Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2018., 01:15   #41
Quote:
Demografskislom kaže: Pogledaj post
inače, mi smo proveli devalvaciju kune ranih 90-ih.. opelješili smo dijasporu samo tako
Devalvaciju , ranih 90-tih ???

misliš na ono sa početnih 4,44 (8,88) na 7,50
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 01:49   #42
Quote:
Demografskislom kaže: Pogledaj post
nema Trump veze s dolarom..

a dolar je 30% jači nego prije krize

razlika između Hrvatske i SAD-a je to što su oni za nas Amerika i ne duguju nikome eure
u pravu si, oni duguju dolare, a ne eure i to nekih 20 000 milijardi dolara - sitniš..
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 02:15   #43
duguju oni preko 60 000 miljardi dolara.. ali duguju i njima.. tko nama duguje?
Demografskislom is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 02:27   #44
Quote:
Demografskislom kaže: Pogledaj post
duguju oni preko 60 000 miljardi dolara.. ali duguju i njima.. tko nama duguje?
HNB - i to 16 milijardi eura
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 12:19   #45
Opće znanje o politici i gospodarstvu - EZIDD

Prije nego počnete čitati razne "stručne" tekstove na tu temu, skrenuo bih pažnju forumašima da sam prije 7 godina pokrenuo temu radi rješenje dileme zašto rad svih nas iz dan u dan stvara još veće dugove (gubitke).

Korisne zaključke vezane za regulaciju novca sam izdvajao na blog: https://sites.google.com/site/financijskisustav/home i od toga složio knjgu: https://sites.google.com/site/financ...av_i_novac.pdf . Problem je bio što se tek dio ovih zaključaka moga naći u službenoj literaturi.

Kasnije sam napisao knjižicu "Ekonomija zajednice i demokratsko društvo" u kojoj sam dao osnovna znanja o makroekonomiji i demokraciji u društvu.

Bilo bi dobro da se pročitaju moji tekstovi prije čitanja "Politike i gospodarstva" za škole jer se u tim udžbenicima neće naći odgovor zašto rad svih nas iz dan u dan stvara još veće dugove, niti ćete shvatiti zašto postojeći sistem stalno pada u krize.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 15:36   #46
a šta kad su kamate na nuli?
Demografskislom is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 15:37   #47
inače, mi ti štampamo kunu u Hrvatskoj bez duga
Demografskislom is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 16:39   #48
Quote:
Demografskislom kaže: Pogledaj post
a šta kad su kamate na nuli?
Onda kreditor bankrotira.

Quote:
Demografskislom kaže: Pogledaj post
inače, mi ti štampamo kunu u Hrvatskoj bez duga
Mi uopće ne štampamo kune jer se kune štampaju u inozemstvu. A to štampanje se ne plaća u kunama. Čudno, zar ne.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 01:23   #49
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
Prije nego počnete čitati razne "stručne" tekstove na tu temu, skrenuo bih pažnju forumašima da sam prije 7 godina pokrenuo temu radi rješenje dileme zašto rad svih nas iz dan u dan stvara još veće dugove (gubitke).

Korisne zaključke vezane za regulaciju novca sam izdvajao na blog: https://sites.google.com/site/financijskisustav/home i od toga složio knjgu: https://sites.google.com/site/financ...av_i_novac.pdf . Problem je bio što se tek dio ovih zaključaka moga naći u službenoj literaturi.

Kasnije sam napisao knjižicu "Ekonomija zajednice i demokratsko društvo" u kojoj sam dao osnovna znanja o makroekonomiji i demokraciji u društvu.

Bilo bi dobro da se pročitaju moji tekstovi prije čitanja "Politike i gospodarstva" za škole jer se u tim udžbenicima neće naći odgovor zašto rad svih nas iz dan u dan stvara još veće dugove, niti ćete shvatiti zašto postojeći sistem stalno pada u krize.

Učini nam svima uslugu i bolje nađi riješenje kako 90% teritorija Hrvatske izvuči iz ralja mafije i njihovih obitelji. Bankarstvo je pičkin dim za ovo sranje, koje je nas snašlo. Vjeruj mi, ispast ćeš pametniji i interesantniji za čitanje nego sada.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 01:49   #50
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
Mi uopće ne štampamo kune jer se kune štampaju u inozemstvu. A to štampanje se ne plaća u kunama. Čudno, zar ne.
A što u Hrvatskoj nije čudno? Čuda imaš ko u priči.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 09:21   #51
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Učini nam svima uslugu i bolje nađi riješenje kako 90% teritorija Hrvatske izvuči iz ralja mafije i njihovih obitelji. Bankarstvo je pičkin dim za ovo sranje, koje je nas snašlo. Vjeruj mi, ispast ćeš pametniji i interesantniji za čitanje nego sada.
To nije tema ove rasprave. Priča o tome bi bila trolanje.

Postoje dvije teme koje su prikladne za to i tamo sam pisao kako se može rješiti postojeći mafijaški sistem: https://www.forum.hr/showthread.php?t=62242, https://www.forum.hr/showthread.php?t=1046323
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 01:52   #52
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
To nije tema ove rasprave. Priča o tome bi bila trolanje.

Postoje dvije teme koje su prikladne za to i tamo sam pisao kako se može rješiti postojeći mafijaški sistem: https://www.forum.hr/showthread.php?t=62242, https://www.forum.hr/showthread.php?t=1046323
Nije tema ni bankarstvo, već ekonomija i politika, a eto, opet je sve povezano s tim pojmovima na neki način zar ne, jer je i bankarstvo ekonomija.

