Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2014., 12:50   #201
Ima skolski autobus koji vozi djecu od 5 razreda.
Mislim da smo pogrijesili suprug i ja sto je nismo dali odmah kad je krenula u prvi razred,sve smo mislili mala je da putuje mora ustajati ranije sat vremena i sad vidim da smo pogrijesili.Kad djeca odu posle u 5 razred onda nastaju problemi,velika skola mnogo vise obaveza i zadace nego ovdje,prilagodba ta na novu sredinu,bude im dosta tesko dok se naviknu.
nlb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 20:22   #202
Quote:
nlb kaže: Pogledaj post
bok svima
moze mala pomoc
imam djete koje ce sad krenuti u 3 rared osnovne skole,zivimo u malom selu gdje ima skola samo do 4 razreda u kojoj u cijeloj skoli ima samo 3 ucenika,jedno ce dijete sad u prvi i jos dvoje u treci drugog i cetvrtog razreda nema.Sto je najgore uci ih jedan ucitelj i zajedno su u jednoj ucionici svi.
Htijela bih djete trebaciti u drugu skolu 8 km dalje u susjedno mjesto gde je velika skola do 8 razreda.Ni sama neznam sta da radim sve me strah kako ce se uklopiti i to sto ce morati putovati.
Ako neko ima takvog iskustva molim za odgovor i savijet naravno
Nemam iskustva...niti mislim da je moj savjet nuzno dobar, ali mislim da ako sada u trecem razredu dijete ima jos jednog prijatelja koji je u istom razredu ...ako su si dobri, skupa su vec 2 godine u skoli i slazu se, da ne bih ovaj cas isla na premjestaj.
Iako se slazem s buditedobro da ce prelazak u drugu vecu skolu ionako biti stresan, ne bih se bas sasvim slozila da je nuzno dobro da to bude odmah i sada. (ne tvrdim da mozda nije dobro, nego samo da ne bih bila u to tako sigurna) Pogotovo ako dijete jos ne zna za te planove.
Ako je to dvoje djece koja ce sada krenuti u treci (tvoje i to drugo) dobar par, ako su frendovi, ne bi ih sada naglo razdvajala. Mozda....se tokom godine moze s roditeljima tog djeteta dogovoriti o tome da predju sljedece godine u veliku skolu oboje...pa da si pomognete oko prevoza (ako nema za one ispod petog) i da imaju tu godinu dana da se malo priviknu dok ne krenu u peti koji je sam po sebi preokret na nasto novo i zahtjevnije.

Quote:
nlb kaže: Pogledaj post
Ima skolski autobus koji vozi djecu od 5 razreda.
Mislim da smo pogrijesili suprug i ja sto je nismo dali odmah kad je krenula u prvi razred,sve smo mislili mala je da putuje mora ustajati ranije sat vremena i sad vidim da smo pogrijesili.Kad djeca odu posle u 5 razred onda nastaju problemi,velika skola mnogo vise obaveza i zadace nego ovdje,prilagodba ta na novu sredinu,bude im dosta tesko dok se naviknu.
Mozda i niste ...nije sat vremena odmora za malo dijete za baciti, treba im to.
A promjena je ionako kad se krene u peti. Sa 10-tak godina su mozda spremniji za te promjene, nego za to da se sa 6-7 godina bude sat vremena ranije da bi isla u dalju skolu.
Vjerujem da je i ovaj izbor lokalne male skole imao dobrobiti za tvoje dijete.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 21:27   #203
Molila bih za pomoc (oni koji su imali iskustva) sa OS Luka u Sesvetama i Brestje u Novom Brestju - Sesvete, Zg.
Naime, nagodinu nas ceka odabir OS za naseg djaka prvaka, mi zivimo u N. Brestju al za OS Brestje cula sam samo najgora iskustva od losih ucitelja do nasilje medju ucenika i diskriminaciju dijece koje ne idu na vjeronauk kako od strane uenika tako i od strane ucitelja ...

Druga opcija nam je OS Luka, dali ima netko s foruma iskustva s tom skolom?
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 18:28   #204
Nigdje specifično nisam našla podatak koga trebamo obavijestiti da dijete koje je ove godine (2014/2015 trebao biti prvašić) nejde u hrvatskoj/Zagreb u školu zbog preseljenja u drugu državu gdje je već završio 1 razred i krajem 9 mj kreće u 2 razred.

