Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2003., 10:48   #1
Naplaćivanje vrećica u dućanu

Dakle, meni je tako glupo što se naplaćuju vrećice u dućanima. Ok, ajmo naplaćivati iste, ali ne želim tada reklamirati dotični dućan, noseći logo tog dućana. Onda sam mislila da to samo rade neki luzerski dućani, ali hej! Nije tako. Svi veći poput Bille, Konzuma, Mercatora, Mercatonea... to rade, dok pekare, voćarne... ne. I to je tako iritantno. Ok, neka naplaćuju vrećice, ali čemu onda znak njihove firme na njoj?

Mislim da bi se one najjadnije vrećice trebale ljudim adavati da se posluže, a one čvrste naplaćivati, naravno BEZ ZNAKA FIRME na njima.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2003., 14:26   #2
Slažem se. Evo na placu i pekari mi daju vrećicu makar kupio robu za 5 kuna, a ovi dućani, recimo Diona, će ti naplatiti za bijednu vrećicu bijednih 50 lipa, makar im napraviš ceh 100 kuna. Pa nek ukalkuliraju tu hebenu vrećecu u cijenu, ovako djeluju jadno. Osim toga, procedura na blagajni je otprilike - blagajnica ti otipka robu, a onda ti gledaš, di je vrećica, kak ćeš to nositi, pa tražiš vrećicu, pa ona kaže 50 lipa, pa ti veliš OK. Pa ona tipka vrećicu, a ti tražiš sitno. Na placu i u pekari ti sve odmah stave u vrećicu. Živjeli sitni poduzetnici koji ti robu spremaju u vrećice!

Pogotovo je drsko to što ti naplaćaju vrećice s logom. Prvo, štampanje poskupljuje cijenu vrećica, a drugo još ih besplatno reklamiram.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2003., 14:33   #3
Slazem se skroz. Ali vanka je to normalno. Ali; funny thing je da najcesce ducani sa odjecom; obucom i tak NE naplacuju (OK, vrecica je s logom) i to je OK; a vrecice s logom naplacuje svaki ducan sa specerajem (i to i onaj najjadniji)

P.S. HINT: ja kad se razljutim uzmem 5 onih vrecica (male; prozirne) na voce; povrce odjelu i u njih upakiram sve na kasi pred ocima sokirane ( ) blagajnice
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2003., 14:34   #4
Kupite platnene vrećice
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2003., 14:35   #5
Naplaćivanje vrećice je čisto stvarno poslovnosti pojedine trgovine, a također i konkurencije. Sve vrećice bi trebale biti besplatne, jer je njihova vrijednost zanemariva u odnosu na vrijednost prosječne kupovine. Ali eto, ovisimo o dobroj volji trgovaca, koji gledaju zaraditi na sve moguće načine.

Ova ideja sa 'najjadnijim' i čvršćim vrećicama baš i ne bi bila pametna. Uzmeš 'jadnu' vrećicu i onda ti ispadne boca i razbije se, pa moraš ponovo kupiti i bocu i čvrstu vrećicu. A da ne spominjem 'poslovnu politiku' trgovaca koji bi ove 'jadnije' sakrivali, a forsirali upotrebu (kupnju) ovih čvršćih.

Nadajmo se da će se prije ili kasnije netko sjetiti da 'daje' vrećice (a trošak ukalkulira u cijene ili odbije od profita), a za njim će se onda vjerovatno povesti i ostali.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2003., 14:36   #6
Quote:
verica kaže:
Kupite platnene vrećice
ma OK; al kupis nekaj smrznuto ili kruh pa ti se sve izmrvi i namoci pa onda peri...
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2003., 14:39   #7
Imaš pravo Kruh , doduše, uglavnom prodaju u škarniclu. A u velikim dućanima su se profinili pa ti smrznute stvari na blagajni stave u male vrećice. Mene je užasavala količina plastičnih vrećica u kući pa sam kupila platnene.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2003., 18:41   #8
Kod nas ne naplacuju vrecice ni u jednom supermarketu.
Jedine vrecice koje naplacuju su one biorazgradljive jake vrecice koje kostaju 99 penija i kad ti se ta vrecica podere, ducan je nadomjesti s drugom (isto biorazgradljivom) besplatno.
Tak da tu vrecicu kupis samo jednom, a traje cijeli zivot.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2003., 19:24   #9
Mislim da će se toga tu u Hrvatskoj dosjetiti nikada. A čini mi se to baš super ideja. Mislim, nije neka cijena 0,50 kn. Ali to tako iritira. Upravo taj scenarij, kako je Anderlon naveo - "blagajnica ti otipka robu, a onda ti gledaš, di je vrećica, kak ćeš to nositi, pa tražiš vrećicu, pa ona kaže 50 lipa, pa ti veliš OK. Pa ona tipka vrećicu, a ti tražiš sitno". Ma užas!!!
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2003., 23:50   #10
Prema Zakon u o zaštiti potrošača koji bi uskoro trebao biti usvojen (nakon n godina, kaj ga ja pamtim) vrećice s logotipom NEĆE SE SMJETI NAPLAĆIVATI.

