Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2011., 10:34   #181
Quote:
hyperactive_anki kaže: Pogledaj post
Ja sam probala neke koji oni prodaju (mislim da ih ne rade).
Najveća mana mi je što se nekako rastope na držaču sapuna... doslovno ih više koristi držač sapuna nego ja
pogledajte Sapunomaniju...
Nevičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 12:19   #182
Bi li mi mogao netko od znalaca proučiti ovu kozmetiku tj sastav i reći je li to čemu odn isplati li se kupiti?
Thx

http://www.florrai.com.hr/

Danas je na popustu na jednoj od stranica grupne prodaje pa treba iskoristit priliku
flower_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 19:56   #183
Čini se ok
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 21:22   #184
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Čini se ok
Baš ti hvala!

Na tu ponudu sam naišla na grupnjak.hr, pa ako nekog zanima (valjda to smijem napisati).
Ne znam kako se inače kreću cijene, ali meni se čini prilično skupo.
Opet, malo znam o tome pa ne znam je li to zapravo value for money.
flower_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 23:19   #185
Pa nisam gledala kolike su cijene preko grupnjaka, al cijene navedena na njihovim stranicama su sasvim ok,
ako su im proizvodi stvarno prirodni i ako koriste kemotipizirana eterična i hladno prešana biljna ulja.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 20:03   #186
i mene zanima

ja sam kupovala prirodne sapune za pranje kože-odlični
kreme anticelulitne 100% prirodne-predobre glatka koža,zategnuta,otapa masnoće
kupovala i tonike,maske sve živo
cijene smiješne male,a proizvodi mirišu na prirodu. Sapun nikada probala raditi,ali je moja frendica. rezultat bio super ali je rekla previše vremena i živaca :-)
vino&gitare is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 16:19   #187
Nedavno sam na forumu udruge crome naletila na fantastičan tutorijal za izradu domaćih sapuna uključujući i izradu baznog sapuna kojeg je napisala Teuta.

Nažalost sajt je već neko vrijeme van funkcije, a meni je sapuna ponestalo. Kako sam uzimala sajt zdravo za gotovo , i nisam prepisala recepturu, htjela bih pitati da li je netko slučajno prepisao koji omjere lužine i raznih ulja i ako je, da ih posta ovde.
Sapuni su mi ispadali predobro, i jednostavno ne želim kupovati više ništa u dućanu.
__________________
Bang, bang...
meow_bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 22:51   #188
Ja sam iz Rijeke. Kupila sam je u privatnoj ljekarni na križanju Verdijeve i Rive Boduli. Nisu je imali odmah, ali su je naručili, i stigla mi je za 2 radna dana. Kilogram je bio oko 50 kn.

Ma krivo mi je jer sam napravila sapune od stvari iz kuhinje. Ništa fensi nisam stavljala unutra, a ne samo da odlično peru, nego mi tako fino njeguju kožu da ne osjećam niti neku preveliku potrebu za kremama.
__________________
Bang, bang...

Zadnje uređivanje meow_bi : 01.09.2011. at 22:57.
meow_bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 00:31   #189
Quote:
meow_bi kaže: Pogledaj post
Ja sam iz Rijeke. Kupila sam je u privatnoj ljekarni na križanju Verdijeve i Rive Boduli. Nisu je imali odmah, ali su je naručili, i stigla mi je za 2 radna dana. Kilogram je bio oko 50 kn.

Ma krivo mi je jer sam napravila sapune od stvari iz kuhinje. Ništa fensi nisam stavljala unutra, a ne samo da odlično peru, nego mi tako fino njeguju kožu da ne osjećam niti neku preveliku potrebu za kremama.
Hvala na informaciji, valjda će se u Zg naći.
Ja sam razmišljala da si radim sapun al ne znam kolko vremena to oduzima i da li mi se opće isplati.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 02:15   #190
Quote:
meow_bi kaže: Pogledaj post
Nedavno sam na forumu udruge crome naletila na fantastičan tutorijal za izradu domaćih sapuna uključujući i izradu baznog sapuna kojeg je napisala Teuta.

