Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2016., 12:47   #461
Osnovna škola Savski gaj - ima tko šta reći na tu temu?
Razmišljamo o presljenju i spadali bi pod tu školu
thx
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 15:38   #462
frendica veli da je čula da je dobra ak ti to išta znači.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 18:04   #463
savski gaj

ja sam cula da je pretrpana, ove godine navodno upisuju 250 prvasica
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 22:28   #464
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ja sam cula da je pretrpana, ove godine navodno upisuju 250 prvasica


kaj se nisu oni i os trnsko rasteretili kada su klinci presli na kajzericu
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 23:55   #465
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post


kaj se nisu oni i os trnsko rasteretili kada su klinci presli na kajzericu
rasteretilo se ali i dalje je ostala gomila djece s lanista, iz blata...
info sam dobila od zaposlenika skole pa pretpostavljam da je brojka tocna
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 10:38   #466
Uf to je baš puno
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 19:46   #467
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
rasteretilo se ali i dalje je ostala gomila djece s lanista, iz blata...
info sam dobila od zaposlenika skole pa pretpostavljam da je brojka tocna
to je, kak god okrenes 9 razreda
di ce sve njih staviti? devet razreda? imaju li tolko soba i imaju li tolko ucitelja?

Oni su duzni upisati djecu sa upisnog podrucja, ostale ne.
pogotovo ako je ovakva navala.

meni to onda samo potvrdjuje da GU uopce ne revidira popis upisnog podrucja i da je stvarno aktualan ona iz 2001 (ili mozda 2007 ), jer da je, oni bi trebali imati popis djece i po njemu, ulicu dve prehititi na neku okolnu skolu, odn prilagodjavali popis aktualnom stanju djece rodjene 2009/2010.

ne sjecam se, a neda mi se traziti, dal je TRnsko ili bas Savski Gaj imao na svom upisnom podrucju i Kajzericu, jer otkad se skola otvorila, trebali su maknut sva ona Podbrezja (sto sigurno smanjuje broj interesenata ovim skolama)

doduse, cula sma i price o seljenju djece iz Trnskog u kajzericu, jer im je "skola bolja", od toga da ima nastavu samo ujutro, do toga da je "nova"
ne znam dal se odnosi na starije klince (kad su prelazili), sto bi mi imalo smisla glede prijateljstva, ili i na prvasice....al nastava ujutro je svakak plusic mnogim roditeljima, pa ce mozda i ovi iz savskog gaja tak nes gledati....



inace, meni je totalna debilana da se dijete vodi pod upisno podrucje skole u koju pripada, tu obavlja testiranja iako roditelj unapred najavi da nece tu upisati dijete (bilo da se radi o privatnoj skoli ili nekoj drugoj u gradu), a da te druge skole, uz djecu sa upisnog podrucja (koja su u nekima u tragovima) vode i listu djece interesenata, jer im inace ne bi bio odobren razred/ucitelj.
pa su neka djeca duplo popisana
(a mozda i vise puta, jer imas pravo se "predbiljeziti se" na vise skola)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 23:19   #468
nemam pojma
jos sam ponovila pitanje jer mi se cinilo previse
iako, kad vidim da je kod nas ove godine oko 150 djece, 5 razreda, i to sve samo iz naseg kvarta i ne cini mi se nevjerojatno

bojim se da previse ocekujes od GU , meni se nekako cini da tamo nitko nista ne planira (vidi samo na primjeru naseg kvarta kapacitet vrtica i skole )
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 15:57   #469
Da u Savski Gaj ove godine (prema informaciji liječnice školske medicine) pripada po mjestu stanovanja 250 djece. To su sve djeca sa upisnog područja koja spadaju pod Savski Gaj. Meni je to koma, jedan dio će otpasti i upisat djecu u neku drugu školu, ali opet veliki broj ostaje.
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 13:34   #470
Pozdrav svima.
Ispričavam se ako već negdje stoji post o ovoj školi, ali naprosto nemam cajta sve pročitati )
OŠ Dragutin Tadijanović u Stenjevcu (ili Vrapču, nikad to ne znam).
Čujem da je škola loša, stečeno znanje ispod prosjeka, dnevni boravak samo u 1. razredu.
Svako mišljenje je dobrodošlo.
tnx
*Cranberry* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:11   #471
koliko ja znam tamo svi osim skole stenjevec imaju duzi boravak.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:41   #472
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
koliko ja znam tamo svi osim skole stenjevec imaju duzi boravak.
svi osim stenjevca imaju dovoljno prostorija za boravak.
al, ko i sve OS po gradu, imaju ogranicen broj uciteljica za boravak, i u svakoj generaciji nemaju bas svi prvasici/drugasici boravak, nego najcesce pola razreda ima pola nema.

