Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2010., 13:07   #201
krv u stolici

Quote:
12345 kaže: Pogledaj post
pitanje!!!
jučer sam išao obaviti veliku nuždu, međutim stolice nije bilo, već sam iskrvario iz crijeva,međutim to se i prije događalo bez ikakve boli, puna wc školjka krvi...molim vas za mišljenje!!!!hvala...
Jesi išao kod doktora? Ima li neka dijagnoza.
Meni osobno to liči na unutarnje hemeroide. Vjerojatno puno sjediš i jedeš nekvalitetnu i začinjenu hranu, pogotovo suhomesnato. Ali to su sve nagađanja
MK-1964 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 01:28   #202
krv u stolici

pitanje;imao sam krv u stolici prije 5 mjeseci...bio kod doktora, radio kolonoskopiju..tada je bio zaključak..salmonela..rješeno za 10-tak dana uz terapiju čini mi se...sad sam bio u svatovima 2 dana zaredom i vidim na papiru(od zadnjeg puta uvjek gledam papir) svjetlocrvenu krv...a imao sam jučer i malo jaču stolicu i malo proljeva...nije sad neka obilna krv....pretpostavljam da se radi o tome...tj da je loša prehrana i puno pića u ovim svadbama uzrokovala malo tvrđu i žešću stolicu..dakle krvi nema puno...jel se ovo već nekome događalo...mislim ako sutra ne bude krvi valjuda je sve ok..ako bude kroz dan dva opet ću otići doktoru..al mislim da ne bi trebalo da bude sutra krvi u stolici...mišljenja?
mali17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:24   #203
Talking Mislim dakle jesam

Quote:
sisamamina kaže: Pogledaj post
danas mi se prvi put dogodila krv u stolici
i zna san otprilike da je to simptom raka i sada san pročita ovo ode i sada paničarin


opisat ću (upozorenje za gadljive)
malo tvrđa stolica, više manje normalna, al sa krvi, svijetlog i svježeh izgleda
krv bude na papiru nakon brisanja, ali i na stolici

i nema je puno, ali dovoljno da bude više nego u tragovima i/ili samo otisak na papiru

i ništa ne boli, samo je tu, krv jelte

jeden svakoliku hranu, zadnjih dana možda malo i žešću, i nezdraviju
alkohol pijen, ne redovito, ali opet dovoljno
inače se krećen podosta, trening, teretana (ne uzmian nikakve preparate), ali ima koji tjedan zbog stare sportske ozljede ne mogu ni na tren8ing ni u teretanu, pa dosta vrimena provodin na kompjuteru, šta zbog posla, šta zbog faksa, a u zadnje vrime i radi nemogučnosti bavljenja sproton

pomoć



edit: e da moja "zdravija" prehrana podrazumijeva menzu, tako da je upitno koliko je zdrava :|
molin odgovore asap
Iste simptome imam i ja, a i vrlo sličan način života; naime veći dio dana provodim sjedeći, ali gotovo svakodnevno nađem sat-dva za vježbu ili šetnju s psom (unatrag 6 mjeseci aktivno vježbam, što doma, što teretana). Unatrag par godina me muči svrbež u području anusa, makar se ne opterećujem time jer po nekoliko dana zna biti u redu, vjerojatno to ovisi najviše o prehrani ... ljuto izbjegavam, a i prezačinjenu hranu isto.

No prije 3 dana sam primjetio krv na stolici i na Wc papiru, što me uzbunilo ...
ponovilo mi se danas to isto 2 puta, naime radi se o omanjoj količini krvi ...
kao poveća kap koja se razlila na vrhu izmeta. Vjerujem da patim od unutarnjih hemoroida, jer sam samopregledom ustanovio da mi je područje čmara ok ...

