Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2010., 08:51   #1001
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Rigaj negdje drugdje, koliko hoćeš. Uopće ne znaš priču ali možeš čitati što ovdje piše. Pa ti rigaj i dalje. Inače, apropos, gdje si ovdje našla priču o davanju? Ja mogu samo pitati, ne tako sveznajuće poput tebe tvrditi da bi, MOŽDA, frajer išao kupiti tenisice s djecom. Ne znamo, ni ti ni ja. Ono što možemo isčitati je žena isfrustrirana sudsvom i sustavom. I svojim bivšim , sada pokojnim suprugom.
A te pamflete tipa je kriv je ali je i netko drugi kriv okači mački za rep. A ja te samo pitam da li bi za nekoga u takvom stanju mogla tvrditi da je spreman i sklon objektivno donositi odluke u najboljem interesu djece? Ili se i to razumije?
I vraćamo se opet na isto. Ili će se prihvatiti potreba djeteta i uloga i drugog roditelja i omogućiti ravnopravno sudjelovanje ili ćemo imati otpor , neplaćanja alimentacije i zatvore pune ljudi. Kome će koristiti da je netko u zatvoru nego sudjeluje u životu zajednice, samo je retoričko pitanje.
rigam na sve one očeve koji ne žele pomoći svom djetetu da odrastu, i na majke takve isto...samo nekako, jako malo očeva je tih koji preuzmu skrb o djeci a i kad ih ima onda se rade tv emisije o njima, kao o nekoj endemskoj vrsti...pa čovječe, jel odgajaš svoje il tuđe??
Što se tiče zatvora, neće koristiti nikome, ali....poneki i na to pucaju pa baš ne daju alimentaciju jer eto...neće ona mene tužit, što ima od tog da sam u zatvoru...
i zašto nebi bila u tom stanju sklona donosit dobre odluke za svoje dijete? Koja bi bila dobra po tvom? Da ide radit duplu smjenu, ne bit s djetetom nikako, ali njega ne tužit za alimentaciju jer to nije dobro za dijete?
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 09:12   #1002
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
rigam na sve one očeve koji ne žele pomoći svom djetetu da odrastu, i na majke takve isto...samo nekako, jako malo očeva je tih koji preuzmu skrb o djeci a i kad ih ima onda se rade tv emisije o njima, kao o nekoj endemskoj vrsti...pa čovječe, jel odgajaš svoje il tuđe??
Što se tiče zatvora, neće koristiti nikome, ali....poneki i na to pucaju pa baš ne daju alimentaciju jer eto...neće ona mene tužit, što ima od tog da sam u zatvoru...
i zašto nebi bila u tom stanju sklona donosit dobre odluke za svoje dijete? Koja bi bila dobra po tvom? Da ide radit duplu smjenu, ne bit s djetetom nikako, ali njega ne tužit za alimentaciju jer to nije dobro za dijete?
Nisu problem očevi koji dobiju skrb, već oni koji ne mogu dobiti, a ne gleda se dobrobit djeteta. Očajno je puno krivih odluka na štetu djece, pa tako nisu ni dobro riješene ni alimentacije, ni sve ostalo. Ne treba se prepucavati tipa žene-muškarci, već treba riješiti sve probleme koji dovode do loših odluka.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 09:16   #1003
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Nisu problem očevi koji dobiju skrb, već oni koji ne mogu dobiti, a ne gleda se dobrobit djeteta. Očajno je puno krivih odluka na štetu djece, pa tako nisu ni dobro riješene ni alimentacije, ni sve ostalo. Ne treba se prepucavati tipa žene-muškarci, već treba riješiti sve probleme koji dovode do loših odluka.
naravno, ovo je istina...
samo što reći kad je prvo pitanje upućeno ženi koju je zeznuo i sustav i bivši: jel tebi samo do novca stalo? sigurna sam samo da joj je stalo da joj dijete živi pristojno
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 09:32   #1004
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
naravno, ovo je istina...
samo što reći kad je prvo pitanje upućeno ženi koju je zeznuo i sustav i bivši: jel tebi samo do novca stalo? sigurna sam samo da joj je stalo da joj dijete živi pristojno
Ne misli ona loše, samo je ogorčena, pa onda reži na sve. Svi mi želimo dobro svojoj djeci, samo puno puta smo i nerealni, puno puta upravo odluke sudova dovode do krivih reakcija. Svaki roditelj ne može prihvatiti da odjednom neki sud odlučuje o njegovom djetetu. Iskreno, ne mogu ni ja.
Naravno sve se onda obija o djecu, žalosno
