Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2017., 20:11   #1
Ante Prkačin i rehabilitacija ustaštva

Ante Prkačin se za razliku od svih mainstream povjesničara zalaže za rehabilitaciju ustaštva i skidanje stigme fašizma s ustaštva. To naravno uključuje i rehabilitaciju pozdrava Za dom i svega ostaloga. Za njega su i Hasanbegović i ostali tobože desni povjesničari oportunisti i neznalice. Prkačin kaže da ni jedan od lijevih povjesničara (Jakovina, Markovina, Goldstein; klasić) nema muda izaći na dvoboj s njim jer tvrdi da bi ih satro.
Mislite li da pokušaj rehabilitacije ustaštva kako ga zamišlja Prkačin može uspjeti?

https://www.hop.com.hr/2017/09/09/pr...lni-izdajnici/
Ante Moruzgva is offline  
Old 11.09.2017., 01:29   #2
On je obični verbalni egzibicionist. Ali čovjek tvrdi da su na ploči u Novskoj samo dvojica poginulih na tom prostoru, te da je ploča zapravo provokacija. http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ojica/6534384/ Zar ćemo sad i ploče falsificirati?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Old 11.09.2017., 09:44   #3
Quote:
Ante Moruzgva kaže: Pogledaj post
Ante Prkačin se za razliku od svih mainstream povjesničara zalaže za rehabilitaciju ustaštva i skidanje stigme fašizma s ustaštva.
bitanga i lovac u mutnom.

što ima rehabilitirati?

https://hr.wikipedia.org/wiki/Kronol...%C4%8Dina_1941.
Bolji od tebe is offline  
Old 11.09.2017., 11:50   #4
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
On je obični verbalni egzibicionist. Ali čovjek tvrdi da su na ploči u Novskoj samo dvojica poginulih na tom prostoru, te da je ploča zapravo provokacija. http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ojica/6534384/ Zar ćemo sad i ploče falsificirati?
Ovdje je on zbilja rekao nešto što nisam znao (valjda je to točno), da su oko Jasenovca pala samo dva HOSovca, a da je ploča postavljena kao provokacija briseloidnoj protuhrvatskoj vladi.

Ono što sam rekao za trg maršala tita, više bi volio da je Hasanbegović srušio briseloide na vlasti, a to kažem i za HOSove ploče, volio bi da ćato anemija pao, nego što su makli HOSovu ploču!

Najveći neprijatelji Hrvata su briseloidi, koji nas iseljavaju iz vlastite Domovine, a sad taj egzodus žele ubrzati porezom na nekretnine!

Netko je dobro primjetio, da tamo di su porezi na nekretnine, ljudi gube identitet, neznaju ni tko im je više djed, sele se od jednog kraja države na drugi!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 11.09.2017., 14:34   #5
Treba li donijeti zakon kao u Njemačkoj da je rehabilitacija ustaštva kazneno djelo i ovakve ekspresno slati u zatvor?
Ante Moruzgva is offline  
Old 11.09.2017., 15:22   #6
Quote:
Ante Moruzgva kaže: Pogledaj post
Treba li donijeti zakon kao u Njemačkoj da je rehabilitacija ustaštva kazneno djelo i ovakve ekspresno slati u zatvor?
Treba dopustiti slobodu izražavanja. Ako je netko komunist,neka bude,isto vrijedi i za fašiste,monarhiste. Da ustaštvo nije na tapeti kao i Hitler,sigurno da ne bi postojao takav interes za te ideje. Meni je puno zanimljivije bilo istraživati ekstremnu desnicu da vidim što se krije nutra i zašto je to tako zabranjeno jer najviše pažnje privlači baš zabrana. U Americi nacisti paradiraju ulicama i sve ostaje na marginalizmu a prostor se dobiva u Jerry Springer showu:

