Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2010., 10:19   #21
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Ako ništa drugo , tema "Domovinski rat" može poslužiti za onu prvotnu svrhu zbog koje sam je otvorio - mjesto na kojem se ukratko nalaze sve bitne informacije o ratu općenito , svojevrsna kronologija rata u Hrvatskoj. Dakle , takoreći svojevrstan "riječnik" za ovaj podforum općenito.

Ti u stvari želiš indeks tema s činjenicama ukratko.
To se ne dobiva pokretanjem rasprave, nego popisivanjem rasprava i davanjem
poveznica na rasprave ili čak na stranice unutar neke veće rasprave.

Želiš li održavati takvo nešto?
Ja ću ti pomoći s moderatorskim alatima.
rezon@tor is offline  
Old 18.02.2010., 20:17   #22
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post

Ti u stvari želiš indeks tema s činjenicama ukratko.
To se ne dobiva pokretanjem rasprave, nego popisivanjem rasprava i davanjem
poveznica na rasprave ili čak na stranice unutar neke veće rasprave.

Želiš li održavati takvo nešto?
Ja ću ti pomoći s moderatorskim alatima.
Nemam vremena biti neki "polumoderator" na ovom forumu.

Reći ću još jednom ukratko.

Samo želim da postoji jedna "opća" tema o Domovinskom ratu , u kojoj možemo slobodno govoriti o bilo čemu vezanom uz rat , a da se pritom ne zamaramo mogućim offtopičarenjem , kao na drugim temama. Također želim da se kronološkim izlaganjem sukoba u svim dijelovima Hrvatske jasno naglasi veličina ovog rata - jer bio je to veliki rat.

Preveliki broj tema neće pridonijeti kvaliteti ovog foruma. Ako ćete otvarati zasebnu temu za svaki gradić imat ćete gomilu tema sa deset postova , ali niti jedna od tih tema neće biti "živa" , i samim time manje zanimljiva i manje čitana.

Pokušajte zamisliti da je netko temu "Bitka za Vukovar" razdvojio na Sajmište i Borovo naselje. Bilo bi to nepotrebno i ništa sa tim nebiste postigli , već samo naštetili. Ista stvar će se desiti i sa cijelim podforumom bude li broj tema konstantno rastao. Bolje ja za ovaj podforum da postoji nekoliko "življih" tema na kojima se stalno nešto piše.

Ja temu "Bitka za Vukovar" naprosto volim. Kada se na toj temi ne bi konstantno održavala neka rasprava , kao što se održava , onda je ne bi volio , bez obzira na broj podataka tamo iznijetih.

Smatram da zasad imamo sasvim dovoljan broj tema , a vjerojatno i previše.

No ako vi , ili netko drugi , želi otvarati nove teme , ja nemam ništa protiv toga , ali želim da postoji i jedna jedinstvena tema o Domovinskom ratu , na kojoj će se voditi općeniti razgovori o DR-u. Teme koje se otvaraju su na kraju krajeva , jedan oblik druženja , a ne samo nabubavanja podataka , i još da pritom morate pazit šta ćete reći , da nebiste offtopičarili. Razbijanjem tema na manje teme razbijate i rasprave , koje bi se dogodile , da se više toga reklo na jednoj temi.

Također sam rekao , da nemam ništa protiv toga da se materijal sa ove teme , koristi na drugim temama ako netko misli da će time pridonijeti kvaliteti tih tema. Ali pod uvjetom da ono što je zapisano ovdje ostane ovdje , tojest da ne bude izbrisano. Dakle , ako baš ne želite da se ova tema razvije , za što ja smatram da je pogrešno , barem je nemojte ubit do kraja. Umjesto da brišete tekstove , samo ih duplicirajte. Mada je i to po meni nepotrebno , jer tema ima i previše.

Zadnje uređivanje Keva : 18.02.2010. at 20:24.
Keva is offline  
Old 18.02.2010., 20:33   #23
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Također sam rekao da nemam ništa protiv da se materijal sa ove teme koristi na drugim temama ako netko misli da će time pridonijeti kvaliteti tih tema. Ali pod uvjetom da ono što je zapisano ovdje ostane ovdje , tojest da ne bude izbrisano.
Da ne duljimo, ništa od ovog sad prisutnog na toj temi se neće seliti.
Ti slobodno nastavljaj rasprave koje već postoje.
No nemoj započinjati nove teme unutar te rasprave, jer analan kakav jesam imat ću dvije opcije: 1. preseliti poruku u novu raspravu ili 2. dati karton za nedržanje teme.
Ovo drugo mi iskreno zvuči kao skroz glupo rješenje, jer ti si pristojan učesnik rasprava i svaki bi te podforum poželio za sebe.

p.s.
Ono što Chat-om zovemo će se kao i sa svake druge teme na podforumu brisati ili seliti na chat temu
rezon@tor is offline  
Old 18.02.2010., 23:04   #24
Moderatori molim vas može li se tema "Knjige o Domovinskom ratu" preseliti na ovaj PDF zbog specifičnosti teme?
Na svakom topicu tu i tamo spomene se neka knjiga pa bi bilo dobro imati posebno tu temu.

