Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 20:52   #81
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ne bih se složila s ovim stavovima, jer:
1. mislim da se pobačajem samo od 2 loše opcije (ilegalnog ili legalnog pobačaja) bira manje loša, što je racionalniji izbor;
2. ne slažem se da je pobačaj posljedica nemara, nego daleko više neuspješne kontracepcije i negativnih okolnosti nastanka trudnoće, kao što su nasilni partneri;
3. mislim da je pobačaj odgovornije ponašanje od rađanja neželjene i nevoljene djece i njihova napuštanja i osavljanja po domovima za nezbrinutu djecu;
4. pojam "majka" odnosi se na ženu koja je rodila dijete, a ne na onu koja nije rodila ili je pobacila embrio. Embrio nije dijete. Žena koja je išla na pobačaj u prvom trimestru trudnoće ne može biti majka dotičnom embriju kojeg je pobacila, niti to želi biti. Zato uostalom i bira opciju induciranog pobačaja, jer ne želi roditi dijete. To, međutim, ne znači da već nije možda majka nekoj djeci koju je već rodila, a što i jest najčešća kohorta žena koje su korisnice induciranog pobačaja;
5. Nije točno da žena koja je sama odlučila ići na pobačaj jer ne želi roditi dijete ima osjećaj "gubitka" zbog pobačaja, nego ima osjećaj olakšanja. Osjećaj gubitka može imati samo ona žena koja je zapravo htjela roditi, koja nije htjela svojom voljom pobaciti, ali ju je netko drugi na to natjerao.
Mislim da je u 96% slučajeva pobačaj rezultat gledanja na seks kao zabavno-opuštajuće aktivnosti,a ne biološkom aktivnošću čiji je glavni produkt stvaranje novog života. Slažem se,zabavan je i opuštajuć,ali to je nusprodukt.
U preostalih 4% mogu uvrsititi nasilne partnere,silovanja i sl.

Također,mislim da ti nemaš pravo određivati je li dijete neželjeno jer si u trenutku stupanja u odnos automatski prihvatila njegov ishod. Dakle, u jednom trenutku si rekla da i nema nazad.

Meni isto ponekad dodje nakon 10 piva želja da nisam popio nijedno,ali tad je već kasno. I sasvim je nebitno jesam li ja htio u trenutku naručivanja prvog,popit još njih 9 ili mi se 'zalomilo',tu sam di jesam i vjerojatno povraćam nad nekom wc školjkom.

Točka 5. je vrlo diskutabilna i o njoj bi se zapravo trebalo najviše govoriti


Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Prvo
forum je javan

Drugo
Tema je
katolička Crkva u Hrvatskoj - političko i društveno djelovanje
znači politički i društveno djeluju na SVE koji žive u Hrvatskoj

Treće
ne znam kak ti znaš tko od "pisača" je vjernik ili nije. Neki se jesu izjasnili no nisu svi
I kak znaš da većina koja piše nisu vjernici

Ili su na forumu samo nevjernici?
Eto,onda se u to ime ispričavam svima koje sam zahvatio svojom osudom. Ipak,daj mi tu i tamo priliku da okušam svoje kognitivne sposbnosti pa probam pogoditi kada je to više nego evidentno.
killy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 21:11   #82
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Mislim da je u 96% slučajeva pobačaj rezultat gledanja na seks kao zabavno-opuštajuće aktivnosti,a ne biološkom aktivnošću čiji je glavni produkt stvaranje novog života. Slažem se,zabavan je i opuštajuć,ali to je nusprodukt.
U preostalih 4% mogu uvrsititi nasilne partnere,silovanja i sl.

Također,mislim da ti nemaš pravo određivati je li dijete neželjeno jer si u trenutku stupanja u odnos automatski prihvatila njegov ishod. Dakle, u jednom trenutku si rekla da i nema nazad. ****
no , nije bila sama u tom "poslu"
i on je u nekom trenutku "rekao" da i time automatski prihvatio ishod
I što ako - i - on ne želi dijete?

I otkuda toliko pobačaja (iako se smanjuju iz godine u godinu) kada se u ovoj državi 86% građana izjasnilo kao katoličke vjeroispovijesti?

