Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2017., 18:32   #1421
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Evo senatori potvrđeni, Vlahović-Štetić izabrana za dekanicu.
Sad ostaje za vidjeti kakav će biti odnos između uprave Sveučilišta i nove uprave FFZG.
Prof. Vlahović-Štetić nije još izabrana za dekanicu, samo je njezin program dobio na Senatu zeleno svjetlo. Premda je jedino njezina kandidatura prošla, sam postupak izbora nje za dekanicu se tek treba održati, valjda na idućem Fakultetskom vijeću.
Naime, bar teoretski, neki od onih koji su glasovali za njezinu kandidaturu, mogli bi sada glasovati protiv njezinoga izbora za dekanicu ili ostati suzdržani. No ne očekujem da će takvi utjecati na konačni rezultat.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 09:58   #1422
Na jučerašnjoj sjednici Fakultetskog vijeća izglasana je nova dekanica Filozofskog fakulteta, prof. dr. sc. Vesna Vlahović Štetić, psihologinja. Bilo je 64 glasa za, 14 protiv i 1 nevažeći. Prema tome, broj protivnika ovakve uprave u Vijeću se, nasuproti nekim ovdje iznesenim mišljenjima i navijanjima protiv nje - prepolovio u odnosu na razdoblje v. d. dekana. Preostaje samo da i Senat potvrdi taj izbor, za što mislim da sad neće biti problema, jer je taj program već prihvaćen na Senatu, kao i novoizabani senatori FFZG, konačno!
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 17:09   #1423
Ministarstvo obrazovanja preuzima prof. dr. sc. Blaženka Divjak. Vjerujem da je to početak kraja vladavine klerikalno-desne i neofašističke struje nad hrvatskim obrazovanjem!
Bookfreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 22:58   #1424
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Na jučerašnjoj sjednici Fakultetskog vijeća izglasana je nova dekanica Filozofskog fakulteta, prof. dr. sc. Vesna Vlahović Štetić, psihologinja. Bilo je 64 glasa za, 14 protiv i 1 nevažeći. Prema tome, broj protivnika ovakve uprave u Vijeću se, nasuproti nekim ovdje iznesenim mišljenjima i navijanjima protiv nje - prepolovio u odnosu na razdoblje v. d. dekana. Preostaje samo da i Senat potvrdi taj izbor, za što mislim da sad neće biti problema, jer je taj program već prihvaćen na Senatu, kao i novoizabani senatori FFZG, konačno!
Tko je ovdje navijao protiv nje?
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 02:07   #1425
Prebačeno s teme "Hod za život" gdje je bilo off-topic.

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Što nisam shvatila? Zašto si onda mene pitala da ti formuliram nešto što ti je blasfemično samoj formulirati i pitati? Radiš neki test nečega ili ne znaš ni sama tko ti glavu nosi, premda to pripisuješ drugima, kao što vidimo?
Zato što sam se, očito preoptimistično, nadala da ćeš iz toga shvatiti koliko je apsurdno bilo savjetovati mi da pitam Borasa o tome.

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Institucionalno nasilje se provodilo nad cijelim fakultetom, osobito nametanjem ugovora s KBFom, što je provodio biviši dekan Previšić, a onda i opstrukcijom autonomije te sastavnice kad je odbačen ugovor s KBFo. No, kad je Vijeće odlučilo da glasa o razrješenju Previšića, on je prekinuo sjednicu na toj točki, zbrisao i preko ljeta za vrijeme godišnjeg izmanipulirao zajedno sa ministarstvom i rektoratom poništavanje izbora studentskih predstavnika za Fakultetsko vijeće, koji su provedeni više od 500 dana prije toga, samo zato da bi izbio mogućnost nastavka sjednice Vijeća i razrješenja dekana, jer bi onda sam Fakultet imao pravo izabrati svog v. d. dekana i prodekane, a ne da mu to postavlja Senat, nezakonito, kako je stvar dalje tekla.
Bivši dekan Previšić je prvo (prije svega ovoga što nabrajaš) poništio već postojeći ugovor s KBFom, a tek onda išao nametati novi.
Ni s jednim Previšićevim postupkom se ne slažem. Nije ga trebalo ni izabrati za dekana, pa svih (ili bar većine) ovih problema ne bi ni bilo.