Toliko.
 
Odgovori s citatom
Old 28.05.2003., 09:13   #11
Quote:
Anderlon kaže:
Pogotovo je drsko to što ti naplaćaju vrećice s logom. Prvo, štampanje poskupljuje cijenu vrećica, a drugo još ih besplatno reklamiram.
uf. da je besplatno bilo bi još dobro. ovako TI platiš NJIMA da ih reklamiraš.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2003., 11:53   #12
Bijeda obična i ja se hoču doma vračati................
Jučer žena išla kupovati špeceraj u Coles i zamislite to sve dovukla u 20 vrećica,a da nisu niti jednu naplatili!
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2003., 14:26   #13
Zato je meni super kupovati u DM-u, tamo ne samo da dobiješ onoliko vrećica koliko ti treba da ti stane sva roba, nego ti još gospođe sve stave u vrećicu!!!
 
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 11:50   #14
Zakon je jučer usvojen.
 
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 16:07   #15
koliko puta je netko pozvao inspekciju , sluzbeno se zalio ili upisao dozivljaj u knjigu zalbe ?
mislim , vjerojatno ovo sa vrecicama nije ni prva ni jedina pljacka ili neposlovnost koja vam se dogodila

ja sam jednom trazio knjigu zalbe kad sam u pizzeriji dobio nesto kaj stvarno nije na nis licilo , a cijelo drustvo se zabezeknulo i pali su komentari : neces valjda , kako mozes ...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 16:15   #16
Ovo je istina; ljudi jako rijetko reagiraju na raznorazne nepravilnosti.

Ja sam jednom kupila staklenku Podravkine cikle u kojoj sam našla komad gume, kao da je stroj za rezanje cikle odrezao dio potplata od nečije cipele. Pospremila sam cijelu staklenku u vrećicu i u špajzu u namjeri da je reklamiram. I - zaboravila sam to napraviti.

Jednom sam imala malo veći problem sa kvalitetom robe koju sam kupila i nakon dugog natezanja sa proizvođačem koji mi nije htio nadoknaditi štetu sam se obratila Državnom inspektoratu - i oni su u vrlo kratkom roku postigli to da mi je proizvođač nadoknadio sve što sam tražila.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 17:32   #17
Quote:
verica kaže:
Kupite platnene vrećice
Tocno.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2003., 04:37   #18
Cool

logično bi bilo da dučani plačaju nas za reklamiranje 50 lipa, a ne da mi njima plačamo ... ispada da smo dvostruko izigrani ...
__________________
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi
by Grunf
dras_l is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2003., 07:30   #19
zivim u usa (california). ovdje ti na blagajni prodavac-ica upakira sve lijepo u vrecice (ako treba i dvostruke) i jos pita da li trebas pomoc da ti se odnese sve do auta.
pa nije to slucajno, konkurencija ih natjerala.

u HR se izgleda jos uvijek plase da ce morat previse radit i trudit se oko kupca pa im je lakse hitit onu vrecicu - i pakiraj se sam, ovo je sada tvoja roba. gori smo od cigana.

stvarno je smijesno da veliki ducani ulazu ogromne novce u otvaranje mega ducana, a na kraju prosjace za vrecicu.

besplatna vrecica i dobra usluga osigurava i posao.
zizi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2003., 12:45   #20
Slažem se sa zizi glede naše poslovnosti. Kad naš trgovac pokupi novce, ti se moš lagano j***t šta se njega tiče, a kamoli da ti još pomogne.

A što se tiče vrećica, ja bi ih naplaćivao (sa loga ili bez) barem 5 kuna. To bi natjeralo kupce (i mene) da pri svakoj kupnji ne uzima novu plastičnu vrećicu nego da reciklira ili ima platnenu.

Pa ljudi, ako nas ne ubije SARS ili atomski rat, zagušit će nas plastične vrećice koliko se toga nakupilo...
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.