Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2018., 00:34   #21
Quote:
ramzes 2 kaže: Pogledaj post
Ljudi doniraju organe da pomognu drugima isto tako se može donirati sperma, plazma, krv.

Baj d vej zašto pitaš?
Mene isto zanima sto covjeka motivira donirati spermu? Bez da te itko pitao i trazio.

Mislim, citav koncept mi je onak...prepun sam nerazumijevanja za to.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 08:07   #22
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Mene isto zanima sto covjeka motivira donirati spermu? Bez da te itko pitao i trazio.

Mislim, citav koncept mi je onak...prepun sam nerazumijevanja za to.
Zbog posla koji radim vise sam van HR nego u HR. Veze uglavnom puknu zbog odsustva. Izabrao sam posao koji jesam i prihvatio posljedice. A da nekome velim , cuj daj se strpi jos 10ak godina a do tada se snalazi sama sa djecom jer ja i nisam u blizini, mislim da znas koji bi odgovor dobio. A usosit žensku da zatrudni pa ono kako bude bude , nisam taj tip. Tako da na ovaj nacin mogu nekome pomoci. Samo sto eto vidim da niti kad nesto zelis dobrovoljno i nije bas lako ostvarivo. Pa eto trazim info i ovdje sta i kako. Hvala na svakom odgovoru koji dobijem i sorry ako gnjavim koga ovim svojim "problemom" nedostatka informacija.

P.S. Vidim da nam je razumijevanje i shvaćanje nekih postupaka daleko u zaostatku za nekim zemljama gdje je takav postupak sasvim normalan.
ramzes 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 08:20   #23
Nažalost u HR ne postoji banka sperme. Nikako da se oformi, a sumnjam da i bude.
Znam da Danci imaju svoju, al kao sto kažeš provjerio si s njima.

Hrvatice najčešće na donaciju idu u Češku i Makedoniju, al ne znam da li imaju oni svoju banku ili koriste Dansku.

Isto tako provjeri i sa Španjolskom.

Nisam bas od pomoći, al eto tu je par zemalja koje nisu bio spomenuo u uvodnom postu.

Sretno!
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 08:34   #24
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Nažalost u HR ne postoji banka sperme. Nikako da se oformi, a sumnjam da i bude.
Znam da Danci imaju svoju, al kao sto kažeš provjerio si s njima.

Hrvatice najčešće na donaciju idu u Češku i Makedoniju, al ne znam da li imaju oni svoju banku ili koriste Dansku.

Isto tako provjeri i sa Španjolskom.

Nisam bas od pomoći, al eto tu je par zemalja koje nisu bio spomenuo u uvodnom postu.

Sretno!
Hvala na info Frixie. Moram se javiti u MKD da vidim kako kod njih funkcionira proces. U većini klinika prihvaćaju spermu donora koji su u braku i imaju klince a takvi se slabo odazivaju na donorstvo. Potražnja je veća od ponude trenutno. Da dosta klinika uvozi i kupuje spermu iz Danske.
Malo mi je glupo u cijelom tom procesu jedino to šta ženske moraju platiti "dozu" sperme plus sve ostalo šta se mora platiti a donor to radi for free. Mislim ja ne tražim ni želim lovu ali nije fer prema ženskoj strani da i taj dio moraju platiti.
ramzes 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 11:45   #25
Quote:
ramzes 2 kaže: Pogledaj post
Ljudi doniraju organe da pomognu drugima isto tako se može donirati sperma, plazma, krv.

Baj d vej zašto pitaš?
Zato jer je to izuzetno komplicirano s obzirom da kod nas nije moguce, vani isto tako nedrzavljanima.
Pitam jer nikad nisam srela nikoga tko zeli donirati svoj reproduktivni materijal pa pitam.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 14:08   #26
Ha, čuj IVF je svugdje u svijetu biznis.

Nema džabe ni u stare babe!
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 14:55   #27
Ramzes moj naklon do poda. Hvala bogu pa ne mislimo svi isto jer da je tako jadne one zene i muskarci koji ne mogu imati svoju biolosku djecu pa postoje banke.

Zalostan bi bio ovaj svijet i zato hvala svim donorima pa bilo sto donirali.
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 18:36   #28
Quote:
kajjetebi kaže: Pogledaj post
Ramzes moj naklon do poda. Hvala bogu pa ne mislimo svi isto jer da je tako jadne one zene i muskarci koji ne mogu imati svoju biolosku djecu pa postoje banke.

Zalostan bi bio ovaj svijet i zato hvala svim donorima pa bilo sto donirali.
Kak se veli 100 ljudi 100 čudi.
Ljudi su malo sebični, skeptični a i lijeni po pitanju donorstva u bilo kom smislu. Ne želim uvrijediti nikoga ali i neobrazovani.
Do trenutka kad njima ne zatreba "nešto". Svatko tko se našao u situaciji zna kako je to.
ramzes 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 18:40   #29
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Ha, čuj IVF je svugdje u svijetu biznis.