Jesi li sigurna da su v. d. dekana i prodekani nezakonito postavljeni? Je li netko u ime FFZGa podnio kaznenu prijavu protiv rektora i Senata zbog nezakonitoga postupanja?

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ima tu i drugih ljudi osim bivše prodekanice Galić kojima se svašta činilo. Otvoreni su i neki radni sporovi.. I kakve ima veze govor bivše prodekanice na otvaranju Dana fakulteta upućene rektoru koji je došao na to službenim pozivom? To je bila njezina dužnost uime uprave. Normalno da neće popljuvati novoizabranog rektora nego će mu čestitati u takvoj prilici. To je čisti diplomatski govor, a ne stvar za 4 oka. O čemu ti pričaš? Nju je Previšić htio smijeniti zbog javno iznijetog mišljenja na studentskoj tribini oko rizika za studente i interese FFa ako se potpiše ugovor s KBFom, ali nije uspio, pa je onda to učinio rektor, jer mu je smetala jedina prodekanica koja se tome protivila, za razliku od ostalih članova uprave.
Bila sam na toj tribini, na kojoj ona jest iznijela mišljenje, ali nije smijenjena zbog iznošenja mišljenja. Na kraju se na svim odsjecima glasovalo o ugovorima s drugim sastavnicama Sveučilišta (ne samo s KBFom) i ovaj s KBFom je većinom glasova odbijen. Iako sam osobno glasovala za, poštujem odluku većine i ne histeriziram ni po faksu ni po forumu oko toga.

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Tko ti je to rekao? Gdje to "tvrdi"? Netko te skroz krivo informirao. Ona je u sporu sa Sveučilištem koje ju je nezakonito smijenilo, a ne sa Inicijatiom. Na koji način bi je Inicijatia izigrala kad joj je najveći dio članova Vijeća iz Inicijative upravo i dao podršku na Fakultetskom vijeću, da je Previšić nije mogao formalno smijeniti? Obrnuto, ona je jedna od osnivačica i članica Inicijative. Koji "putar" ona ima na glavi, po tebi? Možeš li to objasniti? Jesi li ti uopće ikad s tom ženom razgovarala ili samo prepričavaš pokvarenu ploču iz tabora Previšićeve uprave?
Što ja imam s Previšićevom upravom? Baš ništa. Ovo sam prije par dana čula od osobe kojoj vjerujem i kojoj je bivša prodekanica Galić to sama rekla.
Ja s Brankom Galić nisam nikada razgovarala (zašto i bih?), do te studentske tribine nisam ni znala za nju.

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Na FF nije bio nijedne druge struje osim Inicijative koja se zauzela za interese FF. Postojala je samo druga struja nasuprot ovoj koja se zalagala za interese KBFa, ali to su sve pijuni rektorata i bivšeg dekana Previšića koji je tamo i postavljen za tu svrhu da to progura. "Agresivne metode" koje spominješ još nisi uspjela objasniti, osim što legitimno neizglasavanje produžetka rada iznad 65 akademiku Ježiću na Vijeću fakulteta smatraš "agresivnom metodom", kako si već prije pisala, premda je to glasanje legitimna ovlast Vijeća, ali to, oprostit ćeš, ne bi tu spadalo.
Ha-ha, crno-bijeli svijet. Na FF osim Inicijative postoje još razno-razni slobodnomisleći pojedinci koji nisu ničiji pijuni.

Pojedine osobe iz Inicijative (ako treba, mogu navesti i konkretna imena) su i na sastancima Fakultetskoga vijeća (ovo znam iz druge ruke jer nisam članica Vijeća) i na sastancima na koje su pozivali i ostale zaposlenike (bila jednom, pa mi je prisjelo) nastupale vrlo agresivno prema svima koji ih ne podržavaju.