Koga smo god pitali ne znaju, nisu sigurni dali bi ikome trebali...ali mi smo po zakonu obavezni dijete poslati u os školu...molim Vas ako netko zna, dali bi to bila škola kojoj pripadamo ili ministarstvo ...?!
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 17:59   #205
Quote:
Bejbi3 kaže: Pogledaj post
Molila bih za pomoc (oni koji su imali iskustva) sa OS Luka u Sesvetama i Brestje u Novom Brestju - Sesvete, Zg.
Naime, nagodinu nas ceka odabir OS za naseg djaka prvaka, mi zivimo u N. Brestju al za OS Brestje cula sam samo najgora iskustva od losih ucitelja do nasilje medju ucenika i diskriminaciju dijece koje ne idu na vjeronauk kako od strane uenika tako i od strane ucitelja ...

Druga opcija nam je OS Luka, dali ima netko s foruma iskustva s tom skolom?
Dobro razmisli da li je pametna ideja djete upisivati u skolu udaljenu nekoliko autobusnih stanica od kuce + upada medu djecu koja nisu iz njegovog kvarta
On nikad nece "pripadati" zaista medu tu ekipu sa Luke jer je iz Brestja

Davnih dana sam isla na Luku pa ti za ostale stvari nisam bas mjerodavna
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 18:27   #206
na drugom sam kraju hr, no.... sama odvagni je li ti bitnije da dijete bude dio školske/kvartovske ekipe ili ga šalješ u školu da što više nauči u što normalnijem okruženju. moja je u kvartovskoj školi, u izrazito problematičnom razredu, a druži se s djecom koju je upoznala na aktivnostima.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 19:47   #207
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Dobro razmisli da li je pametna ideja djete upisivati u skolu udaljenu nekoliko autobusnih stanica od kuce + upada medu djecu koja nisu iz njegovog kvarta
On nikad nece "pripadati" zaista medu tu ekipu sa Luke jer je iz Brestja

Davnih dana sam isla na Luku pa ti za ostale stvari nisam bas mjerodavna
Hvala Vam na odgovoru

Nazalost ako ga upisemo u Brestju biti ce mozda jedini koji nece ici na vjeronauk, to automatski znaci da ce biti diskriminiran od strane dijece koje idu na vjeronauk i od strane ucitelja.
Obzirom da nece ici na vjeronauk 45 min trebat ce biti sam u skolskom hodniku ili skolskoj citaoni (ako je skola ima) ..

Sto se kvartovske dijece tice, on ionako nema frendica iz kvarta. U susjedstvu imamo samo jednog djecaka koji je njegovih godina, al kako je mali jako nasilan (on ne priznaje igru koja ne ukljucuje udarce u stomak ili glavu) prestali smo se druziti s njim, u vrtic ide u Leptir u Sesvetama, te veci broj dijece iz njegov vrtica ce ici u nekoj od skola u Sesvetama, a kako mi znamo samo za Luku (ujedno i najveca skola tamo) zanimalo me dal netko ima vise iskustva sa tom skolom..
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 22:06   #208
Quote:
Bejbi3 kaže: Pogledaj post
Hvala Vam na odgovoru

Nazalost ako ga upisemo u Brestju biti ce mozda jedini koji nece ici na vjeronauk, to automatski znaci da ce biti diskriminiran od strane dijece koje idu na vjeronauk i od strane ucitelja.
Obzirom da nece ici na vjeronauk 45 min trebat ce biti sam u skolskom hodniku ili skolskoj citaoni (ako je skola ima) ..