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 09:47   #1005
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ne misli ona loše, samo je ogorčena, pa onda reži na sve. Svi mi želimo dobro svojoj djeci, samo puno puta smo i nerealni, puno puta upravo odluke sudova dovode do krivih reakcija. Svaki roditelj ne može prihvatiti da odjednom neki sud odlučuje o njegovom djetetu. Iskreno, ne mogu ni ja.
Naravno sve se onda obija o djecu, žalosno
i ovo je istina, samo gle...da su ljudi realni, došlo bi do nekog dogovora o vlastitoj djeci, tako da ni nebi trebalo odluke suda...al u principu, ide se na sud upravo jer je teško se dogovoriti o financiranju djeteta...
ne pratim statistike, ali onako odoka što gledam u svojoj okolici, malo ih je koji traže djecu na skrb, uvijek je frka oko novca...tipa, sad će ona to trošit na frajere...ej, pa jel i u braku trošila na frajere? ako je onda je to druga priča...
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 10:01   #1006
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
i ovo je istina, samo gle...da su ljudi realni, došlo bi do nekog dogovora o vlastitoj djeci, tako da ni nebi trebalo odluke suda...al u principu, ide se na sud upravo jer je teško se dogovoriti o financiranju djeteta...
ne pratim statistike, ali onako odoka što gledam u svojoj okolici, malo ih je koji traže djecu na skrb, uvijek je frka oko novca...tipa, sad će ona to trošit na frajere...ej, pa jel i u braku trošila na frajere? ako je onda je to druga priča...
Upravo se o tome i radi, nije samo skrb u pitanju, nego odluke tipa, možeš viđati svoje dijete tad u toliko sati isl. Ma ljudi otkud njima pravo odlučivati o našoj djeci. ako ima nekih problema oko djece,treba pomoći roditeljima da to riješe a ne postavljati se kao bogovi. Znam ima i problematičnoh slučajeva, ali i njih treba rješavati sa roditeljima a ne preko djece.
A upravo kod slučajeva, da ona/on troši nenamjenski, čega često i ima. Upitno je i skrbništvo. Ma sve je riješivo, samo treba raditi i imati volje.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 10:43   #1007
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Upravo se o tome i radi, nije samo skrb u pitanju, nego odluke tipa, možeš viđati svoje dijete tad u toliko sati isl. Ma ljudi otkud njima pravo odlučivati o našoj djeci. ako ima nekih problema oko djece,treba pomoći roditeljima da to riješe a ne postavljati se kao bogovi. Znam ima i problematičnoh slučajeva, ali i njih treba rješavati sa roditeljima a ne preko djece.
A upravo kod slučajeva, da ona/on troši nenamjenski, čega često i ima. Upitno je i skrbništvo. Ma sve je riješivo, samo treba raditi i imati volje.
pravo su im dali roditelji onog časa kad su se odlučili na borbu a ne dogovor.Mislim da je sumanuto sada govorit ko je kriv, jer je svaki slučaj za sebe...ali žalosno je to da je uvijek novac ispred djeteta...
Što se tiče nenamjenskog trošenja, sve je u oku promatrača...
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 10:53   #1008
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
pravo su im dali roditelji onog časa kad su se odlučili na borbu a ne dogovor.Mislim da je sumanuto sada govorit ko je kriv, jer je svaki slučaj za sebe...ali žalosno je to da je uvijek novac ispred djeteta...
Što se tiče nenamjenskog trošenja, sve je u oku promatrača...
Znam puno slučajeva gdje i doplatak završi u akoholu isl što ipak nije namjena tog novca. Ne može netko pušiti i pričati da nema za djete kao i što nema opravdanja za ne plaćanje alimentacije (osim iznimno)
Ma sve je jednostavno i ne treba praviti nauke od jednostavnih stvari
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 10:56   #1009
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Upravo se o tome i radi, nije samo skrb u pitanju, nego odluke tipa, možeš viđati svoje dijete tad u toliko sati isl. Ma ljudi otkud njima pravo odlučivati o našoj djeci. ako ima nekih problema oko djece,treba pomoći roditeljima da to riješe a ne postavljati se kao bogovi. Znam ima i problematičnoh slučajeva, ali i njih treba rješavati sa roditeljima a ne preko djece.
