Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2006., 04:50   #21
kvragu, tom i jerry & co. se kolju samo tako...

kao sto rece alexxx, i mi smo gledali he-mana, ninja kornjace i sl. pa smo ispali normalni. neki mozda i nisu, ali to sigurno nema previse veze s crticima.

ako je netko natural born killer, moze on gledati medvjedice dobra srca i postati nasilan...

no sigurno ne bih jednog dana ostavila svog klinca da gleda bogznasto na tv-u dok ja raspam nokte. to ne.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 19:59   #22
Nasilne igrice i crtići

mene zanima koliko podržavate i dali dozvoljavate da vam djeca igraju
nasilne igrice poput gta ili crtiće kao što su transformeri.
ima mnogo mama koje dozvoljavaju djeci da promatraju
takve stvari...
__________________
Gle, vidim živa tjelesa i mrtve su njihove duše;zamro je zanos i misao rasudbe; prostituira se duh i sterilna je ljubav bludnica; unakazio se prevrat i perverzna su njegova djela- grob je dom moj-veliko grobište duša
kamovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 20:56   #23
djeca kojeg uzrasta? moja mišica je skoro 3 i ne znam što je gta, ni što ili tko su transformeri
kod nas gledaju;
ili starinski crtići kao bolek i lolek, pčela maja...
ili dobroćudni moderni kao nemo, vile bez krila, mala sirena...
ne volim agresiju, ni u kojem obliku, i ne sumnjam uopće da takvi crtići inspiriraju djecu na opačinu
i moje dijete će sigurno doći u kontakt s takvim crtićima
i neka, nek' zna da postoji jednako kao što postoji i agresivnost među djecom al' ja je sigurno neću hraniti time
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 21:21   #24
moj mali ide u prvi razred i obožava te vragove transformere spidermana
i ostale tzv. junake, ali mu ipak ne dozvoljavamo da to gleda jer ih odmah počinje oponašati
__________________
Gle, vidim živa tjelesa i mrtve su njihove duše;zamro je zanos i misao rasudbe; prostituira se duh i sterilna je ljubav bludnica; unakazio se prevrat i perverzna su njegova djela- grob je dom moj-veliko grobište duša
kamovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 22:22   #25
Quote:
kamovic kaže: Pogledaj post
moj mali ide u prvi razred i obožava te vragove transformere spidermana
i ostale tzv. junake, ali mu ipak ne dozvoljavamo da to gleda jer ih odmah počinje oponašati
O tome i mi razmisljamo, nasa se beba tek treba roditi, ali me muci taj problem. Imam neku djecu u blizini, svi su navuceni na takve crtice i filmove i oponasaju ih, agresivni su, padaju im morbidne ideje na pamet i sl. A sta napraviti? I mi mislimo doma gledati te neke neagresivne crtice i price, ali sta napraviti kad cijeli razred, ma od vrtica jos, svi su na tome, pricaju, razmjenjuju slicice..... kako mu zabraniti da gleda, a svi oko njega su u tome. Ista mi je stvar s Big B., vidim da to i klinci gutaju. I sve one serije, jucer bas u prolazu cujem Bitange i princeze, klincima je to super, a jucer su toliko prostacili u seriji da mi se smucilo. I to sve, naravno, u osam navecer. Strasno.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 22:39   #26
teško je spriječiti... Crtići u današnje vrijeme kulminiraju nasiljem, ali - istini za volju i "kultni" Tom i Jerry su prilično "inspirativni" za klince... Znam, svi ga mi volimo i svi smo ga gledali i gledali bi ga i dan danas sa djecom... ali poruka tog crtića je "jači tlači" ili "kako napraviti zlobu". Ipak - neusporedivo s "akcijskim" junacima današnjice.
