Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2011., 11:09   #61
dali neko zna kolika je otprilike zarada
dino112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 21:41   #62
Quote:
dino112 kaže: Pogledaj post
dali neko zna kolika je otprilike zarada
30% čisto !!!! minimum. Ako racionalno postupas sa materijalima...... :-)
wiz00ard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 10:52   #63
Za autopraonicu ne treba otvoriti d.o.o. može i kao slobodni obrt ne treba nikakva posebna stručna sprema, možeš provjeriti na stranicama obrtnog registra po nazivu postoječih autiopraonica.

I obrt i doo imaju svojih prednosti i mana na forumima imaš dosta materijala o tome.

Ulaskom u EU posao s autopraonama će samo rasti jer navodno neće biti dozvoljeno doma prati aute (troši se voda, zagađuje okoliš, ne plača se PDV ako sam pereš auto doma).

Za ručno praonicu nije velika početna investicija ukoliko imaš dobro lokaciju, ima ih ograđenih samo ceradom + separator + miniwosch + 2-3radnika i evo biznisa.
metalurg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 00:02   #64
Otvaranje Samousluzne Autopraonice je neisplativo,jer zahtjeva puno novaca u opremu(jer kad vec otvarate necete kupovati skart ili polovno)
Ishodovanje papira zahtjeva puno vremena,a jos vise novaca..
zanky 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 21:19   #65
Pitnje za automate iz Kine

Molim Vas, ako mi možete poslati neki kontakt i informaciju, kako bi najlakše došao do podataka ,gdje da nađem ove automate za pranje u Kini.Pozdrav.
sajasarajevo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 19:43   #66
Potražiš na netu malo, počneš od sređivanja papirologije. Radije uzmi kvalitetno i provjereno, jer ti češ to servisirati. Kamenac če prožvakati kinesku kvalitetu metala. Radije poguraj naše ljude, da nam živne ekonomija. Za to sve trebaš imati računicu u glavi prije nego počneš, viditi šta konkurencija kaže
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 02:54   #67
pozdrav zanima me samoposluzivanje i koliko bi kostao taj aparat i gdje se moze nabavit ?
houska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 18:41   #68
Pozdrav!

procitao sam cijeli topic, ali koliko sam skuzio puno vas pise o otvaranju i cijenama samoposluznih ili automatskih praona.

ja sam u "velikim" planovima za otvorit autopraonu u vlastitom dvoristu, imam dvorstruku garazu, sva u plocicama, jer je vec autopraona godinama bila tu, samo je zatvorena prije 10 god iz razloga osobnih, iako je posla vec tada bilo napretak.

mene zanima znaci, dali danas uopce uspijevaju autopraone koje ne nude neke "profi" usluge, strojno poliranje, dubinsko cisnjece laka i slicno, nego ono praona koja bi barem u startu nudila osnovno, vanjsko, unutrasnje? s vremenom lako se prosiruje ponuda na sta god ce biti isplativo.
lokacija je odlicna, dvoriste je veliko, zanima me koliko cca pocetni kapital bi mi trebao biti da se pokrene nesto takvo? uz otvaranje obrta, miniwash, neki profi usisivac, samponi, krpe itd..tek toliko da se pocne radit.
i naravno, koliko je tesko naci nekoga da radi u praoni? ali ne bas svakog s ceste, nego nekoga ipak mrvicu profesionalnijeg? i koliko se uopce krecu place takvima? dali se ide na proviziju, ili stalna placa?
ffantom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 15:42   #69
Otvaranje

Pozdrav, želio bi otvoriti samoposlužnu autopraonu, koji mi dokumenti trebaju, koliko bi investicija bila (računao sam oko milijun kuna) te me zanima isplativost?
Aparate i sve bi kupio preko kredita.. Molim ako može što opširniji odgovor..hvala
fliegenderstern is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 00:02   #70
pa ne znam bas da treba toliko novaca za samoposluznu praonu.

Postam ovu temu jer upravo i ja razmisljam o tome,a bogu hvala profi oprema je dobavljiva kod nas,tocnije u zagrebu.

Na koliko boksova ti ciljas?

Nikad nije tesko prosirit ponudu,ali za pocetak bi slozio BASIC modele koji takodjer imaju pregrst opcija.Napravio bih 2 boksa i van boksova bi imao dupli usisivac.Konstrukciju boksova bih radio sam sa starim jer mi je stari amo rec profesionalac za takve stvari,tu automatski prodjes jeftinije.

Sredit papire,lokaciju koju imam u planu bih rentao na duzi vremenski period,dovest vodu struju i gasss
fucmut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 14:18   #71
Ima nesto novo po pitanju ove djelatnosti? koje su sada sve potrebne dozvole?
Koliko novaca je potrebno za pokrenut biznis?
Zanima me ova samsostalna (na zetone) bez radnika.
hvala
__________________
Nisam kreativan. Neam signature.
Mr.Air is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 23:30   #72
Nitko nista? Kome se obratit,tko su zastupnici pojedinih dobavljaca opreme?
__________________
Nisam kreativan. Neam signature.
Mr.Air is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 09:47   #73
Pozdrav...
Vidi opcenito razmisljanje o samousluznim autopraonicama je da se radi o velikoj i skupoj investiciji koja definitivno ima potencijla ali je spor povrat uloženih sredsatva i početak nekakve zarade. Osobno nisam u tome, ali sam i sam provodio nekakvo istraživanje o navedenoj investiciji i zaključio sam da u koliko nemas svoja sredstva kojima bi pokrenuo posao, tj. ako ovosis o kreditima, zaboravi...
Drugo recimo da i najes dobru lokaciju i da u tvojoj blizini nema slicnih praonica, pitanje je vremena kada ce netko ko i nema problema sa financijama otvoriti isto ili slicno jer ce se pomamiti za tvojim primjerom i onda se postavlja pitanje da li tvoja godina ili dvije dok se netko drugi ne pojavi je dovoljna za povrat uloženoga..