http://www.youtube.com/watch?v=DoLClcqce0Y

Što bi se dogodilo kada marginalne skupine prestanu dobivati na pozornosti? Ništa,ovako ih mediji više reklamiraju zbog toga jer rade nešto što je zabranjeno. Najpametniji je bio Malnar kad je Schwartzu i Raosu davao prostor. Bila je to jedna zabavna emisija. Odaziv za vojsku nam je 5% kod onih koji samo žeel završiti a profesionalni vojnici štite poredak dok je društvo civilno a ideje ekstremizma jedino mogu uspjeti u velikoj krizi i to na globalnoj razini da se radi o većim državama. Nama pod hitno treba liberalna opcija koja će dopustiti slobodu govora i ismijati sve opcije koje koće slobodniju trgovinu.

Te opcije koče osobne slobode pojedinaca ali ih liberalizam ne bi smio spriječiti da budu komunisti i fašisti ali na svoj račun,da plate osiguranje skupova zato jer bi time pokazali da nisu liberali. Bilo je desnih ekstremista koji imaju tržišne ideje u Americi kako bi privukli liberale ali nikad nisu imali prolaz među višom klasom jer ona živi predobro.

Zadnje uređivanje Detektor : 11.09.2017. at 15:36.
Detektor is offline  
Old 11.09.2017., 15:31   #7
Meni je to ok, neka se razotkrivaju. Bolje iskreni Prkačin, nego jedan HDZ-ovac koji će isto misliti, a govoriti u rukavicama.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Old 11.09.2017., 21:26   #8
Quote:
Ante Moruzgva kaže: Pogledaj post
Treba li donijeti zakon kao u Njemačkoj da je rehabilitacija ustaštva kazneno djelo i ovakve ekspresno slati u zatvor?
Još malo totalitarizama, zabrana i hapšenja, što me boli kurac, oće li netko imati opanak ili majicu sa nekim slovom.

Zašto neki jednostavno ne mogu prihvatiti demokraciju i paravo svakog da se izražava, ako je to nenasilno?


Ako idu zakoni o zabranam, a ići će, jer puk ne kuži da će taj zakon služiti kao spin, a ne kao nešto pametno, mi ćemo se sljedećih 100 godina baviti samo zabranama simbola, jesama, pjevača, kaznama... užas i to neki žele.

Dajmo se bavimo političarima, zabranimo lopine u politici!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 11.09.2017., 21:28   #9
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Meni je to ok, neka se razotkrivaju. Bolje iskreni Prkačin, nego jedan HDZ-ovac koji će isto misliti, a govoriti u rukavicama.
hDZeovci ne pričaju u rukavicama. Ako te zanima ja ti mogu reći program HDZea

1. Otjerati mladež iz RH

2. Otimati imovinu Hrvata

3. Predati Hrvatsku u ruke stranim gremijima

4. Novi kurikul za prazne škole!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 11.09.2017., 23:20   #10
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Zašto neki jednostavno ne mogu prihvatiti demokraciju i paravo svakog da se izražava, ako je to nenasilno?
Pod A zato što to nije demokracija i to ne postoji doslovno nigdje na svijetu - jedino SAD je relativno blizu tome, ali i oni imaju neka specifična ograničenja. Nigdje drugdje ne postoji ništa blizu toj ideji o "pravu svakog da se izražava kako god hoće".

Pod B zato što je ustaštvo nasilno. Ne možeš propagirati ustaštvo ili četništvo ili, da ne budemo stalno na našim područjima, nacizam, a da je to nenasilno. Jednako kako je bizarna američka ideja o "slobodi" KKK-a da "nenasilno" maršira sa simbolima pod kojima su crnci bili građani trećeg reda i slobodno premlaćivani i linčovani.

Uzgred, svaka čast ako si jedan od iznimno rijetkih koji je u ovakvom mišljenju konzistentan i nimalo licemjeran, no vjerujem da bi većina desnih zagovornika "potpune slobode" vrlo brzo promjenila mišljenje da im u Zagrebu, Zadru ili npr. Vukovaru središtem grada marširaju četnici. I da ne bi po forumima pisali traktate o tome da treba ljudima dozvoliti da se izražavaju ako baš ne idu okolo i razbijaju. I da su baš bezobrazni ovi huligani koji su ih napali, a ljudi samo šeću i izražavaju svoje mišljenje.