Quote:
killy kaže: Pogledaj post
****Eto,onda se u to ime ispričavam svima koje sam zahvatio svojom osudom. Ipak,daj mi tu i tamo priliku da okušam svoje kognitivne sposbnosti pa probam pogoditi kada je to više nego evidentno.
Sam ti okušavaj svoje kognitivne sposobnosti
no povremeno se sjeti da pišeš na javnom forumu i čemu prozivanje tko gdje piše?
Osim toga , nije li negdje rečeno - ne sudi?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 11:15   #83
Kad su u pitanju protivnici pobačaja, pročitao sam jedno zanimljivo pitanje jednog američkog SF pisca na koje niti jedan protivnik pobačaja ne želi odgovoriti.
Dakle pitanje, odnosno priča, otprilike glasi ovako.
Iz nekog razloga nalazite se u klinici za umjetnu oplodnju. U tom trenutku se oglasi protupožarni alarm. Trčite prema izlazu i u prolazu čujete kako malo dijete plače u susjednoj prostoriji. Ulazite u prostoriju i vidite petogodišnje dijete kako plače. Uzimate dijete kako bi ga spasili i kutu sobe vidite posudu na kojoj piše 1000 ljudskih embrija. Dim postaje sve gušći, imate vremena otrčati sa djetetom iz prostorije ili uzeti 1000 ljudskih embrija i njih spasiti. Što bi ste odabrali? Jedno rođeno dijete ili 1000 embrija, jer "život počinje začećem"?
Za jedno i drugo nemate dovoljno vremena, jer se požar brzo širi.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 11:32   #84
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Kad su u pitanju protivnici pobačaja, pročitao sam jedno zanimljivo pitanje jednog američkog SF pisca na koje niti jedan protivnik pobačaja ne želi odgovoriti.
Dakle pitanje, odnosno priča, otprilike glasi ovako.
Iz nekog razloga nalazite se u klinici za umjetnu oplodnju. U tom trenutku se oglasi protupožarni alarm. Trčite prema izlazu i u prolazu čujete kako malo dijete plače u susjednoj prostoriji. Ulazite u prostoriju i vidite petogodišnje dijete kako plače. Uzimate dijete kako bi ga spasili i kutu sobe vidite posudu na kojoj piše 1000 ljudskih embrija. Dim postaje sve gušći, imate vremena otrčati sa djetetom iz prostorije ili uzeti 1000 ljudskih embrija i njih spasiti. Što bi ste odabrali? Jedno rođeno dijete ili 1000 embrija, jer "život počinje začećem"?
Za jedno i drugo nemate dovoljno vremena, jer se požar brzo širi.
Uvijek neka mentalna onanija.

Imam ja bolji test iz realnog života i svima bi bilo sve jasno:
- Pitati nakon 5 godina ( ili 3 ) 1000 žena koje su rodile što bi danas napravile da su u istoj situaciji. Napravile abortus ili opet rodile
- Isto to pitanje postaviti ženama koje su abortirale.

Samo, nekako se "istraživači" libe jednostavnih istraživanja.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 11:57   #85
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Mislim da je u 96% slučajeva pobačaj rezultat gledanja na seks kao zabavno-opuštajuće aktivnosti,a ne biološkom aktivnošću čiji je glavni produkt stvaranje novog života. Slažem se,zabavan je i opuštajuć,ali to je nusprodukt.
U preostalih 4% mogu uvrsititi nasilne partnere,silovanja i sl.
Kakvo je čije gledanje na sex, to je sad pitanje za raspravu, ali sigurno je da se ljudi ne sexaju samo radi reprodukcije, niti im je tako konstrirana biologija, neurologija i psihologija, za razliku od nekih drugih vrsta sisavaca. Ljudi nemaju "estrus" (razdoblje "tjeranja" u sisavaca životinja) kada se životinje isključivo pare, nego se mogu "pariti" cijeli život, u bilo koje doba. Plodnost je, doduše, nemoguća bez ženine ovulacije, a ni to nije tako pravilno i lako za ustanoviti, kako je možda u nekih drugih vrsta. Svakako sex u ljudi nije samo reprodukivno pitanje, nego itekako stvar užitka. S time se treba pomiriti, što znam da nije lako onima kojima je sex nešto "ružno, prljavo i zlo". Inače, kad bi sex bio samo reproduktivni alat i kad užitak ne bi bio cilj sexa u ljudi, onda bi i ljudi imali nešto kao "estrus" koji imaju životinje. Štoviše, ljudi se daleko rjeđe sexaju zbog reprodukcije, a neusporedivo češće zbog užitka, jer bi inače imali samo 1-3 sex u životu (koliko u prosjeku imaju djece, barem na Zapadu), a ne toliko koliko se sexaju praktički svakodnevno. Prema tome, ako od ljudi očekuješ da se sexaju samo kad je ženi ovulacija, onda mislim da imaš debelo pretjerana očekivanja koja su potpuno nerealna. I naravno da je onda moguća i neželjena trudnoća, budući da još uvijek nemamo savršenu i 100% sigurnu kontracepciju.

