Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2012., 18:22   #61
i ja sam isto izgledala kao da imam opekline i kapci su bili jako natečeni...nakon injekcije mi je splasnulo i sad je koža jako jako suha i guli se strašno...

nabavila sam danas ulje noćurka od firme Kemig i mogu reći da je fino smirilo kožu..tako da ja to predlažem u kombinaciji sa Avene termalnom vodom u spreju...sve ostale kreme su mi samo smetale na koži..

možete i pročitati za ulje noćurka svugdje da je super za ekcem, pso
rijazu, akne
violentviolet25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 17:55   #62
Quote:
violentviolet25 kaže: Pogledaj post
i ja sam isto izgledala kao da imam opekline i kapci su bili jako natečeni...nakon injekcije mi je splasnulo i sad je koža jako jako suha i guli se strašno...

nabavila sam danas ulje noćurka od firme Kemig i mogu reći da je fino smirilo kožu..tako da ja to predlažem u kombinaciji sa Avene termalnom vodom u spreju...sve ostale kreme su mi samo smetale na koži..

možete i pročitati za ulje noćurka svugdje da je super za ekcem, pso
rijazu, akne
Ajme draga znam kako ti je... zato sam i postala ovdje da se vidi da nas ima još

I da! Ulje noćurka i ja koristim skupa s Acidosalus kremom od Nikela. Mislim da ću zahvaljujući toj kombinaciji uspjet čak sutra otić van iz kuće (a da ne prepadnem ljude okolo )
pericica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 20:28   #63
Quote:
Gorica1 kaže: Pogledaj post
tranici od MZ pise da je u Eutenu pronadjen kortikosteroid u količini 0,09 mg po gramu kreme. Kontaktirala sam strucne osobe da mi objasne tu kolicinu i receno mi je da je ta kolicina (inače 5x manja nego sto je sadrzi npr. Beloderm) citiram „submedicinska količina koja niti pomaže niti šteti“. Zdravi razum postavlja pitanje zašto bi proizvođač stavio u kremu sastojak koji niti pomaže niti šteti? Ako je čudotvornost Eutena uzrokovana kortikosteroidom kako je moguće da Euten sa tom malom količinom kortikosterida pomaže kroz par dana, a Beloderm i druge kreme nakon tjedan dana i 5x većom količinom nisu pomogli? Kontaktirala sam i distributera kreme Euten u Hrvatskoj (Bioelixir), pa su mi rekli da je krema Euten testirana na kortikosteroide u uglednom laboratoriju u Njemačkoj i da nisu utvrđeni kortikosteroidi. Zanimljivo, testirana je ista serija kreme koja je u Hrvatskoj povučena. Ne znam što da mislim, ali me ovo jako podsjeća na ranije spomenuti Epimen. Tamo su isto prvo utvdjene male kolicine zabranjenog sastojka, povucen je sa trzista sa velikom medijskom hajkom, a onda vidim jucer da se ponovo reklamira....
Bioelixir može govoriti kaj hoće.
Kortikosteroid ne smije biti u biljnom pripravku.
Pitanje gdje se krema zapravo proizvodi.
Ne može se analizirati svaka serija.
A proizvođaču će pasti prodaja pa će vjerojatno izostaviti kortiko.
Ako izostane čudotvorni učinak, prodaja će pasti ionako.

Epimen-navodno hrvatski proizvod, proizvodio se zapravo u Kini.
A u Hr se samo stavi u kutijicu gotovi proizvod.
I sadržavao je derivat sildenafila (lijeka) koji uopće nije ispitan, ni djelotvornost, ni nuspojave.Kao takav -opasan je za zdravlje.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 12:09   #64
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Bioelixir može govoriti kaj hoće.
Kortikosteroid ne smije biti u biljnom pripravku.
Pitanje gdje se krema zapravo proizvodi.
Ne može se analizirati svaka serija.
A proizvođaču će pasti prodaja pa će vjerojatno izostaviti kortiko.
Ako izostane čudotvorni učinak, prodaja će pasti ionako.