Potpuna sloboda govora i izražavanja niti je ikada postojala, niti je, suprotno mitovima onih koji žele slobodu za sumnjive i nasilne ideje, dio nekakvih ljudskih sloboda. To je izvrtanje osnovnih humanih ideja, jednako kao da se pod "slobodom okupljanja" podrazumijeva okupljanje bilo kad i u bilo kojem obliku - sorry, ali ne, nemate pravo okupljanja kod mene doma. Niti pravo na dnevni odmor od posla znači da možeš uzet pauzu za gablec od 3 sata. Sva su prava ograničena zakonima, tako i pravo na slobodu govora i izražavanja.
KLCCLK is offline  
Old 12.09.2017., 01:00   #11
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Pod A zato što to nije demokracija i to ne postoji doslovno nigdje na svijetu - jedino SAD je relativno blizu tome, ali i oni imaju neka specifična ograničenja. Nigdje drugdje ne postoji ništa blizu toj ideji o "pravu svakog da se izražava kako god hoće".

Pod B zato što je ustaštvo nasilno. Ne možeš propagirati ustaštvo ili četništvo ili, da ne budemo stalno na našim područjima, nacizam, a da je to nenasilno. Jednako kako je bizarna američka ideja o "slobodi" KKK-a da "nenasilno" maršira sa simbolima pod kojima su crnci bili građani trećeg reda i slobodno premlaćivani i linčovani.

Uzgred, svaka čast ako si jedan od iznimno rijetkih koji je u ovakvom mišljenju konzistentan i nimalo licemjeran, no vjerujem da bi većina desnih zagovornika "potpune slobode" vrlo brzo promjenila mišljenje da im u Zagrebu, Zadru ili npr. Vukovaru središtem grada marširaju četnici. I da ne bi po forumima pisali traktate o tome da treba ljudima dozvoliti da se izražavaju ako baš ne idu okolo i razbijaju. I da su baš bezobrazni ovi huligani koji su ih napali, a ljudi samo šeću i izražavaju svoje mišljenje.

Potpuna sloboda govora i izražavanja niti je ikada postojala, niti je, suprotno mitovima onih koji žele slobodu za sumnjive i nasilne ideje, dio nekakvih ljudskih sloboda. To je izvrtanje osnovnih humanih ideja, jednako kao da se pod "slobodom okupljanja" podrazumijeva okupljanje bilo kad i u bilo kojem obliku - sorry, ali ne, nemate pravo okupljanja kod mene doma. Niti pravo na dnevni odmor od posla znači da možeš uzet pauzu za gablec od 3 sata. Sva su prava ograničena zakonima, tako i pravo na slobodu govora i izražavanja.
Već sam dobio po nosu od desnih, jerbo sam rekao da sam do te mjere za pravu splobodu izričaja, da bi i takvo što mogao strpati u ladicu demokracije.

Naravno, ovo što sam podebljano bi bila ona krajnja granicu, za koju sam siguran da se ne bi pojavila.

Dakle, mene kao desnog, apsalutno boli ona stvar, kako će neki prisalica titoizma slaviti Tita, ukoliko je to unutar nenasilnog izričaja.

Za četnike i naciste baš ne vjerujem da bi se pojavili u RH, oni koji ne vole Hrvatsku ne bi se baš tako isticali.

Tako da ja ne mislim, da kad bi se dogovorili za slobodno društvo, da bi sad svi izašli paradirati u razno raznim odorama, štoviše, u Hrvata nema radikalizma, prijete nam porezom na nekretnine i izađe 0.1 posto vanka ulice.

