Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2006., 11:52   #1
Povišeni Ketoni u urinu, šečer ili???

Pozdrav svima,
Prvi put sam na forumu i imam jedno pitanje........
Prije par dana sam dobila nalaze kompletne krvne slike i urina i zabrinula sam se oko jedne stvari, a to su KETONI u urinu verijednost 2,5. Moja zabrinutost se dodatno povećala nakom što sam googlala i pronašla podatke da povišenje KETONA zapravo prati šečer. Međutim stanje glukoze u krvi i mokraći mi je sasvim u redu i u granicama normale.
Također sam pročitala da se ketoni mogu povećati ako je čovjek na dijeti ili ako je povraćao u tijeku noći što kod mene nije slučaj........
Molim ako je netko imao sličan nalaz urina s povišenim KETONIMA da mi prenese svoja iskustva.........
Hvala i pozdrav ............
 
Old 02.01.2006., 12:30   #2
koliko ja znam prisutnost ketonskih tijela ukazuje na dijabetes. to smo ucili iz kemije. no, malo sam i ja proguglala:

Normally no ketones are present in urine. Detectable levels of ketone may occur in urine physiological stress conditions such as fasting, pregnancy and frequent strenuous exercise. In starvation diets or in other abnormal carbohydrate metabolism situation, ketones appear in the urine in excessively large amounts before serum ketones are elevated.

zar ti nije tvoj(a) lijecnik(ca) objasnila nalaze?
Crimson Petal is offline  
Old 02.01.2006., 12:54   #3
ako su ketonska tijela pozitivna, a glukoza u urinu negativna, NE RADI se o dijabetesu. razlog vjerojatno lezi u tome sto si prije davanja uzorka urina bila gladna, tj. nisi jela nista dulje vrijeme.

neregulirani dijabetes (konstantno povishen secer u krvi) prate ketoni u urinu, ali u tom slucaju dolazi i do prolaska secera u urin takodjer (dijabeticka ketoacidoza).

ako ti je secer u krvi bio normalan i u urinu negativan, nemas razloga za zabrinutost. ipak, razgovaraj s lijecnikom.
violent_femmes9 is offline  
Old 02.01.2006., 13:11   #4
Povišeni ketoni u urinu koje ne prati povišenje GUK-a i glukoze u urinu najvjerojatnije su uzrokovani žeđanjem ili gladovanjem ili kombinacijom istih prije davanja uzorka na analizu.

Ponovi pretragu
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Old 03.01.2006., 07:11   #5
Hvala, puno ste mi pomogli......
U četvrtak idem liječniku pa ću se javiti s najnovijim informacijama
Pozdrav
 
Old 03.01.2006., 20:39   #6
A što si jela dan prije?
tinitrus is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.