Pričekat ću do slijedeće stolice, ako se ponovi isto pravac.. doktoru

Ako tko ima nešto pametno dodat slobodno neka komentira

Nadam se da nije ono najgore, a rak crijeva oli čirevi i ostale pošasti ..
deda23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 17:06   #204
Arrow Krv u stolici

Danas sam primjetila krv u stolici, bila je žarko crvene boje i izmješana sa stolicom. Već neko vrijeme me muči nadutost, vjetrovi, bolovi u crijevima, a stolica je naizmjenice tvrda, pa kašasta. Tu i tamo se pojavi sluz, a sama stolica je svijetlo smeđe - žućkaste boje. Strah me je jer sam pročitala da ovi simptomi mogu biti znak raka debelog crijeva. Nemam niti 30 godina, a sve tegobe do sad sam prepisivala depresiji, stresu, bakteriji helicobakter pyroli, lošoj prehrani i sl. Igrom slučaja, nedavno sam radila osnovne krvne nalaze i sve vrijednosti su u granicama normale. Što mi je dalje činiti? Imam li razloga za brigu?
anabil is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 17:09   #205
U biti ne bi bilo loše napraviti kolonoskopiju, čisto da se točno vidi ima li kakvih problema u crijevima. Neki znaju vaditi i tumorske markere. Ne brini ne mora biti ništa loše ali to se radi čisto da se isključe neke stvari. Pitaj svog doktora opće prakse ali to bi po meni bio slijed događaja.
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 19:19   #206
Anabil, svakako bi to trebalo ispitati! Da, kolonoskopija je metoda kojom se može i ustanoviti ako se nešto događa u crijevima i , u mnogim slučajevima, odmah uzeti biopsiju ako je potrebna ili odstraniti nešto nepotrebno.
Naravno, mogu to biti bezazlene stvari ( npr. hemoroidi ), ali ako i jeste nešto ozbiljnije sve se lakše rješava ako se otkrije na vrijeme.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 10:26   #207
prijatelj je s 18 godina boloval od raka debelog crijeva i izlječil se
ja bi isto trebal obavit kolonoskopiju,samo ne 'na živo' neg pod anestezijom a opet bojim se anestezije da se ne probudim više i sl. rizik je mikroskopski al opet je tu
ne znam počnite se hranit zdravo,radite sok od zelja svaki dan to bar nije skupo a za probavni trakt ima najjače učinke
vježbat svaki dan intenzivno sat vremena,bilo pisalo da takvo svakodnevno vježbanje stvara štit od raka crijeva,ne ulijene se
Vicente is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 08:23   #208
Vicente, ne moraš se bojati te anestezije! To i nije prava anestezija već, kako to oni kažu, "sediranje".
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 23:33   #209
Krvarenje iz analnog otvora

Ljudi trebam hitno vašu pomoć....nako što sam obavio veliku nuždu iz analnog otvora mi ide krv...nejde jako...nego tek tolko da se vidi crvena svijetla mrlja na "rit papiru" i ne prestaje brisao sam sigruno jedno 2 minute....neznam kaj da radim...malo mi je i mučno u želucu ne prejako al je cudno je...molim vas pomozite mi neznam kaj da radim !!!!!!!!!!???
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 23:35   #210
Smiri se, možda si se samo malo ogrebao. Ali odi doktoru za svaki slučaj.
van gogh is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 23:38   #211
Quote:
van gogh kaže: Pogledaj post
Smiri se, možda si se samo malo ogrebao. Ali odi doktoru za svaki slučaj.
ma smiren sam kolko mogu biti....kaj je najgore mislim da to nije prvi put...jedanput je isto tak bilo al nisam skonto da je to krv...al je bilo samo mrvicu...

jel mi može biti kaj?
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 16:36   #212
Quote:
Gigi06 kaže: Pogledaj post
ma smiren sam kolko mogu biti....kaj je najgore mislim da to nije prvi put...jedanput je isto tak bilo al nisam skonto da je to krv...al je bilo samo mrvicu...