Epimen-navodno hrvatski proizvod, proizvodio se zapravo u Kini.
A u Hr se samo stavi u kutijicu gotovi proizvod.
I sadržavao je derivat sildenafila (lijeka) koji uopće nije ispitan, ni djelotvornost, ni nuspojave.Kao takav -opasan je za zdravlje.
Poznato je da se Epimen predobro prodavao i bio trn u oku konkurencije. O tome da je Epimenu podmetnula Pliva pisali su mnogi mediji, a evo i dostupnih linkova na Večernjak i Index:
http://www.vecernji.hr/vijesti/vlasn...-clanak-424046
http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...ma/621702.aspx
Ne sumnjam da je Epimenu podmetnuto, jer je isti dan nakon što je u svim medijima objavljeno da proizvod sadrži nedozvoljeni sastojak u terminu reklame za Epimen uskočio identičan proizvod za istu namjenu pod drugim imenom.
Posebno je interesantno što se kod Eutena događa identična stvar: mnogima je pomogao, prodavao se dobro, također bio trn u oku konkurencije. Identično kao kod Epimena navodno je pronađena mala količina nečega radi čega se proizvod mora povući. U ovom slučaju je još interesantnije što distributer ima istraživanje iz Njemačke u kojem nisu detektirani kortikosteroidi javno objavljeno na svojoj web stranici, ista serija proizvoda se legalno prodaje u Europi, a u Hrvatskoj je povučena.
Djelotvornost Eutena nije uzrokovana kortikosteroidom, jer da je tako kortikosteroidne kreme bile bi barem 5 puta učinkovitije od Eutena, što nije slučaj.
Također, proizvod Euten se u Srbiji prodaje već 30 godina i da je nekome naštetio pretpostavljam da bi već mnogi mediji brujali o tome.
Mora se priznati da ima puno sumnjivih momenata u ovom slučaju.
Nisam ni za ni protiv, ali znam što mi je pomoglo, a što nije. Skeptik sam po prirodi, pa tako i u ovom slučaju. Baš me zanima stoji li neka od farmaceutskih tvrtki iza povlačenja Eutena
Gorica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 12:37   #65
@Gorica1 - zanemarujete činjenicu da, ako je sastav prozvoda naveden na pakiranju istinit - kao što bi morao biti - kopiranje bi bilo vrlo lako i efikasno, jer je cijena kreme od 400 kn za 50 g daleko pretjerana, a sastojci nisu ni rijetki ni teško dostupni.

Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Sastav: 100g kreme sadrži

Ekstrakt hajdučke trave 3,75
Ekstrakt gaveza 2,5
Cink oksid 2,5
Salicilna kiselina 1,9
mentol 1,0
Tinktura žalfije 0,15
Bijeli pčelinji vosak 12
Tekući parafin 56
Boraks 0,4
Voda 19,8
ljekovito bilje: hajdučka trava ili stolisnik (Achillea Millefolium L.), gavez (Symphytum Officinale L.) i žalfija ili kadulja (Salvia Officinalis L.) - pogledajte cijene sirovina na www.suban.hr i www.kemig.hr, npr., da vidite zašto je došlo do sumnje u sastav.

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 14:11   #66
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
@Gorica1 - zanemarujete činjenicu da, ako je sastav prozvoda naveden na pakiranju istinit - kao što bi morao biti - kopiranje bi bilo vrlo lako i efikasno, jer je cijena kreme od 400 kn za 50 g daleko pretjerana, a sastojci nisu ni rijetki ni teško dostupni.



ljekovito bilje: hajdučka trava ili stolisnik (Achillea Millefolium L.), gavez (Symphytum Officinale L.) i žalfija ili kadulja (Salvia Officinalis L.) - pogledajte cijene sirovina na www.suban.hr i www.kemig.hr, npr., da vidite zašto je došlo do sumnje u sastav.

