Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2014., 16:55   #601
ja bih onako odokativno alpajn, pio, soni..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 00:24   #602
Problem

Dobar dana trebao bih pomoč nekog iskusnijeg.Naime ima sam dva zvučnika marke Pionner TS-G1721I 230w i imam pojacalo marke Blaupunkt GTA 400 od 600w...Eto neznam zasto jucer mi palo napamet da ova svoja dva zvucnika spojim na to pojacalo kontam mozda budu imali lijepsi zvuk i tako smanjim ja pojacalo na minimum takoder i radio i sve ja to lipo spojim kad ono izgore mi oba dva zvučnika za sekund.Posto neznam zasto se to dogodilo volio bih da mi netko objasni posto planiram kupit nove pa da nebi i njih sprzio..Unaprijed Hvala

Zadnje uređivanje Veky1912 : 18.10.2014. at 00:37.
Veky1912 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 10:43   #603
Ima netko ideju/objašnjenje zašto ganc novi CD original svira na portablu u kojoj sobi, ali u autu ne? Svi ostali CD-i rade u autu, dakle nije da je pokvaren uređaj. Stavim taj novi, onako ga vrti neko vrijeme, čujem po zvuku, onda stane i izbaci van.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 00:24   #604
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
ja bih onako odokativno alpajn, pio, soni..
razlog? jer dosad sam promjenio 3 sonya, nisam imao zamjerki
osim ako se nisu zadnjih godina pokvarili
Apoteka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 10:26   #605
razlog? zvuk, sonična svojstva.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 20:48   #606
Da počnem od početka,
u autu mi je riknuo stražnji desni zvučnik, pioneer trosistemski 16cm, on radi kada je lagano pojačana muzika, ali kada se jače pojača, zvuk na dotičnom zvučniku se izobliči. Gledajuči malo, uključim radio na laggani volumen, zvučnik radi, ali čim malo dignem membranu sa prstima, zvuk ode kvragu. one žice izvana kaj prolaze kroz membranu nisu u prekidu (preovjereno) pa pretpostavljam da je valjda zavojnica ili koji vrag unutra otišo. Možda tko ima kakvu ideju?


Odem u chipoteku na vukovarsku po nove stražnje zvučnike, rečeno mi je godina dana garancije. Odem do kase, platim i čovjek ispod pulta vadi garancijski list, zaštambilja ga i zaklema račun na njega. Na tom garancijskom listu piše da je garancija 1 godina, da je ovlašteni servis chipoteka u vukovarskoj, a uvoznik chipoteka u sesvetama, no nigdje se konkretno ne spominje da je to garancijski list za zvučnike. Taj jamstveni list mi je izgledao kao nekakav univerzalni za sve vrste proizvoda.

Dođem doma, otvorim kutiju, unutra zvučnici, user manual, i na moje iznenađenje garancijski list (koji naravno nije uvjeren). Na tom garancijskom listu piše da je ovlašteni servis i uvoznik zvučnika chipoteka u sesvetama, konkretno piše da je za model zvučnika magnat i da je garancija 3 godine.
Na kutiji također piše 3 godine.

Tko tu koga... ?

Sad topic teme:

Pojačalo je mchammer mha-1200
Power max 4X300 / 1X600 Watt
Power rms 4X175 / 2X350 Watt
Frequency range 10- 40000Hz +- 1dB
Distance 90dB

woofer neznam koji ali fi je 32cm. Spojen je na front bridge.

Kada sam već bio u trgovini, razmišljao sam si da bi mogao još jedan par zvučnika s vremenom uzeti pa da ih spojim na pojačalo.
Rekao mi je da mogu slobodno spojiti
MAGNAT Edition 693
Trosistemski
Rated power65 W
Vršna snaga260 W
Osjetljivost91 dB

Molim mišljenje?
neckheneck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 21:19   #607
Netko?
neckheneck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 13:46   #608
pozdrav, razmišljam o kupnji nekog radio pa bi trebao preporuke

potrebno da bude 2 din, ne tražim ništa posebno, zvuk da bude ok(da nije lošiji od tvorničkog radia), potrebno da ima usb i aux ulaz(nekako pretpostavljam da je to više-manje standard)

pošto ne tražim nešto sa extra zvukom cijena da bude ćim manja, a opet ne želim kupovat neke skroz jeftine kopije il slično, znači provjereno sa ok cijenom


svaka preporuka je dobrodošla

auto je toyota auris
bozhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 16:10   #609
Pozdrav, zanima me jel ovdje mogu ici banana plugini umjesto žica?