netko je iz gradskog poglavarstva obecao svim prvasicima boravak (ja sam mislila da se to tada odnosilo samo na vrbane, jer je tamo izreceno, al izgleda da nije).
pitanje je hoce li biti novog zaposljavanja uciteljica, il ce one koje su trebale raditi u 2 ili 3 razredu, samo doci u prvi.
ove godine ima jako veliki broj djece (i iduce isto, onda se vraca na normalu), tak da je pretpostavljam interes za boravak ogroman.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:50   #473
vidis vidis, to bi bilo objasnjenje za promjenu izjave u nasoj skoli od "imamo uzasno puno zainteresiranih za boravak, ne znamo uopce kako ce to ici" na testiranju do "ima mjesta za sve, nije problem" na upisima
inace u stenjevcu ce mroati jos nekog uzeti, 4. razreda ima 3 a prva ima 4
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 15:33   #474
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
vidis vidis, to bi bilo objasnjenje za promjenu izjave u nasoj skoli od "imamo uzasno puno zainteresiranih za boravak, ne znamo uopce kako ce to ici" na testiranju do "ima mjesta za sve, nije problem" na upisima
inace u stenjevcu ce mroati jos nekog uzeti, 4. razreda ima 3 a prva ima 4
ma nisam misila na uciteljicu razredne nastave, to se, da svake godine mora prilagoditi broju djece (iako kada jednu zaposle, taj broj razreda ostane dok druga ne ode u penziju, bez obzira na borj djece )
nego na uciteljice u boravku.
boravka po centru ima jer se sa redovna 4 razreda spalo na 2, najvise 3, a negdje, u nekim generacijama 1. p onda imaju boravak i u trecem razredu.

izbori su, banditos zeli btii premijer, sve ce skole imati boravak i vrhunsku kuhinju, tak da i on pozeli tam preseliti se
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 15:37   #475

ja bi bila hepi da malo te jelovnike poprave, pa makar i zbog banditosa

a za boravak, ja samo ne kuzim gdje je nastao problem s prostorom kad djece ima manje nego kad sam ja bila mala a tada je boravak bio do 4 razreda
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 15:51   #476
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post

ja bi bila hepi da malo te jelovnike poprave, pa makar i zbog banditosa

a za boravak, ja samo ne kuzim gdje je nastao problem s prostorom kad djece ima manje nego kad sam ja bila mala a tada je boravak bio do 4 razreda
za vrtice je reko da ne zna kaj se bune, da je jelovnik vrhunski i da bi se rado tam preselio.
dam ruke u vatru, da ce dio kampanje biti da osigura vrtice i produzene boravke kakve imaju u zagrebu za cijelu hrvatsku.
ak se uopce sjeti.

nije nije svudgdje bio do 4. razreda.

gotovo sam sigurna da Prica (dakle stenjevec) nije imao boravak duze od 2 razreda, ako i to.
kad se kardelj otvarao mnogi su bas u njega htjeli jer je nudio duze boravak.
i jadan stenjevec jos od tata bije glas da je skola stara i derutna, al zato daje dobro znanje, a kardelja nova i moderna, al ne izlaze sa znanjem.

inace, kod nas u pavao loncaric je nesto djece s podrucja Price islo upravo radi produzenog boravka i u 3./4. razredu. u mom 3. boravku, je bilo mjesano djece iz a, b, c i d, i pokoji cetvrtas (valjda max 5), koji su se ispisali jer nisu htjeli ostajat nakon nastave s klincima
u 4. razredu nas nije bilo dovoljno za boravak.