...
Cijena kreme je visoka i za moj džep, tu se slažem, ali ako mi je ona jedina pomogla onda vrijedi svake lipe. Nije me cijena sastojaka ponukala na sumnju, jer se cijene inače formiraju prema potražnji na tržištu.
Po ovome što ste napisali ispada da bi se jednostavno pogledom na deklaraciju mogao napraviti svaki proizvod? Zvuči nevjerojatno. Valjda ima nešto u originalnoj recepturi, to jest u načinu pripremanja navedenih sastojaka.
Gorica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 15:33   #67
Quote:
Gorica1 kaže: Pogledaj post
Ne sumnjam da je Epimenu podmetnuto,
Posebno je interesantno što se kod Eutena događa identična stvar: Identično kao kod Epimena navodno je pronađena mala količina nečega radi čega se proizvod mora povući. U ovom slučaju je još interesantnije što distributer ima istraživanje iz Njemačke u kojem nisu detektirani kortikosteroidi javno objavljeno na svojoj web stranici, ista serija proizvoda se legalno prodaje u Europi, a u Hrvatskoj je povučena.
Podmetnute su im supstance koje se moraju registrirati kao lijek, od strane tvornice koja je iste proizvela.
Neka svoje proizvode registriraju kao lijek .
Ovako su pacijenti dovedeni u zabludu da koriste potpuno prirodni proizvod, bezopasan za zdravlje.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 15:37   #68
Quote:
Gorica1 kaže: Pogledaj post
...
Po ovome što ste napisali ispada da bi se jednostavno pogledom na deklaraciju mogao napraviti svaki proizvod? Zvuči nevjerojatno. Valjda ima nešto u originalnoj recepturi, to jest u načinu pripremanja navedenih sastojaka.
ne govorim o svakom proizvodu, ali kozmetički pripravci na nivou navedene kreme su doista relativno jednostavni. ako su navedeni svi sastojci u točnim količinama, onda pripremu diktira kemija, tj. vrlo određen redoslijed otapanja pojedinih komponenti.

izvjesna razlika može nastati ovisno o kvaliteti pojedine ljekovite biljke - njeno porijeklo, organski uzgoj, dobar trenutak berbe, dobra tehnika izdvajanja aktivnih tvari - ali te su razlike minimalne, i svakako ne opravdavaju "čudotvornost" jedne kreme od istovrsnih sastojaka naspram druge.

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 16:21   #69
Ne znam što da kažem ili što da osjećam.
Euten mi je poklonio 2 godine normalnog života i bezbrižnog utoliko što sam probleme s tenom pomalo bila zaboravila.
I bila ona JA bez kompleksa ili onoga što je do tada značilo izbjegavanje ljudi - ne zbog njih samih, već zbog mog straha da mi vide lice (svi oni koji imaju problema s dermatitisima ili rosaceom na licu znaju o čemu govorim).
Liječnici dermatolozi su mi bili rekli da je moje stanje uzrokovano korištenjem steroida (koje mi je prepisao lokalni dermatolog za suncem uzrokovano oštećenje kože). Moje upozorenje života (od dermatologa) jest: što dalje od kortikosteroida!
A onda Euten. 2 godine svakodnevnog, višekratnog korištenja.
Posljedica nakon cijele ove priče: današnja dijagnoza - steroidni dermatitis.
Terapija: ništa - oblozi od fiziološke otopine i vrijeme. Tetracikline ne smijem.

Što učiniti dalje, ne znam. Ovaj osjećaj mi je kao da me netko blizak izdao... Eto, toliko mi je grozno zbog Eutena.
Mislim da s ovim današnjim stanjem moje kože, ni jedan laboratorij više nije potreban za dokazivanje prisutnosti kortikosteroida.
pericica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 23:15   #70
Kao prvo moram reći da ste mi svi puno pomogli sa svojim iskustvima. I ja sam svog sina mazala sa Euten kremom za koju sam saznala baš preko foruma. Dakle nakon puno novaca potrošenih na skupe kreme i privatne dermatologe ništa nije pomagalo. Njemu se ad javlja po nožicama na testisima i čak nekad na piši, što znaći da se non stop svrbi do krvi. Naravno da su pomagali kortići ali nam se stalno vraćao.
Euten je sve promijenio, čak sam u očaju otišla u Brežice i kupila ga! Ali to kao da je sasvim druga krema, znači uopće ne pomaže...
Nije mi jasno što se to onda prodavalo u Hrvatskoj????
Lorelai02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 13:47   #71
Jedina krema koja me spasila od seboreičnog dermatitisa i sad kada mi najviše treba nema je više u prodaji.
Da li netko zna da li se može negdje nabaviti?
Molim da mi se javite na pp
IVE2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 21:39   #72
Quote:
Lorelai02 kaže: Pogledaj post
Kao prvo moram reći da ste mi svi puno pomogli sa svojim iskustvima. I ja sam svog sina mazala sa Euten kremom za koju sam saznala baš preko foruma. Dakle nakon puno novaca potrošenih na skupe kreme i privatne dermatologe ništa nije pomagalo. Njemu se ad javlja po nožicama na testisima i čak nekad na piši, što znaći da se non stop svrbi do krvi. Naravno da su pomagali kortići ali nam se stalno vraćao.
Euten je sve promijenio, čak sam u očaju otišla u Brežice i kupila ga! Ali to kao da je sasvim druga krema, znači uopće ne pomaže...
Nije mi jasno što se to onda prodavalo u Hrvatskoj????
Najbolji ste primjer dali onima koji tvrde da je u Hr pokrenuta lažna uzbuna, a krema se kao slobodno prodaje u Slo, BiH, Srb...i baš ta serija je testirana...