Sto se kvartovske dijece tice, on ionako nema frendica iz kvarta. U susjedstvu imamo samo jednog djecaka koji je njegovih godina, al kako je mali jako nasilan (on ne priznaje igru koja ne ukljucuje udarce u stomak ili glavu) prestali smo se druziti s njim, u vrtic ide u Leptir u Sesvetama, te veci broj dijece iz njegov vrtica ce ici u nekoj od skola u Sesvetama, a kako mi znamo samo za Luku (ujedno i najveca skola tamo) zanimalo me dal netko ima vise iskustva sa tom skolom..
A onda je to druga prica
Postoji jos i skola Marijan Badel (mozda se vise ne zove tak), gore na Varazdinskoj pa unutra u kvart, manja je skola ali mi se Luka cini lakse pristupacna busom

Mozda da popricate sa tetama u vrticu?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 20:21   #209
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
A onda je to druga prica
Postoji jos i skola Marijan Badel (mozda se vise ne zove tak), gore na Varazdinskoj pa unutra u kvart, manja je skola ali mi se Luka cini lakse pristupacna busom

Mozda da popricate sa tetama u vrticu?
HVala
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 15:33   #210
Quote:
Little Floramy kaže: Pogledaj post
Nigdje specifično nisam našla podatak koga trebamo obavijestiti da dijete koje je ove godine (2014/2015 trebao biti prvašić) nejde u hrvatskoj/Zagreb u školu zbog preseljenja u drugu državu gdje je već završio 1 razred i krajem 9 mj kreće u 2 razred.

Koga smo god pitali ne znaju, nisu sigurni dali bi ikome trebali...ali mi smo po zakonu obavezni dijete poslati u os školu...molim Vas ako netko zna, dali bi to bila škola kojoj pripadamo ili ministarstvo ...?!
Vjerojatno jako kasnim s odgovorom. Ako ste vani prijavljeni, dijete ide u školu gdje se nalazite i po zakonima države u kojoj živite.
Kad se vratite, javljate se u školu u koju dijete pripada (ili u koju želite da ide). Dalje upute daje vam škola.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 13:38   #211
Sin mi slijedeće godine kreće u prvi razred osnovne. Već me sad počela loviti panika radi toga. Bojim se terora osnovne škole. Sjećam se svoje učiteljice koja nas je tjerala i mučila, sjećam se učiteljice iz engleskog, kad smo morali sve nove riječi pisati po 3 reda u bilježnicu, a ako si slučajno zaboravio zadaću, onda 10 redova za kaznu. Sjećam se svoje male susjedice koja je u 1. osnovne imala cijeli toranj od 10 cm pisanki ispisanih nalivperom. A, danas se piše prstom po tabletu....
Najradije bi da ide u školu gdje će ih nastavnih s ljubavlju učiti, gdje ih nitko neće maltretirati, gdje će prva dva razreda biti igra....
Jer ako tako neće biti, onda ćemo otići van Hrvatske živjeti. Tu je ionako
Išla sam u školu i vani i ovdje. Ovdje se sve ući faktografski. Svoje znanje najbolje možeš unovčiti unutar 2 godine od mature, i to na milijunašu. Vani su škole kreativnije, nije toliko koncentrirano na količinu činjenica.
Samo mi naviru loša sjećanja! Kad se sjetim onih žarnjaka i plošnjaka i način njihove oplodnje i razmnožavanja, pa oni shitovi iz latinskog, pa matematika...... pa povijest iz koje danas ništa ne znam, a niti me briga. Silan zemljopis, a ne znam ništa.
Kad se sjetim onih divljih učitelja, zaljubljenih u svoje znanje. Ma ako si takva faca, idi i doktoriraj!!! Ne gradi svoj autoritet na maloj djeci!
__________________
Vision without action is daydreaming.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 14:07   #212
Quote:
noklica kaže: Pogledaj post
vjerojatno se promijenila SVA garnitura profesora jer sam ja tu školu završila 1992
Histerična likovnjača koja je po svemu sudeći iz današnje perspektive imala i psihičkih tegoba, zatim draga profa iz glazbenog, ako si išao u zbor ili u muzičku imao si po defaultu 5, svi drugi su morali imati sluha, nedaj Bože da nisu. Za mene to nije dobar pristup. Zavolila sam u školi i zemljopis i povijest, al samo zbog pristupa profesora i njihove želje da doista nauče djecu gradivu. Matematika i gospođa koja je izbjegla onomad iz rata pa je silno željela u osnovnu školu ugurati zadatke za srednju i tako svima naglo srozala ocjene, za mene to tada nije bila dobra škola. A danas, Maksimir je vrlo specifičan kvart. S puno patologije. I danas imamo predozirane klince po igralištima. Možda ih ima svugdje, ali vidim kako rješavaju međuvršnjačko nasilje. A na cijelom Maksimiru ga ima više nego po drugim kvartovima, to tvrdim vrlo odgovorno.
Točno toooo! Ne mora u osnovnu školu uguravati zadatke iz srednje!! Ne moraš imati sluha ili ići na zbor da bi imao 5 iz glazbenog!!! I friking, koji će ti crtanje??? Planiraš prodavati slike??
Uništi djecu s lošim ocjenama, pa neće ni ići u srednju školu!!
Kad se samo sjetim one sline matematike!!!!! I instrukcija koje su se moji nesretni roditelji naplaćali. A danas, danas i ja i svi moji prijatelji koristimo mobitel da bi nešto izračunali. Ni ne trudimo se koristit mozak.
Koje su to gluposti, da se priča o nekakvom znanju kad kreneš u srednju školu????
Jedino znanje koje se stiče je ono koje je potrebno za posao, dakle ako si SSS onda znanje za početak rada stičeš u strukovnoj školi, a ako si VSS- onda na fakultetu.
Jedino što sam ikad voljela, to je fakultet. To je bila edukacija sa časnim profesorima, kojima kapu skidam i svaki dan se
Sve do tud je samo put, a meni je cilj da nam prođe što bezbolnije.
Znam ljude koji su se satrali, pa na faksu više nisu mogli učiti, nisu imali ljubavi, volje i motivacije.
A učitelji iz silnih matematika, samo u dogovoru da bi zaradili malo novaca i da bi djeca išla na instrukcije daju loše ocjene da bi muzli roditeljima novce.
__________________
Vision without action is daydreaming.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 09:26   #213
Ima li netko saznanja o OŠ "Bartol Kašić" na Hrgovićima?