Nažalost sajt je već neko vrijeme van funkcije, a meni je sapuna ponestalo. Kako sam uzimala sajt zdravo za gotovo , i nisam prepisala recepturu, htjela bih pitati da li je netko slučajno prepisao koji omjere lužine i raznih ulja i ako je, da ih posta ovde.
Sapuni su mi ispadali predobro, i jednostavno ne želim kupovati više ništa u dućanu.
Možda je to ovaj recept (?):

OSNOVNI RECEPT ZA SAPUN
OSNOVNI SASTOJCI GRAMA POSTOTAK
Kokosovo ulje 270 gr. 30%
Maslinovo ulje 360 gr. 40%
Palmino ulje 270 gr. 30%
Destilirana voda 326.07 gr.
Lužina 125.63 gr.
Papaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 16:11   #191
Quote:
Papaver kaže: Pogledaj post
Možda je to ovaj recept (?):

OSNOVNI RECEPT ZA SAPUN
OSNOVNI SASTOJCI GRAMA POSTOTAK
Kokosovo ulje 270 gr. 30%
Maslinovo ulje 360 gr. 40%
Palmino ulje 270 gr. 30%
Destilirana voda 326.07 gr.
Lužina 125.63 gr.
Nisam na to mislila, iako mi dobro zvuči, nego na koeficijente pomoću kojih računamo koliko lužine moramo staviti za koju vrstu masnoće.
Znam da formula ide :

m(masnoća) x koeficijent=m(NaOH)
m(NaOH):0,3=m(NaOHaq)
i na kraju: m(NaOHaq)-m(NaOH)=m(H2O)

Ti koeficijenti mi trebaju, jer su različiti za različite vrste masnoća. Kad to imam, lako si sama iskombiniram ostalo.
__________________
Bang, bang...
meow_bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 17:39   #192
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
Hvala na informaciji, valjda će se u Zg naći.
Ja sam razmišljala da si radim sapun al ne znam kolko vremena to oduzima i da li mi se opće isplati.
Ma isplati se. Ima ovdje fenomenalnih recepata s raznim egzotičnim uljima, ali kako sam se tek počela učiti, nisam htjela eksperimentirati s ničim skupim dok ne "savladam zanat".
Ja sam napravila bazni sapun od palminog ulja ( ono ulje za prženje), i maslinovog (3:2 omjer , s redukcijom od 10%- stavila sam 10% manje lužine kako bi ostalo u sapunu i aktivnog maslinovog ulja). Od 500gr ulja ukupno dobijem pola kile baznog sapuna ( malo više, iskreno rečeno nisam vagala).
Taj bazni sapun sam otopila i dodala u njega 1 dl jakog čaja od kamilice, kadulje i kore 1 naranče, 2 žlice soka đumbira i 1 žlicu soka od limuna. To su sve stvari koje sam pograbila po kuhinji. Od te količine ispalo mi je 5 sapuna koje koristim za sve. Čak i kosu operem s njima. Sapun doduše nema neki miris već se osjeti blaga aroma maslinovog ulja koja kasnije ne ostaje na koži.
Ono šta mi se sviđa kod njega je ne samo da odlično čisti, nego nemam više problema s suhom kožom na laktovima ( od kompa), koža mi je glatka, mekana a ne koristim ništa drugo. Istuširam se i to je to.
Takođe sam radila kombinacije za piling ( med, mlijeko, zobene pahuljice), i "sapun za fejslifting" kako ga moja mama zove ( krastavci, metvica, bosiljak, đumbir).

Kad sam zbrojila cijenu sastojaka, jedan sapun me dođe oko 5 kn. Također ono za šta mi se isplati je šta napravim i sapun za prat robu koji NE ISUŠUJE RUKE. Te sapune nisam godinama koristila upravo zato jer su mi ruke u katastrofalnom stanju nakon 5 minuta korištenja.
Sada ih radim sama od ostataka ulja od prženja, uz dodatak nekog od jeftinih ulja za osvježivanje prostora, i super sam zadovoljna, osobito sada preko ljeta kada većinu robe ne treba temeljito ribati.

