Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2008., 21:28   #81
Evo danas me opet zajeb... Ujutro odem na bankomat i normalno dignem 100kn. Sad, navečer idem u Konzum i opet kartica odbijena. Sutra se idem tamo svadit jer mi ih je dosta. Da ja njima ne platim račun odmah bi mi nabili kamate.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 23:02   #82
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Evo danas me opet zajeb... Ujutro odem na bankomat i normalno dignem 100kn. Sad, navečer idem u Konzum i opet kartica odbijena. Sutra se idem tamo svadit jer mi ih je dosta. Da ja njima ne platim račun odmah bi mi nabili kamate.
Tako je Mokry. Samo naprijed. Treba stati na kraj njima. Točno, da ti ne platiš račun da vidiš kako bi ti zaračunali kamate.
Sutra kod njih i neka ti objasne zbog čega je došlo do odbijanja kartice. Ako ništa drugo ja bih to njima napismeno odneo sa svime što se dogodilo u proteklih par dana. Pa neka istraže, ispričaju se ili neka nešto naprave, recimo oslobode te dijela članarine.

Molim te, javi ishod.
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 12:48   #83
No evo, bio ja danas kod njih. Prvo sam čekao 15 minuta da dođem na red. Dođem ja i pitam ženu zašto mi je kartica odbijena. Uzme ona karticu, tipka nekaj po kompu i kaže ko da mi je odbijena zato kaj sam došao do limita i da, iako sam ja jučer popodne platio račun, oni to još nisu evidentirali. Kažem ja ok, ali kako je moguće da ako sam dosegao limit, u utorak ne mogu dići 100kn, a u srijedu u jutro mogu iako još nisam platio račun. I opet ona kaže, a to vam je zbog limita. Ja ono Ko je tu lud? I niš, kažem ok i bok. Imala je sreće da sam se od sinoć ohladio (već sam ih i jučer navečer probao zvati da im j... mater, ali više nisu radili). Uglavnom, rekla je da budući da je račun plaćen, više neću imati problema. Nadam se.

Zadnje uređivanje Lavica02 : 10.01.2008. at 22:00.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 00:08   #84
Mjesto radnje Tehnomax -Joker centar-Split

Vučem Diners za lcd televiziju (imam visoku mjesečnu potrošnju i limit), ne ide.
Pošto nisam imala kn na mob. zamolim djelatnicu da li mogu od njih nazvati i pitati što je.Neda, nego će ona zvati. Dam joj broj. Ali ima ona već broj.Zove i kaže da su joj rekli da neznaju razlog.

Platim suprugovom drugom karticom (i tako izgubim oko 400 kn popusta kojeg bi imala da sam platila Dinersom-akcija je bila).

1. Diners mi šteka svako malo.
2. Djelatnicama Tehnomaxa je trebalo 10 minuta prepirke da se dogovore da li još traje akcija ili ne za plaćanje dinersom.
3. Djelatnica Tehnomaxa je LAGALA da je zvala Diners (suprug je zapisao broj koji je zvala- kad smo nazvali kasnije- javila se služba za pos ili tsl. uređaje)

BLJAK Diners i VELIKI BLJAK Tehnomax u Joker centru u Splitu

Zadnje uređivanje Majda : 11.01.2008. at 00:11. Reason: greška
Majda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 20:40   #85
Ja sam od firme uz božićnicu dobio 400 kn na Diners kartici i do danas ih nisam uspio potrošiti - neprestano mi bezrazložno odbija autorizaciju!
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 00:57   #86
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
na idućem računu imam što vidjeti-naplatili su mi 10kn odbijanje autorizacije! strašno! zovem ja onda njih i nakon tri sata mi se konačno netkop javi i ja ih pitam o čem je tu riječ. kaže čovjek da oni naplaćuju svaku treću odbijenu autorizaciju. onda ga ja pitam da pogleda u moju karticu ima li razloga za odbijanje autorizacije, kaže frajer sve je plaćeno, limita još ima, sve je u redu...wtf pitam ja....na kraju su mi to stornirali...ali sramota, em meni u dućanu, em njima na ugled!
Šta je to, naplaćivanje odbijene autorizacije, nikad čula za tako nešto?

3x su mi iz Dinersa slali pristupnicu, ali uvijek sam je bacila u smeće, tako će biti i ubuduće !

