Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2011., 15:07   #241
Quote:
Milac kaže: Pogledaj post
...kad su tekstovi bili još dostupni a sjećanja živa...
Po nekim textovima o Tesli nekako mi je nevjerovatno da bi namjerno uništio neko područje bile gdje na Zemlji.
Je uzrokovao potres svojom nepažnjom, ali smišljeno spaliti neko područje... ne ne.
Sve ikada šta je izumio napravio je za dobrobit cijeloga čovječanstva, i nije brinio o tome ko ga je prevario za patente ( išao je dalje), bitno mu je bilo da se njegovi izumi koriste.
Šteta što nemamo polarno svijetlo preko cijele planete, kako je on to htio, i struju koju samo uzmemo iz zraka, zemlje, naravno besplatnu i nenaplativu, ( biti će da je ovo zadnje presudno zašto je nemamo)
SVJETLO BIĆE is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 14:42   #242
Quote:
SVJETLO BIĆE kaže: Pogledaj post
Po nekim textovima o Tesli nekako mi je nevjerovatno da bi namjerno uništio neko područje bile gdje na Zemlji.
Je uzrokovao potres svojom nepažnjom, ali smišljeno spaliti neko područje... ne ne.
Sve ikada šta je izumio napravio je za dobrobit cijeloga čovječanstva, i nije brinio o tome ko ga je prevario za patente ( išao je dalje), bitno mu je bilo da se njegovi izumi koriste.
Šteta što nemamo polarno svijetlo preko cijele planete, kako je on to htio, i struju koju samo uzmemo iz zraka, zemlje, naravno besplatnu i nenaplativu, ( biti će da je ovo zadnje presudno zašto je nemamo)
Moje mišljenje je da Tesla nije izazvao Tungusku eksploziju. No zaista je istina: više znaju o Tesli njegovo suvremenici i oni koji su s njim živjeli nego današnji kopači po knjižnicama i faktografi.
Llis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 10:36   #243
Tesla je ubijen?
Uživajte u još jednoj teorijji zavjere
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 14:07   #244
Kurir
bashd is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 18:50   #245
Quote:
Page kaže:
Za početak bi bilo korisno utvrditi autentičnost teksta. Što je malo problematično jer ni sam pokretač teme više nema pojma o tome
Ako teksta nema u objavljenim Teslinim člancima (pretražite dokumentaciju sa priloženih linkova) onda je izmišljen (čak imam i "opravdanu sumnju" ko izmišlja te tekstove i plasira ih kao da su djela N. Tesle - a ima takvih (očito izmišljenih) još! Izmišlja to čovjek koji propagira vlastite ideje proturajući ih kroz "Tesline članke" - kojih nema!).
-----
Tesla - patenti, nacrti, knjige,... ( http://www.4shared.com/dir/-E0w6uTo/...l#dir=25907944 ).
Muzej Nikole Tesle: http://www.yurope.com/org/tesla/ .
-----
Dr Velimir Abramović

* * *

TESLA KAO JASNOVIDAC

Sasvim je jasno da je Tesla morao imati uvid u ono što bismo danas u nedostatku boljih izraza mogli nazvati parapsihologija. To kako je on dolazio do pronalazaka i kako je radio u svojoj umnoj laboratoriji, to je, svakako, bez pandana u istoriji nauke.
-------
Velimir Abramović:
g) Patenti Teslinih medicinskih aparata; Teslina medicinska istraživanja često se brkaju sa Darsonvalizacijom, kao i Rajfovom metodom. Od obe ove metode (Darsonval koristi ultravioletno zračenje, a Rajf je utvrdjivao frekvencije kojima se ubijaju bakterije i virusi), Tesla je vrlo daleko. On je verovao u matematičku harmoniju mikro i makro sveta i rezonantnu interakciju koja je uspostavlja, ili je narušava ruši. Dakle, njegovi medicinski aparati nisu obični visokofrekventni oscilatori, nego su podešeni na frekvencije višioh harmonika planete Zemlje, Meseca, Sunčevog sistema, Galaksija, odnosno na frekvencije nižih harmonika strukturnih elemenata ljudskog tela i njegovih pojedinih organa, a to su, naravno, atomi i molekuli. Ukratko, filozofija Tesline medicinske terapije je ponovno uspostavljanje prostorno-vremenske vibratorne ravnoteže, kojom se održava samorganizovan sistem.

