Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2003., 21:01   #41
Quote:
globus kaže:
Mislim da se potpisuje samo za anesteziju.

Bilo bi dobro kad bi svaki pacijent mogao kasnije vidjeti snimku svoje operacije.

I ako ti njima kažeš: hoću da mi ostavite jajnik bez obzira na sve i tu izjavu potpišeš, pa onda nek ostave jajnik, a nek se potrude da uklone samo cistu. Ako ne mogu cijelu nek uklone što mogu, jer jajnik je ipak jajnik, a oni ga čini mi se tako nekako rutinski čupaju van.
To bi trebala biti odluka pacijentice, naravno prije bi joj trebali reći sve moguće posljedice. Pa valjda imamo pravo odlučivati o svom tijelu...
Ja cu opet reci - sve je to lijepo i krasno sto bi trebalo biti ali u realnom svijetu stvari u glavnom stoje ovako.
Oni ti prije operacije kazu da ce u slucaju A i B oni biti primorani uciniti C i D.
E sad, ti se mozes s tim sloziti i to potpisati. Ili se ne sloziti pa ici na jos jednu operaciju ako se za to ukaze potreba.
To da bi trebali snimati operacije i dati nam snimke i nas pitati da sami odlucujemo o svojim tijelima- sve to stoji ali ako sve to dode sa racunom od par stotina ili tisuca $$ ( npr za snimanje, pa za recimo dodatnu operaciju jer ce po drugi put morati ciniti ono s cime se ti nisi prvi put slozila, a pokazalo se kao potrebno) onda se pitam koliko cemo ta prava biti voljni i iskoristiti.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 02:56   #42
Quote:
diadora kaže:
300 PUTA !!!!!!!! HAHAHAHAHAHHAHAHAH

Istina , to jest jednodnevna procedura ( i to je jedino sto je 300 posto istina ) koja se u svijetu smatra za rutinsku tvz out-patient vrstu operacije. No teorija je jedno , a realnost nesto sasvim drugo pa cak i u bijelom svijetu.
Pa da vidimo: operacija moze umjesto 1-2 trajati 3-4 sata , umjesto da ides doma nakon par sati mozes ostati u bolnici 2-3 dana, umjesto super brzog oporavka koji ti je obecavan mozes lezati u krevetu tjedan dana i onda se SPORO oporavljati narednih dva-tri....
Da li da nastavljam...?
zao mi je sto si tako ogorcena.

prvo i prvo 300% je samo tri a ne tristo puta.
5-10% pacijentica ostaje u bolnici duze od 4 sata nakon procedura. to je info za manje zahvate.

veci zahvati svi ostaju u bolnici 1-3 dana.
samo ako imaju komplikacije pacijent moze duze ostati (komplikacije su 5-8% od svih operiranih pacijenata).
ovo su rezultati istrazivanja koje smo mi proveli prosle godine na uzorku od 1258 laparoskopija.

uvijek ce biti poneka iznimka, ali ovo su dovoljno veliki brojevi da budu tocni.
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 08:19   #43
bronco,

da nije tebi VILKO u rodu

Ovo nije Australia!!!!

Nakon laparoskopije ostala sam u bolnici tjedan dana, kao i ostale pacijentice, osim onih koje su otpushtali na vlastiti zahtjev.

Zar smo sluchajno bash sve imale komplikacija?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 21:10   #44
komplikacije ne ulaze u uzorak
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 21:17   #45
Nije definirao na koju se drzhavu odnosio uzorak

Ma daj, bronco...stvarno je nerealno da iz Australije raspravljash s nama o stanju u hrvatskom zdravstvu...i josh nas uvjeravash kako nismo u pravu.

Hocesh reci da haluciniramo
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 21:29   #46
Slazem se sa magic jer su mi poznati primjeri iz US gdje se razbijanje kamenaca, operacija hemoroida, vadenje nekih vrsta koznih cista i sl. obavlja u tkzv. "outpatient surgery". Dakle pacijent dode u 2 poslijepodne i puste ga doma u 6 sto sam sigurna nije slucaj u HR.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 03:20   #47
Quote:
magic kaže:
bronco,

da nije tebi VILKO u rodu

Ovo nije Australia!!!!