Šta se tiče vremena, ne treba puno. Za pola sata sve priredim, napravim bazni sapun, i počistim kuhinju nakon mog "copranja". Kada ga idem prerađivati, malo više, jer je potrebno nešto vremena da se bazni sapun otopi.
Sve u svemu nema puno posla, izdaci nisu preveliki,a rezultati su odlični.

P.S. Preradila sam do sada nekih 5 l ulja, šta za sapune za lice, šta za sapune za robu, i potrošila sam tek pola kile lužine.
__________________
Bang, bang...
meow_bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 02:26   #193
Quote:
meow_bi kaže: Pogledaj post
Nisam na to mislila, iako mi dobro zvuči, nego na koeficijente pomoću kojih računamo koliko lužine moramo staviti za koju vrstu masnoće.
Znam da formula ide :

m(masnoća) x koeficijent=m(NaOH)
m(NaOH):0,3=m(NaOHaq)
i na kraju: m(NaOHaq)-m(NaOH)=m(H2O)

Ti koeficijenti mi trebaju, jer su različiti za različite vrste masnoća. Kad to imam, lako si sama iskombiniram ostalo.
E, onda bi to moglo biti ovo:

Quote:
KAKO KREIRATI SVOJ SAPUN by Teuta
Nekada se kuhao pepeo da bi se dobila lužina koja se miješala s masnoćom za izradu sapuna. Ti sapuni su bili ili previše oštri pa su iritirali kožu ili su bili neupotrebljivi zbog nedovoljne saponifikacije. Danas imamo specifikaciju sastava svih ulja te je lako otkriti točnu količinu lužine potrebnu za potpunu saponifikaciju masnoće. Iznos potrebne lužine u miligramima kako bi potpuno saponificirali gram određene masnoće zove se saponifikacijska vrijednost. Vijednosti u prilogu su promijenjene u koeficijent primjenjiv na bilo koju količinu
određenog ulja:

NAZIV SAP VRIJEDNOST
KOKOSOVO ULJE 0.1910
PALMINO ULJE 0.1420
MASLINOVO ULJE 0.1353
RICINUSOVO ULJE 0.1286
ULJE AVOKADA 0.1337
KIKIRIKI ULJE 0.1367
SVINJSKA MAST 0.1399
SUNCOKRETOVO ULJE 0.1358

PRIMJER: Za izradu sapuna od 900 gr maslinovog ulja jednostavno pomnožimo 900 x 0.1353 i dobijemo da je potrebno 121,77 gr natrijevog hidroksida. Slijedeće, za izračun točne količine vode potrebno je količinu natrijevog hidroksida podijeliti sa 0.3 (121,77 : 0.3 = 405,90). Rezultat 405,90 gr je ukupna težina vode i lužine potrebne za saponifikaciju 900 gr maslinovog ulja, da bismo dobili koliko je potrebno samo vode trebamo 405,90 umanjiti za 121,77 odnosno težinu granula natrijevog hidroksida i dobili smo rezultat od 284,13 gr vode.
Saponifiacijska vrijednost iskazana gore je vrijednost za 100% pokrivanje ulja lužinom. Ukoliko želimo da nam dio ulja ostane nepokriven u sapunu tada količinu lužine umanjimo za određeni postotak. Preporučeni postoci su 3 – 15 %, iznad tih postotaka popusta sapun će biti previše „mastan“. Za izradu sapuna bez popusta ipak moramo umanjiti količinu lužine za 1% te u trag dodati žlicu ulja na 500 gr ulja iz baze sapuna.
Evo, sad se možemo zabavljati. Sretno.
Papaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 11:37   #194


E, to je to!
Hvala ti puno!

A za one koji bi volili koristiti i malo egzotičnija ulja savjet:
Odite na e-bay. Tamo se može naći i jeftinih egzotičnih ulja i EU. Ono šta bi vas moglo koštati više nego samo ulje je dostava, pošto je američka pošta dosta skupa, a većina prodavača je iz USA.

