Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2006., 10:20   #41
Imam vrlo kompliciranu kožu pa pazim što stavljam na lice i zaista se trudim što manje razl. preparata. Npr. potpuno sam izbacila maske i peelinge jer sam shvatila da mi ne čine dobro. Sasvim dovoljan peeling mi je nježno istrljati lice mekanim ručnikom ujutro i nanijeti dobar sloj hidratantne kreme.

zimi zbog suhog zraka imam kure s uljem vit. E, negdje oko 15 000 jedinica, ali nisam sigurna da li je ta koncentracija, moram pogledati. Preko dana stavljam gel-kreme koje su jako vodenaste, a po noći najčešće ništa ili vitaminsku kremu od Holyplanta na bazi vit. a,c i bademovog ulja. Međutim, ta krema je vrlo blaga što dokazuje to da jedino s njom od svih krema (uključujući bebi kreme) ja mogu skidati šminku s očiju a da mi se ne upale i zacrvene.

Pazim jedino na kremu oko očiju već jedno 2 godine. Prije sam koristila gel od Sinergya, sad koristim AntiOx s vit. E od Galenskog.

Mislim da je poanta borbe protiv bora dovoljno vlage za kožu i antioksidansi IZNUTRA, a ne kreme.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 10:27   #42
pa ni ja ne stavljam ni peeling ni masku.
peeling koliko blag bio meni nije pasao, a maske su mi bile niš koristi.
tonik ne koristim.

lejdi; napiši marku vit E, pliz.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 10:29   #43
Quote:
tilla kaže:
lejdi; napiši marku vit E, pliz.
joj to sam u US kupila prije godinu dana, to nećeš naći nigdje ovdje. ali ima Galenski vit. E od nedavno pa ti se raspitam gdje i kolika je cijena
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 10:30   #44
he, imala sam i ja iz jamerke jer je koštalo neku siću.
a za galenski pitam u ljekarni.
super; njih volem samo da još imaju kreme za tijelo u dm.a di bi im bio kraj.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 10:33   #45
Quote:
tilla kaže:
he, imala sam i ja iz jamerke jer je koštalo neku siću.
a za galenski pitam u ljekarni.
super; njih volem samo da još imaju kreme za tijelo u dm.a di bi im bio kraj.
imali su dugo kreme u DM-u ali ih izbaciše zbog neatraktivne ambalaže i još kojekakvih gluposti. nikad nisam voljela politiku DM-ai radije kupim drugdje, za ozbiljno
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 10:34   #46
Lady, kakve su to kure vitaminom E?
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 10:35   #47
ne znam zašto; ali meni ih je teško nabavit. ne bi da živim ne znam di.
najozbiljnije. u mercatora nema, ni u mercatona, znam da ih ima u ljekarni, ali mi je tulavo davat ponekad 2x više zbog politike cijena u istima.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 10:45   #48
Quote:
crtica kaže:
Lady, kakve su to kure vitaminom E?
pisalo se dosta na forumu o vitaminu E. dakle, potvrđeno blagodat za kožu. samo ovisi u kojoj je koncentraciji. računa se po takozvanim međunarodnim jedinicama. mislim da je najbolje kada je u ulju nekakva srednja koncentracija. uglavnom, stručnjaci tvrde da regenerira kožu, hrani je i daje joj više nego bilo koji drugi vitamin. već godinama ga stavljaju kao obavezan sastojak u kreme protiv bora, ali od nedavno je postao sve popularniji za korištenje "sam". iako, moraš s obzirom na stanje kože i godine odrediti koja ti koncentracija treba.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 11:18   #49
Quote:
Samantha kaže:
Retinol,vitamin c,vitamin e,idebenon,salicillna,glikolna.........

Citam negdje,i sto vise citam manje kuzim....vlada potpuna pomama,groznica,epidemija za antioksidantima il stolisutivec.

Nema razlike u godinama,tipu koze,problemima....koriste,mackaju se svim i svacim...narucuju se nekakvi serumi iz amerike...skinbiology,200 $,renova,prevage...ma sta ti ga znam,razradjuju se citave tabele,strategije nanosenja jer bome za popamtit to sve i treba agenda.

Ja pojma nemam o kremama i njenim sastojcima,kupujem ono sto odgovara mom tipu koze,preporuke s foruma...a sastojci ...moze bit unutra sto oce...svejedno mi je.Ustvari i nije svejedno...palim se da bude sto vise toga

Koliko ste upuceni u sastojke kreme,seruma.....pazite li rna neke kombinacije recimo ide li vit. c s retinolom,ovom onom kiselinom....smije li se s tim na sunce il samo nocu...?