Imam dojam da te svaki moj upis o ovoj temi užasno uzruja. Nije mi jasno zašto bi se itko uzrujavao zbog neke nebitne likuše s foruma.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 05:37   #1426
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Zato što sam se, očito preoptimistično, nadala da ćeš iz toga shvatiti koliko je apsurdno bilo savjetovati mi da pitam Borasa o tome.
Zašto bi bilo apsurdno, ako ste si "dobri", kako si pisala? Ja svojim prijateljima mogu reći što god želim.

Quote:
Bivši dekan Previšić je prvo (prije svega ovoga što nabrajaš) poništio već postojeći ugovor s KBFom, a tek onda išao nametati novi.
Ni s jednim Previšićevim postupkom se ne slažem. Nije ga trebalo ni izabrati za dekana, pa svih (ili bar većine) ovih problema ne bi ni bilo.
Najprije, nije Previšić ništa "poništio", nego je Fakultetsko vijeće odbilo prvi tekst ugovora. Da, nakon toga je počeo nametati novi i to debelim pritiscima i ucjenama.
Izbor Previšića za dekana bio je, inače, Borasovo maslo također, sve zbog jednog cilja - famoznog ugovora - naravno, sto mu je Previšić pristao gurati, a to ne bi svatko. Inače, naravno da ga nije trebalo izabrati, no onda o tim zakulisnim radnjama i podmetanjima još nitko ništa nije niti znao. Štoviše, Boras je već bio potpisao 1. verziju ugovora, koju nije dao Fakultetskom vijeću na uvid, niti se o tome išta znalo, osim nekih vrlo dobro upućenih.

Quote:
Jesi li sigurna da su v. d. dekana i prodekani nezakonito postavljeni? Je li netko u ime FFZGa podnio kaznenu prijavu protiv rektora i Senata zbog nezakonitoga postupanja?
Za postavljanje v. d. dekana Senat ima ovlasti u normalnim okolnostia razrješenja dekana, ali ovdje je to "razrješenje" Previšića bilo nezakonito jer mu je već bio istekao ugovor o radu i čovjek je bio u mirovini. Tada je trebao sa FF predložiti svog v. d. dekana. No, svakako Senat nije imao ovlasti, prema Statutu Sveučilišta smjenjivati i imenovati v. d. prodekane. Naravno.. podnijeti su određeni pravni postupci od članova Vijeća, ali se nekako teško rješavaju.. Ne zna se što je s time?

Quote:
Bila sam na toj tribini, na kojoj ona jest iznijela mišljenje, ali nije smijenjena zbog iznošenja mišljenja.
A nego zbog čega? Nije valjda da si nasjela na Previšićeve "argumente"?

Quote:
Na kraju se na svim odsjecima glasovalo o ugovorima s drugim sastavnicama Sveučilišta (ne samo s KBFom) i ovaj s KBFom je većinom glasova odbijen. Iako sam osobno glasovala za, poštujem odluku većine i ne histeriziram ni po faksu ni po forumu oko toga.
A tko histerizira? Vidim samo da pišeš na ovoj temi, kao i ja, samo sa suprotim stajalištia oko tog ugovora. Naranvo da poštuješ odluku većine. Što drugo možeš? No, zbog te odluke je i proveden cijelo to institucionalno nasilje protiv fakulteta i pojedinaca na njemu. TO je ono što ti potpno negiraš kao nevažno, a to je najvažnija stvar.

Quote:
Što ja imam s Previšićevom upravom? Baš ništa. Ovo sam prije par dana čula od osobe kojoj vjerujem i kojoj je bivša prodekanica Galić to sama rekla. Ja s Brankom Galić nisam nikada razgovarala (zašto i bih?), do te studentske tribine nisam ni znala za nju.
Ne znam, ali ti se mišljenje o svemu poklapa s to upravom.. Ako nisi razgovarala s dotičnom, onda ne možeš znati što je točno rekla. Ja jesam razgovarala i nije tako kako ti pišeš.. a ljudi svašta mogu prepričavati ili može doći do halo efekta.