jel mi može biti kaj?
pa mogu biti hemeroidi, a mogu biti i neke ozbiljnije stvari, zato sutra obavezno odi doktoru. nemoj čekati da ti se ponovi. i reci doktoru i da te želudac boli.
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 18:31   #213
Hemoroidi vrlo lako.
No kao što su ti već drugi savjetovali - neizbježan ti je odlazak k doktoru.
Što prije - to bolje za tebe
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 18:36   #214
Može biti da su hemoroidi u pitanju. Dosta ljudi pati od toga. Moja susjeda je travarica i uspješno liječi hemoroide s čepićima koje sama pravi.
__________________
The Chechen: What are you going to do with all your money? The Joker: See, I'm a man of simple tastes. I like dynamite, and gunpowder... and gasoline! Do you know what all of these things have in common? They're cheap!
AddictedToArt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 18:39   #215
Najvjerojatnije hemoroidi. Da je nešto ozbiljnije, vjerujem da bi imao i neke još simptome. To što ti je mučno u želucu, može biti psihički zato što si se zabrinuo.
Inače, svi uvijek upozoravaju da kod takvog krvarenja treba odmah doktoru i ja ti to isto savjetujem. Svakako odi na pregled, premda sam ja sigurna da nije ništa ozbiljnije.

Jedna moja frendica je jednom dobila tako jako krvarenje iz analnog otvora da je morala staviti uložak. Odjurila je na hitnu istog trena, jer je baš krvarila jako.
Nakon cijelog niza pretraga, nisu joj otkrili ništa - čak niti hemoroide.
I nikad joj se to više nije ponovilo.
Ja sam tada za nju bila sigurna da je nešto jako ozbiljno u pitanju.

Tako da, nemoj se previše brinuti, ali odi doktoru svakako.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 19:22   #216
Mogu biti hemeroidi al može biti i ulcerozni, chron i još mnoge druge bolesti. Najbolje je otići kod doktora i ukloniti sumnje, mi ovdje možemo samo nagađati šta je.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 19:26   #217
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Najvjerojatnije hemoroidi. Da je nešto ozbiljnije, vjerujem da bi imao i neke još simptome..
Hemoroidi su dovoljno ozbiljni, kao prvo jer su to ne moguće jaki bolovi, kao drugo ako ih ne liječiš poršire se na debelo crijevo. Rak debelog crijeva počinje sa hemoroidima...
__________________
The Chechen: What are you going to do with all your money? The Joker: See, I'm a man of simple tastes. I like dynamite, and gunpowder... and gasoline! Do you know what all of these things have in common? They're cheap!
AddictedToArt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 19:44   #218
a možda imaš rak rektuma, od njega zna krvariti, a možda i hemeroidi, aj kod doktora
lovacnakvadrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 19:32   #219
Quote:
AddictedToArt kaže: Pogledaj post
Hemoroidi su dovoljno ozbiljni, kao prvo jer su to ne moguće jaki bolovi, kao drugo ako ih ne liječiš poršire se na debelo crijevo. Rak debelog crijeva počinje sa hemoroidima...
Hemoroidi su prosirenja unutarnjih vena rektuma.
Zbog hemeroida ne moze doci do raka.
Oni samo pokazuju neko stanje organizma zbog cega su se dogodilo da krv se slije i tlaci venu da se ona prosiri. Mogu nastati u trudnoci, karakteristika su nekih poslova (sjedeci poslovi, soferi koji dugo voze i ne idu redovito na C), pojavljuju se kod studentske populacije koja jede suhu hranu, jede cili papricice u prahu, itd. itd.
Mogu biti znak uvecanih organa abdomena koji vrse pritisak na venu, ometaju stujanje krvi sto dovodi do nakupina i prosirenja vena u rektumu.
Kao i svako i ovo krvarenje treba medicinski razrijesiti.
Moze se pojaviti i od aplikacije voltarenskih cepica, kao posljedica antikoagulantne th. itd. itd.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 20:19   #220
evo od subote nije nis bilo....al jos nisam imal velku nuždu...osim nkj malo sitno...i govno je bilo neko rupičasto..oprostite na izrazu...neznam kak bi to drugčije rekel...to mi se bas događa u nezgodno vrijeme pošto sad imam državnu maturu i upisa na faks + vozački....pa cu pricekat ak se ponovi bježim odma k doktoru...

inače..u nedjelju mi je bilo ok...možda malo mučno, al dns pogotovo od kad sam dosel od skole mučno mi je i nonstop mi se podrigava....neznam razlog tome...u to ono 3-4 put za redom onaj ful jako tak da se zaori cijela kuća
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.