Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2016., 08:07   #1
izgradnja nadstrešnica

Da li netko zna kakva je situacija u gradu u stanbenim zgradama. Moja situacija je ... živim na prvom katu a susjed ispod mene je napravio na svom zemljištu nadstrešnicu i naslonio ju je na zajedničku fasadu od zgrade i to nekih 1m ispod mojih prozora tako da mi je sada bitno umanjena sigurnost stanovanja jer preko nje se lako može ući (provaliti) u moj stan kroz prozor ili balkon koji je isto u blizini.

1.Da li on smije koristiti zajedničke dijelove zgrade (fasadu) bez dopuštenje suvlasnika?
2.Da li postoji neki razmak koji je trebao poštivati u odnosu na moj prozor/balkon?

Unaprijed hvala.
dudabart is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 08:39   #2
molim upucene za savjet / pomoc, hvala
dudabart is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 12:09   #3
To ti je isto kao da na fasadu nasloniš satelitsku antenu, klima uređaj....
Ako bi se držao zakona ne bi nikako mogao dobit dozvolu za to.
Jednako tako teško da bi dobio dozvolu za nadstrešicu kad bi je netko baš želio legalizirati.
Jednako tako teško ćeš natjerat susjeda da je ukloni.
IvekZagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 12:55   #4
Dudabart, obrati se građevinskoj inspekciji i zamoli da ti dadu upute kako da ovu stvar riješavaš.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 21:37   #5
Quote:
dudabart kaže: Pogledaj post
Da li netko zna kakva je situacija u gradu u stanbenim zgradama. Moja situacija je ... živim na prvom katu a susjed ispod mene je napravio na svom zemljištu nadstrešnicu i naslonio ju je na zajedničku fasadu od zgrade i to nekih 1m ispod mojih prozora tako da mi je sada bitno umanjena sigurnost stanovanja jer preko nje se lako može ući (provaliti) u moj stan kroz prozor ili balkon koji je isto u blizini.

1.Da li on smije koristiti zajedničke dijelove zgrade (fasadu) bez dopuštenje suvlasnika?
2.Da li postoji neki razmak koji je trebao poštivati u odnosu na moj prozor/balkon?

Unaprijed hvala.
1. NE
2. NE
Građevinska inspekcija može riješiti tvoj problem. Ne zbog sigurnosti tvoga balkona, već iz razloga što se radi o bespravnoj gradnji na tuđem zemljištu.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 22:47   #6
Susjed je napravio na svom zemljištu (po riječima autora).
A autor bi mogo jednostavno reći da je jalan na nadstrešnicu i gotovo, a ne izmšljat nekakvu smanjenu sigurnost
Lopov koji naumi ući, ući će bila tu nadstrešnica ili ne
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 09:20   #7
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Susjed je napravio na svom zemljištu (po riječima autora).
A autor bi mogo jednostavno reći da je jalan na nadstrešnicu i gotovo, a ne izmšljat nekakvu smanjenu sigurnost
Lopov koji naumi ući, ući će bila tu nadstrešnica ili ne
ovo je veoma neozbiljan komentar (bolje da ga niste ni napisali), O "jalu" nema ni govora (moj stan je veći konforniji a da sam htjela stanovati u prizemlju onda bi to i napravila). U današnje doba kada stanovi imaju protuprovalna vrata skoro u pravilu provale se odvijaju kroz otvorene prozore, a sada je veoma lako to napraviti jer eventualni provalnik treba samo ušeteti po nadsrešnici u stan. Nesmijem se ni sjetiti po noći dok spavamo ... od sada prozori moraju biti zatvoreni i to na obje spavaće sobe.Probajte zamisliti ljetnu noć i spavanje kod zatvorenih prozora. Toliko o konforu i "jalu"

Zadnje uređivanje dudabart : 06.04.2016. at 10:17.
dudabart is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 10:49   #8
Lopov koji naumi ući, ući će bila tu nadstrešnica ili ne [/QUOTE]



provalnici gledaju gdje im je najlakše i najbrže a ovdje je veoma lako !
dudabart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.