Quote:
Također,mislim da ti nemaš pravo određivati je li dijete neželjeno jer si u trenutku stupanja u odnos automatski prihvatila njegov ishod. Dakle, u jednom trenutku si rekla da i nema nazad.
Oprosti, a kako to misliš? Misliš da ja nemam pravo odlučivati o vlastitoj trudnoći, ali zato ti imaš pravo umjesto mene odlučivati o mojoj trudnoći, je li? Pa, svašta si dopuštaš, u najmanju ruku!

Stupanjem u odnos ljudi stupaju u sex iz užitka, u pravilu, a ne u sex zbog reprodukcije. Zato u takvom sexu koriste i kontracepciju, u pravilu. Međutim, problem je u tome što ta kontracepcija može i otkazati i naravno da onda dolazi do neželjene trudnoće. Zašto bi prihvatila ishod, ako je kontracepcija, recimo, otkazala ili ako je bilo nasilja u tom činu? To što ti ne možeš prihvatiti realnost koja se svakodnevno događa u tim stvarima, ipak je samo tvoj problem.

Quote:
Meni isto ponekad dodje nakon 10 piva želja da nisam popio nijedno,ali tad je već kasno. I sasvim je nebitno jesam li ja htio u trenutku naručivanja prvog,popit još njih 9 ili mi se 'zalomilo',tu sam di jesam i vjerojatno povraćam nad nekom wc školjkom.
Da, i? U kakvoj je to vezi s neželjenom trudnoćom, u kojoj zakazuje kontracepcija?

Quote:
Točka 5. je vrlo diskutabilna i o njoj bi se zapravo trebalo najviše govoriti.
Pa, nitko ne brani da govoriš o tome.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:04   #86
Zanimljivo kako pojedinci vole kriviti komunizam i njegovih 40 godina za sve zlo danas u hrvatima i hrvatskoj. Ali nitko nikad nije pokazao inicijativu da isto pripiše KC i njezinih 1400 godina!? Osvjedočenom uporištu korupcije, nerada, laži, prevara, obmane i parazitiranja
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:51   #87
Utjecaj Crkve u RH je dovoljno jak da su oslobođeni zakona o buci.

Buka dokazano utječe na zdravlje. Buku proizvode zvonici, najviše u manjim mjestima(doživio masu puta u mnogim mjestima, rekorderi su u Imotskom te Biograd na moru gdje se buka sa nekoliko zvonika preklapa i multiplicira).

Ne postoje sankcije niti način da se spriječi negativan utjecaj na zdravlje pojedinca.

Buka je štetna za zdravlje nakon 60+ decibela.

Osobno sam vidio mjerač na cca 100 metara od zvonika u jednom zagrebačkom kvartu i pokazivalo je 85 decibela.

Crkva zna u dosta slučajeva već u 6 sati ujutro ljudima onemogućiti život i spavanje. Najviše pate oni koji odrade noćnu smjenu pa dođu doma spavati. Za njih milosrđe ne postoji.

Zamolbe prema popovima obično(prema onome što sam pročitao) ne daju nikakve rezultate. Popove ne zanima narod i građani. Buka se nastavlja.

http://www.crkvena-zvona.com/

http://www.crkvena-zvona.com/downloa...na-covjeka.pdf
Buka i činjenice o buci:

• Buka remeti san - prag smetanja tijekom spavanja je 45 dB(A) ili niže.
• Buka remeti koncentraciju - već zvuk 10 dB(A) glasniji od okoline.
• Buka djeluje stresogeno.
• Nema privikavanja na buku.
• Izloženost buci ima akumulirajući karakter.
• Štetni utjecaj buke se uočava tek nakon duljeg vremena.

Zadnje uređivanje Orion1984 : 24.10.2017. at 13:12.
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:00   #88
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Utjecaj Crkve u RH je dovoljno jak da su oslobođeni zakona o buci.

Buka dokazano utječe na zdravlje. Buku proizvode zvonici, najviše u manjim mjestima(doživio masu puta u mnogim mjestima, rekorderi su u Imotskom te Biograd na moru gdje se buka sa nekoliko zvonika preklapa i multiplicira).

Ne postoje sankcije niti način da se spriječi negativan utjecaj na zdravlje pojedinca.

Buka je štetna za zdravlje nakon 60+ decibela.