A upravo kod slučajeva, da ona/on troši nenamjenski, čega često i ima. Upitno je i skrbništvo. Ma sve je riješivo, samo treba raditi i imati volje.
ogorcena jesam! moj odabir, istina bio je, ali ovdje nije u pitanju kakve su moje emocije, vec da sustav zakazuje na svim razinama i da to šta gledam i citam oko sebe da to nije realnost.
meni je stalo do imovine i love, ali ne za mene, vec za djecu! da sam htjela sebi priskrbit valjda bi bila promocurnija a ne ovako naivna i vjerovat u sustav.
tko se ovdje obracunavao preko djece ja ili on, ako je sve otuđio ugovorom od uzržavanja i poklonio vecu imovinu koja za pola pripada meni, svojo ljubavnici.
skužaj gu...cu sam mu ja brisala na samrti unatoc šta sma znala šta se događa. UPRAVO ZBOG DJECE!!! da zadnje dane provedu sa ocem. zato ne piši tako šablonski! znam ima ovakvih i onakvi majka, ali djeca postavljju pitanja, koje ja neznam ODGOVOR! nisu oni tako mali, a nisu ni odrasli! samo komentiram zaštita prava djece njihov ineres to zaista nikoga ne zanima.
kazneni progon - to je za one oceve koji nemju VIP
ja sam svoju djecu sama odhranila i sve ostalo, odrekla se puno toga i odricat cuse, JER ONI, DJECA SU MOJ ODABIR!!! cilu govnastu situaciju bi ponovo prošla, da nisam njega odabrala, nebi ni njih imala. TO JE MOJ ODABI!!!
šušna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 10:58   #1010
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
pravo su im dali roditelji onog časa kad su se odlučili na borbu a ne dogovor.
Onda treba riješiti sa roditeljima, a ne preko djece.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 11:00   #1011
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Onda treba riješiti sa roditeljima, a ne preko djece.
trebaju riješit roditelji sami među sobom...na dobrobit djece
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 11:02   #1012
Quote:
šušna kaže: Pogledaj post
ogorcena jesam! moj odabir, istina bio je, ali ovdje nije u pitanju kakve su moje emocije, vec da sustav zakazuje na svim razinama i da to šta gledam i citam oko sebe da to nije realnost.
meni je stalo do imovine i love, ali ne za mene, vec za djecu! da sam htjela sebi priskrbit valjda bi bila promocurnija a ne ovako naivna i vjerovat u sustav.
tko se ovdje obracunavao preko djece ja ili on, ako je sve otuđio ugovorom od uzržavanja i poklonio vecu imovinu koja za pola pripada meni, svojo ljubavnici.
skužaj gu...cu sam mu ja brisala na samrti unatoc šta sma znala šta se događa. UPRAVO ZBOG DJECE!!! da zadnje dane provedu sa ocem. zato ne piši tako šablonski! znam ima ovakvih i onakvi majka, ali djeca postavljju pitanja, koje ja neznam ODGOVOR! nisu oni tako mali, a nisu ni odrasli! samo komentiram zaštita prava djece njihov ineres to zaista nikoga ne zanima.
kazneni progon - to je za one oceve koji nemju VIP
ja sam svoju djecu sama odhranila i sve ostalo, odrekla se puno toga i odricat cuse, JER ONI, DJECA SU MOJ ODABIR!!! cilu govnastu situaciju bi ponovo prošla, da nisam njega odabrala, nebi ni njih imala. TO JE MOJ ODABI!!!
pa draga, bez obzira na taj Ugovor, djeca imaju zakonsko pravo na nužni dio.
i nitko im to pravo nemože osporiti.
jeste da je to sizifov posao ali vrijedi se boriti
robotina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 11:04   #1013
Quote:
robotina kaže: Pogledaj post
pa draga, bez obzira na taj Ugovor, djeca imaju zakonsko pravo na nužni dio.
i nitko im to pravo nemože osporiti.
jeste da je to sizifov posao ali vrijedi se boriti
i jš da nadodam, to što je uradio je kazneno djelo. za koje na žalost nemože odgovarati on, ali se njoj može stati na rep
robotina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 11:16   #1014
sve nešto razmišljam o tako brižnim roditeljima, punim empatije prema problemima svoje djece, njihovim potrebama, ali eto, oni nisu u mogućnosti im pomoći.
jer sve je protiv njih, kako da nabave taj tako potreban novac kad su bili primorani prepustiti imanje ljubavnicama, stričevima, tečevima i ostalim ...ima.
kako da pomognu svojim rastrošnim bivšima koji ne znaju kud bi sa svom tom lovom jer su djeca prezadovoljna noseći nasljeđenu odjeću, jedući tako zdravu i ukusnu jednoličnu hranu svaki dan.