Nema džabe ni u stare babe!
Da vidim da su cijene za postupke izražene u lijepim svoticama.
ramzes 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 20:16   #30
Cool

Quote:
ramzes 2 kaže: Pogledaj post
Malo mi je glupo u cijelom tom procesu jedino to šta ženske moraju platiti "dozu" sperme plus sve ostalo šta se mora platiti a donor to radi for free. Mislim ja ne tražim ni želim lovu ali nije fer prema ženskoj strani da i taj dio moraju platiti.
a gle nije bas da se taj materijal moze cuvati u ledenici zajedno sa paradajz sosom i sladoledom. Aparati strasno puno kostaju i netko na kraju mora platit, jer se u protivnom nitko time ne bi bavio.
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 21:15   #31
Quote:
Loth_lorien kaže: Pogledaj post
a gle nije bas da se taj materijal moze cuvati u ledenici zajedno sa paradajz sosom i sladoledom. Aparati strasno puno kostaju i netko na kraju mora platit, jer se u protivnom nitko time ne bi bavio.
Kužim to i definitivno da ima troškova. Samo sam na glas komentirao
ramzes 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 22:02   #32
korisnik, žena ili par, plaća troškove čuvanja i ono što prethodi. u danskoj je to i kompletni sistematski i pregled kvalitete sperme (broj i kvaliteta živih), jer nije svaka plodnost jednaka. oni preferiraju one jako plodne, a to su obično mladi. ako uz to već imaju zdravu djecu koju su lako ili slučajno dobili, manja je šansa da bace lovu na preglede pa poslije moraju odbiti donora.

razloga ima mnogo, svatko svoj. prije koju godinu gledala sam dokumentarac o ženama koje su neanonimno darovale jajnu stanicu. i bila je jedna balerina koju su roditelji djeteta pozvali jako rano da upozna malca i ona se odazvala. razlozi - osim pomoći drugom, bila je uvjerena u svoje zdravlje i dobru genetiku, a nije majčinski tip, možda s vremenom postane, možda ne, pa nek dobrih gena.
mene je iznenadilo to što joj se klinac svidio, što je rekla da je isti njen najmlađi brat u toj dobi, da ga osjeća kao daljni rod, no nema želje za redovita druženja, njegove roditelje smatra super ljudima i svatko svojim putem. cura se zna distancirati, nismo svi isti.

ramezes, želim ti jednostavno ispunjenje želje, nakon ovih prvih peripetija i odbijanja. puno sreće!
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 22:38   #33
Quote:
ramzes 2 kaže: Pogledaj post
Zbog posla koji radim vise sam van HR nego u HR. Veze uglavnom puknu zbog odsustva. Izabrao sam posao koji jesam i prihvatio posljedice. A da nekome velim , cuj daj se strpi jos 10ak godina a do tada se snalazi sama sa djecom jer ja i nisam u blizini, mislim da znas koji bi odgovor dobio. A usosit žensku da zatrudni pa ono kako bude bude , nisam taj tip. Tako da na ovaj nacin mogu nekome pomoci. Samo sto eto vidim da niti kad nesto zelis dobrovoljno i nije bas lako ostvarivo. Pa eto trazim info i ovdje sta i kako. Hvala na svakom odgovoru koji dobijem i sorry ako gnjavim koga ovim svojim "problemom" nedostatka informacija.

P.S. Vidim da nam je razumijevanje i shvaćanje nekih postupaka daleko u zaostatku za nekim zemljama gdje je takav postupak sasvim normalan.
Samo što se ovdje ne radi o tome da bi nekome pomogao, nego o sebičnoj želji da postoji negdje neko tvoje dijete, jer se nisi uspio ostvariti u vezi, braku i kao roditelj, a sve je to tvoj izbor.
Već mi je žao one koja bi tu spermu uzela. Usosit će se već neka...
Candy Love is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 08:43   #34
vani je sve puno oglasa gdje traže donatore sperme,ništa čudno i neobjašnjivo,samo se u Hr zgražaju na sve i svemu čude dok političari kolo vode. Ima donatora sperme za obitelji koje ne mogu imati djecu,za žene koje same žele imati dijete i za lezbijske parove,vani sve to funkcionira normalno.Čak imate i grupe na fb.
small thorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 22:34   #35
Quote:
Candy Love kaže: Pogledaj post
Samo što se ovdje ne radi o tome da bi nekome pomogao, nego o sebičnoj želji da postoji negdje neko tvoje dijete, jer se nisi uspio ostvariti u vezi, braku i kao roditelj, a sve je to tvoj izbor.
Već mi je žao one koja bi tu spermu uzela. Usosit će se već neka...
Cany draga, mislim da žene ili parovi točno znaju zašto to rade i ljudi budu sretni kad im se ispuni želja i imaju svoju vlastitu djecu. Ja to radim neanonimno iz čistog razloga jer želim da se zna tko je donor i ljudi mogu prihvatiti ili ne spermu. A i financijski bih izašao u susret jer eto mogu. Da sam htio da postoji tamo negdje moje dijete mogao sam to napraviti bilo kad i bilo gdje.Čak ne niti na našem kontinentu da stvar bude jasnija. Eto nisam niti mi je bila namjera. A to ako si se ti usosila pa si nezadovoljna brakom i sada ovdje imaš neki izljev ljutnje to nije moja stvar niti stvar nikoga od nas ovdje. Svatko sam bira i kroji svoju sudbinu.