Osobno sam vidio mjerač na cca 100 metara od zvonika u jednom zagrebačkom kvartu i pokazivalo je 85 decibela.

Crkva zna u dosta slučajeva već u 6 sati ujutro ljudima onemogućiti život i spavanje. Najviše pate oni koji odrade noćnu smjenu pa dođu doma spavati. Za njih milosrđe ne postoji.

Zamolbe prema popovima obično(prema onome što sam pročitao) ne daju nikakve rezultate. Popove ne zanima narod i građani. Buka se nastavlja.

http://www.crkvena-zvona.com/

http://www.crkvena-zvona.com/downloa...na-covjeka.pdf
Buka i činjenice o buci:

• Buka remeti san - prag smetanja tijekom spavanja je 45 dB(A) ili niže.
• Buka remeti koncentraciju - već zvuk 10 dB(A) glasniji od okoline.
• Buka djeluje stresogeno.
• Nema privikavanja na buku.
• Izloženost buci ima akumulirajući karakter.
• Štetni utjecaj buke se uočava tek nakon duljeg vremena.
Isus Krist je valjda želio da se ljude maltretira bukom i da im se onemogući spavanje.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:25   #89
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Oprosti, a kako to misliš? Misliš da ja nemam pravo odlučivati o vlastitoj trudnoći, ali zato ti imaš pravo umjesto mene odlučivati o mojoj trudnoći, je li? Pa, svašta si dopuštaš, u najmanju ruku!
ajme, ovo je odlicno napisano! sazetak svih argumenata u jednoj recenici.
countrywoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:29   #90
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Uvijek neka mentalna onanija.

Imam ja bolji test iz realnog života i svima bi bilo sve jasno:
- Pitati nakon 5 godina ( ili 3 ) 1000 žena koje su rodile što bi danas napravile da su u istoj situaciji. Napravile abortus ili opet rodile
- Isto to pitanje postaviti ženama koje su abortirale.

Samo, nekako se "istraživači" libe jednostavnih istraživanja.
A lijepo je rekao "da ne žele odgovoriti"

Umjesto odgovora skreću na nešto drugo, i to odmah agresivno, samo da ne bi trebali dati odgovor
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:51   #91
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Mislim da je u 96% slučajeva pobačaj rezultat gledanja na seks kao zabavno-opuštajuće aktivnosti,a ne biološkom aktivnošću čiji je glavni produkt stvaranje novog života. Slažem se,zabavan je i opuštajuć,ali to je nusprodukt.
U preostalih 4% mogu uvrsititi nasilne partnere,silovanja i sl.

Također,mislim da ti nemaš pravo određivati je li dijete neželjeno jer si u trenutku stupanja u odnos automatski prihvatila njegov ishod. Dakle, u jednom trenutku si rekla da i nema nazad.
Nusprodukt?
Opet jako zavisno od gledišta. Valjda sam akter zna zašto se upušta u neku aktivnost, je li mu zabavne prirode, ili reproduktivno...
A aktualnom trenutku, a i poodavno već, ne sumnjam da prevladava "rekreativni" aspekt seksa u odnosu na ciljani.
Dakle, imamo dio (ne špekuliram o omjerima) stanovništva koji seks upražnjava redovno, i pri tome ne cilja na planirano potomstvo. To mu pravo nikako i ničim ne može biti ograničeno, jer slobodno raspolaže vlastitim tijekom.
A imamo i dio, koji smatra da bi to trebalo biti valjda isključivo reproduktivni "ritual" (ajmo reći da je to da bi to bio neki ekstremni pogled), ili barem prirodni, čisto biološki čin. U ovom širem smislu onda je "produkt" prepušten valjda na volju "višoj sili": kome svevišnje biće udahne život, eto produkta, inače i on ima tek "nusprodukt"

Lijepo od tebe što si ostavio mogućnost za 4%, samo tu nisi definirao svoj stav prema njima, onaj tvrdolinijski kao Batarelo, ili neki kompomisni?

Tvrdiš da žena nema pravo određivati je li dijete neželjeno, muškarca, kao drugu polovicu iste priče ničim ne obvezuješ, ona valjda ima potrebu, obavi svoje i ode?
Prvo, već ovo "neželjeno" je upitna teza: tko bolje od te žene zna što želi ili ne. Dalje, ako svojevoljno stupa u seksualni odnos, to ne implicira da automatski želi dijete. Barem ne dio žena.
To dijete podrazumijeva trudnoću, dakle jedan trajniji fiziološki odnos vlastitog tijela, potom doživotni "društveni" odnos brige za neželjeno dijete.
I sad bi netko drugi, recimo toliko angažirani Batarelo, trebao "propisati", odnosno određivati što jest, a što nije neželjeno, ili u krajnjoj liniji i nekom općem principu odrediti da je sve željeno.