Netko je tako napisao par postova iznadGorica1
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 23:21   #73
Quote:
IVE2 kaže: Pogledaj post
Jedina krema koja me spasila od seboreičnog dermatitisa i sad kada mi najviše treba nema je više u prodaji.
Da li netko zna da li se može negdje nabaviti?
Molim da mi se javite na pp
imaš u Sloveniji i Mađarskoj, samo neznam kak naručiti
mate11111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 02:06   #74
Thumbs up

Quote:
mate11111 kaže: Pogledaj post
imaš u Sloveniji i Mađarskoj, samo neznam kak naručiti

prvo sam se isprepadala kad sam procitala sve natpise po forumima o zabranima, jos i pogledala potrosacki kod... uspanicila sam se na prvu. a onda sam nazvala staru susjedu koje je farmaceut i koja mi je objasnila cijeli proces i ono sto sam ja shvatila je da panici nema mjesta. ljudi moji serije i serije proizvoda se povlace s trzista i stavljaju nove preko noci, not big deal... nitko za to i ne zna. sta se tice kortizona koji je pronadjen u kremi, toliko je nebitan da uopce nema smisla da unutra bude. dakle, vjerojatno se radi o "necistoj" pripremi koja se mora malo bolje iskontrolirat pri proizvodnji.

lijepo sam smirila, kontaktirala bieliksir u sloveniji i narucila kremu :-)
sad mogu zadovoljna dalje.
__________________
jupilica.blog.hr
eritrea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 14:15   #75
Quote:
eritrea kaže: Pogledaj post
prvo sam se isprepadala kad sam procitala sve natpise po forumima o zabranima, jos i pogledala potrosacki kod... uspanicila sam se na prvu. a onda sam nazvala staru susjedu koje je farmaceut i koja mi je objasnila cijeli proces i ono sto sam ja shvatila je da panici nema mjesta. ljudi moji serije i serije proizvoda se povlace s trzista i stavljaju nove preko noci, not big deal... nitko za to i ne zna. sta se tice kortizona koji je pronadjen u kremi, toliko je nebitan da uopce nema smisla da unutra bude. dakle, vjerojatno se radi o "necistoj" pripremi koja se mora malo bolje iskontrolirat pri proizvodnji.

lijepo sam smirila, kontaktirala bieliksir u sloveniji i narucila kremu :-)
sad mogu zadovoljna dalje.
Možeš li mi dati neki link, broj ili email od Bioeliksir Slovenije?
Tnx!

EDIT: ne treba našao...
mate11111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 14:41   #76
Quote:
eritrea kaže: Pogledaj post
... uspanicila sam se na prvu. a onda sam nazvala staru susjedu koje je farmaceut i koja mi je objasnila cijeli proces i ono sto sam ja shvatila je da panici nema mjesta. ljudi moji serije i serije proizvoda se povlace s trzista i stavljaju nove preko noci, not big deal... nitko za to i ne zna. sta se tice kortizona koji je pronadjen u kremi, toliko je nebitan da uopce nema smisla da unutra bude. dakle, vjerojatno se radi o "necistoj" pripremi koja se mora malo bolje iskontrolirat pri proizvodnji.

lijepo sam smirila, kontaktirala bieliksir u sloveniji i narucila kremu :-)
sad mogu zadovoljna dalje.
U kremi je detektiran batametazon, a ne kortizon.
razlika je velika...
betametazon 1. skupina
hidrokortison 7. skupina..

"nečista priprema" Ne može se kortikosteroid pojaviti sam od sebe, ni u kojoj fazi izrade, jer nema veze sa izradom !
Mora da je farmaceut kojega ste kontaktirali samo htio ublažiti stvar da ne radite paniku.
Nema mjesta panici, jer nitko neće umrijeti od korištenja "nečiste" kreme.
Ali može imati nuspojave koje se pripisuju dugotrajnom korištenju kortika-oštećen, tanka, preosjetljiva koža etcc.