Kako? Teško. Ali - pokušaš "progurati" nešto tipa "Potraga za Nemom" (bar dok su mlađi - pali) "Kralj lavova" i slično... i - držiš fige!
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 22:57   #27
Quote:
kamovic kaže: Pogledaj post
moj mali ide u prvi razred i obožava te vragove transformere spidermana
i ostale tzv. junake, ali mu ipak ne dozvoljavamo da to gleda jer ih odmah počinje oponašati
Jasno da ćeš mu dozvolit, to je u njegovoj dobi uvjetno rečeno "prihvatljivo" ponašanje sve muške djece. Mislim da bi zabranom dobio upravo kontraefekt. Po meni je veći problem kad među reklamama u pauzama crtića uleti krvava najava epizoda CSI i sl., da ne govorim serije tipa K1 ili tak nekak koja ide oko 19,00 sati na RTL-u.
__________________
Blaga je noć
Weiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 23:30   #28
E sad me s ovom "muškom djecom" izbacila ... Dobro, i dalje ne volim nasilne crtiće i mislim da su malo pretjerali ...
Ali - kao što rekoh - nisu ni Tom i Jerry anđeli, a kad gledaš - pa oduvijek se muška djeca "driblaju" da budu "ratnici" čak i u stoljećima kad nije bilo TV-a Ajde - idemo u "bližu" povijest. Povijest naših baka, mama, tata, nas... Samo smo bili generacije koje su više boravile vani nego uz TV, ali igre - od "Partizana i Njemaca" do "Kauboja i indijanaca", preko praćki kućne radinosti, lukova, strijela - TO su bile igre muške djece. Danas nemaju mogućnost igrati se toliko vani (bar ovi siroti po gradu!) pa je zamjena za tu vrstu agresivnosti - agresija u crtićima... Nekad smo dolazili doma, pogotovo dečki - razbijene glave, koljena, laktova, a danas "junaci" razbijaju robote itd itd itd... Bar je glava na ramenu čitava!
Ali - i dalje "biram" ribice i laviće ako me se pita!
Mislim da je TV općenito postao preagresivan - od crtića, preko filmova do Dnevnika... ali to je samo odraz svijeta u kojem živimo. Da li ćemo ih spriječiti sa 18 da gledaju ratne filmove u kojma danas lete glave i šiklja krv preko cijelog ekrana? Vjerojatno nećemo moći, jer ni mi tome ne možemo pobjeći.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 21:25   #29
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
ali - istini za volju i "kultni" Tom i Jerry su prilično "inspirativni" za klince...
jesu... iznenadila sam se kad sam ih nakon dugo gledala, nabrijani samo tako
... i uopće im ne trebaju super-moći, mačevi ni pucaljike - pošteno ratuju priručnim sredstvima; peglama, grabljama...
utoliko primjereniji klincima jer mogu sve potrebno naći u kući
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 23:11   #30
bok, ja sam zadovoljna izborom crtića moje kćeri. ima 2 g i 3 mj. i gleda Jagodicu bobicu, Fifi i Tonko Bonko od novijih crtića... a od starih smo joj nakupovali pčelicu Maju, bolek i lolek, sve bajke... naravno tu su i Disney-evi crtići (mala sirena, madagaskar, pepeljuga...) ali oni su nam predugi da može u komadu odgledati...
sve u svemu televiziju smije gledati samo sat vremena dnevno (i to je obicno prije spavanja).
lolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 12:47   #31
Problem je što danas jedino te crtiće i imaš. Onih "normalnih" gotovo da i nema. Nisu to samo Transformeri, isto ti je i Pikaču (ne znam kako se piše) i oni klinci što vade karte sa čudovištima koja se bore.
Pogledaj današnje filmove koje dolaze u kina, na TV. Akcija, ubijanje, specijalni efekti. Ili ono sr... od trakavica odn. sapunica. Pa ti izaberi.