A upravo to se traži, da se ženi uskrati pravo na odlučivanje, i da tu odluku, generalnu, obvezujuću za sve, donese jedan dio stanovništva, a vođeno po njihovim svjetonazorima, njihovoj ideji, i konačno artikulirano kroz jednog lika poput Batarela, koji konkretno s time nema apsolutno ništa. Nit će on zatrudnjeti, nit rađati, nit hraniti, on je samo dredio da ima bit tako.


Quote:
Eto,onda se u to ime ispričavam svima koje sam zahvatio svojom osudom. Ipak,daj mi tu i tamo priliku da okušam svoje kognitivne sposbnosti pa probam pogoditi kada je to više nego evidentno.
Obično ne odgovaram kažnjenima, jer nije fer odnos, pa se moram na čas vratiti onom postu, pa te citiram:
"Bog ti je dao slobodnu volju i on je poštuje,a kamoli neću ja tvoju."

Pa zar time nije sve već riješeno?
Čemu onda razvijati neke restrikcije od strane ljudi, kad je već svevišnje biće uspostavio neki odnos?

Ali ti dalje ideš trenirati svoje kognitivne sposobnosti lamentirajući o još uvijek važećim i vrijednim "srednjovjekovnim vrijednostima" spram nekim "pomodnih" relacija kojima se vode "nesretni, neispunjeni i razočarani".

A možda je to samo zavist vjernika?
Zašto?
Pa Bog je to fino regulirao, kao nekakav ugovor između svakog čovjeka i sebe: imaš slobodnu volju, radi što želiš, ali ćeš mi jednog dana morati podmiriti račune, po mojim pravilima. Ja to odvagnem, i iodredim ti krajnju destinaciju.
Sve štima, i dalje nema problema, vjernici su prepoznali kvaku u tome, drže se pravila (koja su BTW artikulirali ljudi, predstavljajući ih Božjim, ali sad i nije to bitno) i s pravom očekuju povoljan ishod za sebe na tom konačnom sudu.
A nevjernici?
Oni nemaju tih inhibicija, oni idu po svome, bez obzira što se navodno ista pravila odnose i na njih, i što će konačno morati podmiriti račun. Nekakav život na odgodu, na kredit.

E sad po svemu ispada da su vjernici zavidni na ovoj "nesputanosti" nevjernicima: oni se rekreativno seksaju, oni rade abortuse (iako znamo da ih rade svi), oni nemaju nikakav vid pokore u ovozemljaskom životu...

Ali ljudi moji, pa sami kažete da je Bog dao izbor svakome, zašto sada, s ljudske strane, ograničavati nekome pravo na izbor?
Jer Bog to nije rekao uvjetno: deklarativno možeš to i to, ali u praksi ne smiješ...ne, to je osobni, a ne kolektivni grijeh, i nije uspostavljen neki religijski mehanizam da ti zakonski drugima priječiš činiti grijeh.

Ako prihvaćaš neke inhibicije definirane vlastitom religijom, to je tvoj izbor, nemoj činiti izbore za druge.

Možemo mi i o posljedicama po društvo, koje nastaju iz konzumiranja prava na izbor, ali smatram da bi u konačnici ispalo povoljnije zadržati to pravo.
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:54   #92
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
mislim da ti nemaš pravo određivati je li dijete neželjeno jer si u trenutku stupanja u odnos automatski prihvatila njegov ishod.
Trudnoća nije nužan ishod snošaja. Korištenje kontracepcije je jasan znak neželjenja trudnoće.

Onaj tko čak i u slučaju primjene kontracepcije ženi kaže "znala si se jebat' a sad ti svaki kurac smeta, sad lijepo izvoli rodit', morala s' znati da se to može dogodit'!!11!", jednako bi tako trebao stradalima u prometnoj nesreći uskratiti pomoć jer su si sami krivi - trebali su znati da sudjelovanje u prometu može i tako završiti...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:59   #93
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Uvijek neka mentalna onanija.

Imam ja bolji test iz realnog života i svima bi bilo sve jasno:
- Pitati nakon 5 godina ( ili 3 ) 1000 žena koje su rodile što bi danas napravile da su u istoj situaciji. Napravile abortus ili opet rodile
- Isto to pitanje postaviti ženama koje su abortirale.