Quote:
Ha-ha, crno-bijeli svijet. Na FF osim Inicijative postoje još razno-razni slobodnomisleći pojedinci koji nisu ničiji pijuni.
To nitko nije sporio.. Ali, ja sam govorila o stajalištima prema ugovoru s KBFom, što je osnovni kamen smutnje oko rascjepa na fakultetu.

Quote:
Pojedine osobe iz Inicijative (ako treba, mogu navesti i konkretna imena) su i na sastancima Fakultetskoga vijeća (ovo znam iz druge ruke jer nisam članica Vijeća) i na sastancima na koje su pozivali i ostale zaposlenike (bila jednom, pa mi je prisjelo) nastupale vrlo agresivno prema svima koji ih ne podržavaju.
Ali, po čemu? U čemu se koknkretno sastojala ta agresivnost? Nisi objasnila.

Quote:
Imam dojam da te svaki moj upis o ovoj temi užasno uzruja. Nije mi jasno zašto bi se itko uzrujavao zbog neke nebitne likuše s foruma.
Zato što si prilično neupućena u štošta oko proteklih događaja, a postavljaš se kao da sve znaš.. I ne radi se ovdje samo o forumu, nego o mjestu na kojem u rl obje radimo.. a to je postalo vrlo neugodno mjesto zbog politike koja na njemu dijeli i ucjenjuje ljude.. Mene to smeta.

Zadnje uređivanje north wind : 09.06.2017. at 06:52.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 08:23   #1427
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Tko je ovdje navijao protiv nje?
Protiv ove uprave, kao i protiv Inicijative, bili su svi oni koji su glasali ZA ugovor s KBFom. Zašto se sad pravimo nevješti?
VVŠ je članica Inicijative od početka, kao i svi njeni prodekani osim jednog, ali i on je postao.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:25   #1428
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Protiv ove uprave, kao i protiv Inicijative, bili su svi oni koji su glasali ZA ugovor s KBFom. Zašto se sad pravimo nevješti?
VVŠ je članica Inicijative od početka, kao i svi njeni prodekani osim jednog, ali i on je postao.
Bedaste generalizacije. U Inicijativi ima krasnih i manje krasnih ljudi. Nova dekanica mi se ne čini posebno isključivom i očekujem da neće zastupati samo Inicijativu nego sve zaposlenike. Dakle, ne, nisam navijala protiv nje.

Ukoliko me razočara i pokaže se isključivom, još uvijek ima vremena da počnem biti protiv nje.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 18:22   #1429
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Bedaste generalizacije. U Inicijativi ima krasnih i manje krasnih ljudi. Nova dekanica mi se ne čini posebno isključivom i očekujem da neće zastupati samo Inicijativu nego sve zaposlenike. Dakle, ne, nisam navijala protiv nje.
Odakle ti ideja da ne bi zastupala sve zaposlenike? Tko je o tome govorio? Ja sam pisala o navijanju protiv Inicijative koja se usprotivila ugovoru s KBFom, kako si i sama pisala, a dio te grupe je i nova dekanica.

Quote:
Ukoliko me razočara i pokaže se isključivom, još uvijek ima vremena da počnem biti protiv nje.
Ne znam što za tebe znači "ne/isključiva", niti što tebe bi ili ne bi razočaralo, ali ako misliš da to podrazumijeva potpisivanje ugovora s KBFom, onda mislim da se varaš.. Naime, cijeli cirkus s FFZG je i nastao zbog tog ugovora, pa sad kad je uspostavljena uprava koja se od početka protivi takvom ugovoru (za razliku od ovih prethodnih od Borasa na dalje koje su ga forsirale i nametale), mislim da ne možeš očekivati da ta uprava "uključi" takav ugovor, kao niti većina članova Vijeća, skupa s velikom većinom studenata koja je također iskazala svoje negativno mišljenje, prema studentskoj anketi o ugovoru.
I opet ne odgovaraš na pitanja koja sam ti već prije postavila.. Ne želiš ili ne znaš?

