Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2005., 01:35   #1
Arrow Španjolski kutak: Vamos a practicar español — Chat

Moderatorska napomena.
Ovu temu (Chat) koristite isključivo za pričanje na španjolskom, a za sva ostala pitanja o španjolskom jeziku služite se temom Španjolski jezik — gramatika, prijevodi, izgovor…
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------




Dragi zaljubljenici u jezike i svi ostali formulasi, ovom temom vas pozivam na druzenje i vjezbanje meni omiljenoga jezika, Spanjolskoga. Mene inace od nedavno na faxu znaju kao "language freak-a" Jos malo pa ce mi i Engleski biti ko maternji, Njemacki sam bas zaboravila, a od ove godine sam pocela raditi na Spanjolskom, Francuskom i Ruskom.
No, Spanjolski me je potpuno "zacarao"

Entonces, si alguien quiere hablar Espanol todos lod dias, tiene preguntas de gramatica, escucha Mano Negra y quiere traduza su canciones, le gustan las peliculas de Pedro Almodovar y otras interesatnes, o tiene problemas con idioma, quiere consejo, sabe una buena pagina de web para aprender Espanol ... y etc, por favor escriba en este lugar en forum. "Hasta siempre comandante"

Punky
__________________
blah, blah, blah
punky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 09:59   #2
Hasta la vista, baby!

I meni se jako svidja spanjolski, inace znam jako dobro talijanski pa kad gledam spanjolske kanale vise-manje kuzim, najvise gledam nogomet. Ali jos nisam dosao dotle da ga zapravo ucim.

Hablar espanol me gusta mucho. Vamos a la playa, o-o-o-o-o!
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 11:51   #3
Ostia, yo ho olividado todo lo que ho apprendido ! Quando fue un pequeno chico, ja sam bio vrlo cesto u tom zemlju ! Jebo te ne sjecam se sto sam naucio prije 14 godina !

C'est pas vrai !!! Quelle honte !

Sorry, I couldn't help but write some useless crap in English to make that post an international one !
Francuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 12:57   #4
E meno male che non hai dimenticato proprio tutto!!

Wenn sie wissen wollen, Ich habe auch ein wenig Deutsch gelernt.

English goes without saying, obviously.

Yo trabajo todo el dia.


P.S. E ovo je pravi cuspajz!
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 08:22   #5
Hola, donde estas Punky?

Mozda nece opcit s nama jer smo slabog znanja.
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 17:24   #6
Talking C'est moi

Quote:
grifone kaže:
Hola, donde estas Punky?

Mozda nece opcit s nama jer smo slabog znanja.
Hola
Lo siento, pero estudie mucho. Tengo un examen de espanol por la manana y el otro de frances en lunes. Estoy loca de los verbos y gramatica Van a matarme Y tu, que estas haciendo
Me algero de gue alguien escriba aqui i quiera hablar espanol conmigo
Me olvido aleman copletamente He tratado de traduzir que escribiste en aleman, pero no pude hahahahha. Que pena! Y ahora, tengo que pracitar los verbos otra vez porque me importa mucho ese examen por la manana. No se preocupes para mi, no soy aburida, pero, a veces, solo estudio mucho
Mogli bi mi i po francais, ali se bojim qui je vais etre perdu
__________________
blah, blah, blah
punky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 17:29   #7
Quote:
grifone kaže:
Hasta la vista, baby!

I meni se jako svidja spanjolski, inace znam jako dobro talijanski pa kad gledam spanjolske kanale vise-manje kuzim, najvise gledam nogomet. Ali jos nisam dosao dotle da ga zapravo ucim.

Hablar espanol me gusta mucho. Vamos a la playa, o-o-o-o-o!

Ma ja kuzim da poslije i talijanski ucim jer znam da ce biti easy nakon espanola No, znas volila bih i japanski Koji ti je ljepsi, espanol ili talijanski?
__________________
blah, blah, blah
punky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 17:57   #8
Quote:
Francuz kaže:
Ostia, yo ho olividado todo lo que ho apprendido ! Quando fue un pequeno chico, ja sam bio vrlo cesto u tom zemlju ! Jebo te ne sjecam se sto sam naucio prije 14 godina !


C'est pas vrai !!! Quelle honte !

Sorry, I couldn't help but write some useless crap in English to make that post an international one !