Da bi te to izbjegli, pronađite dućan koji ima sve šta vam je potrebno, i prije nego nešto kupite, pitajte trgovca ako bi vam spojio više narudžbi u jednu dostavu. Ako želi, onda bi vas moglo doći puno jeftinije nego da kupujete kod nas. Ja sam naletila na jednog trgovca koji bi mi tako poslao nekoliko litara ulja i desetak EU, sve za cijenu od 500kn. To bi kod nas platila oko 1000. Jedini je problem šta još nisam skupila novce za tu investiciju, tako da vam ne mogu reći kako će naša carina reagirati na takvu pošiljku.

Ako ima netko tko je već to radio, bilo bi lijepo da napiše kako naša carina reagira na takve pakete.
__________________
Bang, bang...

Zadnje uređivanje meow_bi : 03.09.2011. at 11:49.
meow_bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 09:50   #195
Pozdrav, i ja sam pravila sapun po recepturi sa foruma udruge crome (by Teuta) i odlično su mi ispali. Tamo je bilo stvarno puno korisnih informacija, ali ja sam na žalost samo prepisala osnovni recept. Zanimam me da li netko zna gdje se mogu nabaviti povoljnije eterična ulja, na tom sajtu je netko napisao gdje ima i čak sam gledala tu stranicu sa velikim izborom et.ulja i pigmenata i svega potrebnog za sapune, ali na žalost nisam si zapisala.
Za sada radim samo sapun od lavande, jer jedino za njega mogu povoljno nabaviti sve sastojke, htjela bih napraviti neke nove sapune ali u svaki ide po nekoliko eteričnih ulja, i to dosta, tako da sam za sada odustala.
maxiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 23:05   #196
[QUOTE=maun;25099931]@nina83
-Kokosovo ulje nabavljam u veleprodaji jer ga uvijek kupim 5+ kg.


Pozdrav, ja se isto po malo bavim izradom prirodnih sapuna iz hobija, pa me zanima info. da li netko zna gdje se u HR može nabaviti velika količina kokosovog ulja (veleprodaja), jer mi je to najveći problem, ili ga uopće nema ili su samo mala i jako skupa pakiranja. To bi mi puuuno snizilo cjenu izrade sapunčića, jer kad uzmem u obzir da su i eterična ulja jako skupa i u malim pakiranjima, stvarno nije jednostavno napraviti prirodni sapun
maxiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 22:47   #197
Pozdrav,
kupila sa bazu za sapune, napravila sapun, izlila u kalupe...moje pitanje je koliko to treba odstajati?
kada izvaditi iz kalupa i da li oni još moraju odstajati?

Pošto prvi put radim sapun (ikakav) uopće neznam dal je dobro ispao. Skupila sa par s neta receptića ako netko ima neki dobar i provjeren recept (koji ziher uspjeva i volio bi ga podjeliti ) molila bi da mi netko napiše u PP
Hvala
e-uphoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 13:28   #198
Isprobala sapun, pa se baš ne pjeni, nisam očekivala previše pjene, ali bar nešto jesam. Neznam gdje sam fulala

ako netko ima objašnjenje i savjete...
Baš mi je žao jer dobro izgledaju
e-uphoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 15:14   #199
Recept za izradu tekućeg sapuna

Pozdrav!
Molila bih ako netko zna recept za izradu tekućeg sapuna za ruke, a da za bazu ne koristi nešto kupovno (kupljene gotove baze).

Imam bočicu glicerina (biljnog) i pokušavam smisliti i/ili naći neki recept, ali mi baš i ne ide od ruke.

isprike ako thread već postoji.

Hvala
__________________
često zvučim glupo.... da se odem ispovjedit?
Bunny Slippers is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 11:34   #200
Evo ja sam isto baš u potrazi. Googlam. Napravila sam sapun tvrdi za ruke, a sad mislim da je dobro za sljedeći korak napraviti tekući
kad nađem recept (neki dobar ) javim

Quote:
Bunny Slippers kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Molila bih ako netko zna recept za izradu tekućeg sapuna za ruke, a da za bazu ne koristi nešto kupovno (kupljene gotove baze).

Imam bočicu glicerina (biljnog) i pokušavam smisliti i/ili naći neki recept, ali mi baš i ne ide od ruke.

isprike ako thread već postoji.

Hvala
ćelavapjevačica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.