Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2018., 03:09   #861
Mislim da u Engleskoj se u blizini životinja smiju koristiti samo tihi vatrometi.

Edit: Da, u blizini stoke, divljih životinja i kuća/stanova tj. ljudi

https://www.nytimes.com/2016/07/01/s...rks-quiet.html
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 10:05   #862
Nitko ovdje ne koristi Adaptil? Mi smo se preporodili zadnje dvije godine, nema više dahtanja, slinjenja, skrivanja po kući s izbezumljenim pogledom, prespava cijelu novogodišnju noć. Ove godine ju je samo ona raketa šta fućka dok se diže natjerala da otvori oči.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 10:47   #863
Moj nije reagirao na petarde (osim ako netko baš ne baci u blizini ili one jače petarde, ali i ja odskočim na takve), ali na ove fićukave rakete mi je lajao. Mislila sam da ću imati cirkus jer mi inače po noći reagira na svakakve zvukove i lako se prestraši, ali ok je bio. Nadam se da će tako biti i narednih godina.

Mace su mi bile u kuhinji, tamo se najmanje čuje sve izvana i nisu bile prestrašene. Bilo me strah za ovu stariju mačku, ima preko 17 godina i još je bolesna i baš me bilo prpa za nju.

Valjda ćemo doživiti jednog dana da se zabrani pirotehnika, ne samo zbog životinja već i zbog klinaca koji se boje, ali i ovih koji bacaju. Koliko još djece mora biti osakaćeno da bi se nešto poduzelo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 11:40   #864
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Nitko ovdje ne koristi Adaptil?
Kako da ne? Sitko već treću Novu godinu dočekuje s Adaptilovom ogrlicom. Odlučila sam se za ogrlicu jer nam to omogućuje i izlazak iz kuće.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 11:56   #865
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Kako da ne? Sitko već treću Novu godinu dočekuje s Adaptilovom ogrlicom. Odlučila sam se za ogrlicu jer nam to omogućuje i izlazak iz kuće.
I koliko dugo nosi onda tu ogrlicu? Punih mjesec dana, koliko joj je rok trajanja tj. djelovanje?

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
__________________
MT = ♥ J.♥ 2008 ♥
B ♥ canis lupus familiaris ♂ 2014 ♥
surferica em is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 12:09   #866
Quote:
surferica em kaže: Pogledaj post
I koliko dugo nosi onda tu ogrlicu? Punih mjesec dana, koliko joj je rok?
Da, odnosno tako je bilo zamišljeno na početku. Početkom prosinca 2014. stavila sam joj ogrlicu da neutraliziramo strah od ranijih petardi, a onda sam otkrila da joj se ponašanje općenito bitno promijenilo: do tada se zbog kognitivne disfunkcije ponašala kao dijete s posebnim potrebama, sva potuljena, uvučena u sebe, ni na što nije pozitivno reagirala, a s ogrlicom je postala sasvim drugi pas. Tako da ona ogrlicu zapravo nosi stalno, ali već smo prve godine normalno izlazile u šetnju unatoč petardama.

P. S. To je naše iskustvo, ne mora svakome pomoći. Znam za dva slučaja kod kojih nije bilo efekta.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 12:45   #867
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Da, odnosno tako je bilo zamišljeno na početku. Početkom prosinca 2014. stavila sam joj ogrlicu da neutraliziramo strah od ranijih petardi, a onda sam otkrila da joj se ponašanje općenito bitno promijenilo: do tada se zbog kognitivne disfunkcije ponašala kao dijete s posebnim potrebama, sva potuljena, uvučena u sebe, ni na što nije pozitivno reagirala, a s ogrlicom je postala sasvim drugi pas. Tako da ona ogrlicu zapravo nosi stalno, ali već smo prve godine normalno izlazile u šetnju unatoč petardama.

P. S. To je naše iskustvo, ne mora svakome pomoći. Znam za dva slučaja kod kojih nije bilo efekta.
Hvala na iscrpnom odgovoru. Budem razmislila, mozda ne bi bilo lose probati i Boniju nabaviti tako nesto... Nemamo sta za izgubiti...

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
__________________
MT = ♥ J.♥ 2008 ♥
B ♥ canis lupus familiaris ♂ 2014 ♥
surferica em is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 13:04   #868
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Kako da ne? Sitko već treću Novu godinu dočekuje s Adaptilovom ogrlicom. Odlučila sam se za ogrlicu jer nam to omogućuje i izlazak iz kuće.