Nakon laparoskopije ostala sam u bolnici tjedan dana, kao i ostale pacijentice, osim onih koje su otpushtali na vlastiti zahtjev.

Zar smo sluchajno bash sve imale komplikacija?

naravno da ne

sve ovo govorim da se ljudi malo osvjeste i pocinju traziti bolju kvalitetu rada.
drugog nacina nema!
samo strah od tuzbi, povlacenja po novinama itd ce poceti uzdrmavati duboko ukorijenjena LOSA ponasanja.(to nije samo u medicini).
kada pacijenti budu svjesni koja se kvaliteta rada moze tolerirati onda to mogu i zahtjevati od cijelog zdravstva.

gluposti o tvrdnjama kako nema novaca NE STOJE, ali kako se on TROSI je druga stvar.
bolnica u kojoj radim je iste velicine i protok pacijenata kao i bolnica u Splitu, obe dobijaju priblizno isto novaca od drzave, a broj operacija i protok pacijenata kod mene je TRI puta veci.

pa ko je tu lud. GDJE JE NOVAC???!!!!!!!!!!!
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 03:26   #48
Quote:
magic kaže:
Nije definirao na koju se drzhavu odnosio uzorak

Ma daj, bronco...stvarno je nerealno da iz Australije raspravljash s nama o stanju u hrvatskom zdravstvu...i josh nas uvjeravash kako nismo u pravu.

Hocesh reci da haluciniramo
svake godine sam dva mjeseca u HR i pomazem svoje kolege u drzavnim bolnicama, tako da dobro znam ...itd.
U tome i je stvar.
samo su mladi spremni nesto i nauciti, ali problem su stari koji po politickim linijama sprjecavaju napredak i nove metode rada jer bi onda doslo na vidjelo koliko malo znaju i mogu raditi (tresle bi se fotelje)-- a nase zdravstvo tone sve dublje.

u tom grmu lezi zec.

power to the people!
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 03:28   #49
Quote:
LaPerla kaže:
Slazem se sa magic jer su mi poznati primjeri iz US gdje se razbijanje kamenaca, operacija hemoroida, vadenje nekih vrsta koznih cista i sl. obavlja u tkzv. "outpatient surgery". Dakle pacijent dode u 2 poslijepodne i puste ga doma u 6 sto sam sigurna nije slucaj u HR.
ne, nije slucaj u HR, a mogao i trebao bi biti.
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 16:15   #50
baš i ja idem sada uskoro na operaciju ciste. nedavno sam saznala da ju imam. i jako je velika.
 
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 16:30   #51
Quote:
primadona kaže: Pogledaj post
nalaz sa color dopplera glasi: izraslina koja ima obiljezje i ciste i endometrija...
dakle nemaju pojma kaj mi je...
lijekove za sprecavanje ovulacije pijem (kontracepciju) a ako bas ne moram ne bih bas na operaciju...
tako sam ja bas imala slucaj s dermoidnom cistom. ona nikako ne moze sama nestati a i moze dugo bit iste velicine. meni su moju izvadili i stanje mi se dosta poboljsalo. poslije sam opet imala endometrij cistu.

bronco, postoji li nesto sto mozemo napravit da se te ciste (sve ciste) ne javljaju? znam da nema nista dokazano, ali eto nesto sto recimo lijecnici naslucuju da pomaze tj. preventira



bronco, meni je jasno sto pricas. da moram u bolnicu ovdje mislim da bi prvo pobjegla van hrvatske, tu im se ne bi dala
iFlora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 17:01   #52
postoji. mozete na razne nacine smanjiti nivo estrogena.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 18:33   #53
e ok natch, ali ti to govoris za sve moguce bolesti
i za endometriozu i za ovo, a to nije isto
iFlora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 19:11   #54
Quote:
iFlora kaže: Pogledaj post
e ok natch, ali ti to govoris za sve moguce bolesti
i za endometriozu i za ovo, a to nije isto
je, vecina tih sranja se pojavi zbog neravnoteze hormona, odnosno zbog povisenog nivoa estrogena.
makni estrogen, nestat ce ciste miomi endometrioze i pizde materine.