Hvala.
Jomida is offline  
Old 19.02.2010., 00:47   #25
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Da ne duljimo, ništa od ovog sad prisutnog na toj temi se neće seliti.
Ti slobodno nastavljaj rasprave koje već postoje.
No nemoj započinjati nove teme unutar te rasprave, jer analan kakav jesam imat ću dvije opcije: 1. preseliti poruku u novu raspravu ili 2. dati karton za nedržanje teme.
Ovo drugo mi iskreno zvuči kao skroz glupo rješenje, jer ti si pristojan učesnik rasprava i svaki bi te podforum poželio za sebe.

p.s.
Ono što Chat-om zovemo će se kao i sa svake druge teme na podforumu brisati ili seliti na chat temu
Dobro , ali imam dopuštenje da kronološkim redom iznesem stanje na slabo poznatim ratištima ? Ono o čemu ja pišem uglavnom nema nigdje za pročitati , niti je bilo direktnih sudionika tih bitaka na ovom poforumu , pa se sigurno iz toga neće izroditi zasebne samostalne rasprave.

Baš kao što se samostalne rasprave nisu izrodile niti iz mojih opisa Slunja , Siska i Daruvara. A ako se slučajno pojave ljudi koji će iz prve ruke govoriti o svemu tome , nemam ništa protiv toga da nastanu zasebne rasprave. Samo se nadam , da nećete odmah otvoriti novu raspravu , ako se pojave dva tri komentara na ono što ja pišem.
Keva is offline  
Old 26.02.2010., 12:20   #26
Iako pišem o okučanskom području koje sam već ranije započeo , i samim time dobio dopuštenje od moderatora da nastavim , iz straha da ne bude nekih novih komplikacija predlažem slijedeće:

Možda je najbolje da se ova tema preseli na forum "vojna povijest".

Tamo definitivno neću "smetati" s ničim što ovdje napišem.

Uostalom , ja ionako uglavnom iznosim kronološke preglede događaja koji su zapravo povijest , točnije vojna povijest.
Keva is offline  
Old 26.02.2010., 13:23   #27
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Uostalom , ja ionako uglavnom iznosim kronološke preglede događaja koji su zapravo povijest , točnije vojna povijest.
Ti u stvari ovdje vodiš blog?
rezon@tor is offline  
Old 26.02.2010., 18:50   #28
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Ti u stvari ovdje vodiš blog?
Ne , ja od samog početka vodim najnormalniju temu i najnormalnije rasprave i držim se teme bez offtopičarenja. No ova se tema otvaranjem ovog podforuma našla u nenormalnim okolnostima , tako da je pridržavanje teme postalo offtopičarenje - po vašem mišljenju. I onda ja moram cijelo vrijeme "improvizirati" , i voditi temu tako da ne "smetam" previše drugim temema. I onda mi vi na kraju kažete da je ta moja improvizacija vođenje bloga!!!

Budući da je ta okolnost nastala prebacivanjem na ovaj podforum , onda je najbolje rješenje u prebacivanju ove teme na neku drugu lokaciju , a najprikladnija je forum "vojna povijest".

Pa mislim , šta da radim ?
Tiberian kaže da će pozvati čovjeka koji će iz prve ruke govoriti o Okučanima , a ja nek strahujem da li će tema onda postati prezanimljiva i da li će se razvijati velike rasprave , pa ćete je vi onda opet razrezati.

Ako nemam uvjete da vodim jednu opću temu o Domovinskom ratu na ovom podforumu , onda je najbolje da ova konkretna tema raskrsti sa ovim podforumom i onda više nemamo problema.

Nije li to najbolje i vrlo jednostavno rješenje ?
Keva is offline  
Old 21.03.2010., 23:09   #29
Rezon@tor stvarno mi nisi jasan. Ok onaj post koji si izbrisao, iako je čista istina, da nebi uvrijedili pomilovane... Neznam razlog uređivanja, lipo sam napisao da svaka čast onima koji su branili svoj grad a nisu Hrvati. A da su domači znali da nije bilo "ustaša" koji su se ukopavali 40-50 godina, pa su ipak bili za veliku srbiju. Šta je tu uvrijedljivo, istina možda?
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Old 22.03.2010., 09:31   #30
Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
Rezon@tor stvarno mi nisi jasan. Ok onaj post koji si izbrisao, iako je čista istina, da nebi uvrijedili pomilovane... Neznam razlog uređivanja, lipo sam napisao da svaka čast onima koji su branili svoj grad a nisu Hrvati. A da su domači znali da nije bilo "ustaša" koji su se ukopavali 40-50 godina, pa su ipak bili za veliku srbiju. Šta je tu uvrijedljivo, istina možda?
Neću politiku u ovu moju butigu.
Ja ne znam što je istina, a ti tu istinu koju spominješ možeš znati samo ako čitao misli.
rezon@tor is offline  
Old 22.03.2010., 16:04   #31
nisam znao da je ovo "tvoja" butiga....??
zar nije ovo još jedino mjesto javno, na kojem se može
čuti i reči slobodna riječ ? ovo samo potvrđuje da nema slobode
ni pravde bar što se tiče slobodnog pisanja i govorenja ,naravno bez
vrijeđanja,prijetnji,omolavažavanja i sl.
čak i ustav UN ma što mislili i znali o njemu ,a mi smo članovi UN,
u svojim prvim ustavnim zakonima nalaže slobodu govora...
tko će pričati o DM ako nećemo mi koji smo sudjelovali u njemu i
sigurno je da će biti nekakva tema koje se neće svima svidjeti ali samo
nas istina može spasitii i za istinom moramo tragati ma kakva ona bila ...
ozirus is offline  
Old 22.03.2010., 16:17   #32