AHhhhh, que suerte para ti!! Yo quiero ir a Espana!! Y para tu es tan cerco para viajar. Soy celosa un poco
Pues, ahora puedes recordarte espanol un pocito. Soy segura que no has olvidadao de todo Tambien, no soy perfecta cuando estoy hablando, pero soy segura que me puedes entender y es importante
J'aime le francias aussi, mais n'est pas facile comme l'espagnol pour moi. D'habitude, je parle mal francais y je ne peux pas comprendre souvent quand on parle prace que les francoises parlent tan rapido! There you go a bit of everything
Comme tu-appeles toi? E da, kad vidis greske, ispravljaj me!!!
Hasta pronto Amigo Franceso!
__________________
blah, blah, blah
punky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 18:04   #9
Quote:
Francuz kaže:
Ostia, yo ho olividado todo lo que ho apprendido ! Quando fue un pequeno chico, ja sam bio vrlo cesto u tom zemlju ! Jebo te ne sjecam se sto sam naucio prije 14 godina !

C'est pas vrai !!! Quelle honte !

Sorry, I couldn't help but write some useless crap in English to make that post an international one !

Has ido al concierto de Mano Negra???? Si es verdad, SOY MUY CELOSA!!!!!
Y por favor, dime todo lo que paso??? Te gusto???
__________________
blah, blah, blah
punky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 07:40   #10
Re: C'est moi

Quote:
punky kaže:
Hola
Lo siento, pero estudie mucho. Tengo un examen de espanol por la manana y el otro de frances en lunes. Estoy loca de los verbos y gramatica Van a matarme Y tu, que estas haciendo
Me algero de gue alguien escriba aqui i quiera hablar espanol conmigo
Me olvido aleman copletamente He tratado de traduzir que escribiste en aleman, pero no pude hahahahha. Que pena! Y ahora, tengo que pracitar los verbos otra vez porque me importa mucho ese examen por la manana. No se preocupes para mi, no soy aburida, pero, a veces, solo estudio mucho
Ozbiljno mogu reci da sam razumio cijeli tekst, ali odgovorit ce biti jako tesko. Tipicni primjer pasivnog (polu)znanja jezika.
Koji mi se jezik vise svidja? Talijanski je sa mnom vec 15 godina a spanjolski je nesto novo za mene pa mi je trenutno malo drazi.

Me gusta futbol, yo y mi amigos vamos a la cancha para espectar un partido.
Ahoy soy feliz para que es viernes y la semana de trabajo... zavrsava.
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 23:30   #11
kažeš da si langugae freak?
savjetujem da, za poetak, naučiš hrvatski!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 07:26   #12
Quote:
goldberry kaže:
kažeš da si langugae freak?
savjetujem da, za poetak, naučiš hrvatski!
S dopustenjem, u ovom topicu ipak nam je bitniji spanjolski.
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 11:56   #13
Exclamation

Quote:
punky kaže:
Has ido al concierto de Mano Negra???? Si es verdad, SOY MUY CELOSA!!!!!
Y por favor, dime todo lo que paso??? Te gusto???
Moj brat je bio u korcertu de la Mano Negra u Nîmes (1989 god). On se vratio doma s krvom na majicu ! Bilo je ludnica !!!
Me gusta las albumes de los anos 1980 de la Mano Negra !
Et tu penses quoi des Gypsy Kings ?
Francuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 12:22   #14
Quote:
grifone kaže:
S dopustenjem, u ovom topicu ipak nam je bitniji spanjolski.
ma samo vi hablajte, ali ne mogu ne poluditi kad se nekto definira kao language freak, netko kome su bitni jezici i jezik i to isto piše na katastrofalnom hrvatskom

s dopuštenjem, ali mislim da je veća sramota ne znati materinji jezik i vježbati strani nego ne znati strani jezik (pa čak i ne znati ni materinji ni strani)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 14:55   #15
Quote:
goldberry kaže:
ma samo vi hablajte, ali ne mogu ne poluditi kad se nekto definira kao language freak, netko kome su bitni jezici i jezik i to isto piše na katastrofalnom hrvatskom

s dopuštenjem, ali mislim da je veća sramota ne znati materinji jezik i vježbati strani nego ne znati strani jezik (pa čak i ne znati ni materinji ni strani)
Ok, vjerojatno ti je upalo u oci sto je pisano velikim slovom Ruski, Francuski itd. I ja bih inace to primijetio ali me tema toliko odusevila pa sam previdio.
Ipak ne vidim nista lose u interesu za strane jezike pa i ako nisi "gramaticki freak" za svoj materinji.
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 20:52   #16
Re: Re: C'est moi

Quote:
grifone kaže:
Ozbiljno mogu reci da sam razumio cijeli tekst, ali odgovorit ce biti jako tesko. Tipicni primjer pasivnog (polu)znanja jezika.
Koji mi se jezik vise svidja? Talijanski je sa mnom vec 15 godina a spanjolski je nesto novo za mene pa mi je trenutno malo drazi.

