Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2018., 15:55   #3261
Extreme svaka tebi cast, vidi se da ti je stalo do djetetove prehrane kao i opcenito da odabires najbolje za svoje dijete i da si se angazirala i informirala. Ipak odbijam osudjivati ostale koji rade nesto drugo ako to nejde u neke krajnosti i stete djetetu. Dok god nisam “hodala u necijim cipelama” necu nikog osudjivati. Bar ne zato sto daje djetetu cokolino, hrani ga ad-om i pecivom iz pekare...
Loth_lorien moja prijateljica je kombinirala na pocetki dojenje i ad pa je onda uspjela prijeci samo na dojenje.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 16:00   #3262
Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
Ipak odbijam osudjivati ostale koji rade nesto drugo ako to nejde u neke krajnosti i stete djetetu. Dok god nisam “hodala u necijim cipelama” necu nikog osudjivati.
dobro, ajde sad molim te citiraj tko je od nas "osudio" davanje ad i mame koje ne doje.
jel ti jasno da se svima zivo fucka tko sta radi, samo smo pisale da kruzi previse dezinformacija o slabom mlijeku i da se ne bi trebalo zamarati spikama znatizeljnih baba.
nitko se ovdje ne treba pravdati nikome.
dojis, ne dojis - who cares.
samo nemojte siriti dezinformacije i nervozu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 16:02   #3263
@trail .. ne znam gdje si iščitala da ja nekog osuđujem? jebe mi se tko će kako hraniti svoje dijete i uopće ne ulazim u to. al isto tako ne želim da mene netko osuđuje ili da mi filozofira o nekim majkama patnicama samo zato što sam ja željela dojiti i što nisam htjela davati čokolino, colu ili hormonsku piletinu. ne znam čemu dvostruki standard?

a ovdje sam odgovorila na pitanja, neki su tražili članke, pa sam ih stavila. odgovorila na pitanja i/ili ispravila nečije krivo mišljenje. zaista se ne trebam slagati sa tvrdnjom o slabom mlijeku, samo da se neka nedojilja ne bi uvrijedila.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 16:05   #3264
U vezi dojenja i dobrih bakterija, eto ja nisam do nedavno znala da puno dobrih bakterija bitnih za djetetovo zdravlje beba dobije pri porođaju, odnosno prolaskom bebina tijela van kroz majčinu rodnicu.
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 16:05   #3265
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
nisam jos cula da netko to radi stalno.
to mi se bas ne cini najnormalnije, ja ne bi tako osim ako je nos bas skroz zastopan. radije bi dijete vodila na zrak svaki dan jednom-dvaput.
ali dobro, ako je tako rekla pedijatrica...valjda je ok.

ti se fakat moras smiriti.
sto god odlucila i kako god napravila - ic okej, samo nemoj biti toliko nervozna.

Ja se moram smiriti?a tko si ti da mi velis da se ja moram smiriti? I zar sam uznemirena?!? Eto nesto novo covjek sazna o sebi od pametnica s foruma
mashna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 16:10   #3266
Quote:
mashna kaže: Pogledaj post
Ja se moram smiriti?a tko si ti da mi velis da se ja moram smiriti? I zar sam uznemirena?!? Eto nesto novo covjek sazna o sebi od pametnica s foruma
ja sam tebi nitko i nista, bas kao i ti meni.
ali iz tvojih brejnstorming postova punih interpunkcijskih znakova prsti nervoza i panika.
ako sam u krivu, ispricavam se.
ako sam u pravu, smiri se radi vlastitog djeteta. bebe osjete kad su mame nervozne i to nije dobro ni za koga.
jedan od glavnih preduvjeta uspjesnog dojenja je smirenost.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 16:29   #3267
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ja sam tebi nitko i nista, bas kao i ti meni.
ali iz tvojih brejnstorming postova punih interpunkcijskih znakova prsti nervoza i panika.
ako sam u krivu, ispricavam se.
ako sam u pravu, smiri se radi vlastitog djeteta. bebe osjete kad su mame nervozne i to nije dobro ni za koga.
jedan od glavnih preduvjeta uspjesnog dojenja je smirenost.
Isusek al daj ne seri
mashna is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.02.2018., 16:33   #3268
Quote:
mashna kaže: Pogledaj post
Isusek al daj ne seri
a ok.
mora da sam dobila potpuno krivi dojam.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 16:37   #3269
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
@trail .. ne znam gdje si iščitala da ja nekog osuđujem? jebe mi se tko će kako hraniti svoje dijete i uopće ne ulazim u to. al isto tako ne želim da mene netko osuđuje ili da mi filozofira o nekim majkama patnicama samo zato što sam ja željela dojiti i što nisam htjela davati čokolino, colu ili hormonsku piletinu. ne znam čemu dvostruki standard?