Zadnje uređivanje north wind : 12.06.2017. at 18:56.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 00:59   #1430
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Odakle ti ideja da ne bi zastupala sve zaposlenike? Tko je o tome govorio? Ja sam pisala o navijanju protiv Inicijative koja se usprotivila ugovoru s KBFom, kako si i sama pisala, a dio te grupe je i nova dekanica.
Napisala si da je za dekanicu izabrana VVŠ "nasuproti nekim ovdje iznesenim mišljenjima i navijanjima protiv nje" (doslovni citat, uključujući i pogrešku). Je li se 'nje' odnosilo na VVŠ ili na Inicijativu? Ili su tebi to dvoje sinonimi, pa nije ni važno?

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ne znam što za tebe znači "ne/isključiva", niti što tebe bi ili ne bi razočaralo, ali ako misliš da to podrazumijeva potpisivanje ugovora s KBFom, onda mislim da se varaš.. Naime, cijeli cirkus s FFZG je i nastao zbog tog ugovora, pa sad kad je uspostavljena uprava koja se od početka protivi takvom ugovoru (za razliku od ovih prethodnih od Borasa na dalje koje su ga forsirale i nametale), mislim da ne možeš očekivati da ta uprava "uključi" takav ugovor, kao niti većina članova Vijeća, skupa s velikom većinom studenata koja je također iskazala svoje negativno mišljenje, prema studentskoj anketi o ugovoru.
Opet tvoj crno-bijeli svijet.
Ugovor s KBFom je za mene završena priča. Većina se izjasnila protiv i ja to nemam problema prihvatiti. Niti što dobivam niti što gubim ni potpisivanjem ugovora ni nepotpisivanjem.
Nisam mislila da ću morati objašnjavati pojam isključivosti, ali vidim da treba, pa evo: ako bi ona kao dekanica favorizirala članove i simpatizere Inicijative, a šikanirala one koji su bili za potpisivanje ugovora s KBFom, to bi mi značilo da je isključiva i u tom bih slučaju bila protiv nje. Dok ne vidim kako će se ponašati, očekujem da ne bude takva. Je li sada malo jasnije?

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
I opet ne odgovaraš na pitanja koja sam ti već prije postavila.. Ne želiš ili ne znaš?
Imala sam gužvu u RL, a i na forumu je bilo hitnijih i aktualnijih tema. Kad stignem, odgovorit ću.
Da, ne znam. Glupa sam, neinformirana i držim glavu u pijesku kao noj.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 07:57   #1431
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Napisala si da je za dekanicu izabrana VVŠ "nasuproti nekim ovdje iznesenim mišljenjima i navijanjima protiv nje" (doslovni citat, uključujući i pogrešku). Je li se 'nje' odnosilo na VVŠ ili na Inicijativu? Ili su tebi to dvoje sinonimi, pa nije ni važno?
Ne, nije meni ništa svejedno, nego ti izvrćeš moje rečenice kako tebi paše. Kad već pokušavaš citirati moj navod, zašto onda ne navedeš originalan citat, nego samo drugi dio rečenice, a prvi dio sa subjektom na koji se "nje" odnosi izostaviš? To čak nije niti korektno prema pravilima foruma.
Da je VVŠ izabrana za dekanicu piše ti u prethodnoj rečenici, a ne u ovoj iz koje navodiš samo drugi dio. Iz rečenice koju bi htjela citirati izostavljaš subjekt koji je naveden, a njezin predikat povezuješ sa subjektom iz prethodne rečenice samoinicijativno. Čemu to pravljenje "nevještim"? To se inače kod tebe prilično često uočava.

Cijela rečenica moga originalnog teksta glasi: "Prema tome, broj protivnika ovakve uprave u Vijeću se, nasuproti nekim ovdje iznesenim mišljenjima i navijanjima protiv nje - prepolovio u odnosu na razdoblje v. d. dekana." Nadam se da vidiš ovdje subjekt rečenice koji si izostavila (namjerno ili ne, to je sad drugo pitanje), a na koji se "nje" odnosi? https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1422