Nisam dosad istraživala, nisam ni htjela zbog nekih svojih uvjerenja, ali sad me jedna poznanica jako preplašila prepričavanjem scena ispred škole, mlaćenje, padanje ograde na klinca, stara dvorana...

Dijete mi treba ići u tu školu i tete u vrtiću su dosad govorile da je ok.

Škola je u kvartu i nadam se da je ok i da će netko imati neke dojmove.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 15:06   #214
Quote:
Alicia kaže: Pogledaj post
Sin mi slijedeće godine kreće u prvi razred osnovne. Već me sad počela loviti panika radi toga. Bojim se terora osnovne škole. Sjećam se svoje učiteljice koja nas je tjerala i mučila, sjećam se učiteljice iz engleskog, kad smo morali sve nove riječi pisati po 3 reda u bilježnicu, a ako si slučajno zaboravio zadaću, onda 10 redova za kaznu. Sjećam se svoje male susjedice koja je u 1. osnovne imala cijeli toranj od 10 cm pisanki ispisanih nalivperom. A, danas se piše prstom po tabletu....
Najradije bi da ide u školu gdje će ih nastavnih s ljubavlju učiti, gdje ih nitko neće maltretirati, gdje će prva dva razreda biti igra....
Jer ako tako neće biti, onda ćemo otići van Hrvatske živjeti. Tu je ionako
Išla sam u školu i vani i ovdje. Ovdje se sve ući faktografski. Svoje znanje najbolje možeš unovčiti unutar 2 godine od mature, i to na milijunašu. Vani su škole kreativnije, nije toliko koncentrirano na količinu činjenica.
Samo mi naviru loša sjećanja! Kad se sjetim onih žarnjaka i plošnjaka i način njihove oplodnje i razmnožavanja, pa oni shitovi iz latinskog, pa matematika...... pa povijest iz koje danas ništa ne znam, a niti me briga. Silan zemljopis, a ne znam ništa.
Kad se sjetim onih divljih učitelja, zaljubljenih u svoje znanje. Ma ako si takva faca, idi i doktoriraj!!! Ne gradi svoj autoritet na maloj djeci!
Ja mislim da nije vise to tako ko sto je bilo...sad se dosta uci kroz igru i djeca nekako sve to brzo ukapiraju...barem je tako kod mog malog...on sad ide drugi razred i on obozava ic u skolu...uciteljica mu je super zaista...bolju ne bi mogla pozelit...ja sam se isto bojala ko i ti al nije to tako...sad je nekako sve to drugacije...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 14:45   #215
Osnovna skola u Svetoj Klari - ima tko kakve info?
Razmisljamo o preselje ju i Sveta Klara nam je dosta interesantna a skola mi je bitna stavka u odluci
Thx
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 10:49   #216
Cankar ili Šenoa??

