Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2004., 15:25   #61
Re: Biseri

Quote:
Tija kaže:


Kako vi rješavate te neugodne situacije?
Tako sto sam imala obicaj paziti sto cu sama reci ispred djece o drugim ( meni osobno poznatim ili nepoznatim) ljudima dok recimo gledam TV ili setam gradom ili kad mi dode prijateljica na cakulu.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2004., 03:08   #62
ja sa svojima ogovaram,a niko nas ne kuzi!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2004., 09:23   #63
Ljeto, pun tramvaj, Markec sjedi, ja stojim pokraj njega, da ne zvisi u zaovju... Gleda kroz prozor.. onak obučen samo u majicu kao kanotjeru i kratke bokse, 3 godine...

Odjednom, bez ikakve najave, naravno na sav glas: "Mama, mama, gle kak mi je narasel pimpač i tvrdi je..."
U tramvaju tajac...pa onda provala smijeha..

Ili...

Opet tramvaj...
Uđe u tram i sjedne preko puta čovjek-patuljak. Imao je tada nekih 50-tak godina, dugu kosu i dugu bradu..ma zagrepčani ga ziher pozaju, onako poznati je lik...
I gleda njega moj sin lajavi..i mrtav-hladan se digne i priđe mu bliže i veli: "Ma ti sigurno nisi jeo puno povrća i nisi spavao pa si mali ostao..."
Čovac je to solidno podnio...smijali smo se k'o šašavi.. Kaj da vam velim, nakon toga, kad god bi se sreli, bio je to pozdrav dva "stara frenda"...

Još o tramvaju...

Uđe čovjek visok, crn, sa ogromnom količinom kose na glavi, jutro, oko 6,30 u tramvaj...Vani neko memljivo vrijeme, svi skurcani i šute..onako mrtvilo..
I biserko moj na sav glas će: "Striček, nisi pazio kako si peljao, ptičice su ti se u glavu zaletile.." (misleći na Huga i igru..mislim da se zvala Močvara..kad ti ptičurine upletu se u kosu ak ne preskočiš jarak)..

Ili u restranu..
Opatija, Slatina...sjedimo Markec i ja..ma imao je vije godine tada.. Ili tri? Ma mali je bio I ručamo mi, sve nešto finjaka se špila.. I prolazi konobar i s nekog drugog stola nosi kosti na tanjuru.. I malac ga zaustavlja: "Nemojte to nositi i baciti, to će sve moja mama poglobati, ona uvijek to tako!"

Ili xy situacija kad je htio cicu, a mi recimo u tramvaju, ili negdje nared ceste... A mama daj mi malo, samo malo... Ma daj mama.. Pa daj mi onda samo da je vidim barem

Bleso moj mali..
Kako je brzo narastao... aj kako mi fali, užasno mi fali.. A još 11 dana je sa izviđačima...

I dan danas svako malo me uvali svojom lajavošću u neugodnjak... Ma na koga li je tako lajav da mi je znati
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2004., 09:26   #64
Quote:
Simona kaže:
Djeca logično zaključuju iz onog što čuju ili osjećaju. Normalno.

Moga su namjerno učili psovati, a kad su dobili psovku u lice, onda je mama bila kriva.

Bisere sam gotovo sve zaboravila, osim jednog koji me fakat zabolio. Naime, pozvali smo goste (kumove) i naravno priredili bolju zakusku, a moj ispali: Jedva čekam da dođu gosti jer tada uvijek bude Gavrilovićke.

To jest bila istina, nismo mogli često priuštiti goste.

Da, brat i ja smo se jednom lijepo nacrtali za stolom kad su bili nekakvi gosti i sve po redu pobrstili sa stola (sir, kobice, sve stvarcice koje su bile relativno rijetke ). Onako uz zapitkivanje gostiju tako da oni vise pricaju a manje jedu.

Poslije toga smo dobili jako puno lekcija o ponasanju kad dolaze gosti. Uglavnom, vise nije bilo ni blizu tako zanimljivo 'imati goste'.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2004., 12:35   #65
Prije 6-7 godina, sin od moje sestricne koji je tad bio trogodisnjak i ja imali smo onako special connection. Ma sta pricam, imamo je jos uvijek, samo se rjedje vidjamo. S druge strane, njegova mama i ja se nikad nismo bas kuzile, i cijeli zivot slusam njene pokusaje spustanja... zena je inace JAKO mrsava, par puta sam joj pokusala objasniti kako bi bilo dobro da malo pripazi sto jede, blahblahblah, naravno samo sam je nazivcirala.

