Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2012., 00:35   #21
kad su ga stavili u prostoriju na one silne aparate i pod masku, dobio je napad panike. ukratko, u centru za analizu sna su se čudom čudili kada su ustanovili stanje. gledajte doktore, u svako doba dana mogu kontaktirati gospodina marčinka, jakovinu, krmpotića, koga god poželim. problem je u tome što oni s respektom gledaju pacijenta kojeg opisujem. nikada nisam doživjela da se netko iz struke postavi prema njemu oštro-jedino to pali. vojnički stav i ništa drugo. obično dobijem pitanje; zašto ste ga dovela, gospodin je psihički izuzetno jaka osoba. je. samo ja živim s njim 24 sata već 20 i koju godinu a znam promatrati.

jedan od psihijatara, nakon razgovora sa mnom ordinirao je olandix. rezultat-nula. imam punu ladicu lijekova, rezultata nema. o promjenama raspoloženja i nepredvidljivosti ne bih, ne trebam vam opisivati detalje. razdražljivost, verbalna agresivnost, nagle promjene raspoloženja, utučenost, buljenje u jednu točku, nezainteresiranost za sve oko sebe, panika pa onda hiperaktivnost, nešto s čime se stvarno treba znati nositi. i onda šetnja do frižidera i kompenziranje hranom. shvatili ste sve. sa psihijatrima inače komuniciram isključivo ja i hvala nebesima na struci. a ljudi na daljinu ne mogu pružiti adekvatnu pomoć.

možda vam sve ovo skupa djeluje nestvarno i pretjerano, ali to je tako. kad ode u bolnicu, surađuje točno onoliko koliko želi i kako želi. i ide doma kad poželi bez obzira na stanje u kojem se nalazi. molim se bogu da mi ne padne u krevet, tada sam nadrapala. u cijeloj ovoj priči sam očito ja ta koja je malo "otišla".( jedino pozitivno u svemu je činjenica da smo ušli u sinus ritam. nema više fibrilacije). drugo-ništa ne valja.


hvala na ramenu. trebalo mi je.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:06   #22
teta-elza, nastavljamo dalje na našem moderatorskom pa sam Vam tamo i odgovorio.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 14:00   #23
Evo ovako, prije više od mjesec dana sam primjetila crvenilo na desnoj nozi. Ta fleka je u početku bila nešto manje crvena, više poput malih sitnih zbijenih točkica. Danas sam primjetila da je ta ista fleka postala još crvenija. Moram napomenut da me ta fleka ništa ne boli i da je okruglog oblika. Pa ako itko išta zna bilo bi od pomoći prije nego što odem kod doktorice ili kod dermatologice
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 21:04   #24
Alergija na kvasac

Pozdrav svima.

Imam jedno malo pitanje. Nisam uspio naci thread u kojem bih ga mogao postaviti, pa sam odlucio napraviti novi.

Naime, obavio sam par testiranja i otkrili su mi da sam alergican na pekarski kvasac i vinobran.

Pokusavam se pridrzavati takve ishrane. Medjutim, sto se tice pekarskog kvasca jasno mi je da se on uglavnom nalazi u pekarskim proizvodima i slicno.

Ali je li to znaci da ne smijem konzumirati pivo ? Jer mislim da je pekarski kvasac isto sto i pivski. A to mi nisu rekli, cak mi ni moj lijecnik opce prakse nije bio siguran sta savjetovati.

Ako netko ima slicno iskustvo ili mi moze dati kakav savjet bio bih zahvalan.

Hvala unaprijed na odgovorima. Lijep pozdrav.
__________________
To što sam paranoičan ne znači da nisam u pravu!
Glaurung is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 22:10   #25
ovo je s wikipedie