AMEX je zakon!
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 11:41   #87
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post

AMEX je zakon!
Potpisujem!
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 11:51   #88
Imam Diners i za sad, hvala Bogu, nisam imao nikakvih problema, bilo s kupnjom npr. špeceraja, bilo s kupovinom na rate. Ponekad se može dogoditi da bilo kojoj firmi kreditnh kartica padne sustav, ili da je jednostavno kriva veza između POS uređaja na kojem se provuče kartica i službe naplate. Ne bacam se u preveliki trošak, ali isto tako ni ne ovisim o kreditnoj kartici, pa se ne mogu žaliti, jer sam shvatio da je kod nas platežno sredstvo još uvijek keš, pa se ne mogu pouzdati na karticu da će svaki put proći; stvarno je bruka kad ti odbiju autorizaciju, i znam da se malo skuplje stvari kupuju na kartice da bi se olakšali troškovi, ali uvijek moramo imati rezervu keša kod sebe da se ne bi brukali...
Tražiosam AMEX, naravno, nisu mi ga dali, ali u Dinersu su odmah odobrili karticu. Sad sve razmišljam uzeti GO od ZABE, ali mi sve to nekako smrdi, pogotovo zato što je od ZABE...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 13:07   #89
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
Šta je to, naplaćivanje odbijene autorizacije, nikad čula za tako nešto?
da, na računu mi je lijepo pisalo: trošak odbijene autorizacije-10,00kn...kaže frajer iz dinersa da naplaćuju svaku treću odbijenu autorizaciju...
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 14:29   #90
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
da, na računu mi je lijepo pisalo: trošak odbijene autorizacije-10,00kn...kaže frajer iz dinersa da naplaćuju svaku treću odbijenu autorizaciju...
Kartičarske kuće bi trebale biti na usluzi svojim klijentima, a ne da klijent zato što koristi karticu i za nju uredno plaća godišnju članarinu ima problema i neugodnosti prilikom kupnje.
Da se za odbijanje (pa bila to i treća) autorizacije naplaćuje nekakva naknada je više nego bezobrazluk.
Kreditne kartice su upravo zamjena za gotovinski oblik plaćanja i glupo je da čovjek kad ide u kupnju i dolazi do blagajne mora "strepiti" hoće li mu kupnja biti odobrena ili ne. Prvo to je toliko neugodno, pa što mislite da čovjek sve iz kolica mora sve vaditi i otići da je išta kupio, kako je rekao mokry. Dođe ti da prodadneš u zemlju.
Ja bi u tom slučaju odmah sutradan vratio navedenu karticu (prerezanu) i napisao im takvo pismo da bi se "krstili" dok bi to čitali. A ne bih se dvoumio previše da to pošaljem u neke od dnevnih novina ili da stavim na neki blog.

Koju god karticu da sam koristio (bila to Amex, Mastercard ili Visa) nikada nisam imao odbijenu kupnju. Naravno znam koje su moje mogućnosti, osim jedanput izvan zemlje prilikom rentanja auta. Ali nisam znao da traže ogromne cifre za predautorizaciju pa mi Mastercard nije prošao.

Savjet je da vratite Diners i uzmete karticu s kojima nema problema u ovoj našoj zemlji.
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 14:49   #91
@marko 27-u potpunosti se slažem s tobom!

ja sam odlučila, još imam 6 mjeseci otplaćivati nešto na rate, čim otplatim-vraćam diners i vraćam se dragom dobrom kešu...pa makar ne kupila sve što trebam, bar ću imati mir!
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 14:51   #92
pa kaj baš nitko nije zadovoljan tom karticom

ne kužim čemu onda ljudi traže i imaju Diners

danas sam sva
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 14:54   #93
zato jer je diners jako lako dobiti...moj tata je jedva uspio dobiti amex, tražili su ga sve i svašta, a diners je dobio od prve! diners ima najveće kamate, pogotovo na neplaćanje računa, pa na tome najviše zarađuju, i svakome odobravaju karticu. ja im prošle godine nisam platila 5 uzastopnih računa i nisu mi oduzeli karticu! samo su mi uredno slali opomene i naplaćivali ih 30kn, i naravno, kamate na to...zna gamad kako zaraditi...ma lihvari!
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 15:09   #94
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
diners ima najveće kamate, pogotovo na neplaćanje računa, pa na tome najviše zarađuju, i svakome odobravaju karticu. ja im prošle godine nisam platila 5 uzastopnih računa i nisu mi oduzeli karticu! samo su mi uredno slali opomene i naplaćivali ih 30kn, i naravno, kamate na to...zna gamad kako zaraditi...ma lihvari!
sorry, ali ovo mi je malo