Bilo je nekakvo okupljanje familije, bilo nas je puno u dnevnoj sobi, svi su jeli, pili, pusili i pricali glasno... par puta sam zamolila da se otvore balkonska vrata, a njoj je pak bilo prehladno... i onda je izivcirano viknula "to je violent vruce, salo joj se upali jer je debela!", na sto je klinac zaurlao na nju, pun pravednickog gnjeva:

"Glupa je'na, violent uopce nije debela, violent samo IMA SISU!"

Gosti su bili pod stolom....
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2004., 12:46   #66
jednom prilikom dok sam čuvala nećakinju (3g) bile smo u sobi i ja sam se išla presvuć...skinem se ja onako elegantno prepunjena samo u gaćice i grudnjak kad će mala ko iz topa -teta ti si cila okrugla ko medo
__________________
ako sam veslo sisala nisam brod progutala
nivle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2004., 16:13   #67
Quote:
Odjednom, bez ikakve najave, naravno na sav glas: "Mama, mama, gle kak mi je narasel pimpac i tvrdi je..."
a to bi, sto?
erekcija nije
oliti
ja svoje dite, ako ga i kad bude, necu vozit u tramvaju
strah me nakon ovog topica

Quote:
I malac ga zaustavlja: "Nemojte to nositi i baciti, to ce sve moja mama poglobati, ona uvijek to tako!"


a patuljka znam

deatwin ajd napisi jos nesto
super te citat

a kako sam skuzila da moram smrsat?
ovo ljeto dolazi na jarunu klinac do mene
prvi susjed, rucnik do mog
i kaze umilno
a jel mogu ja pricat s tvojom bebom i sve to govori u smjeru mog trbuha
kaze, a znam da je jos mala ali nema veze ona mene cuje
mama mu je skoro u zemlju propala
meni tad bilo smijesno
kad sam dosla doma
vise bas i nije
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2004., 20:00   #68
mene je moj 5-godišnji nećak danas zvao na posao pa kad su ga na centrali pitali "a tko je treba" on je naravno rekao "pa JAAAAAAAAAA" šuncemojemajoooooooo

a onda mi je danas na plaži servirao "ulazi u mole, naleđujem ti" a meni se nije išlo, na što je ljut izašao iz mora i napravio ono za što zna da crkavam od srama svaki put - došao u plićak do koljena, spuznuo, pazite spuznuo kupaće, izvadio miša i popiškio se u more kao ne može u moru preko kupaćih. dakle, crkla sam
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 10:05   #69
Re: Biseri

Quote:
Tija kaže:
Kako vi rješavate te neugodne situacije?
Jednostavno, pazimo što pričamo pred djecom, ali ona naravno kad skuže da želimo nešto da ne čuju naćule uši kao radare.

A ako nešto bubnu, malo se crvenimo, malo kiselo smješkamo i prođe
ixox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 10:12   #70
Quote:
377chiara kaže:
a to bi, sto?
erekcija nije
oliti
kako bi se to službeno zvalo ne znam, ali mom sinu (2,5 god) definitivno varira veličina i tvrdoća pišonje što on slavodobitno komentira "piša veeeliiika"

Quote:
377chiara kaže:

a kako sam skuzila da moram smrsat?
Moja žena je skužila da mora smršavjeti dok je meni sjedila u krilu na kauču. Došla je naša curica (tada 3 god) i rekla joj:"mama kolika si, tata se uopće ne vidi od tebe" i žena to je shvatila ozbiljno i za godinu dana omršavjela 13 kg koje je mukotrpno skupljala kroz trudnoće.
ixox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 10:14   #71
..sjetih se još nečega...

Idemo sinek i ja u kino, skužirani, namirisani...onak dobre volje..
Pa se zezamo po cesti, pa lijevo-desno hodamo..onak prilično "nekonvencionalnan" štrapac gradom

I gleda nas neki tipus...
I ima tipičan ulet: Ma jel' ti ovo starija sestra? Čuvaš ti svoju sestru?.. Pa kak ti je lijepa sestra. A kako je vodiš? Mama ti je? Ma nemoguće da ti tako veliki dečko imaš tak mladu mamu....
Nešto u tom stilu, drek-kenj... ono tipično upucavanje na busnoj stanici

I stojimo tako na stanici, pomaknuli smo se dalje od udava...kad li će Markec, ali na sav glas, krenut komentirati:
"Ma znaš kaj, sad sam se ja sjetil zakaj svi misle da si ti tak mlada. Pa to ti je zato kaj imaš tak male cice, kao curica..."