Quote:
Pivski kvasac ili pekarski kvasac je vrsta kvasca koja se koristi za dizanje tijesta, te za vrenje piva i vina.
nisam pročitala cijeli članak, ali mislim da ova rečenica pokriva ono što tebe zanima
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 00:50   #26
Zbog čega si točno inicijalno posjetio liječnika (tegobe, redoslijed, naglo, postupno)?
Na koju si ti vrstu hrane/napitaka posumnjao PRIJE testiranja?
Koje su pretrage bile učinjene prije alergo-testiranja i koji su bili rezultati?
Kakve tegobe imaš kad popiješ pivo (mislim na primjerene količine, ne na prekomjernu konzumaciju istog )? Vidim kako ti je to najveći kamen spoticanja u životu...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 16:03   #27
Posjetio sam dermatologa radi crvenila na potkoljenici povrsine otprilike 2 kvadratna cm. To mi stoji vec neko vrijeme. Moj lijecnik mi je davao kreme, ali nije pomagalo da se potpuno ukloni. Onda me dermatolog slao na sve alrgijske testove i tamo se ustanovilo da sam alergican na pekarski kvasac i vinobran.

Ali dermatolog nije siguran da je to crvenilo alergija. Kaze da nije nista opasno (purpura ili slicno tome, nemam nalaz sad kod sebe), i da cemo pratiti stanje, jer se to zasad ne siri i stoji na istom mjestu neko vrijeme.

Nemam nikakve tegobe ni kad pijem pivo ni kad jedem pekarske proizvode, jedino sto taj test kaze da sam alergican, ali nikad nisam dobio nikakav osip, svrbez ili slicno tome.

Samo me zanimala ta informacija, ako netko mozda slucajno zna. Inace nisam alkoholicar, ali volim znati neke stvari, pogotovo ako se ticu zdravlja
__________________
To što sam paranoičan ne znači da nisam u pravu!
Glaurung is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 16:30   #28
Slažem se sa tvojim dermatologom, kako promjena na koži vjerojatno nije alergijske etiologije (u užem smislu).
Možda učinjena pretraga na gljive?
Koje si sve kreme koristio?
Kućni ljubimci/domaće životinje?
Ubod kakvog insekta na tom dijelu potkoljenice?

Ja bih još provjerio kod liječnika (jednog, drugog, trećeg...) pitanje nužnosti strogog izbjegavanja proizvoda koji sadrže kvasac i vinobran.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 16:31   #29
Gdje si se i kako testirao na alergiju?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 16:41   #30
Quote:
Glaurung kaže: Pogledaj post
Posjetio sam dermatologa radi crvenila na potkoljenici povrsine otprilike 2 kvadratna cm. To mi stoji vec neko vrijeme. Moj lijecnik mi je davao kreme, ali nije pomagalo da se potpuno ukloni. Onda me dermatolog slao na sve alrgijske testove i tamo se ustanovilo da sam alergican na pekarski kvasac i vinobran.

Ali dermatolog nije siguran da je to crvenilo alergija. Kaze da nije nista opasno (purpura ili slicno tome, nemam nalaz sad kod sebe), i da cemo pratiti stanje, jer se to zasad ne siri i stoji na istom mjestu neko vrijeme.

Nemam nikakve tegobe ni kad pijem pivo ni kad jedem pekarske proizvode, jedino sto taj test kaze da sam alergican, ali nikad nisam dobio nikakav osip, svrbez ili slicno tome.

Samo me zanimala ta informacija, ako netko mozda slucajno zna. Inace nisam alkoholicar, ali volim znati neke stvari, pogotovo ako se ticu zdravlja
Neznam kako su radili test na kvasac i vinobran od crvenila na nozi,tu se odmah vidi da nešto neštima.

Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Gdje si se i kako testirao na alergiju?
Jako dobro pitanje.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 18:28   #31
Testove sam radio u bolnici u Osijeku.

U biti, dermatolog je htio iskljuciti sve potencijalne mogucnosti, pa tako i alergije , za svaki slucaj. Tako da sam uradio prick testiranje, epikutani test i vadio sam krv. Nasli su pekarski kvasac i vinobran, a iz krvnih analiza mi je Imunoglobulin E 328 (ref. interval je <100)

Takodjer sam uradio i biopsiju. Tamo pise da nisu dermatitisi,psorijaza, ekcem vec da je prisutan upalni infiltrat i ekstravazacija eritrocita.

Uglavnom, jos nisam gotov s kontrolama, za 2-3 mjeseca mi je receno da ponovo dodjem. Inace sad sam dobio kremu (diprogenta) za terapiju (15 dana).

