. Raspberry ima bluetooth i wifi. Opcija je i uzet jos jedan PI Zero (cca 5$) i dodati sam na njega audio izlaz, ako ne postoji jeftinija alternativa.

Znam da je dosta pitanja, ali kao sto sam rekao, ovo nije moje podrucje...
Citao sam dosta i pogubio se totalno u šumi AV komponenti.
S obzirom da im je svima cijena relativno paprena, bolje prvo pitati...

Budzet za sad nije definiran, ali gledam da ispadne sto jeftinije.
Ponavljam, nije mi potreban ni audiofilski kristalni zvuk ni da se sve cuje 3 ulice dalje.

Zadnje uređivanje zolakt : 06.04.2016. at 20:46.
zolakt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.