kamata im ne može biti veća od zakonske, bila 15%, sada je mislim 14% ...
a tu kamatu ti u principu svi naplaćuju za neplaćanje ... slanje opomene, pa ne znam tko to još ne naplaćuje i ne stavlja u ukupan dug pa na to još i kamatu ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 16:16   #95
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
sorry, ali ovo mi je malo

kamata im ne može biti veća od zakonske, bila 15%, sada je mislim 14% ...
a tu kamatu ti u principu svi naplaćuju za neplaćanje ... slanje opomene, pa ne znam tko to još ne naplaćuje i ne stavlja u ukupan dug pa na to još i kamatu ...
ma ne radi se toliko o samoj kamati koliko o neoduzimanju kartice..npr, imala sam amex, nisam platila dva računa i uzeli su mi karticu. diners nisam platila 6 računa i nisu mi je oduzeli, nego su mi samo slali opomene i naravno, kamatu na to. ne kuzim, zasto mi ju onda nisu uzeli, kao što su iz amexa?
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 16:38   #96
a vjerojatno je i njima jasno da gube korisnike ... ako i sami počnu oduzimati ... di će im biti kraj
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 23:18   #97
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
pa kaj baš nitko nije zadovoljan tom karticom

ne kužim čemu onda ljudi traže i imaju Diners

danas sam sva
Velim ti, ja sam zadovoljan. I ženi sam uzeo dodatnu i ni ona nije imala nikakvih problema. Istina je da je lakše odobravaju nego AMEX, ali za kamatu si potpuno u pravu. A što se opomena tiče, opomena za prekoračenje minusa u banci je 50 kuna, a za neplaćanje kreditne kartice 30. Pa ljudi, ako niste uredne platiše, nemojte ni tražiti kartice, jer to više nije statusni simbol, nego čisto platežno sredstvo...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 23:24   #98
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
. Pa ljudi, ako niste uredne platiše, nemojte ni tražiti kartice, jer to više nije statusni simbol, nego čisto platežno sredstvo...
upravo to

no vidiš koliko ljudi ima problema s tom karticom ... zato mi je to čudno (evo opet upitnik )
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 23:29   #99
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
upravo to

no vidiš koliko ljudi ima problema s tom karticom ... zato mi je to čudno (evo opet upitnik )
Ja inače patim na kartice i imam ih pun novčanik, ali od kreditnih samo Diners, koji mi služi nekad za preživit, a nekad za nešto što se draga i ja dogovorimo da bi mogli uzeti na rate. Nemam ni Visu, ni Master, jer mrzim pojam revolving; kad se zapleteš, nikad ne vidiš izlaz, jer ako ništa drugo, sjest će ti kamata...

Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 23:35   #100
Quote:
marko27 kaže: Pogledaj post
Da se za odbijanje (pa bila to i treća) autorizacije naplaćuje nekakva naknada je više nego bezobrazluk.
Slažem se!

Po ovdje iznesenim iskustvima izgleda da je do AMEX-a teže doći, te da nakon par neplaćenih računa oduzimaju karticu!

Meni je prija kupila stan, te još imala trista čuda troškova, AMEX-ovi računi su bili veliki pa ih ne bi stigla navrijeme i odjednom platit. Onda bi otišla u banku ili telefonirala, da se dogovori kako će tj. u koliko rata platiti račune.
Naravno da su joj uredno zaračunali zatezne kte, ali joj karticu nisu oduzeli, i danas je koristi. Jedino što joj nisu odobrili ulazak u Membership Rewards program, mislim da je to bilo malo iza situacije s računima.

Kolegi je datum naplate Diners-a par dana prije plaće, tako da kada 5 dana zakasni s plaćanjem, oni mu frknu opomenu i da, uredno je naplate.
Ne znam da je Amex ikad ikome poslao opomenu ako je kasnio 5 dana od dana dospijeća.
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.