Quote:
Opet tvoj crno-bijeli svijet.
Ugovor s KBFom je za mene završena priča. Većina se izjasnila protiv i ja to nemam problema prihvatiti. Niti što dobivam niti što gubim ni potpisivanjem ugovora ni nepotpisivanjem.
Kakav "moj crno-bijeli" svijet? Nisam ja podijelila ljude po tome, nego zainteresirana strana. Ugovor s KBFom nije samo "priča", nego glavni razlog razdora među ljudima na FFZG, zbog kojeg je nastao cijeli ovaj cirkus u proteklih više od godine dana. Ne radi se o tebi osobno što "dobivaš ili gubiš" tu, nego se radi o političkom cilju koji je pred sebe postavila Katolička crkva od kojeg sigurno neće tako lako odustati, zbog jednog neuspjelog pokušaja. Njihovi ciljevi imaju stoljetna vremena na raspolaganju. Neobično je da si toliko neupućena ili se samo praviš nevješta, po običaju.

Quote:
Nisam mislila da ću morati objašnjavati pojam isključivosti, ali vidim da treba, pa evo: ako bi ona kao dekanica favorizirala članove i simpatizere Inicijative, a šikanirala one koji su bili za potpisivanje ugovora s KBFom, to bi mi značilo da je isključiva i u tom bih slučaju bila protiv nje. Dok ne vidim kako će se ponašati, očekujem da ne bude takva. Je li sada malo jasnije?
Pojam isključivosti se može odnositi na razne stvari. Ali, najednom sad sama isključivo ciljaš na ugovor s KBFom, premda si maloprije tvrdila da je tebi "ugovor s KBFom završena priča", a da je meni svijet "crno-bijeli" na FFZG. Baš zanimljivo.

Gledaj, realno ne znam kako misliš da uopće može ustanoviti tko je kako glasao, kad je glasanje bilo tajno? Jedine osobe za koje se pouzdano zna kako su glasale su članovi uprave, a ti nisi među njima. Prema tome, nemaš se što bojati, niti se ti tvoji strahovi mogu uopće realno provesti, pa ne znam čega se zapravo bojiš, osim ako ti to nije toliko pretjerano da te već iracionalno muči? Dakle, ipak je i dalje ugovor s KBFom glavni kamen smutnje.

Quote:
Imala sam gužvu u RL, a i na forumu je bilo hitnijih i aktualnijih tema. Kad stignem, odgovorit ću.
Da, ne znam. Glupa sam, neinformirana i držim glavu u pijesku kao noj.
Ja to nisam nigdje rekla. To tu tvoje riječi. No, kad već spominješ, ne mislim da si glupa, ali da se voliš praviti nevješta to mislim, a djelomično nisi niti informirana, odnosno krivo si informirana o nekim stvarima.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 17:33   #1432
Dokle smo došli: Policija kazneno istražuje neke profesore FFZG na temelju kaznene prijave "Sveučilišta" : http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...a-/979065.aspx

Zadnje uređivanje north wind : 26.06.2017. at 17:48.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 04:33   #1433
Pa dobro, nek istražuje, ako nisu ništa skrivili nemaju se šta bojati, optužbe će biti odbačene i bog.

Nego, zna li se tko bi trebali biti novi prodekani?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 09:03   #1434
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Pa dobro, nek istražuje, ako nisu ništa skrivili nemaju se šta bojati, optužbe će biti odbačene i bog.

Nego, zna li se tko bi trebali biti novi prodekani?
Ma daj, molim te, tebi je "dobro" da Sveučilište, koje je inače donijelo niz nezakonitih odluka prema FFu, kazneno prijavljuje profesore jer rade svoj posao? Pritom se rektor na Senatu nije htio izjasniti niti tko je točno podnio prijavu i zašto? Tebi bi bilo normalno da te krim-policija telefonom poziva na "obavijesni razgovor", a da ne znaš ni tko je podnio prijavu ni zašto, niti što piše u toj prijavi? Pa toga nije bilo niti u "crnome mraku".

Prodekani su potvrđeni na Vijeću fakulteta: Zrinka Božić Blanuša, Dean Duda, Dragan Bagić, Tanja Bukovčan i ne znam tko je peti?
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 13:08   #1435
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Pa dobro, nek istražuje, ako nisu ništa skrivili nemaju se šta bojati, optužbe će biti odbačene i bog.
Nije baš da ništa nisu skrivili. Bila sam na tom dogovoru i bili su svjesni da nemaju zakonskoga uporišta za sazivanje sjednice Fakultetskoga vijeća mimo (v. d.) dekana, ali su svjesno ipak išli u to.