puuuno vise se poticala samostalnost, a ukljucivala je i kljucic oko vrata i podgrijavanje rucka.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:19   #477
je, manje je djece islo u boravak, od moja 3 razreda je samo jedan bio boravak ali do 4 razreda.
vecini je baka bila.doma, ili su starci radili do 3 i/ili mogli pod pauzom doma zbrisat rucak.podgrijati
drugo je jebi ga da je dinete do 5-6 samo kuvi ili da je do 3.
ali u svakom slucaju, s kum god da pricam o boravku iz tog periodasvi su do 4. imali boravak. miguce da su neke ekstra napucene skole imale manje, ali nas je bilo 33 u prvom razrsdu, pa je bio do 4 boravak
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:55   #478
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
je, manje je djece islo u boravak, od moja 3 razreda je samo jedan bio boravak ali do 4 razreda.
vecini je baka bila.doma, ili su starci radili do 3 i/ili mogli pod pauzom doma zbrisat rucak.podgrijati
drugo je jebi ga da je dinete do 5-6 samo kuvi ili da je do 3.
ali u svakom slucaju, s kum god da pricam o boravku iz tog periodasvi su do 4. imali boravak. miguce da su neke ekstra napucene skole imale manje, ali nas je bilo 33 u prvom razrsdu, pa je bio do 4 boravak
pa ak imas u svakoj generaciji samo jedan boravak onda mozes imati do 4. razreda (to su 4 uciteljice i 4 ucionice)
ak imas vec u prvom razredu sva 4 razreda boravak, to su 4 razreda i 4 uciteljice.
pitanje dal ima prostora za druge razrede a kamoli trece, sto po prostoru, sto po uciteljicama.
a ako pricamo o samostalnosti i bas nuznosti boravka, svakak prioritet imaju prvasici.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 22:36   #479
Molim iskustva s Pavlekicom. Možda se i pisalo već, ali forum mi iz nekog razloga neda pretraživati temu, a neda mi se baš sve čitati. Hvala!
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 05:35   #480
Išla sam u školu Dragutin Tadijanović dok se još zvala Susedgrad.
Iskreno, iz srca govoreći, to je bio najmračnijih, najtužnijih i sve u svemu najgorih osam godina mog života, a sada sam u kasnim dvadesetima i imam životnog iskustva i sa čime usporediti. Mlađa braća su mi išla u tu školu i dobrih 80% profesora koji su meni predavali, su predavali i njima (i predaju dan danas).

Bila sam odličan đak, s uvijek visokim prosjekom, voljela sam čitati i učiti, tipično pristojno, malo povučeno "nerdy" dijete. Količina bullyinga s kojom sam se susrela ne može se mjeriti ni sa čime što sam kasnije doživjela. I nisam bila jedina. Jedna djevojčica je bila hospitalizirana zbog živčanog sloma zbog učestalog, svakodnevnog bullyinga.

Tada se to još nije tako zvalo (bullying). Tada se to nikako nije zvalo. Bilo je to nešto što držiš u sebi i ne povjeravaš nikome, ako ne želiš biti još više na piku.
Profesorima se nisi mogao obratiti, najvećoj većini je profesorski posao bio samo to-posao, nikako ne poziv.
Najveću uvredu (nikako ne jedinu) sam doživjela upravo od jedne profesorice. Zaboljelo me kao 100 pljuski, time više što sam navikla na podbadanja učenika, ali nisam se tome nadala od profesorice koja mi je do tada bila najdraži profesor u školi, uzor, netko tko "želim biti kad porastem". Pred pločom, pred cijelim razredom, za vrijeme usmenog, uputila mi je vičući ove riječi: "Gusko glupa, glupa štreberice, nosiš naočale, a čorava si..." jer nisam mogla pronaći ono što se od mene tražilo na zemljopisnoj karti. Kad je ispitivanje završilo, svi su bili u šoku. Ja sam se sjela za svoju klupu crvena, zajapurena, preponosna da plačem, ali sa šumom u ušima i teškim, teškim kamenom u srcu, kojeg se ni dan danas ne mogu otarasiti. To je bilo prvi put da sam bila javno tako ponižena. Prije sam bila tiho, povučeno dijete, ali ovo me učinilo još nesigurnijom i bojažljivijom.
Od te iste profesorice smo doživjeli i da je ošamarila učenika zbog (priznajem, vrlo neslane i neukusne) šale.
Imam puno toga za napisati i ispričati, a ovo je u svakom slučaju jeftinije od terapije . Nastavit ću drugom prilikom.

Nemam još svoje djece no kad ću ih imati, znam da ću izbjegavati OŠ Dragutina Tadijanovića u najširem mogućem luku.
Djevuška is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.