ma pada njima na pamet i zatvor da olakšaju svoju situaciju. ali to bi bilo preokrutno prema neplatišama koji jadni nisu krivi za nastalu situaciju. ma zamislite samo kako bi to psihički djelovalo na njihove osjećajćiće neko vrijeme uživati na državnim jaslama, u toplome, radeći tamo neke čepiće, ili nešto nedajbože teže.

a država ima tako puno laganijih poslova, cesta koje treba popraviti, snijega koji ralice ne stignu očistiti, šuma koje treba pošumiti i sličnih laganih poslova.
pa kad se već oni onako jadni radije odlučuju na tešku tlaku iza rešetaka, država bi kao dobra majčica trebala svojoj djeci omogućiti ove lakše oblike samozapošljavanja pa da vuk bude sit a ovce na broju.

apeliram daklem, na krojače zakona da pomognu ovim jadnim ispaćenim dušama čiji su računi prazni, a evidencijska knjižica sa burze popunjena, imanja prepuštena rodjacima pod prijetnjom krampa da pomogne ovoj dječici donošenjem boljih socijalnih zakona koji bi išli njima na ruku.
robotina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 11:31   #1015
Quote:
robotina kaže: Pogledaj post
sve nešto razmišljam o tako brižnim roditeljima, punim empatije prema problemima svoje djece, njihovim potrebama, ali eto, oni nisu u mogućnosti im pomoći.
jer sve je protiv njih, kako da nabave taj tako potreban novac kad su bili primorani prepustiti imanje ljubavnicama, stričevima, tečevima i ostalim ...ima.
kako da pomognu svojim rastrošnim bivšima koji ne znaju kud bi sa svom tom lovom jer su djeca prezadovoljna noseći nasljeđenu odjeću, jedući tako zdravu i ukusnu jednoličnu hranu svaki dan.

ma pada njima na pamet i zatvor da olakšaju svoju situaciju. ali to bi bilo preokrutno prema neplatišama koji jadni nisu krivi za nastalu situaciju. ma zamislite samo kako bi to psihički djelovalo na njihove osjećajćiće neko vrijeme uživati na državnim jaslama, u toplome, radeći tamo neke čepiće, ili nešto nedajbože teže.

a država ima tako puno laganijih poslova, cesta koje treba popraviti, snijega koji ralice ne stignu očistiti, šuma koje treba pošumiti i sličnih laganih poslova.
pa kad se već oni onako jadni radije odlučuju na tešku tlaku iza rešetaka, država bi kao dobra majčica trebala svojoj djeci omogućiti ove lakše oblike samozapošljavanja pa da vuk bude sit a ovce na broju.

