Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2008., 12:06   #41
dobar, dobar, prihvaćam, lol ;-)
ne, išo sam po onoj "myth" kao "mitološki bajt", hahhhh, nisam opće pomislil na to "majtbajt" kao "možda-bit".... haha! 1:0 za tebe
a Vuk, ha? pa čuj, mi koji znamo podosta o gramatici i lekturi npr. si možemo priuštit i malo opuštanja pa pisat svakak i bez velkih slova ak treba, ili evo, upravo ovak, gutat slova unutar riječi, al je tužno kad ekipa fakat tak piše jer NE ZNA drukčije, a ne zato kaj se zekaju il su lijeni.. enivej, sori ljudi na malo off-topiKa
DeeJay Dee is offline  
Old 05.09.2008., 21:42   #42
MytByte = "moćni bajt"...hahahaha...kao neko kompujtersko božanstvo: O. Moćni Bajtu, nudimo ti ove djevičanske plazme da umanjimo tvoj bijes!"...hihihihih...
MytByte is offline  
Old 08.09.2008., 00:59   #43
a može, može i to, "almighty" majtbajtu... lol
DeeJay Dee is offline  
Old 16.09.2008., 18:56   #44
Danas smo dobili obavijest o prelasku na digitaliju, pa mene zanima da li će ikako biti moguće to B-netovo čudo tehnike spojiti na DVD recorder da se gleda jedan program, a snima drugi, ili još bitnije mi da mogu isprogramirati recorder da snima 2 različita programa za redom?
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Old 17.09.2008., 08:47   #45
digitalni programi ne, moći ćeš snimat kako i kada hoćeš samo analogni, a digitalni samo ono što gledaš (tj na kanal na koji ti je trenutno ugođen b.netov digitalni tuner)...fantastično su oni svi kod nas zamislili digitalno doba...baš me zanima kako će 2011 kad pogase analogiju skroz, ljudi snimat i tajmirat snimanje programa ako svine pokupuju dvb-t recordere (što ne košta 135 kn bon+ 100 kn iz džpa)...hehehehe...kakakv zajeb...pitam se kako će g. Sanader to objasniti narodu (ako tada bude još na vlasti)...
MytByte is offline  
Old 17.09.2008., 10:31   #46
Bok svima,

Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
digitalni programi ne, moći ćeš snimat kako i kada hoćeš samo analogni, a digitalni samo ono što gledaš (tj na kanal na koji ti je trenutno ugođen b.netov digitalni tuner)...fantastično su oni svi kod nas zamislili digitalno doba...baš me zanima kako će 2011 kad pogase analogiju skroz, ljudi snimat i tajmirat snimanje programa ako svine pokupuju dvb-t recordere (što ne košta 135 kn bon+ 100 kn iz džpa)...hehehehe...kakakv zajeb...pitam se kako će g. Sanader to objasniti narodu (ako tada bude još na vlasti)...
Nemoj bas tako... ima jos mogucnosti...

Ako kupis 2 jeftina DVB-T set-top-box prijemnika mozes napraviti slijedece (jer tada imas 2 nezavisna DVB-T tunera):

a)
Spojis ulaznu antenu u prvi DVB-T set-top-box pa onda iz njega antenu u drugi DVB-T set-top-box

b)
Prvi set-top-box spojis sa TV-om (SCART ili stogod bolje) pa sa time biras koji ces gledati program na TV-u

c)
Drugi set-top-box spojis sa rekorderom (HDD na primjer) preko SCARTa (bojim se da tu drugih mogucnosti nema) te snimas sto zelis (ali moras programirati i DVB-T set-top-box i sam snimac)

HasoMujo is offline  
Old 17.09.2008., 11:35   #47
@HasoMujo to je dobro rješenje, i meni je palo na pamet programirati reciver i snimač, ali se nisam sjetila kupit dva!

Ali i dalje mi je glupo što ispada (barem meni ) da je digitalija korak unazad. Ne vjerujem da ne postoje receiveri koji mogu razdjeliti signal, i bilo bi lijepo da nam omoguće da ih barem sami kupimo, ali ovako će vjerojatno naplaćivati dodatni receiver, za ljud koji imaju po dva ili više TV-a.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Old 17.09.2008., 13:00   #48
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
@HasoMujo to je dobro rješenje, i meni je palo na pamet programirati reciver i snimač, ali se nisam sjetila kupit dva!

