Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2014., 12:51   #241
Roža32

Žao mi je radi tate. Lijepo je da ćete dobiti bebicu u obitelji da malo skrenete tužne misli.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 18:29   #242
Rak želuca

Dobro večer,
molim vas pomoć ukoliko NETKO ima sličnih problema...
Naime, moj suprug je operirao (izvadio) cijeli želudac, limfne čvorove, jer je imao početni stadij raka (t1a) pa su mu sugerirali da odmah sve izvadi kako se ne bi proširio.
Operacija je uredno prošla ali oporavak nikako.
Sa 102 kg je došao do 76,5 kg i dalje se bori s hranom. Liječnici kažu da je u 10% ljudi kojima treba godinu dana za potpuni oporavak.
Svu hranu, bilo kako spravljenu znaci, kuhanu, izmiksanu, laganu, dijetalnu, svu hranu povraća i toliko je iziritirano jednak da ga toliko peče kao da gori vatra.
Prošlo je 5 mjeseci od operacije a njemu je sve gore. Doktori kažu da mora jesti iako povraća jer će ipak nešto ostati. To je vrlo teško izdržati, jer tek sto pojede povrati, i tako u krug.
Molim vas da li NETKO ima sličnih iskustava kako bi nam eventualno pomogao?
zganxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 19:02   #243
Preporucujem slijedecu stranicu: http://www.cancerresearchuk.org/canc...tomach-surgery
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 22:10   #244
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu
zganxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 22:30   #245
vidim da se dosta ljudi muci sa tim prokletim povracanjem nakon operacije, i da je to izgleda parola uradi sam tj malo doktori mogu da nam pomognu oko toga. moj tata je operiran prije 9 mjeseci i isto je sve povracao svu hranu, sad vise ne povraca hranu ali zato povraca zuc, ima zucni refluks,jednjak mu je spaljen od tolike kiseline jer kazu da je ta kiselina gora od zelucane, kirurg koji ga je operirao kaze da to tako mora biti, i moj tata se pomirio s tim a ja ga nagovaram da potrazimo drugo misljenje, jer ovo je neizdrzivo za njega pojede dnevno par zlicica juhe ako uspije progurati od kiseline 5 6 puta dnevno povraca tu kiselinu ona je non stop u jednjaku, dovoljno je da otvori usta i ona sama ide van, ima slucajeva i kad ide na nos dok spava ona slobodno curi , meni to sve ne djeluje normalno,DA LI MI ITKO MOZE RECI DA LI SE TAJ ZUCNI KANAL NEKOM OPERACIJOM MOZE PREUSMJERITI DUBLJE U TANKO CRIJEVO DA LI SE MOZE ISTA NAPRAVITI DA SE TA KISELINA MALO ODMAKNE OD JEDNJAKA? daju mu lijkeove za kiselinu od kojih mu je samo gore jer oni ne djeluju na zuc, vec sam ocajna!
bokka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 19:50   #246
Unhappy

Quote:
bokka kaže: Pogledaj post
vidim da se dosta ljudi muci sa tim prokletim povracanjem nakon operacije, i da je to izgleda parola uradi sam tj malo doktori mogu da nam pomognu oko toga. moj tata je operiran prije 9 mjeseci i isto je sve povracao svu hranu, sad vise ne povraca hranu ali zato povraca zuc, ima zucni refluks,jednjak mu je spaljen od tolike kiseline jer kazu da je ta kiselina gora od zelucane, kirurg koji ga je operirao kaze da to tako mora biti, i moj tata se pomirio s tim a ja ga nagovaram da potrazimo drugo misljenje, jer ovo je neizdrzivo za njega pojede dnevno par zlicica juhe ako uspije progurati od kiseline 5 6 puta dnevno povraca tu kiselinu ona je non stop u jednjaku, dovoljno je da otvori usta i ona sama ide van, ima slucajeva i kad ide na nos dok spava ona slobodno curi , meni to sve ne djeluje normalno,DA LI MI ITKO MOZE RECI DA LI SE TAJ ZUCNI KANAL NEKOM OPERACIJOM MOZE PREUSMJERITI DUBLJE U TANKO CRIJEVO DA LI SE MOZE ISTA NAPRAVITI DA SE TA KISELINA MALO ODMAKNE OD JEDNJAKA? daju mu lijkeove za kiselinu od kojih mu je samo gore jer oni ne djeluju na zuc, vec sam ocajna!