Samo, nekako se "istraživači" libe jednostavnih istraživanja.
kao prvo -cak i da je tvoja teza tocna -što bi to točno značilo? da bi zabranio abortus jer se odredjeni dio zena nakon samog cina zažalio ili što?

kao drugo -prilična je mispercepcija da žene "zažale" svoju odluku. istrazivanja koja sam ja nasao kazu da 95% žena 3 godine nakon abortusa nije zažalilo i jos uvijek smatrada je dobro odlučilo. Iako je i ovaj podatak sasvim nebitan jer ne znam kako bi on tocno morao utjecati na ovo o cemu razgovaramo.
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:00   #94
Oni nikako ne shvaćaju da ako ne bude se moglo legalno, da će se onda raditi ilegalno, sa svim lošim posljedicama na zdravlje i pacijenta

Gdje je zapelo u očiglednoj logici?
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:15   #95
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Utjecaj Crkve u RH je dovoljno jak da su oslobođeni zakona o buci.

Buka dokazano utječe na zdravlje. Buku proizvode zvonici, najviše u manjim mjestima(doživio masu puta u mnogim mjestima, rekorderi su u Imotskom te Biograd na moru gdje se buka sa nekoliko zvonika preklapa i multiplicira).

Ne postoje sankcije niti način da se spriječi negativan utjecaj na zdravlje pojedinca.

Buka je štetna za zdravlje nakon 60+ decibela.

Osobno sam vidio mjerač na cca 100 metara od zvonika u jednom zagrebačkom kvartu i pokazivalo je 85 decibela.

Crkva zna u dosta slučajeva već u 6 sati ujutro ljudima onemogućiti život i spavanje. Najviše pate oni koji odrade noćnu smjenu pa dođu doma spavati. Za njih milosrđe ne postoji.

Zamolbe prema popovima obično(prema onome što sam pročitao) ne daju nikakve rezultate. Popove ne zanima narod i građani. Buka se nastavlja.

Buka i činjenice o buci:

• Buka remeti san - prag smetanja tijekom spavanja je 45 dB(A) ili niže.
• Buka remeti koncentraciju - već zvuk 10 dB(A) glasniji od okoline.
• Buka djeluje stresogeno.
• Nema privikavanja na buku.
• Izloženost buci ima akumulirajući karakter.
• Štetni utjecaj buke se uočava tek nakon duljeg vremena.

Hahahahahaha..ovo je mislim jedna od najvećih... uopće ne znam kako bi to nazvao..,al me nasmijalo do bola.

Bio je čak sličan tv-prilog prije koju godinu,naravno u režiji Maje Sever (ako se ne varam) i tada sam mislio da je to vrhunac ljudske gluposti,ali vidim da si se ti dodatno potrudio pronaći podatke,ali i bit narator ove strašne priče koja će potresti mnoge.

Quote:
Zamolbe prema popovima obično(prema onome što sam pročitao) ne daju nikakve rezultate. Popove ne zanima narod i građani. Buka se nastavlja.


:


Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Oprosti, a kako to misliš? Misliš da ja nemam pravo odlučivati o vlastitoj trudnoći, ali zato ti imaš pravo umjesto mene odlučivati o mojoj trudnoći, je li? Pa, svašta si dopuštaš, u najmanju ruku!

Stupanjem u odnos ljudi stupaju u sex iz užitka, u pravilu, a ne u sex zbog reprodukcije. Zato u takvom sexu koriste i kontracepciju, u pravilu. Međutim, problem je u tome što ta kontracepcija može i otkazati i naravno da onda dolazi do neželjene trudnoće. Zašto bi prihvatila ishod, ako je kontracepcija, recimo, otkazala ili ako je bilo nasilja u tom činu? To što ti ne možeš prihvatiti realnost koja se svakodnevno događa u tim stvarima, ipak je samo tvoj problem.

Da, i? U kakvoj je to vezi s neželjenom trudnoćom, u kojoj zakazuje kontracepcija?

Pa, nitko ne brani da govoriš o tome.

Ni sama ne razumiješ koliko si proturiječna i koliko stvari uzimaš zdravo za gotovo.
Ponavljam, ja sam zadnji na ovome svijetu tko će odlučivati o tvojoj trudnoći,ali ću sigurno utjecati na svijest ljudi oko sebe. Imam pravo na to. Ti me prozovi inkvizitorom, tiraninom, klero-ovim,klero-onim. briga me.