Nekad kad sam jako ljuta,čak si razmišljam da bi ga buksa mogla natjerati da se probudi,ali žao mi ga je,a još više djece.Ali u danima kad tražimo po kasicama i đžepovima,svašta mi pada na pamet,a on jadan nema.

apeliram daklem, na krojače zakona da pomognu ovim jadnim ispaćenim dušama čiji su računi prazni, a evidencijska knjižica sa burze popunjena, imanja prepuštena rodjacima pod prijetnjom krampa da pomogne ovoj dječici donošenjem boljih socijalnih zakona koji bi išli njima na ruku.
Slažem se.Bivši i ja smo radili "kod sveki",ja sam bila "domaćica".On sada plače da nema novaca-možda i nema,jer su na njenom računu.
Borba za uloženo bi trajala godinama.Sad se samo mogu nadati da babuskara ne bu sve prepisala na drugog sinčića,koji nikada nije imao love jer "ne zna s njom"-pa mu je uvijek trebalo više nego nama,pa mi ni djeca neće imati koristi od mog dežurstva dan-noć.
Da se nadovežem na domaćice,kada sam po....ila i zaposlila se,tek su tada nastali problemi-ostavila sam ih da se muče.:top
Rastali smo se,na žalost njegovi i od naše djece,tako da moj strah uopće nije nerealan.

U danima kad tražimo po kasicama i džepovima,kad sam bijesna ,buksa mi se ne čini loše rješenje,da ga se probudi.Ali ne mogu žao mi ga je kad je glup,a još više djece,koja sve to gledaju,i onda šutim ........i plivam dalje.