Super, vidim da ga ove godine nitko nije spominjao pa reko da objavim njegovo postojanje. Mi koristimo difuzor jer moja padne u depresiju i ne želi se pomaknuti s mjesta kad joj stavim bilo kakvu ogrlicu.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 16:35   #869
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Super, vidim da ga ove godine nitko nije spominjao pa reko da objavim njegovo postojanje. Mi koristimo difuzor jer moja padne u depresiju i ne želi se pomaknuti s mjesta kad joj stavim bilo kakvu ogrlicu.
Za Adaptil odnosno bivši DAP doznala sam iz ove brošurice koju stalno linkamo, a ogrlicu sam onda izguglala. U međuvremenu su se pojavile i tablete, ali mi se ne traži kruha preko pogače - kad baš počne padati sa svih strana, dodam tabletu-dvije Kalm-Aida. Najvjerojatnije se nisu "pokvarile" od prošle godine jer su djelovale, ali zaista nam je kutija trajala dvije sezone. Nadam se da ovo nije treća.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 16:45   #870
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Da, odnosno tako je bilo zamišljeno na početku. Početkom prosinca 2014. stavila sam joj ogrlicu da neutraliziramo strah od ranijih petardi, a onda sam otkrila da joj se ponašanje općenito bitno promijenilo: do tada se zbog kognitivne disfunkcije ponašala kao dijete s posebnim potrebama, sva potuljena, uvučena u sebe, ni na što nije pozitivno reagirala, a s ogrlicom je postala sasvim drugi pas. Tako da ona ogrlicu zapravo nosi stalno, ali već smo prve godine normalno izlazile u šetnju unatoč petardama.

P. S. To je naše iskustvo, ne mora svakome pomoći. Znam za dva slučaja kod kojih nije bilo efekta.
I ja zahvaljujem na ovome jer kod nas nije problem samo prosinačko pucanje već i lipanjski trodnevni vatromet . I pucanje poslije utakmica. I grmljavina i gromovi. Moj pas je Scooby Doo.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:02   #871
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Nitko ovdje ne koristi Adaptil?
Mi ne jer smo ga isprobali u više navrata i ne pomaže joj. Šteta.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 20:01   #872
Jučer je netko u kvartu ispalio jednu petardu, ali su nam danas pokvarili i pokratili večernju šetnju na nasipu. Kako ja ne bih znala ni kada pada katolički Božić da ga na sve strane ne oglašavaju, jasno da mi nije palo na pamet kako danas nije pametno navečer izlaziti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 23:11   #873
Prekjučer predvečer nismo ni mi izašle, jer je neki krelac bacio petardu, na što su se Luni obadva klempava uha pretvorila u radare. Nije paničarila, ali se za svaku sigurnost povukla na pričuvni položaj i otuda osluškivala situaciju. Kad sam krenula oblačiti jaknu da idemo van, ona je otišla ispod kauča i pokazala da ne računam s njom.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:03   #874
ekipa,
planiram kupiti adaptil ogrlicu, jer Boni još uvijek nije došao k sebi od stresa koji mu je uzrokovala novogodišnja pirotehnika... pogotovo su mu stresne šetnje po danu, kad idemo po noći normalnije funkcionira... ali me zanima, pošto nosi foresto, da li itko ima kakvih spoznaja da li postoje kakve interakcije ako pas nosi obje ogrlice...
hvala.
__________________
MT = ♥ J.♥ 2008 ♥
B ♥ canis lupus familiaris ♂ 2014 ♥
surferica em is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 22:07   #875
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Nitko ovdje ne koristi Adaptil? Mi smo se preporodili zadnje dvije godine, nema više dahtanja, slinjenja, skrivanja po kući s izbezumljenim pogledom, prespava cijelu novogodišnju noć. Ove godine ju je samo ona raketa šta fućka dok se diže natjerala da otvori oči.
tablete ili ogrlica sto je to?
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 17:30   #876
Quote:
surferica em kaže: Pogledaj post
ekipa,

planiram kupiti adaptil ogrlicu, jer Boni još uvijek nije došao k sebi od stresa koji mu je uzrokovala novogodišnja pirotehnika... pogotovo su mu stresne šetnje po danu, kad idemo po noći normalnije funkcionira... ali me zanima, pošto nosi foresto, da li itko ima kakvih spoznaja da li postoje kakve interakcije ako pas nosi obje ogrlice...

hvala.


Nema interakcije izmedju foresta i adaptil ogrlice. Raspitivala sam se u 12.mjesecu kod veta prije nego smo stavili adaptil. Tako da slobodno mu stavi.
Mom Boniu je dosta pomoglo



Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 22:33   #877
Quote:
Bad Hair Life kaže: Pogledaj post
Nema interakcije izmedju foresta i adaptil ogrlice. Raspitivala sam se u 12.mjesecu kod veta prije nego smo stavili adaptil. Tako da slobodno mu stavi.
Mom Boniu je dosta pomoglo

Sent from my iPhone using Tapatalk
hvala!
__________________
MT = ♥ J.♥ 2008 ♥
B ♥ canis lupus familiaris ♂ 2014 ♥
surferica em is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 20:20   #878
moj mali pesek se prestrašil petarde ali sam ja napravila veselu facu, pljeskala
pa se smiril
ali se zato jako bojal lutku djeda mraza koju su stavili pred frizerski salon
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 14:54   #879
Kućica za ljubimce koja stišava buku od vatrometa i petardi jedna je od briljantnijih stvari dosad
Samo prototip za sada.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 17:17   #880
A u šetnju se ide kako? S alufolijom na glavi?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.