Prije nego me se napadne zbog napisanoga: nikako se ne slažem s podnošenjem kaznene prijave zbog toga. Podnošenje prijave etičkom povjerenstvu na samom fakultetu bi IMHO bilo dovoljno i pokazalo bi kolegijalnost u rješavanju problema.

Inače, prije par dana sam iz dobro obaviještenih izvora saznala otkad datiraju problemi koji su kulminirali u zadnjih godinu i nešto, pa ako ima interesa, mogu to napisati ovdje.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 16:54   #1436
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Nije baš da ništa nisu skrivili. Bila sam na tom dogovoru i bili su svjesni da nemaju zakonskoga uporišta za sazivanje sjednice Fakultetskoga vijeća mimo (v. d.) dekana, ali su svjesno ipak išli u to.
To nije točno. Nezavisni sindikat znanosti je obrazložio pravno uporište. Uz to pravno tumačenje je i održana sjednica.. Nije bilo uporišta u Statutu FFa, ali taj statut je debelo neusklađen s drugim statutima sastavnica (u drugih 19 statuta sastavnica SUZG sazivanje sjednice Vijeća od strane većine članova Vijeća je predviđeno njihovim statutima, uključujući recimo i FFST) i Statutom Sveučilišta, što je FF bio dužan napraviti i već mu je davno istekao rok za to, ali zahvaljujući pravnoj službi kakvu imamo na FFu, nije napravio.. No, u svakom slučaju, NSZ je stajao iza toga. Osim toga, ta sjednica je nakon toga već u prosincu 2016., mislim, proglašena "nelegalnom" na Senatu, ali nikada nije nigjde službeno objavljeno da je pokrenut ikakav postupak protiv Vijeća fakulteta, da bi se sad tek saznalo da je pokrenut u veljači 2017., a kolega Mateljan je pozvan na obavijesni razgovor u lipnju.. Kako to? Tko bi to mogao smatrati "korektnim", kao i to da se još uvijek ne zna tko je prijavljen, od koga i zašto, kao i štošta drugoga što se odigravalo na FFu? Ima previše pitanja bez odgovora..

Zadnje uređivanje north wind : 22.07.2017. at 17:29.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 22:28   #1437
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ma daj, molim te, tebi je "dobro" da Sveučilište, koje je inače donijelo niz nezakonitih odluka prema FFu, kazneno prijavljuje profesore jer rade svoj posao? Pritom se rektor na Senatu nije htio izjasniti niti tko je točno podnio prijavu i zašto? Tebi bi bilo normalno da te krim-policija telefonom poziva na "obavijesni razgovor", a da ne znaš ni tko je podnio prijavu ni zašto, niti što piše u toj prijavi? Pa toga nije bilo niti u "crnome mraku".

Prodekani su potvrđeni na Vijeću fakulteta: Zrinka Božić Blanuša, Dean Duda, Dragan Bagić, Tanja Bukovčan i ne znam tko je peti?
Ne kažem da je dobro, ali osobno ne vidim problem u tome da se ikoga istražuje. Vjerojatno mi ne bi bilo baš ugodno dobiti takav poziv, ali ako bih znao da nisam ništa skrivio, odradio bih to bez prigovora - nije to sad ništa stravično. A osim toga valjda bi oni koji neutemeljeno prijavljuju ljude trebali snositi neke posljedice zbog toga (doduše samo nagađam pa lako moguće da se varam).

Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Nije baš da ništa nisu skrivili. Bila sam na tom dogovoru i bili su svjesni da nemaju zakonskoga uporišta za sazivanje sjednice Fakultetskoga vijeća mimo (v. d.) dekana, ali su svjesno ipak išli u to.

Prije nego me se napadne zbog napisanoga: nikako se ne slažem s podnošenjem kaznene prijave zbog toga. Podnošenje prijave etičkom povjerenstvu na samom fakultetu bi IMHO bilo dovoljno i pokazalo bi kolegijalnost u rješavanju problema.