Svakako mislim jos obratiti paznju na to i putem kontrola i eventualno putem drugog misljenja.

Samo me je eto zanimalo hoce li to otkrice alergije i u kolikoj mjeri utjecati na moje prehrambene navike. Beskvasni kruh sam poceo jesti i nije los, samo me jos zanimalo kako pivo stoji u svemu tome.
__________________
To što sam paranoičan ne znači da nisam u pravu!
Glaurung is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 19:19   #32
Quote:
Glaurung kaže: Pogledaj post
Testove sam radio u bolnici u Osijeku.

U biti, dermatolog je htio iskljuciti sve potencijalne mogucnosti, pa tako i alergije , za svaki slucaj. Tako da sam uradio prick testiranje, epikutani test i vadio sam krv. Nasli su pekarski kvasac i vinobran, a iz krvnih analiza mi je Imunoglobulin E 328 (ref. interval je <100)

Takodjer sam uradio i biopsiju. Tamo pise da nisu dermatitisi,psorijaza, ekcem vec da je prisutan upalni infiltrat i ekstravazacija eritrocita.

Uglavnom, jos nisam gotov s kontrolama, za 2-3 mjeseca mi je receno da ponovo dodjem. Inace sad sam dobio kremu (diprogenta) za terapiju (15 dana).

Svakako mislim jos obratiti paznju na to i putem kontrola i eventualno putem drugog misljenja.

Samo me je eto zanimalo hoce li to otkrice alergije i u kolikoj mjeri utjecati na moje prehrambene navike. Beskvasni kruh sam poceo jesti i nije los, samo me jos zanimalo kako pivo stoji u svemu tome.
Uvijek se prvenstveno gleda klinička slika,tj.kako se osoba osjeća, što ju smeta, a što joj čini dobro- lab.testovi i ina dijagnostika u pravilu se uvijek gledaju u kontekstu sa kliničkom slikom. Alergo-testovi su vrlo koristan pokazatelj, međutim, imaju neka svoja ograničenja, posebnosti i njihovo jedino ispravno tumačenje je u kontekstu sveukupne kliničke slike.
Inače, postoje neka tvari koje imaju neka zajednička/slična svojstva, nekakve "ukrižene" reakcije... Jesu li te možda testirali i na vit.B1?

1.Dakle, jesi li ti ikad primijetio bilo kakve tegobe koje možeš povezati sa (količinski primjerenom) konzumacijom piva?
2.Jesi li pivo počeo piti neposredno prije pojave promjene na potkoljenici, ili si pivo pio, npr. i godinama prije?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 19:44   #33
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
1.Dakle, jesi li ti ikad primijetio bilo kakve tegobe koje možeš povezati sa (količinski primjerenom) konzumacijom piva?
2.Jesi li pivo počeo piti neposredno prije pojave promjene na potkoljenici, ili si pivo pio, npr. i godinama prije?
Nisam nikad imao nikakve tegobe prilikom konzumacije bilo koje hrane ili pica. A pivo sam pio i godinama prije.
__________________
To što sam paranoičan ne znači da nisam u pravu!
Glaurung is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 19:46   #34
Quote:
Glaurung kaže: Pogledaj post
Nisam nikad imao nikakve tegobe prilikom konzumacije bilo koje hrane ili pica. A pivo sam pio i godinama prije.
....za svaki slučaj, pitaj i nadležnog liječnika, no, ne nalazim zasad objektivnih prepreka za (umjerenu) konzumaciju piva (osječko crno svojedobno i nije bilo tak loše ).
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 20:01   #35
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
....za svaki slučaj, pitaj i nadležnog liječnika, no, ne nalazim zasad objektivnih prepreka za (umjerenu) konzumaciju piva (osječko crno svojedobno i nije bilo tak loše ).
Naravno da se ponekad i umjereno konzumira. Ali uglavnom ozujsko ili pan

Hvala na savjetu.
__________________
To što sam paranoičan ne znači da nisam u pravu!
Glaurung is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 23:01   #36
HI.

