Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2018., 22:53   #641
Prejeftino je to lososovo u pet centru da bi bilo kvalitetno. Za ljude je sigurno kvalitetnije jer je prošlo rigoroznije provjere. Nema smisla davati niti psima ulje koje nije kvalitetno i može im još i štetiti.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 07:54   #642
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Prejeftino je to lososovo u pet centru da bi bilo kvalitetno. Za ljude je sigurno kvalitetnije jer je prošlo rigoroznije provjere. Nema smisla davati niti psima ulje koje nije kvalitetno i može im još i štetiti.
Sto kazes onda na Njuska-Promo akcija sajt i njihovo "lososovo hladno presano" ulje za 100kn litra i ne mozes naci nikakav detaljniji info na netu o tome haha, prokopala ja i proizvodjaca i sajt i distributera i nista...upitala njih u inbox, dobila odg javite nam se sa tocnim podacima pa cemo vam reci hahaha LOL!
Poklonila sam pola litre, ovo pola ce mi macke pojesti al za drugi put definitivno uzimam neko kvalitetnije..
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 11:09   #643
Naravno, nema smisla kakti davat psu nešto od dodataka a time mu zapravo trovat jetru jer je puno teških metala.
Inače je riblje ulje problematično i za ljude, svašta se prodaje i treba biti oprezan da si ne napravimo više štete nego koristi. Slijedom toga mogu tek zamisliti što stavljaju u ta pseća riblja ulja. Isto tako su mi problematični i vitaminsko mineralni dodaci za pse kad vidim da ne piše u sastavu niti koji oblik vitamina je dodan.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 11:37   #644
Postoji li uopće lososovo ulje za ljude? S druge strane, baš sam pogledala u PetCentru, njihovo je ulje BritCare. Ako je hrana dobra, zašto ne bi bilo i lososovo ulje?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 22:34   #645
Quote:
Joshira kaže: Pogledaj post
Sto kazes onda na Njuska-Promo akcija sajt i njihovo "lososovo hladno presano" ulje za 100kn litra i ne mozes naci nikakav detaljniji info na netu o tome haha, prokopala ja i proizvodjaca i sajt i distributera i nista...upitala njih u inbox, dobila odg javite nam se sa tocnim podacima pa cemo vam reci hahaha LOL!
Poklonila sam pola litre, ovo pola ce mi macke pojesti al za drugi put definitivno uzimam neko kvalitetnije..
Slučajno sam naletjela na Fejsu - to nije ovo ulje?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 07:10   #646
To je drugi sajt, Nutrivet HR na fb, preporucili su mi ga da je kvalitetnije i da ima dodan vit E al nisam ga jos uzimala jer, obviously, imam ovaj shit sa Njuske-promo akcije
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 12:04   #647
Postoji lososovo za ljude a najčešće u kombinaciji sa drugim ribljim uljima.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 12:18   #648
znalci, molim vas, da li možete malo prokomentirati ove multivitaminske tablete za pse... 8in1 Vitality Adult http://www.zooplus.hr/shop/psi/nadop...na_8in1/311455

prije sam mu davala canvit http://www.canvit.cz/en/produkt/multi-2/ i rado ih je uzimao, ove 8in1 baš i neće...
__________________
MT = ♥ J.♥ 2008 ♥
B ♥ canis lupus familiaris ♂ 2014 ♥
surferica em is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 12:23   #649
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Postoji lososovo za ljude a najčešće u kombinaciji sa drugim ribljim uljima.
Za kombinaciju znam, čisto nisam nigdje našla.

Quote:
surferica em kaže: Pogledaj post
znalci, molim vas, da li možete malo prokomentirati ove multivitaminske tablete za pse... 8in1 Vitality Adult http://www.zooplus.hr/shop/psi/nadop...na_8in1/311455

prije sam mu davala canvit http://www.canvit.cz/en/produkt/multi-2/ i rado ih je uzimao, ove 8in1 baš i neće...
Ne poznajem ni jedne ni druge tablete, no možda je prvima bio dodan okus i/ili miris koji je psima privlačan.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 12:23   #650
A daješ mu zbog čega? Kao nadopunu ili zbog nekakvog stanja?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 12:40   #651
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A daješ mu zbog čega? Kao nadopunu ili zbog nekakvog stanja?
kao nadopunu... preporučeno nam je od stane veterinara... da mu malo dignemo imunitet jer je bio bolestan...
__________________
MT = ♥ J.♥ 2008 ♥
B ♥ canis lupus familiaris ♂ 2014 ♥
surferica em is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 12:56   #652
Pa daj mu onda ove koje hoće jesti. Možda mu malo treba i da se navikne na ove nove.

Ja sam svome uzela neke kao multivitamine-psolastice. Nije ih htio prva 2-3 puta, sad kad vidi da uzimam i lomim tabletu dotrči i žica. Tak da kontam da moždai tvome treba vremena da se navikne.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 13:10   #653
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Pa daj mu onda ove koje hoće jesti. Možda mu malo treba i da se navikne na ove nove.

Ja sam svome uzela neke kao multivitamine-psolastice. Nije ih htio prva 2-3 puta, sad kad vidi da uzimam i lomim tabletu dotrči i žica. Tak da kontam da moždai tvome treba vremena da se navikne.
ma potrošili smo canvit, a trenutno ih nema za kupiti u PC, gdje sam ih zadnji put uzela...
a pošto sam naručivala nešto sa ZP, onda sam usput uzela i te 8in1 jer su mi se učinile dobrima...
znam da mu je vjerojatno samo novi okus, pa zato malo "protestira", ali nakon nekoliko pljuvanja, ipak nakraju pojede jer zna da mora...

iako inače nema problema sa novim okusima
__________________
MT = ♥ J.♥ 2008 ♥
B ♥ canis lupus familiaris ♂ 2014 ♥
surferica em is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 13:20   #654
Zamaskiraj mu s nečim ako neće.