Zadnje uređivanje Sprečo : 27.01.2012. at 19:09.
Sprečo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 18:40   #246
Bogat izbor tekstova i koga interesuje N. Tesla neka pretraži sadržaje na ovoj stranici: http://www.tesla.hu/ .
Sprečo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 18:59   #247
A ja bih volio da Teslu malo ostave na miru, da ne izmišljaju i ne pripisuju mu sve i svašta.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 01:20   #248
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Apsolutno, same izmišljotine: automobili zapravo ne voze, avioni ne lete, antibiotici ne liječe, električna struja ne postoji, plastika ne postoji, kompjutera nema. Sve je to izmišljotina nastala na dogmi i pretpotopnom razmišljanju kornjača. Zato telepatija dvoje koji razmjenjuju poruke, a kako drugačije nego telepatski to da, to je razmišljanje suvremenog znanstvenika. Uistinu, nitko pametan ne puši znanstvene dokaze na kojima se temelje prije navedene pojave..... koje ne postoje. Zato se genijalka iz quotanog posta zapravo ne vozi, ne grije, ne koristi struju, ne tipka po kompjuteru. Ona zapravo ništa od toga ne radi jer to ne postoji i nitko (kako ona lijepo reče u svom unikatnom postu.... kojeg zapravo nema) pametan više u to ne vjeruje. Samo tako naprijed.
a da je telepatija moguča?
pa čak i u stvarnosti!
A što se tiče TESLE, njegovo objašnjenje etera ,je sve samo ne objašnjenje.lol
zagi55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 23:28   #249
Zar nije postojanje etera pobijeno Michelson - Morleyevim experimentom davne 1887.?

http://en.wikipedia.org/wiki/Michels...ley_experiment
__________________
Znanost može sve, ono što opaža vidi jasno i može postići nemoguće.
Skoczimish is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 00:07   #250
Dokazana teorija etera/jedinstvena teorija Svemira

Autor na svom sajtu predstavlja svoju novu jedinstvenu teoriju Vasione koja na istom jedinstvenom principu objašnjava sve poznate fizičke fenomene na subatomskom, atomskom i kozmičkom nivou. Ista teorija teoretski računa sve eksperimentalno izmerene veličine na subatomskom, atomskom i kozmičkom nivou - masa, naelektrisanje, električno polje, magnetno polje, gravitacija i gravitaciono polje - kao posledicu promene u lokalnom pritisku i gustini etera. Eter je fluid ogromne gustine i energije koji ispunjava celokupan beskrajni prostor Vasione. Ista teorija također može predvidjeti rezultate bilo kojeg eksperimenta koji se pravilno postavi i pravilno tumači.

http://www.vasiona.rs/sr/
EUfema is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 16:31   #251
8 godina je proslo...i ozivi tema...bravo...
el-ing is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 13:51   #252
Quote:
EUfema kaže: Pogledaj post
Iz knjige:

Quote:
Pronašao sam očigledan i jednostavan dokaz da, konkretno, tumačenje mehanizma emitovanja linijskih spektara atoma, koje je trenutno na snazi u fizici, ne može biti tačno jer protivureči zakonu o održanju energije
Quote:
Ajnštajn je od tog principa i takozvanih „Lorencovih transformacija koordinata i vremena“ skrpio svoju Teoriju relativnosti, a jedan od njenih postulata je i taj da su svi „Inercionin sistemi“ ravnopravni, da su fizički zakoni u svima isti. Neću te zamarati sa teorijama koje ni sam dobro ne znam, pogotovo što znam da su netačne.
Ne poznaje dobro teoriju relativnosti, jednu od najvažnijih teorija u fizici, ali zna zasigurno da je pogrešna.

A na stranicama dalje ismijava istu tu teoriju relativnost jer, pazi ovo, predviđa da će svi mjeriti istu brzinu svjetlosti. A to je nemoguće jer ne zna za dilataciju.
Nema šta, knjiga je
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 18:18   #253
Čini mi se da bi ova knjiga mogla postati must have wc knjiga, no naravno, ne za čitanje.
delhrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 22:00   #254
Bok!

Knjigu sam predstavila jer sam je _pročitala_. Obogatila mi je život novim znanjima. Svaka formula je pravilno izvedena i daje rezultate koji su i eksperimentalno izmjereni. Tip je dokazao postojanje etera, izračunao mu gustinu, objasnio i razdvojio masu i materiju, objasnio gravitaciju, izračunao gravitacionu konstantu, a ono što je meni bilo najzanimljivije je prikaz nastanka galaksija uslijed vrtložnih kretanja etera i činjenica da eter sve prožima i da se svakim našim pomakom tijela mijenjaju i čestice etera koje ga sačinjavaju.