Radikalizma u RH se zbilja ne bojim, kod ljevih me najviše zasmetalo to, što smo cijeli mandat SDPea, morali trpiti zakon o ovrhama, koji kao da je prepisan od mafijaških kumova, a onda ljevica izađe na ulice u prilično velikom broju zbog nekakvog kurikula meni je to neoprostivo, a mi desni jedva smo spriječili referendumom, da se SDP ne okomi na spremačice u bolnicama i školama.

A Pupi je malo jači igrač, neće taj pod šajkaču, taj više voli hrvatsku fotelju
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 12.09.2017., 08:20   #12
Zaboli me za Prkačina. Uvik ih je bilo i uvik će ih bit. Mene je briga za školarce koji nemaju spoznaju (znanje) po kojoj bi ovakve spodobe mogli klasificirat kao takve.
Samo neka u školama uvedu gradivo o ustašama i digod koji dokumentarac na nacionalnoj televiziji.
Upordown is offline  
Old 12.09.2017., 08:30   #13
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
hDZeovci ne pričaju u rukavicama. Ako te zanima ja ti mogu reći program HDZea

1. Otjerati mladež iz RH

2. Otimati imovinu Hrvata

3. Predati Hrvatsku u ruke stranim gremijima

4. Novi kurikul za prazne škole!
To pokažu kad dođu na vlast, ali prije nego što dođu, onda pričaju u rukavicama kako bi se svidjeli svojim biračima.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Old 12.09.2017., 10:42   #14
Quote:
Ante Moruzgva kaže: Pogledaj post
Ante Prkačin se za razliku od svih mainstream povjesničara zalaže za rehabilitaciju ustaštva i skidanje stigme fašizma s ustaštva. To naravno uključuje i rehabilitaciju pozdrava Za dom i svega ostaloga. Za njega su i Hasanbegović i ostali tobože desni povjesničari oportunisti i neznalice. Prkačin kaže da ni jedan od lijevih povjesničara (Jakovina, Markovina, Goldstein; klasić) nema muda izaći na dvoboj s njim jer tvrdi da bi ih satro.
Mislite li da pokušaj rehabilitacije ustaštva kako ga zamišlja Prkačin može uspjeti?

https://www.hop.com.hr/2017/09/09/pr...lni-izdajnici/
A zašto se ne odazovu ti povjesničari na raspravu s njim? Nije da imaju strah od medijskih nastupa.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Old 12.09.2017., 11:35   #15
Ha, gle, to baš i nije argument, jer neke stvari su neosporive, a ujedno je nemoguće ravnopravno raspravljati s onim koji apelira na emocije, da se pristojno izrazim, onih najprostodušnijih. Većina medicinskih stručnjaka npr. nema prijeku potrebu raspravljati s antivaxxer idiotima, jer to nema smisla doslovno na niti jednoj razini. Niti možeš razuvjeriti anti vaxxera niti njegove fanove. Isto tako ne možeš razuvjeriti nacista i negatora holokausta. Možeš samo educirati mlade generacije.

A luđacima, bili to oni koji misle da nas truju cjepivima, oni koji misle da Zemljom upravljaju ljudi-reptili, ili oni koji misle da je ustaštvo pozitivna stvar - ne treba davati na važnosti ni na koji način. Misliš da bi neki ozbiljan njemački povjesničar išao pred TV kamere s luđakom koji misli da je nacizam bio super a Auschwitz je izmišljotina? Ne, u normalnim zemljama kao Njemačka takve rješavaju nadležne službe, a ne ozbiljni povjesničari.
KLCCLK is offline  
Old 12.09.2017., 12:28   #16
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Ha, gle, to baš i nije argument, jer neke stvari su neosporive, a ujedno je nemoguće ravnopravno raspravljati s onim koji apelira na emocije, da se pristojno izrazim, onih najprostodušnijih. Većina medicinskih stručnjaka npr. nema prijeku potrebu raspravljati s antivaxxer idiotima, jer to nema smisla doslovno na niti jednoj razini. Niti možeš razuvjeriti anti vaxxera niti njegove fanove. Isto tako ne možeš razuvjeriti nacista i negatora holokausta. Možeš samo educirati mlade generacije.