Zar vam podatak da je netko gore kupio kremu u sloveniji i da to kao da nije ista krema ništa ne govori.
Uostalom, sami preuzimate odgovornost za svoje postupke.

Pročitajte tekst od dr Lipozenčić

https://www.google.hr/webhp?source=s...w=1366&bih=643
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 15:19   #77
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
U kremi je detektiran batametazon, a ne kortizon.
razlika je velika...
betametazon 1. skupina
hidrokortison 7. skupina..

"nečista priprema" Ne može se kortikosteroid pojaviti sam od sebe, ni u kojoj fazi izrade, jer nema veze sa izradom !
Mora da je farmaceut kojega ste kontaktirali samo htio ublažiti stvar da ne radite paniku.
Nema mjesta panici, jer nitko neće umrijeti od korištenja "nečiste" kreme.
Ali može imati nuspojave koje se pripisuju dugotrajnom korištenju kortika-oštećen, tanka, preosjetljiva koža etcc.

Zar vam podatak da je netko gore kupio kremu u sloveniji i da to kao da nije ista krema ništa ne govori.
Uostalom, sami preuzimate odgovornost za svoje postupke.

Pročitajte tekst od dr Lipozenčić

https://www.google.hr/webhp?source=s...w=1366&bih=643
Da, razumijem ja da su kortikosteroidi jako loši, ali ja neznam što bih drugo koristio jer sam isprobao već preko 15 raznih krema i šampona koji naravno nisu niti malo pomogli. Evo lice mi upravo sad gori a tako jednostavno ne mogu više živjeti, jer 2 godine takvog života mi je bilo puno previše...
mate11111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 15:24   #78
U potpunosti te razumijem..
Nisam upućena u tvoje probleme ni terapiju, pa ne mogu ovdje ništa preporučiti..
A tema je Euten..
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 17:37   #79
ma mozda se ja krivo izrazavam jer nije medicina moja struka, u svakom slucaju ta kolicina betametazona (ili kako vec) ne treb bit zabrinjavajuca, posebno zbog cinjenice da je pronadjena kolicina neznatna. a serija 1005 vec je testirana i dokazano je da nema krotikosteroida. i ovo sta je nadjeno moguce je da je zbog "neciste" obrade. Infomariala sam se danas malo vezano za to i dobila sam isto odgovor da se ne brinem. u svakom slucaju ono sta je bitno da je ta serija povucena kompletno i vjerojatno da ce bit izbacena nova serija.

Mate, evo ti podaci i sretno
BIOELIKSIR EUROPA d.o.o.
Mladinska ulica 15 (
8250 Brežice
Telefon za naročila in informacije: 00 386 7 777 1001
Fax: 00 386 7 777 1003
E-mail: [email protected]
__________________
jupilica.blog.hr
eritrea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 11:36   #80
Quote:
eritrea kaže: Pogledaj post
ma mozda se ja krivo izrazavam jer nije medicina moja struka, u svakom slucaju ta kolicina betametazona (ili kako vec) ne treb bit zabrinjavajuca, posebno zbog cinjenice da je pronadjena kolicina neznatna. a serija 1005 vec je testirana i dokazano je da nema krotikosteroida. i ovo sta je nadjeno moguce je da je zbog "neciste" obrade. Infomariala sam se danas malo vezano za to i dobila sam isto odgovor da se ne brinem. u svakom slucaju ono sta je bitno da je ta serija povucena kompletno i vjerojatno da ce bit izbacena nova serija.

Mate, evo ti podaci i sretno
BIOELIKSIR EUROPA d.o.o.
Mladinska ulica 15 (
8250 Brežice
Telefon za naročila in informacije: 00 386 7 777 1001
Fax: 00 386 7 777 1003
E-mail: [email protected]
eto ja naručio iz Slovenije. Nema mi druge nego ju koristit. Jedina dobra stvar je ta da mažem jednom ili dva puta u 2 tjedna, tak da dok se malo pokaže nekakvo crvenilo ili svrbež malo namažem i opet sam miran, a zimu ću nekak progurat jer za SD je zima užasna!
mate11111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.