Prije odprilike 10 dana me nesto ugrizlo za podkoljenicu i nakon toga se pojavila crvena mrlja koja se pocela siriti i sad vec imam crveni krug promjera 5cm. Nista me ne boli i nemam nikakve druge simptome. Ne boli me ni na dodir. Koza je na djelu crvenog kruga malo otecena. Zadnjih 3-4 dana se siri dosta brzo.
Bio sam kod doktora i dobio sam antibiotike: Clarithromicin, Amoxicllin i kremu sa Betamethason-om (kao Dipropionat), Gentamicin i Chlorkresol.
Na pocetku me malo svrbilo ali nisam primjetio nikakav vidljivi ugriz.
Da li netko mozda zna nesto vise o ovome, sto bi to moglo biti, iskustva?
Kako se tocno lijeci, koliko traje ljecenje i kakve mogu biti posljedice?

Hvala

Slika:
http://imgur.com/7sbmBFP
Jerac102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 00:28   #37
Quote:
Jerac102 kaže: Pogledaj post
HI.

Prije odprilike 10 dana me nesto ugrizlo za podkoljenicu i nakon toga se pojavila crvena mrlja koja se pocela siriti i sad vec imam crveni krug promjera 5cm. Nista me ne boli i nemam nikakve druge simptome. Ne boli me ni na dodir. Koza je na djelu crvenog kruga malo otecena. Zadnjih 3-4 dana se siri dosta brzo.
Bio sam kod doktora i dobio sam antibiotike: Clarithromicin, Amoxicllin i kremu sa Betamethason-om (kao Dipropionat), Gentamicin i Chlorkresol.
Na pocetku me malo svrbilo ali nisam primjetio nikakav vidljivi ugriz.
Da li netko mozda zna nesto vise o ovome, sto bi to moglo biti, iskustva?
Kako se tocno lijeci, koliko traje ljecenje i kakve mogu biti posljedice?

Hvala

Slika:
http://imgur.com/7sbmBFP
Nije baš tipični izgled (ne znam kako je izgledalo prije aplikacije kortikosteroida), no,nadam se, kako neće doći do kakve neuroborelioze.
Vjerojatno bih dobro promislio o primjeni lokalnog kortikosteroida (betamethason) u konkretnom slučaju.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 10:48   #38
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Nije baš tipični izgled (ne znam kako je izgledalo prije aplikacije kortikosteroida), no,nadam se, kako neće doći do kakve neuroborelioze.
Vjerojatno bih dobro promislio o primjeni lokalnog kortikosteroida (betamethason) u konkretnom slučaju.
I ja sumnjam na boreliozu. Izgled se nije mijenjao unatoc terapiji tabletama i kremom. Mozes mi, molim te, bolje objasniti sto tocno mislis o primjeni lokalnog kortikosteroida, tj. koje negativne ucinke moze imati u mom slucaju? Da se prestanem mazati kremom?

Hvala
Jerac102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 11:55   #39
kortikosteroidi prigušuju prirodni imunitetni odgovor organizma, a u ovakvom slučaju to je zadnje što ti treba, ako se radi o bakterijskoj infekciji nakon ugriza krpelja. po tvojoj slici, to ne izgleda kao alergijska reakcija pa da bi se trebao mazati betametazonom. da, trebaš prestati.

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 17:08   #40
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
kortikosteroidi prigušuju prirodni imunitetni odgovor organizma, a u ovakvom slučaju to je zadnje što ti treba, ako se radi o bakterijskoj infekciji nakon ugriza krpelja. po tvojoj slici, to ne izgleda kao alergijska reakcija pa da bi se trebao mazati betametazonom. da, trebaš prestati.

...
Bio sam kod dermatologa, povecao mi je terapiju Amoxicilinom s 2000mg dnevno na 3000mg i kremu ne smijem koristiti. Takodjer mi je produljio terapiju na 2 tjedna umijesto jedan tjedan kako mi je prepisao obiteljski ljecnik.
Zaboravi sam reci da je Clarithromicin za bakteriju u zelucu zbog koje imam ceste bolove u zelucu, tako da to nema veze s boreliozom.
Vidjet cemo za 2 tjedna da li ce biti poboljsanja.
Pozdrav
Jerac102 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.