A luđacima, bili to oni koji misle da nas truju cjepivima, oni koji misle da Zemljom upravljaju ljudi-reptili, ili oni koji misle da je ustaštvo pozitivna stvar - ne treba davati na važnosti ni na koji način. Misliš da bi neki ozbiljan njemački povjesničar išao pred TV kamere s luđakom koji misli da je nacizam bio super a Auschwitz je izmišljotina? Ne, u normalnim zemljama kao Njemačka takve rješavaju nadležne službe, a ne ozbiljni povjesničari.
ovo podebljano je tipična dimna zavjesa, ne raspravljam o cjepivu, ali kome pravo na meni vršiti nasilje? Neka cijepljenje bude dobrovoljno, kao i u Njmeačkoj, na koju se stalno pozivamo i priča gotovo, uopće ne trebamo raspravljati, samo pusti druge da žive -jednostavno
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 12.09.2017., 12:31   #17
U čemu je zapravo logički paradoks, za zabranu ZDS su najviše oni koji bi praštali Titove zločine i obrnuto i time bi stvorili beskrajne rasprave o tome što sve treba zabraniti, dobili društvo špijuna i opteretili pravosuđe i policiju pizdarijan
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 12.09.2017., 13:00   #18
U demokratskim društvima bi trebalo biti moguće, kako bi to rekao Plenković "trezveno", raspravljati o svim temama. Na bazi argumenata. O povijesnim temama, i o cjepivima kad je to tome riječ.

Međutim, uvijek se nađu oni koji bi odmah zatvarali i kažnjavali one koji drugačije misle. Ako ne to onda se barem nađe neki termin koji služi za diskvalifikaciju drugačijeg mišljenja, poput tog "anti-vaxxera". A uvijek dobro dođe da ih se također poveže s ljudima koji misle da su s nama ljudi reptili, itd da bi ih se još dodatno diskvalificiralo.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Old 12.09.2017., 14:17   #19
Treba o svemu raspravljati ukoliko postoje neki znanstveno-povijesno utemeljeni dokazi koji bi mogli promijeniti tijek povijesti, a za povijesni revizionizam postoji civilizacijski prag ispod kojeg se ne ide i oko kojeg se ozbiljno ne raspravlja. Možda se s takvim i raspravlja, ali u nekoj od institucija. Tako stoje stvari u Europi.
Da sutra netko kaže kako je Jasenovac bio rehabilitacijski centar, sad bi trebali ozbiljni povjesničari otvarati debate jeli to uistinu bio rehabilitacijski centar ili jedan od najstrašnijih logora u tadašnjoj Europi. I onda idemo sve ispočetka, iscrpljivati se istim temama.

Zato smo se i doveli tu gdje jesmo da čak i predsjednica države može interpretirati kako je ZDS starohrvatski pozdrav. Možda i jest starohrvatski, ali star oko 80 god.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Old 12.09.2017., 14:23   #20
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
ovo podebljano je tipična dimna zavjesa, ne raspravljam o cjepivu, ali kome pravo na meni vršiti nasilje? Neka cijepljenje bude dobrovoljno, kao i u Njmeačkoj, na koju se stalno pozivamo i priča gotovo, uopće ne trebamo raspravljati, samo pusti druge da žive -jednostavno
Živimo u zajednici. Tvoje necijepljenje uzrokuje bolest kod drugoga, objašnjeno je kako.
Nemoj njemačku sa hrvatskom. U Njemačkoj su ljudi obrazovani pa ih ne treba tirat da se cijepe.
A kako je u hrvatskoj pola ljudi nasilo na Kolindino obečanje da će hrvatsku napraviti najbogatijom zemljom na svitu, ko garantira da polovina neće nasjest na antivaxersku propagandu i prestat se cjepit.
Evo viš, u nas je i sve više ljubitelja fašista kako se daje pravo govora ovima kao Prkačinu. U Njemačkoj su se odrekli fašizma davno.
Upordown is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.