mrmystery is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 02:14   #610
Moze li mi netko preporuciti neke solidne zvucnike za auto? Za prijatelja pitam, rekao je da bi htio da bass bude sto bolji te da opcenito kvaliteta zvuka bude dobra. Cijena nije neka odredjena al nemojte neke bolesno skupe, ja bih rekao oko 400tinjak kuna otprilike. Ne znam stvarno kako se krecu cijene tih stvari pa ne mogu ni cijenu odrediti precizno. Auto je Golf trojka, ima one obicne zvucnike u njemu i neki cudan player, izgleda kao komad sjajne plastike, al kad se pritisne donji desni kut onda se rastvori i izgleda kao normalan player. Nemam pojma koji je model pa to ovako opisujem Uglavnom da budu ajmo reci neki best buy ne preskupi zvucnici s dobrom kvalitetom zvuka i jakim bassom. Ako treba jos nekih informacija, samo pitajte
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 20:06   #611
Bump?
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 21:26   #612
Car audio (i video) - sva pitanja i ostalo-ovdje!

Kakvi zvučnici-odvojeni sustav visoki/srednji-niski ili all-in-1 dvosistemci ili trosistemci? Za u vrata ili za na ploču straga? Bla? Premalo detalja.

Onak općenito i ak ima išta za tu lovu, nek vidi neš od Rockford Fosgatea. Ili RCF.
Onda si tu još JBL, Alpine, Pioneer, etc. etc., ugl. svi eminentni proizvođači, izbor velik, a lova mala.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 22:12   #613
Car audio (i video) - sva pitanja i ostalo-ovdje!

Vidis, to je problem. Nemam pojma Stvarno se ne razumijem u to, zamolio me da mu nadjem neke solidne zvucnike za auto i to je to Nije njemu narocito bitno kakvi ce tocno biti, tj. kojeg tipa ce biti tj. to sto si spomenuo ( odvojeni sustav visoki/srednji-niski ili all-in-1 dvosistemci ili trosistemci ). Al mislim da bi ih svakako straga stavio, ne na vrata. Sto bi od svega toga bilo najprakticnije, a da ispunjava one kriterije? Primarno - solidan bass. Dalje, u kojim trgovinama se to opcenito kupuje? Ima neka sa jeftinom dostavom ( pod jeftina mislim na ono, 50ak kuna ) ? Zivim u Kninu, tu ima jedna trgovina s informatickom oprememom pa pretpostavljam da niti cijene niti ponuda nisu neke, zato mislim da bi mozda bilo bolje naruciti odnekle dalje. Ili je svejedno?
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 05.01.2015. at 23:59.
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 23:57   #614
Car audio (i video) - sva pitanja i ostalo-ovdje!

Ne kontam samo zašto je jednostavnije to tebi za njega napravit (reče i sam da se ne razumiješ), kad već ne znaš ni sve detalje, a pitaš tu za kakti savjet pa onda prenosiš njemu pa nazad opet nama..... ?!
Zar nije kraće da on sam, ako već zna šta treba (ako zna ), progugla šta oće za tu lovicu i udri?
Čuj, ak ti ne znaš kaj tj. u ovom slučaju kak on točno oće, onda mi još manje znamo kaj točno preporučit, ne, logično.

Enivej, pošto je to sitna lova, a ni ne znamo gdje se ON nalazi (ti si Knin, al to nam za njega niš ne predstavlja), lepo prosurfajte neke dućane na npr. nabava.net, nađite nešto od ranije pobrojanih marki, telefon u ruku i udri.
I ne očekujte da će vam to netko drugi ovdje odraditi za vas , osim ako slučajno ne naleti netko s preporukom iz prve ruke, u stilu da "Žbrc komerc d.o.o. iz Ondića dostavlja povoljno Kenwood zvučnike za 397,90 kn s dostavom u Parčić."
Jebiga, znaš i sam kolke su šanse za takvo što.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 01:40   #615
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Ne kontam samo zašto je jednostavnije to tebi za njega napravit (reče i sam da se ne razumiješ), kad već ne znaš ni sve detalje, a pitaš tu za kakti savjet pa onda prenosiš njemu pa nazad opet nama..... ?!
Zar nije kraće da on sam, ako već zna šta treba (ako zna ), progugla šta oće za tu lovicu i udri?
Čuj, ak ti ne znaš kaj tj. u ovom slučaju kak on točno oće, onda mi još manje znamo kaj točno preporučit, ne, logično.