imas recimo razne gestagenske preparate (tipa dabroston) ili neke kontracepcijske pilule koje imaju isti ucinak (ponistavaju efekt estrogena).
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 19:16   #55
ja ne znam bas puno o tome, ali nije valjda da je u svakom slucaju samo estrogen povecan

ali dobro, iako bi htjela cuti jos i bronca, hajde ako mozes vise izlistaj ukratko sto se moze napravit, znam da si vec nesto pisala ali svugdje nesto po malo

ako je ovo uopce mjesto za to, ne znam...
iFlora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:14   #56
Idem uskoro na laparoskopiju ciste na jajniku (vodena, 5cm) , pa bi zamolila ako je neko imao operaciju da mi kaze koliko se stoji u bolnici, doma u krevetu, kad se moze bavit sportom... sve korisne informacije...znam da je sve od slucaja do slucaja, ali ovako cu bar imat neku okvirnu sliku.
Melisandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:27   #57
Quote:
Melisandra kaže: Pogledaj post
Idem uskoro na laparoskopiju ciste na jajniku (vodena, 5cm) , pa bi zamolila ako je neko imao operaciju da mi kaze koliko se stoji u bolnici, doma u krevetu, kad se moze bavit sportom... sve korisne informacije...znam da je sve od slucaja do slucaja, ali ovako cu bar imat neku okvirnu sliku.
Ne boj se, laparoskopija se jako dobro podnosi, brz je oporavak. U bolnici si oko 3 dana, i onda doma, pa malo usporeno živiš, ali niš naročito. Sve to traje kratko i izdrživo je. Poslije navali na sport i sve ostalo što te veseli. Više o laparoskopiji pročitaju na topicu "endometrioza".
simona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 17:44   #58
Quote:
Melisandra kaže: Pogledaj post
Idem uskoro na laparoskopiju ciste na jajniku (vodena, 5cm) , pa bi zamolila ako je neko imao operaciju da mi kaze koliko se stoji u bolnici, doma u krevetu, kad se moze bavit sportom... sve korisne informacije...znam da je sve od slucaja do slucaja, ali ovako cu bar imat neku okvirnu sliku.
a ne brini 2-4 dana najvise u bolnici i jos 10 oporavak.. nakon toga sve se brzo oporavljas, budes osjetila koju bol nakon toga al nadam se da ginekolog koji ce to obaviti da ce te savjetovati oko analgetika kojih mozes uzeti....
pregled ti dodje nakon 7 dana, kad se savovi maknu i da se neki krem da brze da se obnovi epitilizacija mjesta...
svemu sudeci ... svaka cast modernoj tehnologiji i laparoskopiju inace bilo bi nesto kao uzmes noz od 10 cm otvoris trbuh i rezes sve unutra
ovo je prosto objasneno ne trebaju ti detalje sto vise znas to se vise bojis


p.s. jedna dobra vijest mozes se sexati nakon 10 dana
__________________
NEmoj ni pomislit
tomas21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 23:30   #59
Vi koji imate te vodene dobroćudne ciste NI U KOJEM SLUČAJU NEMOJTE NA OPERACIJU,ako ste probale piti kontracepcijske pilule oko 6mj te ciste bi vam trebale same puknuti....
Tako je bilo bar u mom slučaju i nije mi se više vraćala i imam redovito menzu već godinama...
Išla sam kod 4-5 ginekologa po savjete i na preglede i isto su me htjeli slati na operaciju,ali ja nisam htjela jer znam da bi me samo izmesarili i napravili još veće sranje i još bi dobila one neke izrasline ili kak se to već zove,nemam pojma....
I onda mi je jedan stari privatni ginekolog rekao da pijem kontracepcijske pilule oko 5-6mj i pukla je sama od sebe...
Ne znam šta bi vam više rekla,al pokušajte izbjeći operaciju kako god znate,odite kod više ginekologa na preglede,jer svi kažu različito...
~Anavi~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 16:18   #60
Je li laparoskopija boli?
tince is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:40.