Sta koristite od anti age preparata?
Od svega što si nabrojala najviše mi odgovaraju kreme s voćnim odnosno glikolnim kiselinama koje se smiju koristiti samo zimi (ja ih koristim samo po noći). Što je veći postotak kiselina efekat je veći. Postoji puno krema s manjim koncentracijama za kućnu uporabu a u salonima se rade s puno većim postocima. Ako ti odgovaraju s njima ne možeš pogriješiti. Ja na taj način održavam svježinu tena (pogotovo nakon ljeta iako se skoro i ne sunčam) a u drugo doba godine ne koristim ništa specijalno osim što mi je bitno da dnevna krema imam SPF 15 a te koristim i zimi. Uz to je bitna i hidratacija i vitamini iznutra što je ladyinred rekla.
Što se tiče kombinacija što s čim ide s tim se ne zamaram niti smatram toliko bitnim niti se razumijem u to.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 19:13   #50
Obzirom da moja krema sadrži antioksidante, ne upotrebljavam ih zasebno u kurama, serumima i to. Booster dozu E vitaminom i antioksidantima napravim jednostavnom maskom preko vikenda. U običnu univerzalnu Niveu umiješam maslinovog ulja (djevičanskog ekstra, pouzdano svježeg, koje nije krenulo u nikakav stupanj oksidativnog kvarenja) i onda to natrackam po licu i ostavim kojih desetak minuta. Obrišem maramicom i to je to. I baš mi lice bude lijepo mekano i svejže. Napominjem da imam suhu kožu.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2006., 06:22   #51
Meni je isto domaće maslinovo ulje odlično kao maska i kao pakung za kosu.
Probala sam staviti i orahovo ulje ali kosa mi je izgledala očajno, jedva sam to isprala sa kose.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 20:37   #52
anya,koje kreme s voćnim kiselinama koristiš?
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 15:04   #53
Quote:
Crow Jane kaže:
Pa da, dobro jutro. + to još treba i piti vitamin C u tabletama, za napad iznutra

Ja dosta dugo koristim Vitamin C serum iz Body shopa - u gelu za cijelo lice i u ampulama za oko očiju i to je super izum
ovaj u kapsulama...ima ih 28 kom. jel da?

koristis li tih 28 dana,pa pauza il non stop?

stavlja li se samo navecer il i danju?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 10:29   #54
Sad koristim od afrodite, nema je kupiti u dm-a. Prošlu zimu sam koristila neku iz ljekarne (ne mogu se sad sjetiti imena). Imala je malo jači postotak glikolne i znala bi mi iziritirati kožu pa sam prešla na ovu mislim da je 7%-tna.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 10:39   #55
Quote:
res publica kaže:
ne,ona je izričito napisala da su štetna,i to sva,šta meni ne ide u glavu...
zašto misliš da ne idu uz problematičnu kožu? zar se dosta preparata za akne ne sadrži ulje čajevca,limuna,grejpa etc.,a za osjetljivu kožu ulje kamilice i ruže?

Eterična ulja moraju obavezno biti 100% organska i moraju imati certikikat kao potvrdu o tome. U protivnom mogu izazvati alergije pogotovo na osjetljivoj koži.
Baš sam nedavno pročitala neki članak o štetnosti kemikalija u kozmetičkim proizvodima i prednosti prirodne kozmetike. Posebno se ističe štetnim sodium lauryl sulfat u komninaciji s nečim, nisam upamtila.
Štetan je i methylparaben jer u sredstvima za sunčanje uzrokuje bore i mrlje.
Tako su bar napisali samo ne znam koliko je to točno. Svaka krema za sunčanje ga sadrži osim prirodne, npr. Dr. Hautscha.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 19:10   #56
anya,ta krema od afrodite je iz profi linije ili neka druga?
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 06:51   #57
Quote:
res publica kaže:
anya,ta krema od afrodite je iz profi linije ili neka druga?

To je krema za kućnu upotrebu, a u salonima se koriste veći postoci glikolne.
Ne sadrži hidrokinon za razliku od Novaderm koju sam znala koristiti.
Čula sam da je jako dobra krema od dr. Murad ali je puno skuplja ali mislim da mi za sad i ne treba. Ove od afrodite koštaju 85 kn uz 10% popusta.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 17:17   #58
Quote:
anya kaže:
Od svega što si nabrojala najviše mi odgovaraju kreme s voćnim odnosno glikolnim kiselinama koje se smiju koristiti samo zimi (ja ih koristim samo po noći).
ja sam jučer kupila diacneal od avenea, sa 6% glikolne kiseline; mislila sam stavljat samo na bradu (koju su u zadnjih tjedan dana napale akne ) i na ožiljke od akni, a sad si mislim, možda bi bilo dobro na cijelo lice? uglavnom, na kutiji piše da se mora koristiti dva mjeseca (po noći) da bi se vidjeli rezultati; ništa nhe spominju da se koristi samo zimi; ako sam sad počela, znači za dva mjeseca bit će već četvrti mjesec, jel to neki bed?
Nanusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 18:12   #59
200$?
Koja papilova
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2006., 09:45   #60
Quote:
res publica kaže:
šokiralo me i šta je neka dermatologica napisala da su eterična ulja štetna za kožu.
ak se ne varam eterična ulja ne smiju direktno na kožu, to je opasno
zaboravih zašto, možda jer su to koncentrati u biti
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.