Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2007., 07:08   #21
Zaručničko prstenje

Ovako: da li bi djevojka trebala dobiti prsten s kamenom, i da samo ona ima prsten, a zajedno kasnije kupujete prstenje za vjenčanje, ili je bolje kupiti vjenčane prstene odmah i oni služe i kao zaručnički i kao vjenčani prsteni?
Nadam se da ste me skužili. Oko mene većina parova kupuje odmah vjenčano prstenje. Znam samo jednu curu koja je dobila pravi zaručnički prsten za nju s kamenom.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 07:44   #22
Mi ćemo imati samo vjenčano prstenje.Ali zato namjeravamo kupiti nešto stvarno lijepo(kako bi to i mogli nositi cijeli život).Iskreno ne bi niti htjela da on troši novce i sam kupuje prsten koji se meni možda neće niti svidjeti.A ako ga kupujemo zajedno onda mi to opet gubi smisao.Ma zapravo meni su općenito te zaruke besmislene.Šta to uopće znači?Vjenčanje prije vjenčanja
Moja frendica se zaručila sa svojim tadašnjim dečkom,a onda su nakon par godina prekinuli.A vjenčanja nije niti bilo.
ivanar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 07:47   #23
Ja sam dobila pravi zarucnicki prsten. S kamencicem. Nisam inzistirala na tome. Naprotiv, smatrala sam da nam je to nepotreban trosak (odnosno njemu). Sada mi je drago da sam ga dobila... Zaprosio me kada sam se najmanje nadala (ustvari, uopce nisam mislila da ce me vec tada zaprositi).

Kasnije smo kupili vjencano prstenje.
Makenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 07:51   #24
Quote:
ivanar kaže: Pogledaj post
Iskreno ne bi niti htjela da on troši novce i sam kupuje prsten koji se meni možda neće niti svidjeti.
Meni moj zarucnicki prsten ima posebnu vrijednost kada znam da ga je bas moj muz birao za mene...
Svekrva se cudila nakon zaruka kako je on to isao kupovati prsten bez mene i da se prsten meni mozda uopce ne svidja. Medjutim, prsten je nesto posebno. Ne zbog kamencica, ne zbog izgleda, vec zbog toga sto ga je on sam odabrao.
Makenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 08:03   #25
Ma uprincipu,lijepo je to ako imaš novaca za sve.Onda ti nije niti važno da li ti se sviđa ili ne ,da li ćeš ga nositi ili ne.Ja ovako uz sve te troškove oko svadbe kalkuliram i rekla sam mu da bi radije da si kupimo bolje vjenčano prstenje nego i zaručničko i vjenčano, a da mi niti jedno nije onak .
Ali u svakom slučaju da je prekrasno kada možeš oboje.
ivanar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 08:46   #26
mene je prsteom zaprosio..
a vjenčano ćemo kupiti zajedno..
mimimimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 08:48   #27
mi nismo kupovali zarucnicki prsten jer smo odmah kupili vjencano prstenje.
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 08:56   #28
Meni je dragi kupio zarucnicki prsten. I bas mi je drago zbog toga. Necu ga skidat ni kad budem stavila vjencani (osim taj dan). A vjencane cemo zajedno kupit. Ovisi kako zelite, a nazalost i o novcima.
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 09:08   #29
ja ću ga taj dan samo staviti na desnu ruku, jer ga nosim na lijevoj...
meni je moj stvarno poseban..
mimimimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 09:11   #30
Meni je moj zaručnički prsten prekrasan i ima posebn značenje...da ima 5 malih i jedan veći kamenčić , osim što ga je dragi izabrao i kupio sam posvetio ga je i poklonio mi ga u Međugurju zato mi je stvarno special ...sad ga nosim zajedno sa vjenčanim, ispod njega i super paše !!!
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 09:11   #31
ja sam svoj zaručnički samo imala na desnoj ruci i na dan vjenčanja .... nisam ga skidala :-)
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 09:48   #32
Ja sam dobila zaručnički dan nakon prosidbe i nekako mi ne bi bilo to to da nemam svoj posebni prsten koji je moj dragi birao samo za mene i s kojim sam mu kad sam ga stavila na ruku obećala sve ono što i samo vjenčanje donosi.. Inače mi smo se i dogovorili da će zaruke značit da smo spremni odredit datum vjenačnja i da je to u biti to.. nema povratka No meni je posebno drago što sam dobila prsten jer do vjenačnja je od tad trebalo još proći više od godinu i pol tako da ipak imam već sad jedan znak naše ljubavi na ruci... A što se tiče cijene.. pa ne mora zaručnički prsten biti jako skup, moj recimo nije bio (doduše ne znam točnu cijenu ) ali nema dijamante, već je onaj klasični sa velikim cirkonom i meni osobno pre predivan.. u biti moj dragi je znao da ja želim veliki kamen, a uopozoren je da ne smije biti skup taj prsten.. tako da sam dobila točno ono što sam htjela
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 09:49   #33
Ja sam dobila zaručnički prsten u 9.mj.Nosim ga na lijevoj ruci. A vjenčano prstenje planiramo kupiti. Ma to je sve stvar dogovora.
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 09:51   #34
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
ja sam svoj zaručnički samo imala na desnoj ruci i na dan vjenčanja .... nisam ga skidala :-)
i ja isto...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:01   #35
Quote:
Sanja29 kaže:
ja sam svoj zaručnički samo imala na desnoj ruci i na dan vjenčanja .... nisam ga skidala :-)
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
i ja isto...
Pa vas dvije ste blizanke u prošlom životu sigurno bile (iako ne vjerujem u prošle i buduće živote ) Nego, jesu oba iz Celja
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:05   #36
mala .. moj zaručnički prsten je iz Zlatarne Celje



Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:08   #37
a ne zaručnićki nije iz celja...naime prsten sam dobila kad me zaprosio al nismo slavili zaruke i sl. nekako je to više bilo onako za nas dvoje simboličan čin. i ja nisam htjela nešto preskupo nego prstenčić koji će imati svoju vrijednost na emotivan naćin. I htjela sam srebro...tako da sam dobila prekrasan srebrni prsten iz fosila sa kamenčićem (cirkončić ) i još uvijek mi je prekrasan...samo sam ga na svadbi uspjela malo oštetit...ne pitajte kako...
e a baš sam sanji htjela reći da mora da smo u prošlom životu bile u nekom bliskom odnosu..rodbinskom da me se ne bi krivo tumačilo
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:11   #38
... uf gledaj sve je moguće ..... ja sam htjela bijelo zlato i maleni kamenčić .... i to sam i dobila ....Celje je dragi sam izabrao ... tek toliko da se zna mala

ovisi gdje .. ja sam mislila da se nosi na lijevoj .... ali su mi u Rijeci rekli da ne ... da se zaručnički nosi na desnoj ruci :-)
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:11   #39
opet ja zbunjena
ne nosi se zaručnički prsten na desnoj ruci ?????
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 10:19   #40
Evo moj zarucnicki prsten iz zlatarne celje. Samo sto je moj od bijelog zlata!

http://img112.imageshack.us/img112/1233/11013744yh4.jpg

Zadnje uređivanje Magg : 20.02.2007. at 22:40. Reason: slika ogromna
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.