Ali i dalje mi je glupo što ispada (barem meni ) da je digitalija korak unazad. Ne vjerujem da ne postoje receiveri koji mogu razdjeliti signal, i bilo bi lijepo da nam omoguće da ih barem sami kupimo, ali ovako će vjerojatno naplaćivati dodatni receiver, za ljud koji imaju po dva ili više TV-a.
Što se tiče slobode u korištenju signala za krajnjeg korisnika digitalizacija distribucije signala je korak u nazad u odnosu na analogiju.
Digitalni prijenos signala nosi sa sobom određene prednosti(kvalitetnija zvuk i slika), ali isto taki i mogućnost kontrole i naplate svih mogućnosti koje takav način distribucije signala omogućava(VOD, razne snimalice, Pay tv, broj prijemnika itd..)
ivica 8 is offline  
Old 17.09.2008., 14:47   #49
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
digitalni programi ne, moći ćeš snimat kako i kada hoćeš samo analogni, a digitalni samo ono što gledaš (tj na kanal na koji ti je trenutno ugođen b.netov digitalni tuner)...fantastično su oni svi kod nas zamislili digitalno doba...baš me zanima kako će 2011 kad pogase analogiju skroz, ljudi snimat i tajmirat snimanje programa ako svine pokupuju dvb-t recordere (što ne košta 135 kn bon+ 100 kn iz džpa)...hehehehe...kakakv zajeb...pitam se kako će g. Sanader to objasniti narodu (ako tada bude još na vlasti)...
opet ja...kako ce mi pomoc dvb-t recorder za snimat digitalan program b-neta ako je taj program dvb-c ???
na prosloj stranci smo zakljucili da ne moze al sad me ovaj tvoj odgovor punukao da provjerim nanovo, kupujem recorder pa da se ne zajebem :-)
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Old 17.09.2008., 16:23   #50
e, da jel ovi iz agencije za postotke gledanosti mogu "vidjeti" koji je tv upaljen i na kojem programu??
__________________
POTPIS STOLJEĆA
M_and_M is offline  
Old 17.09.2008., 20:19   #51
Quote:
milk kaže: Pogledaj post
opet ja...kako ce mi pomoc dvb-t recorder za snimat digitalan program b-neta ako je taj program dvb-c ???
na prosloj stranci smo zakljucili da ne moze al sad me ovaj tvoj odgovor punukao da provjerim nanovo, kupujem recorder pa da se ne zajebem :-)
B-net svojim korisnicima "šalje" kodirani signal koji STB odkodirava. Dakle ako nemaš "njihov" tuner nema ništa od gledanja i snimanja! Jedino da snimač povežeš s "njihovim" STB-om i izlazni signal snimaš. TV spojiš na snimač! Barem mislim da bi tako išlo!
leo4 is offline  
Old 17.09.2008., 21:02   #52
Quote:
ivica 8 kaže: Pogledaj post
Što se tiče slobode u korištenju signala za krajnjeg korisnika digitalizacija distribucije signala je korak u nazad u odnosu na analogiju.
Digitalni prijenos signala nosi sa sobom određene prednosti(kvalitetnija zvuk i slika), ali isto taki i mogućnost kontrole i naplate svih mogućnosti koje takav način distribucije signala omogućava(VOD, razne snimalice, Pay tv, broj prijemnika itd..)
Što se kontrole tiče, emisije, serije i filmovi mogu biti zaštičeni i ako ja snimam pomoću HDD recordera sa one copy protection (ako sam dobro zapamtila naziv) koji meni omogučava da snimim nešto pomoću svog recordera, ali me onemogućava da to zapržim.
Čak i s ovom analogijom pojedine epizode nekih serija koje sam snimala su imale tu zaštitu, pa mislim da zaštita nije dovoljan razlog da me onemoguće da gledam film dok mužu snimam F1.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Old 17.09.2008., 22:27   #53
Quote:
milk kaže: Pogledaj post
opet ja...kako ce mi pomoc dvb-t recorder za snimat digitalan program b-neta ako je taj program dvb-c ???
na prosloj stranci smo zakljucili da ne moze al sad me ovaj tvoj odgovor punukao da provjerim nanovo, kupujem recorder pa da se ne zajebem :-)
ne, moje generalno jamranje se odnosilo na dvb-t emitiranje preko odašiljača, ne na kabelsku digitaliju, tj. što se tiče kabelske stoji početak mog posta, dakle moraš imat dvb-c tuner u recorderu da bi snimao b.netov digitalni signal...
MytByte is offline  
Old 17.09.2008., 22:28   #54
Quote:
milk kaže: Pogledaj post
opet ja...kako ce mi pomoc dvb-t recorder za snimat digitalan program b-neta ako je taj program dvb-c ???
na prosloj stranci smo zakljucili da ne moze al sad me ovaj tvoj odgovor punukao da provjerim nanovo, kupujem recorder pa da se ne zajebem :-)
ne, moje generalno jamranje se odnosilo na dvb-t emitiranje preko odašiljača, ne na kabelsku digitaliju, tj. što se tiče kabelske stoji početak mog posta, dakle moraš imat dvb-c tuner u recorderu da bi snimao b.netov digitalni signal...
MytByte is offline  
Old 19.09.2008., 10:44   #55
Thumbs up