možda ipak bolje :napalm:
Pravila igre su tu, tko želi igrati može.
Tko mi razbaca figurice dobit će po virtualnoj gubici.
Filozofiranje ima svoj podforum.
Alternativa isto.
Politika isto.
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Old 22.03.2010., 21:30   #33
Možda da se promijeni naslov ove teme...u oboreni agresorski zrakoplovi ili avioni...ali avijoni...đizs sejv my soul

https://www.forum.hr/showthread.php?t=534033
termit84 is offline  
Old 23.03.2010., 06:51   #34
Vaša želja meni zapovjed.
Uopće nisam primjetio taj "j" u avionima.
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Old 24.03.2010., 17:10   #35
Imam jednu "marketinšku" preporuku koja bi mogla pomoći "uočavanju" ovog podforuma na internetu...

Naime , kad netko , koga zanima Domovinski Rat , napiše na googleu "Domovinski rat forum" , na prvo mjesto bit će mu izbačena tema naziva "Domovinski rat" , koja postoji na ovom našem "forumu hr" , dok se ovaj podforum , također naziva "Domovinski rat" , zahvaljujući dotičnoj , prastaroj , nebitnoj temi nalazi par redaka niže.

Ta tema stara je godinama , i ima svega nekoliko postova , još k tome potpuno nebitnih.

Predlažem da izbrišete tu temu , kako bi ljudi koji se po internetu interesiraju za Domovinski rat upadali direktno na ovaj naš podforum , koji naravno vrvi zanimljivostima o svemu što se tiče Domovinskog rata.

U suprotnom , vrlo se lako može desiti da netko ode "guglat" na net , tražeći zanimljiv forum o Domovinskom ratu , i uopće ne zapazi ovaj podforum.

A to je zbilja šteta...
Keva is offline  
Old 25.03.2010., 10:18   #36
Hvala na napomeni.
Budu dečki prebacili raspravu, potom ću je preimenovati.
rezon@tor is offline  
Old 26.03.2010., 15:32   #37
@ Moderator - sad sam skužio da nema posta koji sam poslao 24.3. tj da je prebačen u "Bili smo vojnici - off, chat, zahvale i pozdravi" pa me zanima zakaj pošto je vezan za temu?
nixolino is offline  
Old 29.03.2010., 04:09   #38
Kad smo već ovdje, zanima me zašto je meni obrisan post u kojem sam stavio link
http://www.youtube.com/watch?v=8NJNmcSWN28

na temi "Zadar u DR", kad u linku nije riječ ni o čemu nego o Zadru u DR.
Doduše, to je pogled sa druge strane, pa ako je to zabranjeno, onda o.k. ali ja nigdje nisam pročitao da je to zabranjeno...
marasovac is offline  
Old 29.03.2010., 09:11   #39
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Kad smo već ovdje, zanima me zašto je meni obrisan post u kojem sam stavio link
http://www.youtube.com/watch?v=8NJNmcSWN28

na temi "Zadar u DR", kad u linku nije riječ ni o čemu nego o Zadru u DR.
Doduše, to je pogled sa druge strane, pa ako je to zabranjeno, onda o.k. ali ja nigdje nisam pročitao da je to zabranjeno...

Ja uopće ne znam što ti je na toj poveznici.
Pretpostavljam da je to onaj "bez komentara" tekst.
Napiši nešto uz poveznicu.
Neka čitači foruma imaju neku informaciju na osonovu koje mogu odlučiti žele li plaćati za gledanje ovo što se iza poveznice krije.
rezon@tor is offline  
Old 30.03.2010., 11:24   #40
@ rezon@tor - ne kužim - zašto ignoriranje - ne dobih odgovora na doljnje pitanje pa te molim za objašnjenje?

@ Moderator - sad sam skužio da nema posta koji sam poslao 24.3. tj da je prebačen u "Bili smo vojnici - off, chat, zahvale i pozdravi" pa me zanima zakaj pošto je vezan za temu?
nixolino is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.