Enivej, pošto je to sitna lova, a ni ne znamo gdje se ON nalazi (ti si Knin, al to nam za njega niš ne predstavlja), lepo prosurfajte neke dućane na npr. nabava.net, nađite nešto od ranije pobrojanih marki, telefon u ruku i udri.
I ne očekujte da će vam to netko drugi ovdje odraditi za vas , osim ako slučajno ne naleti netko s preporukom iz prve ruke, u stilu da "Žbrc komerc d.o.o. iz Ondića dostavlja povoljno Kenwood zvučnike za 397,90 kn s dostavom u Parčić."
Jebiga, znaš i sam kolke su šanse za takvo što.


ios / tt
Nije pretjerano komunikativan tip niti je bas jedan klasican forumas pa da se moze i zna raspitivati, zato ja to za njega radim On nema pojma o zvucnicima ( niti o zivotu opcenito ), a ja uglavom na IT odsjeku slazem konfiguracije, opcenito imam vec dosta iskustva s tim pa me on zbog toga zamolio da mu pomognem ( nije da zvucnici za auto imaju ikakve veze s onim cime se ja bavim al ajd ) . On je isto btw Knin, kao da bih isao prijatelju iz Čekrčića donjeg udaljenog 200 km od mene pomagati oko kupovine zvucnika, logicno da je tu isto kod mene.

Uglavnom, trebale su mi samo neke smjernice kojih da se drzim pri kupovini zvucnika. Kad slazes komp imas nekoliko zlatnih pravila kojih se treba drzati i opcenito postoje neki best buyevi sto se tice komponenti, te provjereni i pouzdani ducani iz kojih se narucuje i takve stvari, trazio sam nesto slicno u ovom segmentu. Iz tvojih rijeci sam ( ne znam kako ) zakljucio da tu otprilike nema neke posebne filozofije. Uglavnom da gledam te marke koje si mi preporucio ( za koje sam i sam vecinu znao ) i da se drzim dobrog starog "koliko para toliko i muzike"? Dakle, ne moze se pretjerano puno pogrijesiti ako se tih stvari drzim?
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 02:27   #616
Ne može.
Uz nabavu, imaš i jeftinije.hr npr.
Šibenik i okolica nemaju ništa pametno za čut/vidit od dućana u tom smislu?
Ili da skočite do Spalata na izlet, nije ni to na kraj svita, ura vožnje..


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 02:34   #617
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Ne može.
Uz nabavu, imaš i jeftinije.hr npr.
Šibenik i okolica nemaju ništa pametno za čut/vidit od dućana u tom smislu?
Ili da skočite do Spalata na izlet, nije ni to na kraj svita, ura vožnje..


ios / tt
Znam, nabavu koristim i sam redovito samo za druge stvari. Ajd mi samo nabaci par modela oko 500tinjak kuna, pa da znam okvirno otprilike sta da trazim? Sto se tice ducana, koliko ja znam, ne. Iako se nisam nikad interesirao oko toga pa ne mogu reci pouzdano. Niti vozim niti imam auto niti imam potrebe kupovati zvucnike za auto Sudeci po sveopcoj poprilicno sveprisutnoj bijedi koja ovuda vlada, sumnjam da je velika potraznja ovuda za takvim stvarima pa onda po nekim osnovnim zakonima ekonomije bi se dalo zakljuciti da ni ponuda onda nece biti bogznakakva, jelte Pa bogami nije Split bas ura voznje, prije bih rekao dvije
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 11:33   #618
Car audio (i video) - sva pitanja i ostalo-ovdje!

Knin-Split autom preko Otavica (Drniša) i Muća je uredno sat nirmalne, brže vožnje, bez divljanja, vozim tuda barem 2x godišnje.
Osim ako se ne držiš apsolutno svakog znaka doslovno, onda će ti trebati i 3...

Za zvučnike ti rekoh već, a pošto i dalje ne znamo što se točno hoće - gugl-telefon-auto u ruke i tražite, zovite, obilazite. Bok.

ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 11:08   #619
Kupovao bih novu cjelu muziku u autu.Neidem na nikakva natjecanja to mi je za vlastiti gušt.Neću kupovati preko interneta nego u Splitu u čipoteki ili nekom drugom dučanu ako znate.
Jeli ovo dobro
http://www.chipoteka.hr/artikl/46689...#tab-specs-tab
http://www.chipoteka.hr/artikl/10043...-pro-power-162
Bitno mi je da su okrugli zvučnici 16.5cm
http://www.chipoteka.hr/artikl/11163...er-deh-x3600ui
http://www.chipoteka.hr/artikl/11191...-selection-693
http://www.chipoteka.hr/artikl/11359...troyer-jk-3000
Bas i elipse bi spojio na pojačalo.
patakgrga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 12:04   #620
Audiovox VME9311TS

Pozdrav,
tata ima u autu radio Audiovox VME9311TS i nigdje ne možemo naći kako se može postaviti jačinu zvuka kada se radio upali tj.kad mu daš kontakt te se automatski upali. Tata je,ne zna ni sam kako to promijenio da se sad automatski upali na jačinu 30 i sad ne znamo vratiti.

Ako tko zna kako se ta jačina zvuka kod uključivanja podešava bila bi mu zahvalna
Petra5553 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.