Zadnje uređivanje sama45 : 23.01.2010. at 11:39. Reason: dodatak
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 13:19   #1016
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
?
Ja bih da se pustimo pretpostavki jer svako može složiti svoju, prema trenutnoj situaciji i iskustvu koje je prošao a onda je samo pitanje - je li moje ili tvoje?
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
. Ne treba se prepucavati tipa žene-muškarci, već treba riješiti sve probleme koji dovode do loših odluka.
Potpuno suglasan.
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
samo je ogorčena, pa onda reži na sve.
I meni se čini da je to slučaj a kako ide priča dalje, normalno je i ljudski. No tada bi ona trebala biti isto tako podložna sankcijama ukoliko joj je procjena kriva pa iz whatever razloga donese odluku koja je kriva. o kako je čovjek preminuo, mislim da nema puno mogućnosti za to. Samo raditi na sebi i riješiti se loših osjećaja i misli.
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
i ovo je istina, samo gle...da su ljudi realni, došlo bi do nekog dogovora o vlastitoj djeci, tako da ni nebi trebalo odluke suda...al u principu, ide se na sud upravo jer je teško se dogovoriti o financiranju djeteta...
Mislim da se uopće nije teško dogovoriti o tome, uz jedan ljudskiji pristup. No leglu sumljičavosti ( ima on, ima ona, moja djeca ne i gdje ona troši moje pare, na djecu ne sigurno) trebalo bi osmisliti ( ili primjeniti ) neki sistem koji bi zastupao načelo pravičnosti. Tako da svaki od roditelja može biti siguran a uostalom to izgrađuje međusobni - roditeljski odnos.Mislim da zasada kod našeg zakonodavstva vlada situacija kojom se roditelju koji se skrbi i odgaja djecu briga ne može financijski odmjeriti no onom drugom itekako može.
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
ne pratim statistike, ali onako odoka što gledam u svojoj okolici, malo ih je koji traže djecu na skrb, uvijek je frka oko novca...tipa, sad će ona to trošit na frajere...ej, pa jel i u braku trošila na frajere? ako je onda je to druga priča...
Kad prođeš taj dio onda će se postaviti pitane motiva zbog kojeg uškarci traže djece a najčešći odgovor jest - radi osvete bivšoj ( čega ima da se razumijemo). Problem nastaje kad se svima mjeri po istoj mjeri.
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
pravo su im dali roditelji onog časa kad su se odlučili na borbu a ne dogovor.Mislim da je sumanuto sada govorit ko je kriv, jer je svaki slučaj za sebe...ali žalosno je to da je uvijek novac ispred djeteta...Što se tiče nenamjenskog trošenja, sve je u oku promatrača...
O ovome sam razmatrao mogućnosti ranije. No ima jedna interesanta činjenica pa razmisli o njoj. Izrazito je u tužbama za razvod braka tuženik muškog spola a tužiteljica žena. To je činjenica. Zašto? Odgovor bi trebalo potražiti ( da ne spekuliram ).
Quote:
robotina kaže: Pogledaj post
pa draga, bez obzira na taj Ugovor, djeca imaju zakonsko pravo na nužni dio.i nitko im to pravo nemože osporiti.
jeste da je to sizifov posao ali vrijedi se boriti
Nisam siguran da si u pravu ali pravnik bi to trebao znati. No ako je darovnim ugovorom prepisao imovinu i platio porez ( jer gospoja nije u 1 nasljednom redu), mislim d mu može staviti soli na rep. Uostalom, mišljenja sam da bi svako trebao moći raspolagati vlastitom imovinom prema vlastitom nahođenju.
Quote:
robotina kaže: Pogledaj post
i jš da nadodam, to što je uradio je kazneno djelo. za koje na žalost nemože odgovarati on, ali se njoj može stati na rep
Zašto bi bilo kazneno djelo darovati nekome vlastitu imovinu. Ili je frajer kriv što, dok je bio živ, imao vlastite zamisli o tome šta će sa svojim?
Quote:
robotina kaže: Pogledaj post
sve nešto razmišljam o tako brižnim roditeljima, punim empatije prema problemima svoje djece, njihovim potrebama, ali eto, oni nisu u mogućnosti im pomoći.
jer sve je protiv njih, kako da nabave taj tako potreban novac kad su bili primorani prepustiti imanje ljubavnicama, stričevima, tečevima i ostalim ...ima.
kako da pomognu svojim rastrošnim bivšima koji ne znaju kud bi sa svom tom lovom jer su djeca prezadovoljna noseći nasljeđenu odjeću, jedući tako zdravu i ukusnu jednoličnu hranu svaki dan.
ma pada njima na pamet i zatvor da olakšaju svoju situaciju. ali to bi bilo preokrutno prema neplatišama koji jadni nisu krivi za nastalu situaciju. ma zamislite samo kako bi to psihički djelovalo na njihove osjećajćiće neko vrijeme uživati na državnim jaslama, u toplome, radeći tamo neke čepiće, ili nešto nedajbože teže.
a država ima tako puno laganijih poslova, cesta koje treba popraviti, snijega koji ralice ne stignu očistiti, šuma koje treba pošumiti i sličnih laganih poslova.
pa kad se već oni onako jadni radije odlučuju na tešku tlaku iza rešetaka, država bi kao dobra majčica trebala svojoj djeci omogućiti ove lakše oblike samozapošljavanja pa da vuk bude sit a ovce na broju.
apeliram daklem, na krojače zakona da pomognu ovim jadnim ispaćenim dušama čiji su računi prazni, a evidencijska knjižica sa burze popunjena, imanja prepuštena rodjacima pod prijetnjom krampa da pomogne ovoj dječici donošenjem boljih socijalnih zakona koji bi išli njima na ruku.
Sarkazam je djelom ne prihvatljiv nego ono izrečeno je više noo prihvatljivo no interesanto je to poimanje dvostrukih mjerila. Prvo je kad se traži - jer se ima i .....a drugo je kad se treba predložiti rješenje u kontekstu pravičnosti iskazivanja realnih troškova za djecu.
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Slažem se.Bivši i ja smo radili "kod sveki",ja sam bila "domaćica".On sada plače da nema novaca-možda i nema,jer su na njenom računu.
Borba za uloženo bi trajala godinama.Sad se samo mogu nadati da babuskara ne bu sve prepisala na drugog sinčića,koji nikada nije imao love jer "ne zna s njom"-pa mu je uvijek trebalo više nego nama,pa mi ni djeca neće imati koristi od mog dežurstva dan-noć.
Da se nadovežem na domaćice,kada sam po....ila i zaposlila se,tek su tada nastali problemi-ostavila sam ih da se muče.:top
Rastali smo se,na žalost njegovi i od naše djece,tako da moj strah uopće nije nerealan.
U danima kad tražimo po kasicama i džepovima,kad sam bijesna ,buksa mi se ne čini loše rješenje,da ga se probudi.Ali ne mogu žao mi ga je kad je glup,a još više djece,koja sve to gledaju,i onda šutim ........i plivam dalje.
Mislim interesantno je kako znaš. Ja imam informacije da je malim tvrtkama i obrtima izuzetno teško poslovati u većini slučajeva, naplate su rizične, posla malo, opterećenja velika, držžaa prvo namiruje sebe i pri tome dere i kolje sve oko sebe. Predviđa se da će do ljeta uslijediti novi veliki pad solventnih tvrtki i obrta uz veliki val otkaza. I to u većini sektora. Da se razumijemo, ima onih koji su solventni i dobro posluju no to su izuzeci koji potvrđuju pravilo.
Meni je interesantno kako ti nemaš, oni bi trebali, jer oni imaju - ti znaš a imaš i pravo gledati u njihov trbuh, je li , zbog djece. Je li oni gledaju u tvoj? Samo ono, radi pristupa.
Dobro da ne pretvorim ovo u osobnu spiku, mislim da nemaš moralno i etičko pravo gledati u želudac svog bivšeg i svojih bivših , mada ti zakon, ukoliko procjenjenu vrijednost ljubavi izraženu u kunskom iznosu tvoj ex ne uplaćuje, dozvoljava i priznaje ti pravo na isto.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 13:19   #1017
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post