Inače, prije par dana sam iz dobro obaviještenih izvora saznala otkad datiraju problemi koji su kulminirali u zadnjih godinu i nešto, pa ako ima interesa, mogu to napisati ovdje.
Ooo, pa što pitaš uopće, samo ti piši.
Mene, recimo, zanima vuče li itko od ključnih osoba ikakve repove od prije ovih događanja? Znam samo ono što se pisalo o Previšiću u Globusu '94., o ostalima baš i ne nalazim neke kompromitirajuće sadržaje otprije afere s KBF-om.
Zanimljivo mi je, doduše, kako su tada Boras, Čović i ostali u vrijeme blokada 2009. bili njeni pobornici. I onda kad čitaš članke iz toga vremena naiđeš na to da "ministar i rektor pozivaju dekana Jurkovića da obuzda pobunjenog prodekana Borasa." Mada, tu vjerojatno ima istine u nečemu što je rekla jedna moja profesorica - "Bila sam mlada i naivna i tad sam se iznenadila kad sam vidjela da čovjek, za kojeg znam da je HDZ-ovac, nastupa protiv njihovog ministra - a onda sam shvatila da je to zato što bi on htio doći na njegovo mjesto."

Pa onda postoje još neke stvari iz još ranijih vremena koje me zanimaju - npr. u jednom članku iz 2006. spomenuto je da bi Bjeliš bio nastavak navodne osovine Jeren - Mencer - je li ovo dvoje prethodnih rektora isto imalo neke mutne poslove (znam da su nedavno u jednom članku pak spominjali da je Jeren potkopavao Hrvatske studije - i tu se onda spominje i osovina Jeren-Čović ).
Ili recimo Mirko Gojmerac, dekan krajem 90-ih - čitao sam negdje da se ponašao dosta autokratski, da je zabranjivao neke tribine na faksu i slično, što opet dosta podsjeća na Previšića - a ako se ne varam, lik je i HDZ-ovac...

Također mi je zanimljivo kako izgleda nitko od politički aktivnijih i istaknutijih profesora (Pupovac, Tuđman, Pusić, Zlatar - Violić) nije bio uključen u ova događanja (bar ne javno). Doduše, Kapović jest bio na onoj prvoj tribini, ali em je politički dosta manje bitan, em je nekako nestao nakon te tribine (nekako pretpostavljam da su ljudi zaključili da bi im netko s reputacijom "komunjare" mogao naštetiti, pa se stoga odmaknuo od zbivanja na fakultetu i preorijentirao na gradske probleme).
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 02:56   #1438
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Nije baš da ništa nisu skrivili. Bila sam na tom dogovoru i bili su svjesni da nemaju zakonskoga uporišta za sazivanje sjednice Fakultetskoga vijeća mimo (v. d.) dekana, ali su svjesno ipak išli u to.
.
Znači, istovjetni pokušaj kao rektor i klika koji su bili svjesni da nemaju zakonskog uporišta za donošenje gro odluka, ali su svjesno išli u to
A i njih će valjda upravni nadzor (nadajmo se) sad malo stisnuti...
frulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 11:07   #1439
16 novinskih redakcija negoduje radi toga što je izbor za rektora odjednom postao tajan


Izgleda da Sveučilište nije više javna institucija.

Ali nema veze za zloupotrebu ovlasti, institucionalno nasilje, a sada bome i sve manju transparentnost, sve je to "sukob dvije struje", "i jedni i drugi su u krivu" itd. itd.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 16:37   #1440
Pa ja bih se čak i složio s ovime o 2 struje - jedne koja tavori po podrumima rektorata smišljajući urote i zatvarajući sav mogući prostor javnosti i ideji otvorenosti te druge struje - dakle svih onih kojima je dosta tajni i zakulisnih igara i koji žele transparentnost i otvorenost procesa. Nažalost, prva je u manjini, ali sa svim polugama moći nad ak. zajednicom i ne podliježe apsolutno nikakvoj provjeri.
frulex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.