Me gusta futbol, yo y mi amigos vamos a la cancha para espectar un partido.
Ahoy soy feliz para que es viernes y la semana de trabajo... zavrsava.

He-he-he y dime la verdad, cuantas cervezas tomas par un partido
Estoy contenta porque no tengo otro examen antes de jueves que se viene. Anoche, fui a una fiesta de unas amigas de trabajo, que son, a proposito, muy feas hihihi ... Ahora, tengo un poco frio y problemente, va a nevar o llover otra veza. Me crees que aqui en Canada, en invierno, hacia menos cincuenta grados en deciembre y enero???????
Hahahhaha, es verdad, no se escribe Ruski. Me olvido un poco. Pero cuando vives en el pais donde las letras capituales de idiomas se escriben asi, no es sorpresa que voy a escribir Spanjolski, Ruski et etc... Entonces, si alguien le molesta esta cosa tonta, no me importa.
Y tu, donde trabajas? Cual es tu edad amigo? Te pido que esta vez tratas de escribirme la respuesta completa en espanol si puedes. Te prometo, voy a ayudarte
__________________
blah, blah, blah
punky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 20:59   #17
Quote:
goldberry kaže:
kažeš da si langugae freak?
savjetujem da, za poetak, naučiš hrvatski!
Ako si dosla ovdje samo da budes picky, a cini se da jesi, onda ne gutaj slova i ne zaboravi velika slova na pocetku svake recenice, do tada... Beinvenida a Tijuana
__________________
blah, blah, blah
punky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 21:11   #18
Quote:
Francuz kaže:
Moj brat je bio u korcertu de la Mano Negra u Nîmes (1989 god). On se vratio doma s krvom na majicu ! Bilo je ludnica !!!
Me gusta las albumes de los anos 1980 de la Mano Negra !
Et tu penses quoi des Gypsy Kings ?

A joj, blago njemu!!!!!!
Tengo todo de los albumes de Mano y algunes conciertos en vivos. "Peligro", "El Viento" y "Mentira" son mis canciones favoritas, bueno... y otras, pero para rumear con tequila, prefiero las canciones de los conciertos. El ritmo es loco!!!!
Gypsy?? Cuando no se nada, cuando no me importa nada, cuando quiero romper de todo.... puedo escucharlos tambien!!
Donde vives en Francia?
Como te llamas???
__________________
blah, blah, blah

Zadnje uređivanje punky : 07.03.2005. at 21:55.
punky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 21:49   #19
Quote:
grifone kaže:
Ok, vjerojatno ti je upalo u oci sto je pisano velikim slovom Ruski, Francuski itd. I ja bih inace to primijetio ali me tema toliko odusevila pa sam previdio.
Ipak ne vidim nista lose u interesu za strane jezike pa i ako nisi "gramaticki freak" za svoj materinji.

Ma cura ne ziku da mi ovdje nismo formalni, a s druge strane, ako ocijenjuje neciju pismenost na osnovu posta na forumu i to jos na osnovu jednoga, e pa... onda Bravoooooo!! No se... puede ser celosa porque no sabe espanol
A kad smo vec kod moga "Ruskoga" i ostaloga napisanog velikim slovom i dan danas se polemizira da li nazivi jezika trebaju da se pisu tako ili ne. Bas prije par dana je bio i neki text na cini mi se Iskonu, te je moguce da ce nam se i "vrabci" vratiti. To i nije tako lose ako imaju namjeru izbaciti i ucenje glasovnih promijena koje onda postaju suvisne.
Konacno, zasto inace neke stvari i pisemo velikim slovima i to osobito na ovakvim cyber mijestima gdje se osjecamo oslobodjeni od svih pravila?? Da istaknemo vaznost Zaljubljena, koju je Grifon skuzio, pa eto sada spika espanol muy biennnn
__________________
blah, blah, blah
punky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 22:04   #20
Quote:
punky kaže:
..... Tambien, no soy perfecta cuando estoy hablando, pero soy segura que me puedes entender y es importante ....
Se dice tampoco, no tambien.
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.