Jebate, došlo mi je da ga zagutim

Siknula sam da bu sad sam u kino i nek mu onda neka s velkim cicama plaća kino kartu i par bisera u tom stilu

Pizdek jedan...joj kad se samo sjetim
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 15:05   #72
i, kaj velite, treba li djetetu napomenuti da ne mora baš o svemu pričati baki? ili je to opasno za djetetovu kominikativnost i sigurnost u sebe?
greathut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 16:48   #73
Re: Re: Biseri

Quote:
ixox kaže:
Jednostavno, pazimo što pričamo pred djecom,
Uopće nije jednostavno jer moje dijete ima 5 godina i pola dana je u dvorištu sa hrpom djece.

jednom sam ga pitala oće ići sa mnom u dućan a on meni odgovori 'boli me kurac'
Ja ga pitam di je to čuo a on sav sretan odgovara 'pa Šime me naučio'
Nakon mojih bla bla priča kako je to ružno, više nikad to nije ponovio ali takoreći svaki dan ima neki novi biser
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 17:10   #74
Quote:
greathut kaže:
i, kaj velite, treba li djetetu napomenuti da ne mora baš o svemu pričati baki? ili je to opasno za djetetovu kominikativnost i sigurnost u sebe?
to je vrlo opasno za djetetov sustav vrijednosti. jer ga zbunjuje. baka je isto dobar lik u njegovoj glavici, voli, ga, brine se za njega, njegova je. ne može povezati zabranu s likom. i mislim da ne može razumjeti zašto nešto ne smije govoriti jer ne razumije sadržaj istog. ne znam, svi to radimo, i ja, ali sam svjesna da nije dobro. ali ne može biti savršeno jbg
čak je i znak sebičnosti jer umjesto da popravimo, unormalimo odnos s tom istom bakom pa ne bi moralo biti tajni, mi preko djeteta kupujemo vlastiti mir. ma nije samo baka...ima tu gomila toga. nevjerovatno kako ta djeca na kraju ispadnu zapravo - sasvim u redu
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 20:23   #75
deatwin kaže:
Odjednom, bez ikakve najave, naravno na sav glas: "Mama, mama, gle kak mi je narasel pimpač i tvrdi je..."
U tramvaju tajac...pa onda provala smijeha..



Moj maleni je rekao na plazi: "Vidi mama, naresta mi je piso ka more!!"

Tija kaže:
Kako vi rješavate te neugodne situacije?

Nikako! Gustam kad nesto provale, pa makar i neugodno! Oni su tako iskrena i nevina bica! Ja se smijem najvise pa makar bilo i na moj brk!
__________________
... protiv snage ljubavi u vrtovima ne raste lijek ...
Cvitak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 21:00   #76
imali smo doma radio-stanicu, tada je to valjda bilo u "điru" (valjda kao danas forum )
i ja sam non-stop visila i pričala sa ribarima, talijanima, susjedima - njihovom djecom.
i tako jednom spremali se ići u posjet djedu i baki, a ja nikako se skinut s radia... , a ovaj moj sugovornik se jako interesirao zašto ja sad moram iči i kažem mu ja: pa moram kod dede i babe sa mamom i sekom, a ovaj mene pita: "a tata ne ide?",
a ja kao iz topa: " pa ne, znaš moj tata i deda su se posvađali"

to sve moj stari čuo, e kad sam dobila jezikovu juhu,

a moj stari osjetljiv.....

a u biti , tko zna što sam sve ovako brbljiva izbrbljala okolo po svitu , nije ni čudo što su mi zabranili prilazak radio-stanici na 3 metra
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 11:59   #77
Moj mali (4) objasnjava svom mladjem bratu :"Kad nesto padne onda kazemo - _ebem ti mater"
Ja to slusam sa strane ne mogu vjerovati .. ..Pa umrla od smjeha
__________________
Sta bi ti savjetovao covjeku koga volis?
Da se svojim misljenjem ne izdvaja od ljudi s kojima zivi.Zato sto ce se onemoguciti prije nego sto ista ucini.
Drugi moj savjet covjeku kome zelim dobro bio bi:Ne govori uvijek ono sto mislis.
ahava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 12:58   #78
Moja starija kćer (uskoro 4 godine) ovo ljeto prišla nekoj starijoj gospođi sa psom i pristojno upitala: "Mogu li podragati vašeg ružnog psa?"

Ha-ha-ha...boli me briga kako je to sister riješila, ja nisam bila s njima!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 13:19   #79
od moja 3 klipana sam se zbilja naslušala svakakvih bisera ali najneugodnije mi je bilo prije 8 godina kad je moj tada trogodišnjak pitao susjedu koja je imala paralizu polovine lica . "teta a zašto ti imaš usta kao Tuđman", propala sam u zemlju
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 18:26   #80
biseri

I moj je imao svoje bisere - zapravo lijepo je sjetiti ih se.
- vozimo se preko Savskog mosta: mama jesu rijeku Savu škarama prerezali da je s obadvije strane (oko 3 godine)
- čekamo u Nami pred blagajnom. Muškarac ispred nas me pozdravlja: mama, je li to onaj tvoj prijatelj koji je bio u zatvoru?.....
jaccomini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.