Quote:
small thorn kaže: Pogledaj post
vani je sve puno oglasa gdje traže donatore sperme,ništa čudno i neobjašnjivo,samo se u Hr zgražaju na sve i svemu čude dok političari kolo vode. Ima donatora sperme za obitelji koje ne mogu imati djecu,za žene koje same žele imati dijete i za lezbijske parove,vani sve to funkcionira normalno.Čak imate i grupe na fb.
Small slažem se sa tobom. Još dosta ljudi nije otvorenog uma. Limitirani razmišljanjem. Pada mi na pamet jedna stvar , oglav. Konjima stavljaju to da ne gledaju u stranu,a često ako se bolje pogleda i sluša i dosta veliki dio nacije nosi neku vrstu nevidljivog oglava. Razmišljaju i djeluju pravocrtno. Na žalost kod nas se još dosta provodi patrijarhat. A vidi se i kako sama država tretira ženski spol. Jesmo u evropi ali mislim da smo promašili stoljeće.
ramzes 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 10:41   #36
Za info ostalima ..... niti u Makedoniji se ne može donirat sjeme. Preusmjerili su me na Cryos a pošto nisam rezident znači da i Cryos otpada. Ukoliko netko ima 100% provjerenu info za donaciju , čekam info. Hvala.
ramzes 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 10:41   #37
Za info ostalima ..... niti u Makedoniji se ne može donirat sjeme. Preusmjerili su me na Cryos a pošto nisam rezident znači da i Cryos otpada. Ukoliko netko ima 100% provjerenu info za donaciju , čekam info. Hvala.
ramzes 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2018., 17:39   #38
Ako nekom paru ili pojedinki iz Hrvatske treba donacija nek se javi na pp
Mocart89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2018., 09:12   #39
Quote:
ramzes 2 kaže: Pogledaj post
Zbog posla koji radim vise sam van HR nego u HR. Veze uglavnom puknu zbog odsustva. Izabrao sam posao koji jesam i prihvatio posljedice. A da nekome velim , cuj daj se strpi jos 10ak godina a do tada se snalazi sama sa djecom jer ja i nisam u blizini, mislim da znas koji bi odgovor dobio. A usosit žensku da zatrudni pa ono kako bude bude , nisam taj tip. Tako da na ovaj nacin mogu nekome pomoci. Samo sto eto vidim da niti kad nesto zelis dobrovoljno i nije bas lako ostvarivo. Pa eto trazim info i ovdje sta i kako. Hvala na svakom odgovoru koji dobijem i sorry ako gnjavim koga ovim svojim "problemom" nedostatka informacija.

P.S. Vidim da nam je razumijevanje i shvaćanje nekih postupaka daleko u zaostatku za nekim zemljama gdje je takav postupak sasvim normalan.
U Hr mozes donirati spermu, ali na nacin da se ti i zena kojoj zelis donirati spermu predstavite kao par koji je u izvanbracnoj zajednici. Znaci napokon postoji muskarac koji javno i bez stida zeli donirati spermu kako bi omogucio nekoj zeni trudnocu koja nije uspjela ostvarit vezu...i opet ne valja. Razmes2 svaka cast zasto je to i dalje tabu kod nas, tesko je u svakom slucaju biti roditelj, bio u braku vezi ili samostalni roditelj. Ovo je mozda neobican nacin ali nekima je to jedina opcija i ne treba gledati sa zaljenjem i sa zgrozavanjem na to.
TinaBo8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 22:34   #40
Quote:
TinaBo8 kaže: Pogledaj post
U Hr mozes donirati spermu, ali na nacin da se ti i zena kojoj zelis donirati spermu predstavite kao par koji je u izvanbracnoj zajednici. Znaci napokon postoji muskarac koji javno i bez stida zeli donirati spermu kako bi omogucio nekoj zeni trudnocu koja nije uspjela ostvarit vezu...i opet ne valja. Razmes2 svaka cast zasto je to i dalje tabu kod nas, tesko je u svakom slucaju biti roditelj, bio u braku vezi ili samostalni roditelj. Ovo je mozda neobican nacin ali nekima je to jedina opcija i ne treba gledati sa zaljenjem i sa zgrozavanjem na to.
Da u pravu si , kod nas sve što nije u okvirima većine društva( dosta konzervativnog) odmah si čudan...lud...what ever.
Gore sam naveo razloge zašto to radim i kao što vidiš nekima opet ne valja.
Baj d vej thx na info ....
ramzes 2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.