Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2018., 13:14   #8921
Question

Quote:
berninho kaže: Pogledaj post
Jednom parcijala - uvijek parcijala.
Znaci bez obzira na ostvareni broj ectsa? Time sam si produzila studij Za 1 god jelda?
Bubach543 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 13:37   #8922
Quote:
Bubach543 kaže: Pogledaj post
Znaci bez obzira na ostvareni broj ectsa? Time sam si produzila studij Za 1 god jelda?
tako je, jednu godinu ćeš duže studirati...

Zadnje uređivanje berninho : 03.01.2018. at 13:38. Reason: Ispravak
berninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 13:43   #8923
Quote:
berninho kaže: Pogledaj post
tako je, jednu godinu ćeš duže studirati...
Dobro,jos mi pliz objasni zasto ne mogu upisati 3.god ako imam uvjet u broju ectsa? Zbog prelaska preko 60 ectsa godisnje ili? I sta cu onda uopce upisati s 3.godine? Sorry sto sam dosadna,ali vazno mi je to jako.
Bubach543 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 13:56   #8924
Quote:
Bubach543 kaže: Pogledaj post
Dobro,jos mi pliz objasni zasto ne mogu upisati 3.god ako imam uvjet u broju ectsa? Zbog prelaska preko 60 ectsa godisnje ili? I sta cu onda uopce upisati s 3.godine? Sorry sto sam dosadna,ali vazno mi je to jako.

Ne pratim te? Pretpostavljam da si sad II godina, a upis na III godinu imaš u 9-om mjesecu ako ostvariš minimalno 105 ECTS-ova.
berninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 14:31   #8925
Quote:
berninho kaže: Pogledaj post
Ne pratim te? Pretpostavljam da si sad II godina, a upis na III godinu imaš u 9-om mjesecu ako ostvariš minimalno 105 ECTS-ova.
Znaci upisala sam ponovno prvu god jer nisam polozila mat i stat,a smio mi je ostati samo 1 predmet da bih mogla upisati 2.god. Zbog toga sam parcijala i nisam upisala poslovne fin,tzk i seminar u 3.semestru (-9 ectsa zbog mat). Ako sad polozim stat u 2.mj na zimskom roku,tad cu upisati sve iz 4.semestra i ako uspijem rijesiti sve do kraja akademske godine,trebala bih ostvariti 111 ectsa sto znaci da bih ostvarila uvjet za 3.god. Zanimalo me mogu li onda upisati sve predmete s 3.god +pf,tzk i sem tj. jel bi se izvukla iz parcijale? Nadam se da sam sad malo jasnije napisala
Bubach543 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 16:55   #8926
Pozdrav svima! Imam jedno jednostavno pitanje, pa ako slucajno netko zna... Da li je moguće nakon druge godine prebacivanje sa smjera ekonomije na poslovnu ekonomiju (radi se o integriranom preddiplomskom i diplomskom studiju - redovno). Ako da, koji su uvjeti?
heyyou is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 22:14   #8927
Pozdrav, zanima me da li mogu s prosjekom 3,2 upisat nešto i što? Koliko je imao zadnji na bodovnoj listi na upisu na ekonomski? Hvala
Broly21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 20:58   #8928
S prve godine imam položeno sve osim matematike i statistike, koju ću ponovno upisati. A sa druge Makro i Organizaciju

Što mogu upisati u ljetnom semestru od predmeta sa II. godine? Isto kao i u zimskom ,koliko bodova sam položio toliko i mogu ili?
barakapetbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 16:35   #8929
Mogu li upisat Gospodarstvo Hrvatske ako nemam položenu Makroekonomiju?
economy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 02:51   #8930
Quote:
barakapetbe kaže: Pogledaj post
S prve godine imam položeno sve osim matematike i statistike, koju ću ponovno upisati. A sa druge Makro i Organizaciju

Što mogu upisati u ljetnom semestru od predmeta sa II. godine? Isto kao i u zimskom ,koliko bodova sam položio toliko i mogu ili?
Tako je, 30 ECTS-a - broj nepoloženih/ponovno upisati predmeta. Ako sam dobro shvatio, ostala ti je samo statistika, što znači da upisuješ od 21 do 24 ECTS-a, odnosno 4 kolegija (1 NE upisuješ).