U danima kad tražimo po kasicama i džepovima,kad sam bijesna ,buksa mi se ne čini loše rješenje,da ga se probudi.Ali ne mogu žao mi ga je kad je glup,a još više djece,koja sve to gledaju,i onda šutim ........i plivam dalje.
Nije on glup, nego zna ovo jako dobro...i na to računa...
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 13:45   #1018
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post

ili ćemo imati otpor , neplaćanja alimentacije i zatvore pune ljudi. Kome će koristiti da je netko u zatvoru nego sudjeluje u životu zajednice, samo je retoričko pitanje.

pravni sustav je takav da za određena (ne)djela slijedi zatvorska kazna.
logično je pretpostaviti da će se ljudi ponašati tako da ne budu kažnjeni, odnosno da će se ponašati u skladu sa zakonom.
što tu nije jasno?
po analogiji, znači da ja mogu opljačkati banku (jer nemam dovoljno novaca) i ne trebam završiti u zatvoru jer to nikome ne koristi?!
i ako nekoga ubijem, isto me ne treba strpati u zatvor jer to nikome ne koristi?!
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 13:51   #1019
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
pravni sustav je takav da za određena (ne)djela slijedi zatvorska kazna.
logično je pretpostaviti da će se ljudi ponašati tako da ne budu kažnjeni, odnosno da će se ponašati u skladu sa zakonom.
što tu nije jasno?
po analogiji, znači da ja mogu opljačkati banku (jer nemam dovoljno novaca) i ne trebam završiti u zatvoru jer to nikome ne koristi?!
i ako nekoga ubijem, isto me ne treba strpati u zatvor jer to nikome ne koristi?!
Mislim da previše gledaš filmove, stvarnost nema veze sa pravnim sustavom
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 14:13   #1020
Sarkazam je djelom ne prihvatljiv nego ono izrečeno je više noo prihvatljivo no interesanto je to poimanje dvostrukih mjerila. Prvo je kad se traži - jer se ima i .....a drugo je kad se treba predložiti rješenje u kontekstu pravičnosti iskazivanja realnih troškova za djecu.


nema tu dvostrukih mjerila.
moj ex ima drugu, i već drugo dijete im je na putu, a ja živim sa naših četvero, sa 3000 kn primanja, i samo sam molila da uskoči kad i kolko može sa bar 200-300 kn. moja djeca su doista sretna u nasljeđenoj odjeći, moja djeca su zahvalna što jedu u miru ali su istovremeno ljuta i ogorčena na mene jer ja pomažem njemu, uzdržavati njegovu novu obitelj time što ne tražim sudskim putem ono što bi on po nekoj pravednosti trebao odvojiti za našu djecu.
i ne plačem, i ne kukam, već čekam poslovnu priliku za sebe, da više nikada ne moram njega moliti za ništa.

vidiš zodax, nisam tražila nemoguće i ne mislim tražiti ake ne budem morala
robotina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.