Dakle,
Quote:
Stupanjem u odnos ljudi stupaju u sex iz užitka, u pravilu, a ne u sex zbog reprodukcije
ovdje,samim tvojim iskazom dolazimo do problema. Molim te,nemoj mene gledat kao nekog u celibatu, ono što pokušavam reći je da ti MOŽEŠ stupiti u sex iz užitka,ali njegova namjena - reprodukcija nije u stanju tebe poslušati, ne može nestati,ne može se izbrisati,ne možeš ti svojim nehtijenjem trudnoće probrati samo užitak, u krajnjoj liniji NE MOŽEŠ se čuditi ko pura dreku,ako zatrudniš. I to dobro znaš,ali puno manje o tome misliš u samom trenutku sexa.
Pa su ljudi,slijedom toga,domišljati kakvi jesu, izmislili kontracepciju. Mi bi htjeli uživati,ali eto,stalno ta neka djeca,neka obveza nas smeta i ne'moš je se rješit. Odgovornost nećemo preuzet,al' ćemo nać načina kako da zahebemo taj seks. Tu prirodu. To što je oduvijek tako,kao što rekoše, od svih živih bića na zemlji,svako ima svoje prirodne zakone,to ćemo izignorirat.

Uopće mi nije jasno jesi li svjesna od kada postoji kontracepcija? Misliš li da je tvoje tijelo previđeno za kljukanje tableta kako bi se mogla bezbrižno seksati? Razmišljaš li o tome kako su se ljudi do sada seksali kroz čitavo čovječanstvo? Jesi li ikada preispitala što tebi osobno znači kontracepcija ili si na prvi glas prihvatila to u svoj život kao nešto korisno i preporučljivo? Razmišljaš li na način da za svaki tvoj abortus mora postojati i liječnik koji će ga odraditi? Što bi učinila kad bi se svi liječnici na svijetu prizvali na savjest?

I vjeruj mi,ja prihvaćam realnost oko sebe i u sebi, bojim se da je ti ne prihvaćaš i grčevito se boriš kada realnost pokuca na vrata,a dotle..dajte mi prava i slobode.


Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post

Možemo mi i o posljedicama po društvo, koje nastaju iz konzumiranja prava na izbor, ali smatram da bi u konačnici ispalo povoljnije zadržati to pravo.
Svašta si u postu nabacao, pa ću preskočit ovaj dio tvoje interpretacije božjih zakona..

Već si me optužio da nisam obvezao muškarce,da sam jadnu ženu napao svojom brutalnom krkanskom nastrljivošću pa je ti sad jadan moraš branit. Tematika je široka,a u prethodnim raspravama se jednostavno nismo toga dotakli.
Ne znam za statistiku,ali vjerujem da je fifti fifti slucajeva gdje žena ima volju roditi,ali se naš heroj preplaši i odustane.
Iskreno,priroda je malo brutalna u ovom scenariju pa htjeli-ne htjeli,krajnja odluka opet stoji na majci,a meni osobno njegova alimentacija je smiješna kazna u slučaju da žena odluči roditi,a definitivno bi trebalo staviti još odgovornosti na leđa muskarca,ako žena pobaci. Kako utvrditi da je zena pobacila na pritisak muskarca..to ostaje za lamentirati..

Vraćam se na quote koji sam izdvojio jer mi je simpatično kako si na kraju posta došao do prave srži i onog što je jedino bitno,a odgovorit ću ti na to podatkom da je od samostalnosti RH u Hrvatskoj abortitano preko 600.000 djece .

Zadnje uređivanje killy : 24.10.2017. at 16:35.
killy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:38   #96
Quote:
killy kaže: Pogledaj post


ovdje,samim tvojim iskazom dolazimo do problema. Molim te,nemoj mene gledat kao nekog u celibatu, ono što pokušavam reći je da ti MOŽEŠ stupiti u sex iz užitka,ali njegova namjena - reprodukcija
uloga seksa nije samo reprodukcija. nikada nije bila samo reprodukcija. ali bas nikada -od kada su se ljudi poceli seksati. tvoja tvrdnja jednostavno nije istinita.