Više ne znam niš.
Mrvek je malo osjetljivije dijete (emocionalno) i u pravilu prirodoslovno nastrojen.
Cankar nam je nešto dalje, ali sestra ide u tom smjeru u vrtić pa nije strašno.
Šenoa nam je praktički prek ceste.
Imam dojam da je Cankar manje napučen što bi mom djetetu u pravilu bolje odgovaralo, al će većina iz vrtića u Šenou.
Aaaaaaaa----
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 19:42   #217
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Cankar ili Šenoa??

Više ne znam niš.
Mrvek je malo osjetljivije dijete (emocionalno) i u pravilu prirodoslovno nastrojen.
Cankar nam je nešto dalje, ali sestra ide u tom smjeru u vrtić pa nije strašno.
Šenoa nam je praktički prek ceste.
Imam dojam da je Cankar manje napučen što bi mom djetetu u pravilu bolje odgovaralo, al će većina iz vrtića u Šenou.
Aaaaaaaa----
Najvažnije je da saznaš kakve su učiteljice koje će dobiti prve razrede. Ako to ne možeš saznati od roditelja i djece sadašnjih učenika četvrtih razreda (ili učitelja iz tih škola), predlažem ti da odeš u školu i upoznaš se s učiteljicama koje sad imaju četvrte razrede, odnosno one koje će iduće godine preuzeti prvašiće. Možeš otići ravnatelju/ravnateljici i zamoliti da te upozna s učitetljicama ili doči u redovni termin informacija (vjerojatno dostupan na web stranicama škola).
Ako ti tu molbu odbiju, već nešto znaš o njima i o školi.
Inače, Cankarica i Šenoa negdje su tu po tome kako se njihovi učenici snalaze kasnije u SŠ.
Jedno mi nije jasno. Kako znaš da je prirodoslovno nastrojen sa 6 godina, osim ako nije genijalac za to područje?
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 22:42   #218
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Cankar ili Šenoa??

Više ne znam niš.
Mrvek je malo osjetljivije dijete (emocionalno) i u pravilu prirodoslovno nastrojen.
Cankar nam je nešto dalje, ali sestra ide u tom smjeru u vrtić pa nije strašno.
Šenoa nam je praktički prek ceste.
Imam dojam da je Cankar manje napučen što bi mom djetetu u pravilu bolje odgovaralo, al će većina iz vrtića u Šenou.
Aaaaaaaa----
ja bih uvijek birala skolu prek ceste.
ak vam je stvarno senoa prek ceste, onda mu cankar i nije bas usput, i sto ga planiras voziti u skolu? do kada?
mislim, dugavski bus mu je zapravo veci dio puta, iako ima i za hodati, ne znam, meni je to za os malo previse

ovo sa upoznavanjem uciteljice meni zvuci super, i bilo bi super da se to moze (ne samo radi odabira, nego da se fakat upoznaju prije polaska u skolu), al mislim da to bas i nije realisticno

(meni osobno je strucni tim bolji u cankarici, al to ne mora nista znaciti, pogotovo ako ga nikad ne zatrebas)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 09:37   #219
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Cankar ili Šenoa??

Više ne znam niš.
Mrvek je malo osjetljivije dijete (emocionalno) i u pravilu prirodoslovno nastrojen.
Cankar nam je nešto dalje, ali sestra ide u tom smjeru u vrtić pa nije strašno.
Šenoa nam je praktički prek ceste.
Imam dojam da je Cankar manje napučen što bi mom djetetu u pravilu bolje odgovaralo, al će većina iz vrtića u Šenou.
Aaaaaaaa----
Ako se bojiš nasilnika, jedna cura koja je bila žrtva nasilja u školi, je rekla da joj je bolje u školi s više učenika, jer se može lakše "izgubiti". Tako da to što je Cankar manje napučen, ne znači da odgovora osjetljivom dijetetu.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 12:03   #220
Vladimir Nazor ili Jordanovac?
Podjednako su nam udaljene, osobito bi mi dragocjena bila iskustva roditelja sadašnjih četvrtaša s učiteljicama.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.