Ne moraš ih doma pokazivati klincima, ali što napraviti kada im teta u vrtiću to pusti da ih smiri?
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 12:50   #32
A kako bi ste onda reagirali da vam dijete gleda "Simpsone" ili recimo "Southpark"???
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 12:55   #33
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
A kako bi ste onda reagirali da vam dijete gleda "Simpsone" ili recimo "Southpark"???
Bolje nego transformere
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 18:11   #34
U Sputhpark-u se spominje rasizam, sovinizam i vjerska te brojne druge diskriminacije a da ne spominjem rjecnik i kakve grozne psovke se tamo izgovaraju... po cemu su transformersi losiji od southparka???
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 08:14   #35
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Ne moraš ih doma pokazivati klincima, ali što napraviti kada im teta u vrtiću to pusti da ih smiri?

Zamoliš da im puštaju one "normalne"?
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 17:46   #36
Evo, citirati cu svog najstarijeg (sada je prvi srednje, ali razgovor je bio u
dobu kad je bio prvi-drugi razred osnovne). kad sam potaknuta pustim predavanjima preko TV pokusala razgovarati o nasilju na crticima i igricama s njime: "Ali, mama, pa nije to zapravo, to je samo crtic" uz izraz krajnjeg zaprepastenja.
Mislim da ne treba previse razbijati glavu oko toga. Navedeni moj sin je jedno izuzetno miroljubivo stvorenje, nikada nije svoje probleme rjesavao fizicki, a veci dio slobodnog vremena provodi (jos i sada) ispred TV-a i kompjutera. Uz to ima stalnu grupu prijatelja sa slicnim interesima, odlican je ucenik i iz razgovora s njime zakljucujemo da ima zdrav pogled na svijet (osim sto smatra da mu je bogomdano pravo da mu se omoguci da ima sve sto pozeli, pa je ljut kad to ne bude bas tako)
Tako sam se ja iskulirala i prestala citati tekstove i gledati emisije djecjih psihologa. Mislim da je ipak najvazniji utjecaj ponasanja i stavova clanova obitelji.
Inace, imam jos jednu curku u 6. razredu osnovne, a najmladji je ove godine
krenuo u 1. osnovne. Pa nam nije dosadno.
vorbore is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 17:56   #37
Quote:
vorbore kaže: Pogledaj post
Evo, citirati cu svog najstarijeg (sada je prvi srednje, ali razgovor je bio u
dobu kad je bio prvi-drugi razred osnovne). kad sam potaknuta pustim predavanjima preko TV pokusala razgovarati o nasilju na crticima i igricama s njime: "Ali, mama, pa nije to zapravo, to je samo crtic" uz izraz krajnjeg zaprepastenja.
Mislim da ne treba previse razbijati glavu oko toga. Navedeni moj sin je jedno izuzetno miroljubivo stvorenje, nikada nije svoje probleme rjesavao fizicki, a veci dio slobodnog vremena provodi (jos i sada) ispred TV-a i kompjutera. Uz to ima stalnu grupu prijatelja sa slicnim interesima, odlican je ucenik i iz razgovora s njime zakljucujemo da ima zdrav pogled na svijet (osim sto smatra da mu je bogomdano pravo da mu se omoguci da ima sve sto pozeli, pa je ljut kad to ne bude bas tako)
Tako sam se ja iskulirala i prestala citati tekstove i gledati emisije djecjih psihologa. Mislim da je ipak najvazniji utjecaj ponasanja i stavova clanova obitelji.Inace, imam jos jednu curku u 6. razredu osnovne, a najmladji je ove godine
krenuo u 1. osnovne. Pa nam nije dosadno.

slažem se s tobom u svemu navedenom
zdrav pogled na svijet i normalna obiteljska atmosfera
meri79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 21:38   #38
Quote:
meri79 kaže: Pogledaj post
slažem se s tobom u svemu navedenom
zdrav pogled na svijet i normalna obiteljska atmosfera
Bas tako, hvala
vorbore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:55   #39
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
A kako bi ste onda reagirali da vam dijete gleda "Simpsone" ili recimo "Southpark"???
to uopće nisu crtići za djecu.

(a koji jesu? )
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 16:29   #40
ovak, nasilni crtići tipa transformeri, ninje kornjače i slična smeća koja se puštaju prigodno vikendom ujutro, su out. najstrože out. ne dam ni pod pod koju cijenu i objasnim zašto ne dam. uvijek objasnim, a on uvijek pita. i da, dođe iz vrtića pa je gledao, pusti mu brižna rodbina, ali sve što je pod mojom kontrolom - ne.
i crtići su općenito pod strogim nadzorom. jednostavno mislim da je korisnije dati djetetu da boja, čita ili slaže kocke nego ga bubnut ispred televizora. to ne znači da ne gleda crtiće nikad - gleda, ali toma i jerryja, nema, aute, shreka... ono kaj je plavva approved
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.