Što se tiče dobavljača imaš više njih u RH i sve više ih se otvara, kao naprimjer Ehrle, pa Adriatech i sl. (samo google samousluzne autopraonice), i sve one nude opremu, gotove konstrukcije i svajete, ali kao sto sam u pocetku naveo sve to kosta!

I tu je nasa administracija pa ti dajem i jedan link sa kakvim se sve problemima covjek susrece:

HTML Code:
http://www.vecernji.hr/sredisnja-hrvatska/vlasnik-zatvorene-autopraonice-u-bjelovaru-to-je-antipoduzetnicki-396787
SRETNO
blazze is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 22:29   #74
zna li netko cirka prosjecan dnevni promet samoposluzne autopraonice (3-4 boxa) u blizini stambenog naselja ili trgovackog centra? i da li se moguce prikljuciti na eventulanu bunarsku vodu?
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2019., 20:57   #75
Bok, malo oživljavam temu.
Ima li netko iskustva da je nedavno ulazio u ovaj posao
Mom tati se pružila prilika da nakon godina nezaposlenosti preuzme malu kvartovsku autopraonicu.
Nekad je radila ok ali je mali koju ju je vodio otišao u Njrmačku.
Najam je nizak, strojeve ima.
Ima li netko iskustava. Našla sam na net da ne treba imati minimalne teh.uvjete i da je to slobodna djrlatnost.
Posao znamo ali nas zanima zakonska regulativa. Nije baš da mu se zeza s kojekakvim inspekcijama ali ni plaća hrpa dozvola ako kužite.
Lirali is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2021., 10:24   #76
Pozdrav,

odlučio sam otvoriti ručnu autopraonicu. Imam čovjeka kojeg bi zaposlio. Prostor bi uzeo u najam. Tamo je već bila auopraonica tako da ima svu infrastrukturu. Praonicu bi pokrenuo preko j.d.o.o. kojeg imam već 6 godina.
Zanima me koje su moje obveze oko pokretanja posla? Porezna? Fina? imao bi i fiskalnu blagajnu i sve po PS-u.
Goran1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2021., 18:30   #77
Quote:
Goran1989 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

odlučio sam otvoriti ručnu autopraonicu. Imam čovjeka kojeg bi zaposlio. Prostor bi uzeo u najam. Tamo je već bila auopraonica tako da ima svu infrastrukturu. Praonicu bi pokrenuo preko j.d.o.o. kojeg imam već 6 godina.
Zanima me koje su moje obveze oko pokretanja posla? Porezna? Fina? imao bi i fiskalnu blagajnu i sve po PS-u.
Što se tiče računovodstva ništa posebno. Doregistracija djelatnosti na d.o.o., prijava poslovnog prostora, naljepnica o fiskalizaciji, interni akt, odluka o blag minimumu i maksimumu. popunjavat blagajnička izvješća, polagat gotovinu na vrijeme, prijava radnika na mirovinsko i zdr, Isto kao i za bilo koju drugu djelatnost, to će svako računovodstvo riješiti.

Ostalo su posebni propisi koji se eventualno vežu za tu djelatnost + zaštita na radu + mtu za prostor (ako je potrebno). Teško da netko iz računovodstva poznaje posebne propise za svaku moguću djelatnost. Najbolje da sami proučite ako postoje nekakvi propisi posebni za tu djelatnost (iako ne bih rekao) i da ste upućeni u to. Ipak je to vaša firma i vaše zanimanje i djelatnost s kojim se želite baviti, tako da po meni je korisno da sami uzmete vremena i proučite ako ima kakvih propisa za tu djelatnost.

Isto vrijedi i za sve druge. Ne mogu ugostitelji očekivati da ih računovodstvo informira da ne znam moraju voditi evidenciju temperature hladnjaka u kojoj čuvaju kolače ili trgovci da ih se informira o trgovačkim uzancama. Uzmi dan, dva, tri vremena, pa pročitaj propise za svoju djelatnost.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2021., 05:03   #78
Pozdrav svima.

U planu mi je otvoriti autopraonicu uz jadransku magistralu zajedno jos sa dva clana obitelji. Plan je znaci investirati odreden iznos medutim troje nas je sto znaci da bi moglo bit izvedivo. Imamo komad gradevne zemlje tocno uz cestu sto smatram velikom prednosti u startu i u krugu 40 km Nema nijedne jedine praone. Zanima me sto se vise isplati sa vakvom lokacijom samoposluzna autopraona ili automatska I koliko bi to sve skupa trajalo sa svim dozvolama i sl Ako neko ima slicna iskustva ili nekakav savjet neka slobodno reagira. Hvala
Pancamo007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.