Quote:
economy kaže: Pogledaj post
Mogu li upisat Gospodarstvo Hrvatske ako nemam položenu Makroekonomiju?
Možeš upisati, i možeš položiti. Od prije godinu-dvije jedini uvjet je Osnove ekonomije. Ako nemaš ni Osnove ekonomije, NEMOJ upisivati GH jer ti 99% profesora neće čuvati ocjenu, a i tko zna kada ćeš tek položiti Osnove ekonomije. Naravno, ako si parcijala i možeš birati koje ćeš upisati odnosno koje nećeš, a najbolje je kolokvirati to jer nije teško već ima jako puno gradiva.

Quote:
heyyou kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Imam jedno jednostavno pitanje, pa ako slucajno netko zna... Da li je moguće nakon druge godine prebacivanje sa smjera ekonomije na poslovnu ekonomiju (radi se o integriranom preddiplomskom i diplomskom studiju - redovno). Ako da, koji su uvjeti?
Moguće je. Možeš se prebaciti bilo koje godine kada ostvaruješ upis više godine. Možda je moguće još uvijek prebaciti se zbog ostvarenog prava upisa II. godine u ak. godini 17/18, no isto možeš kad ostvariš prava na upis III. godine. Pišeš molbu i predaješ ju dalje. Do sada nisam čuo da je ikome odbijeno. Kad upišeš III. godinu s kolegijima s Ekonomije gotovo je, tako da nemoj propustiti priliku svi se prebacuju to.
schoolfriend22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 21:04   #8931
Quote:
schoolfriend22 kaže: Pogledaj post
Tako je, 30 ECTS-a - broj nepoloženih/ponovno upisati predmeta. Ako sam dobro shvatio, ostala ti je samo statistika, što znači da upisuješ od 21 do 24 ECTS-a, odnosno 4 kolegija (1 NE upisuješ).

Tako je, samo stat, znači 21 položen bod. Znači faks će mi zapravo pokloniti da upišem 4. predmet iz IV. semestra? Ako je to zbilja tako to je genijalno onda. Zapravo upisujem 33 boda?

A može mali osvrt na ostale profesore s katedre Statistika? Bio sam kod Čizmić, gubio živce , idem na komisiju i ponovni upis. Kakvi su ostali? Ako kolokviram imali uopće usmenog kod ostalih i jeli formalnosti ili ima još netko da je mučenje kao kod Čizmić?
barakapetbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 01:06   #8932
Quote:
barakapetbe kaže: Pogledaj post
Tako je, samo stat, znači 21 položen bod. Znači faks će mi zapravo pokloniti da upišem 4. predmet iz IV. semestra? Ako je to zbilja tako to je genijalno onda. Zapravo upisujem 33 boda?

A može mali osvrt na ostale profesore s katedre Statistika? Bio sam kod Čizmić, gubio živce , idem na komisiju i ponovni upis. Kakvi su ostali? Ako kolokviram imali uopće usmenog kod ostalih i jeli formalnosti ili ima još netko da je mučenje kao kod Čizmić?
Točno. Upisuješ 24 ECTS-a te ponovno upisuješ statistiku. Btw. uvijek dopuste upis do 33 ECTS-a po semestru, ali ni bod više od 33.

