Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2012., 10:17   #1
stari radio

poštovani ispričavam se ako sam promašio temu. ako mi netko može pomoći ili me uputit na pravu adresu, naime imam stari radio kasetofon marke ABA model FK-668, nekad sam negdje čitao da je to bila dobra marka, stoga molim bilo kog tko zna nešto o tim uređajima da se javi. hvala.
bhorv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 13:46   #2
Teško da netko nešto zna o tome radiu !
Za firmu SABA se zna (solidna), ali za ABA baš nisam čuo.....!?
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 13:53   #3
Mozda jos koji podatak s plocice iza radio-kazetofona.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 16:40   #4
nema ništa posebno osim taj tip tu je opis za ac i dc ulaz,prije desetak godina sječam se da je u svakom plavom oglasniku bilo potražnje uz svjetski poznate marke uvijek je bila i ta marka, stoga to mogu znati samo stariji članovi foruma.
bhorv is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 17:41   #5
Pa Cilim je stari član foruma (barem po broju postova)...
...a ja sam ionak matori.....
....dobro, malo se prisječam te firme (baš za radio), ali naravno ne toliko kao npr. speciste: Marantz, Sansui, Technics, Pioneer,Yamaha, Sony, Hitachi, Kenwood, Tandberg, Fisher, Sherwood, Akai... te oni malo "komercijalniji" koji su imali više klasične radije (manje stero receivere, a isto i lampaše): Grundig, Philips, Saba, Telefunken, te vrlo stari: Zenith i Philco i Emerson i RCA ..itd....
U moje predmomačko (i momačko) doba je to ovak izgledalo:
http://www.gallagher.com/ebay.htm
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 18:51   #6
Olif!!

a RIZ, Istkra, Rudi Čajavec, Sava?????

Moj stari još dan danas ima ispravan RIZ 634UKW...real wood, 2xoval woofers (cca 15cm) + 2xtweeter sa strane (ali nije stereo nego mono), bass-treble, EQ i to tuče bolje neg neka linija danas!!!
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 18:55   #7
imali kakav trika da se pojaca radio signal,,,mislim ono kod samog radia,kad krci/sumi,,moze li se sto naprvaiti tu?
to me pitanje jos od pelena progoni,,,,
passport is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 22:57   #8
Signal možeš poboljšati ( "pojačati") boljim prijemom tj. boljom antenom.
Dodatne radnje u tjunerskom dijelu za to se ne isplate (skoro nigdje).
Signal se može pojačati u NF izlaznom dijelu dodatnim zahvatima, što se također skoro nigdje ne radi, jer je neisplativo. Krčenje se popravlja zamjenom biraća stanica i ostalih kondića i nekim dijelovima...
Bolji modeli ionako sve to imaju vrlo dobro (ako su ispravni)...
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 07:04   #9
Radi se o tome da Grundig star 20 godina bolje lovi stanice nego neki danasnji noviji modeli,,sam bi ja da bude jos bolji ako je moguce,,,,eto...pozzz
passport is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 09:16   #10
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Pa Cilim je stari član foruma (barem po broju postova)...
...a ja sam ionak matori.....
....dobro, malo se prisječam te firme (baš za radio), ali naravno ne toliko kao npr. speciste: Marantz, Sansui, Technics, Pioneer,Yamaha, Sony, Hitachi, Kenwood, Tandberg, Fisher, Sherwood, Akai... te oni malo "komercijalniji" koji su imali više klasične radije (manje stero receivere, a isto i lampaše): Grundig, Philips, Saba, Telefunken, te vrlo stari: Zenith i Philco i Emerson i RCA ..itd....
U moje predmomačko (i momačko) doba je to ovak izgledalo:
http://www.gallagher.com/ebay.htm
E da znas da si me sa ovim svojim linkom ganuo i bacio u daleku proslost , jos u vremena kad se hodalo po audio-video ducanima Trsta, Beca i Minhena i slinilo nad slicnim uredjajima, konkretno ja najvise nad Pioneer-ovu opremom, eeeeee bila su to vremena, ako nista drugo bili smo mladji.
Ali za ovu marku fakat nisam cuo , a da je postojala naso bi se naki trag na googlu.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 00:01   #11
Grundig radio kazetofon

Pozdrav
Imam stari Grundig RR 940 koji više ne hvata dobro na UKV podrućju.
I stanice su na krivom mjestu. Sljeme nije na 88,1 već negdje između 92 i 94.
I tako sve stanice su pomaknute, one koje ulovi do kraja skale, do 108.
Mislio sam da se pomaknula ona kazaljka na skali, ali pokazivač frekvencije
pokazuje da je kazaljka na skali na pravom mjestu. I glasnoča zvuka, dok je na radiju, je upola slabija od zvuka sa kazetofona, gdje je zvuk izvrstan i glasan, kako je uvijek i bio. Radio je otprilike iz 1980. godine. Kod mene je preko 25 godina i krasno je saćuvan. Htio bih to popraviti ako se može, ali ne znam dal je isplativo. Bio je to dobar osjećaj slušati radio na njemu. Krasan zvuk i lijepi osjećaj u polumraku sobe. Predivna skala i dva VU metra onako osvjetljena. Ni jedna linija mi ne može pružiti to zadovoljstvo.
Ako netko ima kakav savjet, dobro bi mi došao.
rajkoval is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 18:32   #12
Izgleda da su "prolupali" kvarcovi za biranje frekvencije.

Trebas potrazit nekog starog majstora rtv mehanicara koji je pred mirovinom, oni bi to trebali znat popravit, ovi mlađi malo teze jer se vjerojatno s time nisu susretali.

Imas u plavom oglasniku (www.oglasnik.hr) oglase da ljudi kupuju audio-video opremu, vrlo moguce da popravljaju pa prodaju, mozda tamo nađes nekoga tko ti moze popravit radio.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 12:23   #13
Hvala Ti na odgovoru.
Dali se ti kvarcovi mogu podesiti ili se moraju zamijeniti, ako ih još ima po trgovinama? I samo još jedno pitanje.
To što je zvuk kod slušanja radio stanica upola slabiji od zvuka sa kazete, dali je otišlo izlazno pojačalo?
rajkoval is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 00:39   #14
Quote:
rajkoval kaže: Pogledaj post
...Dali se ti kvarcovi mogu podesiti ili se moraju zamijeniti, ako ih još ima po trgovinama?
Morat ćeš pričekat odgovor kolege koji ti ih je i spomenuo,... osobno, nisam baš upoznat sa problemima "kvarcova za biranje frekvencije" u radio aparatima.

Quote:
rajkoval kaže: Pogledaj post
... To što je zvuk kod slušanja radio stanica upola slabiji od zvuka sa kazete, dali je otišlo izlazno pojačalo?
Nije,... obje funkcije koriste isto izlazno (NF) pojačalo,... problem je u nečem drugom.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 10:11   #15
Sad mi je malo lakše. Bar nije pojačalo u pitanju.
Poznavao sam jednog majstora davno, još prije rata. On mi je pomogao
oko tog radija. Kad sam ga kupio i dovezao doma, nije radila lampica na skali. Radila je kod čovjeka od kog sam kupio radio, ali od truckanja u autu vjerojatno je lampica otišla. Majstor je otvorio radio i samo je malo pritisnuo
lampicu i proradila je. Problem je što od tada nisam trebao usluge tog majstora. Neznam više ni dali je živ. Ako se ti kvarcovi daju podesiti, pokušat ću pronaći broj tog majstora.
Pričekat ću odgovor za kvarcove, a Tebi hvala na odgovoru.
Pozdrav
rajkoval is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.