Quote:
killy kaže: Pogledaj post
nije u stanju tebe poslušati, ne može nestati,ne može se izbrisati,ne možeš ti svojim nehtijenjem trudnoće probrati samo užitak, u krajnjoj liniji NE MOŽEŠ se čuditi ko pura dreku,ako zatrudniš. I to dobro znaš,ali puno manje o tome misliš u samom trenutku sexa.
Pa su ljudi,slijedom toga,domišljati kakvi jesu, izmislili kontracepciju. Mi bi htjeli uživati,ali eto,stalno ta neka djeca,neka obveza nas smeta i ne'moš je se rješit. Odgovornost nećemo preuzet,al' ćemo nać načina kako da zahebemo taj seks. Tu prirodu. To što je oduvijek tako,kao što rekoše, od svih živih bića na zemlji,svako ima svoje prirodne zakone,to ćemo izignorirat.
sto ovo uopce znaci? i nije nikako neprirodno seksati se i pri tome ne zeljeti djecu...to je notorna besmilica. Ono sto jest "neprirodno" je negirati da se ljudi seksaju i zbog razloga sasvim nevezanih za djecu i ono sto bi bilo neprirodno je seksati se samo da bi dobio djete...izrazito izokreces stvari...ili ne znas bas o cemu govoris.

Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Uopće mi nije jasno jesi li svjesna od kada postoji kontracepcija? Misliš li da je tvoje tijelo previđeno za kljukanje tableta kako bi se mogla bezbrižno seksati? Razmišljaš li o tome kako su se ljudi do sada seksali kroz čitavo čovječanstvo? Jesi li ikada preispitala što tebi osobno znači kontracepcija ili si na prvi glas prihvatila to u svoj život kao nešto korisno i preporučljivo? Razmišljaš li na način da za svaki tvoj abortus mora postojati i liječnik koji će ga odraditi? Što bi učinila kad bi se svi liječnici na svijetu prizvali na savjest?
uzasno banalna i glupa pitanja.
a jel znas ti od kada postoji kontracepcije? mogu ti odgovoriti -postoji od kada su se ljudi poceli seksati, tj. prakticno oduvijek. Jedino su razliciti alati kontracepcije -danas su to dosta cesto kemijski preparati, tj. tablete koje izazivaju odredjenu kemijsku reakciju. Prije su bili ili neki preparati ili mehanicke stvari tipa kondoma.


Quote:
killy kaže: Pogledaj post
I vjeruj mi,ja prihvaćam realnost oko sebe i u sebi, bojim se da je ti ne prihvaćaš i grčevito se boriš kada realnost pokuca na vrata,a dotle..dajte mi prava i slobode.
ne bi bas rekao....jer da prihvacas tada bi znala da spolna aktivnost u jednim velikm djelom nema veze sa reprodukcijom...npr. -da ima samo veze s reprodukcijom -ljudi ne bi masturbirali, ali 99,9% ljudi to radi. samo to ti je dovoljan pokazatelj da u biti pises prilicno apsurdne tvrdnje.
Jedino ako je tvoja tvrdnja puka cinjenica da spolnim cinom moze doci do zaceca..ali ne cini mi se da je to nek tvoja nit vodilja.
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:53   #97
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Hahahahahaha..ovo je mislim jedna od najvećih... uopće ne znam kako bi to nazvao..,al me nasmijalo do bola.
Nasmijala te do bola činjenica da je znanost dokazala da buka utječe veoma loše na zdravlje?

Znanost nije poželjna u razgovorima?

Ne suosjećaš sa ljudima kojima ta buka smeta i radi im zdravstvene probleme?Da te malo naučim Isusovom učenju kojeg si očito zaboravio kao i mnogi. Suosjećanje je vrlina.
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 17:12   #98
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Nasmijala te do bola činjenica da je znanost dokazala da buka utječe veoma loše na zdravlje?

Znanost nije poželjna u razgovorima?

Ne suosjećaš sa ljudima kojima ta buka smeta i radi im zdravstvene probleme?Da te malo naučim Isusovom učenju kojeg si očito zaboravio kao i mnogi. Suosjećanje je vrlina.
Ne utječe samo za zdravlje nego i na džep. Naime kolega mi ima kuću pored zvonika u našem selu. Misli kuću prodati zbog buke. Već mu neki smanjuju cijenu kuće za 20%.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 17:15   #99
Apsolutno,mislim da bi se svi ugrozeni trebali naći pod krovnom udrugom koju bi RH potpomagala iz drzavnog proracuna,ali i svoj javnosti dati do znanja u kakvoj su se muci nasli nasi sugradani. Educiranjem djece i buducih generacija arhitekata i graditelja onemoguciti pojavu istog u buducnosti. Poticati lokalne samouprave na izdvajanje dodatnih sredstava za organiziranje manifesacija koje promoviraju tisinu i znanost.

Ja ne znam ljudi ..bolujete li vi od necega?
killy is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 24.10.2017., 17:31   #100
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Ja ne znam ljudi ..bolujete li vi od necega?
Tebi zaglušujuća buka u 6 u jutro ne predstavlja problem, a pitaš druge jel boluju od nečeg
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.