a ovdje sam odgovorila na pitanja, neki su tražili članke, pa sam ih stavila. odgovorila na pitanja i/ili ispravila nečije krivo mišljenje. zaista se ne trebam slagati sa tvrdnjom o slabom mlijeku, samo da se neka nedojilja ne bi uvrijedila.
To nisam napisala zbog tebe vec zbog drugih postova koji su opisivali zene u bolnici koje su se nakon poroda htjele naspavati i odlucile se za bocicu te kao suprotnost isticale sebe i svoje “uzorno” ponasanje puno odricanja.
Ne shvacam zasto si ikad pomislila da sam to napisala zbog tebe i zasto se osjecas napadnuto i pokusavas svadjati samnom?
I ti i ja znamo da nisam nista komentirala o slabom mlijeku nego o navodima da AD ispire mm iz bebinih crijeva i time ponistava djelovanje mm. Necu se vise raspravljati na taj nacin. Pisite sto hocete, ali nikome necete pomoci velicanjem svojih odluka i isticanjem svojih kvaliteta.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 16:41   #3270
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
U vezi dojenja i dobrih bakterija, eto ja nisam do nedavno znala da puno dobrih bakterija bitnih za djetetovo zdravlje beba dobije pri porođaju, odnosno prolaskom bebina tijela van kroz majčinu rodnicu.
Da, zato su ovdje probno poceli bebe rodjene carskim rezom premazivati vaginalnim sekretom po rodenju.

Trail drago mi je za tvoju frendicu. To sam napisala jer sam nedavno naisla na podatak da svega 30 % zena ovdje gdje ja zivim, koje kombiniraju ad i mm, nastave sa mm nakon bebinog 3. mj zivota.
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 17:03   #3271
Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
To nisam napisala zbog tebe vec zbog drugih postova koji su opisivali zene u bolnici koje su se nakon poroda htjele naspavati i odlucile se za bocicu te kao suprotnost isticale sebe i svoje “uzorno” ponasanje puno odricanja.
Ne shvacam zasto si ikad pomislila da sam to napisala zbog tebe i zasto se osjecas napadnuto i pokusavas svadjati samnom?
I ti i ja znamo da nisam nista komentirala o slabom mlijeku nego o navodima da AD ispire mm iz bebinih crijeva i time ponistava djelovanje mm. Necu se vise raspravljati na taj nacin. Pisite sto hocete, ali nikome necete pomoci velicanjem svojih odluka i isticanjem svojih kvaliteta.
dolje si mene tagala pred par postova pa je bilo logicno da se odnosi na mene
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 17:37   #3272
Quote:
Loth_lorien kaže: Pogledaj post
Da, zato su ovdje probno poceli bebe rodjene carskim rezom premazivati vaginalnim sekretom po rodenju.
Gdje to?
Zamisljam reakciju nasih ginekologa da to trazis u slucaju zakazanog carskog...
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 17:55   #3273
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Gdje to?
Zamisljam reakciju nasih ginekologa da to trazis u slucaju zakazanog carskog...
Norveska, mislim da i Svedska i Danska, ali to je jos uvijek neka vrsta eksperimenta, ne znam koliko bolnica to primjenjuje, definitivno ne sve.
J
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 09:35   #3274
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
dolje si mene tagala pred par postova pa je bilo logicno da se odnosi na mene
Tagirala sam Mashnu i njoj sam odgovarala na pitanje.
Nisam mislila specifično na tebe, već općenito... a napisala sam to kao na reakciju na post od Tyne. Zaista mi je jadno kad žene ogovaraju druge koje su tek rodile. U rodilištu sam bila u sobi s dvije cure koje nisu bile prvorotkinje kao ja, no obje su dojile bebe. Nisu mi nešto pomogle savjetima, ali jesu svojim primjerom. Drago mi je što sam s njima bila iako... S druge strane su dok sam se ja patila u bolovima i psihički proživljavala postporođajni stres one su komentirale na ružan način moj odabir epiduralne te mene i druge rodilje koje su se komotno oblačile i nije im se dalo razmišljati dal im vire sise ili mrežaste gačice iz piđame. Meni nije jasno kako je netko uopće u stanju razmišljati o drugima i ogovarati druge odmah nakon poroda i kako ljudima nije jasno da nakon samog porođaja, prvog dojenja ili problema s istim, upoznavanje bebe... ženama zaista nije stalo do dress koda... ali, moje isprike, ako bum ikad opet trudna, bum uzela večernju toaletu i ni slučajno ne bum uzela epiduralnu već bum prirodno rodila kao što rađaju žene već milijune godine i da ne bum cjepila djecu jer nisu cjepili ni prije milijun godina, niti bum kupovala u dućanu, jest ću ono što uhvatim/uberem u prirodi.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 13:10   #3275
Quote:
morcego kaže: Pogledaj post
U životu se nisam osjećala ko veći rob nego otkako dojim i jedva čekam prestat.
Poludim li potpuno pa nekim čudom napravim još jedno dijete, potrudit ću se da je od prvog dana na bočici, zato da mogu prdnut bez njega. Ovo kreiranje ovisnika, u današnje vrijeme, kad mama definitivno ima pravo htjet biti i nešto osim mame, meni je užasno.


Svejedno, nemam nikakav negativan stav o tome da druge mame doje do srednje, ako im je napeto.
Osobno mi je pomisao na to da moje dijete priča "s cikom" (i uopće to tepanje "ciki" mk je odvratno) strašno odbojna, ali tko sam ja da sudim.
Odvratna ti može biti nečija bljuvotina na cesti, tripice, pedofilija, ali ne i djetetovo tepanje bilo čemu.

Treba prihvatiti da smo tu za male smotuljke i da su nam se uloge promijenile, biti dobra mama je uistino teško, jako teško (bez obzira na dojenje ili ad) pogotovo uz balansiranje između uloge majke, direktorice, sutkinje, supruge....ali ako ti dojenje predstavlja toliku traumu u životu, postoje i drugi izvori hrane.
valed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.