zar nikog nema sa nekakvim savjetom?
bokka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 22:42   #247
Pozdrav svima...već par dana čitam forum jer je tati otkriven rak na želucu...jučer je operiran i doktor je rekao da sad treba čekati nalaz s citologije da se vidi limfni čvorovi...odstranjen je cijeli želudac i slezena...i to nas je šokiralo jer su nam rekli da je mali dio zahvaćen,a kad ga je doktor otvorio rekao je da je morao sve izvaditi jer je bilo puno zahvaćeno....molim Vas ako ima ko kakve savjete kako da tatu dignemo malo jer psihički je to loše podnio a uvijek je bio jak...i kako dalje?!... hvala...
laborantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 14:35   #248
Pozdrav,ne znam ni sam šta da radim :-( Tati je dijagnosticiran tumor želuca i gušterače.Bili smo na pregledu (2 mišljenje) i dogovoreno je da će nazvati za 8 do 10 dana za operaciju.Već je prošlo 23 dana i još nas nitko nije ni nazvao za termin.Zovemo svaki dan al nikog za dobiti.Polako pucamo :-(
dexdox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 16:49   #249
Quote:
dexdox kaže: Pogledaj post
Pozdrav,ne znam ni sam šta da radim :-( Tati je dijagnosticiran tumor želuca i gušterače.Bili smo na pregledu (2 mišljenje) i dogovoreno je da će nazvati za 8 do 10 dana za operaciju.Već je prošlo 23 dana i još nas nitko nije ni nazvao za termin.Zovemo svaki dan al nikog za dobiti.Polako pucamo :-(
Odite tamo osobno i ne mrdajte dok ne dobije hitan termin zahvata, druge nema! Sad kreću godišnji i blagdani i to će bit živi pičvajz po bolnicama. Tražite negdje vezu, topla preporuka.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 21:17   #250
Imamo čak i vezu ali nas svejedno redovito,dok uspijemo dobiti nekog na telefon, otkantavaju zbog hitnih transplantacija,gužvi i sl.Radi se o bolnici Merkur
dexdox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 16:42   #251
Quote:
dexdox kaže: Pogledaj post
Imamo čak i vezu ali nas svejedno redovito,dok uspijemo dobiti nekog na telefon, otkantavaju zbog hitnih transplantacija,gužvi i sl.Radi se o bolnici Merkur
Onda vam veza i nije bog zna sto. Iskreno da se radi o nekom mom, trazila bih rjesenje na Rebru.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 21:11   #252
Misliš da je bolje?
dexdox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 15:13   #253
Quote:
dexdox kaže: Pogledaj post
Misliš da je bolje?
Apsolutno!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 22:55   #254
Mene zanima jelie takva vrsta raka ikako može prenjet sa osobe na osobu kontaktom kao neki virus ili bakterija?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 16:09   #255
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Mene zanima jelie takva vrsta raka ikako može prenjet sa osobe na osobu kontaktom kao neki virus ili bakterija?
Rak nije zarazna bolest. No neki virusi i bakterije mogu izazvati maligne promjene, s covjek se s njima moze zaraziti. Ipak to ne znaci da ce svaka zarazena osoba potencijalno i razviti rak.
U slucaju raka zeluca, infekcija bakterijom helicobacter pyilori ako se ne lijeci moze se, iako ne nuzno, razviti u malignu bolest.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 10:50   #256
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
infekcija bakterijom helicobacter pyilori u malignu bolest.
1-2% sanse
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 15:11   #257
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
1-2% sanse
Kako ovu bakteriju ima pola ljudi, rekao bih da to nosi šansu za rak želuca ispod 1%.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 16:16   #258
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Kako ovu bakteriju ima pola ljudi, rekao bih da to nosi šansu za rak želuca ispod 1%.
Ima ali ne radi svakome iste probleme. Vecina ljudi sa ca zeluca ima prisutnu helicobacter.
Slicno je s infekcojom HPV i ca grlica maternice. Ima ga prisutno preko 70% populacije, ali kod onih kod kojih se ovaj rak pojavi, ovo je u pravilu uzrocnik.
Dakle incidencija prisutnosti patogena se prati na uzorku vec dijagnosticuranih slucajeva raka, a ne na ukupnom broju populacije. Isto je i kod pusenja npr. Vecina pusaca nece oboliti od ca pluca, ali je incidencija pusaca kod svih dijagnosticiranih ca pluca u vecini na odnosu na one koji ne puse. Isto tako incidencija pusaca na ukupnom broju svih dijagnosticiranih malignih dijagnoza je preko 25%.
Statistika se thttps://youtu.be/JIrm0dHbCDUu ne gleda pausalno.


A sve to je dokaz da je imunitet glavni igrac u cijeloj prici.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:42   #259
Je, istina. I ovo sto sam napisao 1% su u konacnici za onoga tko je podlozan; zapravo velike sanse da oboli. Kad se poklope svi uvjeti tih 1% vise nista ne znaci.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:01   #260
Istina je da će od 1 do 3% bolesnika s H.pylori kroz deset godina razviti karcinom želuca, no infekcija H.pylori je odgovorna za 60-80% svih karcinoma želuca (intestinalni i difuzni tip).
IARC je H.pylori 94' klasificirala kao karcinogen prvog stupnja i odgovorna je za 5,6% svih karcinoma.

Zato bi se svakako trebalo riješiti h.pylori-a, i to čim prije.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.