Statistika ima princip svi na istu foru kolokvije (izgledom, tipovima zadataka i sl), a ispiti na razini katedre što znači da primjerice piše se sutra u 8 ujutro - svi koji pišu imaju isti ispit. Usmeni imaju svi profesori, dok iz Poslovne statistike (s 3. godine) samo Čizmić. Čest slučaj je kod većeg dijela profesora da ako dobiješ 4-5, a ne znaš na usmenom za ocjenu koju si dobio) da ti snize na 2. Pokušaj kolokvirati i onda na usmenom/pismenom usmenom što bolje to. Savjet je nemoj kod istog profesora ići ako nisi prvi puta uspio te ako ti zaista nije jasno gradivo ili ti nije jednostavno, upiši instrukcije za kolokvij kod provjerenih: u Štreberaju ili Pascalu
schoolfriend22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 18:57   #8933
Da li Medjunarodna ekonomija veze makro??
Ako ne polozim makro, a sve ostalo imam polozeno mogu li upisat 4.semestar cijeli?
Hvalaa
economy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 01:37   #8934
Quote:
economy kaže: Pogledaj post
Da li Medjunarodna ekonomija veze makro??
Ako ne polozim makro, a sve ostalo imam polozeno mogu li upisat 4.semestar cijeli?
Hvalaa
Mozes. Ni jedan predmet iz 3. semestra ne veze niti jedan predmet iz 4. semestra. Jedino sto ima uvjet u 4. semestru je GH, no uvjet su Osnove ekonomije (Makro više nije).
schoolfriend22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 15:54   #8935
Pozdrav, jedno pitanje. Mogu li promjeniti kolegij? Izabrao sam ga u 9. mjesecu preko burze izbornih kolegija i upisan je (i ovjeren) tada u indeks zajedno sa obveznima. Prije pocetka ljetnog semestra htio bih ga promjeniti ali ne znam kakva je procedura te dopusta li se to uopce.
biligr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 03:08   #8936
Quote:
biligr kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jedno pitanje. Mogu li promjeniti kolegij? Izabrao sam ga u 9. mjesecu preko burze izbornih kolegija i upisan je (i ovjeren) tada u indeks zajedno sa obveznima. Prije pocetka ljetnog semestra htio bih ga promjeniti ali ne znam kakva je procedura te dopusta li se to uopce.
Točnu proceduru ne znam, no kako čujem promijeniti izborni kolegiji možeš. Čim krenu upisi ljetnog semestra budi prvi u referadi
schoolfriend22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 17:41   #8937
Uz statistiku, koju moram upisati, kojih 4 od 5 predmeta preporučate upisati u IV. semestru?
barakapetbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 15:37   #8938
Pitanje o profesorima

Pozz
Zanimaju me komentari o ovim profesorima
Čizmic Drazenka-statistika
Vuckovic Valentina-mikroekonomija
Tenks
Ivili26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 17:50   #8939
Quote:
Ivili26 kaže: Pogledaj post
Pozz
Zanimaju me komentari o ovim profesorima
Čizmic Drazenka-statistika
Vuckovic Valentina-mikroekonomija
Tenks
Od ove bježi u što što širem luku... Ako ikako možeš prebaci se kod bilo koga (Sorić i Arnerić najbolji, ostali su ok)
barakapetbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 20:30   #8940
Quote:
Ivili26 kaže: Pogledaj post
Pozz
Zanimaju me komentari o ovim profesorima
Čizmic Drazenka-statistika
Vuckovic Valentina-mikroekonomija
Tenks
Čizmić - moraš puno previše uciti za prolaz kod nje, dok kod ostalih profesora možeš puno lakše proći. Jbg, na lošem glasu je na EFZG-u. Ako imas mogućnost prebaci se cijelu predavačku grupu kod prof. Arnerić (moja preporuka u 1_9_IZV_ABA-MAT jer su dobili iz svih predmeta najbolje profesore). Zapravo, bilo koji drugi profesor je bolji od Čizmić jer vjerujem da ti je u cilju što manje učiti, a dobiti što bolju ocjenu
Također, ako ostaneš kod nje, obavezno (ako želim proći Statistiku), idi na sva predavanja.

Za Vuckovic nemam previse informacija jer je do ove godine bila na porodiljnom no bolji odabir od nekih drugih mogućih profesora
schoolfriend22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.