Može netko postat par screenshotova epg-a da vidimo kako to izgleda.
Thanks
mosec is offline  
Old 19.09.2008., 11:50   #56
Quote:
mosec kaže: Pogledaj post
Može netko postat par screenshotova epg-a da vidimo kako to izgleda.
Thanks
http://www.sendspace.com/file/6gv2df
leo4 is offline  
Old 19.09.2008., 12:12   #57
Super zahvaljujem! Još pitanje: jeli tv vodič vezan uz vremenski tv raspored kao na maxtv-u ili baš uz početak emitiranja određene emisije tj. funkcionira li epg signal. Pozdrav
mosec is offline  
Old 24.09.2008., 22:12   #58
Thumbs down Daljinski upravljač

Dobila sam paket od B-neta i ušla u svijet digitalije.
Za sada nije loše, ali daljinski je katastrofa loš, tvrde tipke i hvata samo kad se direktno uperi u receiver...
Zanima me da li bi neki ovakav http://svijet-medija.hr/logitech_har...15950,154.aspx daljinac radio sa dotičnim B-netovim receiverom?
Edit: glupo pitanje, pročitala sam recenzije, uz malo treninga i kavu će mi kuhati!
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Old 14.10.2008., 14:01   #59
OK, da rezimiramo.
Scartom ću spojiti STB i LCD što će mi omogućiti gledanje digitalnih programa na mom LCD-u na ulazu npr. AV1 i pri tome ću se služiti daljinskim od STB-a.

Drugim Scartom spojit ću STB i DVD recorder i to da bih mogao nešto snimiti. A moći ću snimati samo ono što trenutno gledam, tj. onaj kanal koji je trenutno odabran na STB-u. Ako promjenim kanal koji gledam npreko STB promijenit će se i kanal koji snimam na recorder što je teška pušiona.
Jedino da antenskim kabelom spojim STB i DVD recorder i pri tom snimam analogni signal koji se još uvijek istodobno pušta uz digitalni.

DVD recorder spojit ću HDMI kabelom na LCD radi reprodukcije snimljenog materijala ili DVD-ova, a poradi bolje slike zahvaljujući "upscalingu"

Ima li ovo logike?
frenchkey is offline  
Old 14.10.2008., 14:20   #60
Ne, spoji jednim SCART-om u rekorder i iz rekordera drugim SCART-om u AV1 na TV-u + spoji HDMI-jem DVD rekorder na TV kao što si sam rekao...snimat možeš samo ono što gledaš osim ako nije riječ o analognom RF signalu profuranom korz b.net receiver u rekorder i iz rekordera u TV (da možeš gledat analogni signal na TV a da ti rekorder ne radi)...
MytByte is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.