Moj recimo pljuje aktivni ugljen. Ne znam, svi kažu da to nema okus ali eto on pljune kad mu dam, onda kad mu moram davati malo mu u paštetu ili vrhnje/mileram zamaskiram i pojede bez problema. Ove za parazite sam isto tako i pojeo je a to znam da smrdi ko kuga jer mi mačke ispljuckaju u čega god da im uvalim.

Možeš poslati pet centru na mail da li znaju možda kadd će biti ponovo u ponudi, ja sam tako za canvitov čenjak bila pitala pa su mi odgovorili i taman su na webu obnovili zalihe svega pa tako i češnjaka.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 21:30   #655
Kako aktivni ugljen nema okusa? Jesi li ga ikada probala? Ja jesam - gorak je kao sam vrag.

Sita bez problema svu terapiju pojede umiješanu u hranu, ali neke stvari ne idu pa ne idu. Ugljen guram u grlo bez ikakva maskiranja jer mu svrha nije da se pomiješa s hranom, nego da na sebe veže toksine iz probavnog sustava. Mrvljenje tableta za dehelmintizaciju neuspješno je završilo, baš kao i dodavanje kimova ulja - nisu htjele ni blizu zdjelici pa smo od kima odustali, a tablete guramo u grlo. Jucki po nekoliko puta jer je mala puna trikova.

Slično je završilo i djevičansko hladno prešano kokosovo ulje. Dobili smo od Angless par žličica pa je Sitko to jedva pojela u hrani, frnjila je nos, a jednom je prilikom čak i povraćala. Onda smo kupili obično kurvanjsko ( ) ulje bez mirisa i okusa i s time nema nikakvih problema.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 22:30   #656
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Zamaskiraj mu s nečim ako neće.
ma lakše mi je onda tabletu prepolovit (ima perforaciju po sredini) i na 4 puta 2 komada ugurati u grlo, te nagraditi za to poslije...

vrag je to zamaskiravanje tableta, ne prolazi ti to kad njega... pa čak ni u najslasnije fine stvari (salame, paštete, hrenovke...)
__________________
MT = ♥ J.♥ 2008 ♥
B ♥ canis lupus familiaris ♂ 2014 ♥
surferica em is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 22:40   #657
Quote:
surferica em kaže: Pogledaj post
vrag je to zamaskiravanje tableta, ne prolazi ti to kad njega... pa čak ni u najslasnije fine stvari (salame, paštete, hrenovke...)
Bit će da je nešto u rodu s Juckom. Ona je pas pinceta.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:29   #658
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Kako aktivni ugljen nema okusa? Jesi li ga ikada probala? Ja jesam - gorak je kao sam vrag.

Sita bez problema svu terapiju pojede umiješanu u hranu, ali neke stvari ne idu pa ne idu. Ugljen guram u grlo bez ikakva maskiranja jer mu svrha nije da se pomiješa s hranom, nego da na sebe veže toksine iz probavnog sustava. Mrvljenje tableta za dehelmintizaciju neuspješno je završilo, baš kao i dodavanje kimova ulja - nisu htjele ni blizu zdjelici pa smo od kima odustali, a tablete guramo u grlo. Jucki po nekoliko puta jer je mala puna trikova.

Slično je završilo i djevičansko hladno prešano kokosovo ulje. Dobili smo od Angless par žličica pa je Sitko to jedva pojela u hrani, frnjila je nos, a jednom je prilikom čak i povraćala. Onda smo kupili obično kurvanjsko ( ) ulje bez mirisa i okusa i s time nema nikakvih problema.


Ozbiljno? Meni rekoše kak to nema okusa i da je neutralno (ja nisam nikada probala). Onda nije ni čudno da pljuje vanka.

E Didi, ja ti biram bitke. Ugljen uvalim sa paštetom, ne pada mi napamet na silu jer reži na mene a i ne želim mu stvoriti traume da mu ne mogu ijednu tabletu uvaliti (ima mi traume još od onda kad sam ga pokušala natjerati da se izriga, čim krenem s nečime neobičnim prema ustima odmah me sumnjičavo gleda)

Vitamine, tablete za zglobove mu normalno uvalim. Dam i on pojede.

Moj bi ubio za kokosovo, mala mačka isto a ona je ful izbirljiva. Eto kak to sve ovisi od živine do živine
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:47   #659
Iza aktivnog ugljana bi se trebalo popiti dosta vode. Moj pas je problematičan što se tiče vode, vrlo malo pije. Zato tabletu aktivnog ugljena otopim sa vodom u onoj većoj šprici i dam mu špricom u usta otopljenu.
Što se tiče bilo kakvih tableta moj je lud za topljenim sirom, bilo kojim, pa zamaskiram tabetu u malo sira i nema problema.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 21:17   #660
Molim ako netko ima savjet koji suplement za lokomotorni sustav davati 10 god. starom Goldenu radi prevencije/odgađanja poteškoća koje nas vjerojatno čekaju.

Nije nam problem niti naručiti izvana ako netko ima preporuku.
Magenta123 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:20.