Anyway, kod nas se prvo ljudi moraju promijeniti da bismo krenuli naprijed. Samo shvaćanje poduzetništva i kapitala u glavi, trebala bi nam biti temeljna osnova za napredak društva. Ovako, ovo nema smisla. Čobana, zakletog HDZ-ovca i SDP-ovca, koji glasuje za njih svaki dan, ćeš ti uvjeriti da su tvoje mjere najbolje, yeah right. Mali milijun općina u Hrvatskoj propada, ali ne daju na svoje lokalne baje, jer ih očito kupuju mrvicama i daju socijalu. I ovi koji iseljavaju rade to isto, podržavaju vodeće stranke. Nisu ništa bolji od ovih, koji žive ovdje. Iseljavaju ustvari da zaštite sustav. Vidiš da nam se smanjila i nezaposlenost, od kada su svi zbrisali u inozemstvo? Sve raste, sve je divno, krasno.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 14:34   #53
A sad su oni što iseljavaju krivi? Što bi po tebi trebali napraviti?
a)Ostati u Hrvatskoj i gladovati
b) Ostati u Hrvatskoj i dizati revoluciju
c) Ostati u Hrvatskoj i uhljebiti se kao i ostali
d) Ostati u Hrvatskoj, pokrenuti posao, plaćati namete i financirati sustav
funes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 21:52   #54
Quote:
funes kaže: Pogledaj post
A sad su oni što iseljavaju krivi? Što bi po tebi trebali napraviti?
a)Ostati u Hrvatskoj i gladovati
b) Ostati u Hrvatskoj i dizati revoluciju
c) Ostati u Hrvatskoj i uhljebiti se kao i ostali
d) Ostati u Hrvatskoj, pokrenuti posao, plaćati namete i financirati sustav
Pod e) Prestati davati podršku lokalnim krimosima i promijeniti vlast. To bi bio idealan početak za sve općine i gradove.

Ali vi to nećete, jebi ga. Iselit ćete radije cijelu naciju odavde da guzonjama bude što udobnije, da voze skupe makine i nose zlatne lance oko vrata, nego da promijenite vlast i omogućite svima da normalno žive i rade. Nemojte im zaboraviti i polizati cipele jezikom. Ma možete ih staviti i u usta, kad stanu s njima u govna, jer oni su Bogovi.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 01:12   #55
O egzodusu više nema smisla pisati. To je gotova priča. Ti prozivas ovce umjesto pastira pa je ova diskusija besmislena.
funes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 14:20   #56
Quote:
funes kaže: Pogledaj post
O egzodusu više nema smisla pisati. To je gotova priča. Ti prozivas ovce umjesto pastira pa je ova diskusija besmislena.
I to vrlo vrlo pametne i zlokobne ovce. Sve oko nas je mafija, ali ono, baš sve. I onda se ovaj naivni siroček Nostrađurus trudi tu iz petnih žila nekaj objašnjavati. Stvar je jednostavna, nikome nije stalo. Stvarno ovdje ne treba žaliti nikoga. Sve što nam se događa smo zaslužili jer ih sami biramo i podržavamo. Da su nam političari rođeni ubojice, mi bi ih opet izabrali. Pokvareni narod, pokvarena vlast i pokvarena država.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2018., 20:14   #57
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
I to vrlo vrlo pametne i zlokobne ovce. Sve oko nas je mafija, ali ono, baš sve. I onda se ovaj naivni siroček Nostrađurus trudi tu iz petnih žila nekaj objašnjavati. Stvar je jednostavna, nikome nije stalo. Stvarno ovdje ne treba žaliti nikoga. Sve što nam se događa smo zaslužili jer ih sami biramo i podržavamo. Da su nam političari rođeni ubojice, mi bi ih opet izabrali. Pokvareni narod, pokvarena vlast i pokvarena država.
Nakon 8 godina istraživanja moram se složiti sa podebljanim. Ljude nije briga i ne žele bolje društvo. U poziciji smo da pokušavamo liječiti pacijente koji se ne žele izliječiti. To je Sizifov posao kojeg se ne bih primao ni u ludilu.

"We don't need no education...?" se pretvorilo u "We don't need education...".
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2018., 13:57   #58
Dakle, kolega Nostrađurus, moram ti se zahvaliti na tvom trudu. Povremeno odem na tvoj blog ili kliknem na neki link koji si stavio. Veliki posao si obavio, naravno, mali je odaziv, no to ne govori o tebi , nego o forumašima.
Da je kojim slučajem neki član Vlade ili neki zastupnik Sabora RH tako studiozno i egzaktno obavio svoj posao, di bi nam bio kraj !???
buc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2021., 11:12   #59
Quote:
buc2 kaže: Pogledaj post
Dakle, kolega Nostrađurus, moram ti se zahvaliti na tvom trudu. Povremeno odem na tvoj blog ili kliknem na neki link koji si stavio. Veliki posao si obavio, naravno, mali je odaziv, no to ne govori o tebi , nego o forumašima.
Da je kojim slučajem neki član Vlade ili neki zastupnik Sabora RH tako studiozno i egzaktno obavio svoj posao, di bi nam bio kraj !???
Ne znam da li se radi o istoj osobi, ali i neki student ekonomije iz 2014. mi je isto zahvalio na mome radu. Kaže da mu je to dalo pravu sliku ekonomije.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:53.