Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2010., 13:46   #81
Ja zbilja ne razumijem vas koji govorite da je Stupa bilo na Zumberku ili gdje drugdje glupost odnosno da nece pomoci i tako to.... ja smatram da ovakve stvari pomazu kod onih koji vjeruju, zele se duhovno razviti, bez obzira da li je u pitanju budizam, krsanstvo ili koja druga religija. Ako netko zeli Stupu jer smatra da ona izrazava njegovo vjerovanje u pozitivnu energiju u nama i na nasim prostorima onda neka ga... ja sam za...
Vi koji ste negativni vezano za ovu temu samo pokazujete koliko ste malo ulozili u svoju duhovnost i samo vjerujete u ono sto vidite i u materijalni svijet koji je oko vas. Kada bi bar malo zagrebali po povrsini i pokusali otkriti sto je u vama vec bi stvari drugacije izgledale.
Meni je uzasno zalosno kada vidim kako puno bijesa, ljubomore i agresivnosti postoji u ljudima... dodje mi da zaplacem!!!
Smjesno mi je isto kada vidim argumente vezane za krscanstvo koje je u nacelu jedna od najmladjih religija na svijetu... a jos smjesnije je to sto je temelj svih religija ljubav... budizam ima jos i akcent na suosjecanju... ali ne, svi se busaju u to krscanstvo kao da je jedino ispravno.
Ja sam odrasla u krscanskoj obitelji ali jedna od nevjerovatnih stvari koja mi se dogodila je kada mi je jedan svecenik u crkvi rekao "ti si nista, a ja sam Bog"!!! Da li je to ono sto je ispravno?!!!!
Stoga nemojte biti tako negativni prema stvarima o kojima nemate pojima nego radije pogledajte u sebe i radite na sebi, a ne gubili vrijeme smisljajuci argumente koliko je neka stvar u Hrvatskoj nepotrebna.
Ja se veselim izgradnji Stupe i aktivno cu dobrinjeti tome koliko god budem mogla
tincek74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 15:33   #82
Quote:
tincek74 kaže:
vjerujete u ono sto vidite i u materijalni svijet koji je oko vas
a što je sa nama koji podržavamo izgradnju, a spadamo u gornju kategoriju
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 20:55   #83
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
a što je sa nama koji podržavamo izgradnju, a spadamo u gornju kategoriju
a sto bi bilo?
mozda i nisi tako veliki materijalist kao sto ti se cini
onaj tko vjeruje da ce izgradnja stupe doprinjeti boljoj energiji na ovim prostorima nemre bas biti totalni materijalista. Ja osobno cijenim materijalno jer mi omogucuje da zivim, jedem, oblacim se i mirno spavam ali pokusavam uciniti da materijalizam ne upravlja mojim zivotom...
tincek74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 20:43   #84
Netko je pisao neke litanije o džamiji u Rijeci i diljem HR...
Tu se radi o elementarnom nezanju i mlaćenju prazne slame.U RI se ne gradi samo džamija ,muslimanski centar.Ok kužim da netko ne vidiproblem u izgradnji kompleksa koji će privaličiti isključuivo ljude jedne vjeroispovijesti diskutabilne naravi.
Svi pričaju o tome kako je to lijepo bla,bla,a nitko ne piše o tome da će se kadar koji će se brinuti za dijecu dovesti dirket iZ SA,da u ugostiteljskom objektu neće biti služen alkohol ili svinjetina...
Meni je to kukavičje jaje koje će izleći getoizaciju!!
Sada će neki reći zašto ne bi imali svoje ovo,svoje ono,ok ja nisam toliko protiv samog svetišta,ali zar su stvarno špotrebni posebni restorani,psoebni vrtići...
HJer u svakom restoranu svatko može naručiti što mu je po volji musliman ne jede svinjetinu ok ali postoji piletina ,govedina,povrće...
Ista stvar je s pićem ok ne piješ alkohol ,postoji masa bezalkoholnih pića koje se mogu dobiti u "običnom kafićU"

Nisu mi jasni motivi ...
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:10   #85
Ni sedam godina nakon otvaranja ove teme stupa nije sagrađena a mi smo kao društvo sve dalje od tolerancije
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:18   #86
Je, a sad jel do netolerancije ili nesposobnosti onih koji su to htjeli napravit ili, najvjerojatnije, i jednog i drugog..

Sad malo guglao i jedino sam citirani tekst nasao na nekim opskurnim alternativackim portalima.

Od nekih 7+ budistickih organizacija/centara u zemlji izgleda da niti jedan nije pocezan sa gradnjom tog budistickog simbola.

Tko je uopce to pokusao, zasto, koliko ozbiljno, gdje je zapelo?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:25   #87
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Je, a sad jel do netolerancije ili nesposobnosti onih koji su to htjeli napravit ili, najvjerojatnije, i jednog i drugog..

Sad malo guglao i jedino sam citirani tekst nasao na nekim opskurnim alternativackim portalima.

Od nekih 7+ budistickih organizacija/centara u zemlji izgleda da niti jedan nije pocezan sa gradnjom tog budistickog simbola.

Tko je uopce to pokusao, zasto, koliko ozbiljno, gdje je zapelo?
Nažalost ne znam.
Navedena stranica više nema taj link.

Nešto sam tražila na netu
(kak se zovu složene nakupine kamena u razne oblike???)


i između ostalo izbacilo mi ovu moju staru temu.
Malo je vrtim i vidim kako smo razmišljali prije tih sedam godina na tu temu...

Od stupe pak ništ.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.