Pozdrav!
EUfema is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 22:32   #255
Quote:
EUfema kaže: Pogledaj post
Bok!

Knjigu sam predstavila jer sam je _pročitala_. Obogatila mi je život novim znanjima. Svaka formula je pravilno izvedena i daje rezultate koji su i eksperimentalno izmjereni. Tip je dokazao postojanje etera, izračunao mu gustinu, objasnio i razdvojio masu i materiju, objasnio gravitaciju, izračunao gravitacionu konstantu, a ono što je meni bilo najzanimljivije je prikaz nastanka galaksija uslijed vrtložnih kretanja etera i činjenica da eter sve prožima i da se svakim našim pomakom tijela mijenjaju i čestice etera koje ga sačinjavaju.

Pozdrav!
Knjiga je zadnje smeće.
Svi koji u današnje vrijeme fizikalne pojave objašnjavaju preko etera imaju neki veliki psihički problem ili ogromnu rupu u znanju.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 22:53   #256
Quote:
EUfema kaže: Pogledaj post
Bok!

Knjigu sam predstavila jer sam je _pročitala_. Obogatila mi je život novim znanjima. Svaka formula je pravilno izvedena i daje rezultate koji su i eksperimentalno izmjereni. Tip je dokazao postojanje etera, izračunao mu gustinu, objasnio i razdvojio masu i materiju, objasnio gravitaciju, izračunao gravitacionu konstantu, a ono što je meni bilo najzanimljivije je prikaz nastanka galaksija uslijed vrtložnih kretanja etera i činjenica da eter sve prožima i da se svakim našim pomakom tijela mijenjaju i čestice etera koje ga sačinjavaju.

Pozdrav!
Čovjek ne razumije ni temelje moderne fizike, ali je "uspio dokazati" sve što ona povlači. Nekako sumnjam.
Postojanje etera su opovrgnuli još Michelson i Morley eksperimentalno davno prije Einsteina. Već samim time je jasno da njegova teorija ne predviđa sve rezultate pokusa. Tip je crackpot i to je poprilično jasno. Izbjegavaj takve knjige.


Evo samo još par stvari iz njegove knjige koje su mi upale u oko. Do sada nisam naišao niti na jedan njegov izvod što je isto indikativno.

Još par zgodnih citata:
Quote:
Kako je moguće dokazivati da se prostor, dakle praznina, može iskrivljavati ili sabijati, ako je već samo po sebi jasno da je to nemoguće. Zašto baš u matematici postoje aksiomi koji se ne dokazuju? Ja mislim da to nije zato što je pravilo postavio Euklid, već upravo zato što matematičke aksiome nije moguće dokazivati, kao što ni jednu, osnovnu i poslednju istinu nije moguće dokazivati.
Naravno, sve što je postavio Euklid je istina... osim ako radimo u geometrijama koje opisuju površinu kugle. Whoops, odjednom ne vrijede njegovi postulati. I imamo zakrivljen prostor. Ali ček, to je očigledno nemoguće! :S

Quote:
Što se tiče Svetog trojstva, ne znam da li si se šalio, ali i u nauci, a još više u raznim religioznim i mističnim sistemima može se naći uporište za slične ideje. I sam veliki Tesla smatrao je da su možda duhovna i električna energija jedno isto.
Ovo mora da je neki crackpotovski jackpot. Tesla, duhovna energija i Sveto trojstvo u istoj rečenici.

Al ne, on ne razumije teoriju relativnosti - dakle očigledno je kriva!

Još jedan biser:
Quote:
Većinom je tako bilo. I ja lično u gimnaziji sam uglavnom uspevao da ne padnem na popravni iz fizike.
...
Pošto Faradej nije znao matematiku, kao ni ti ni ja, on je svoje zakone opisivao rečima,
I zato se odlučio baviti fizikom kasnije u životu.
I raditi matematičke izvode.

Quote:
To je tačno. Ali, kad se već upuštaš u polemiku, zašto se u toj eksploziji gubi samo mali deo mase koji se pretvara u energiju? Zašto se u atomskoj eksploziji sva masa ne pretvori u energiju? Po toj Ajnštajnovoj jednačini svaki atom je atomska bomba sa ogromnom energijom, pa zašto ne eksplodira sam od sebe? Po logici, po iskustvu, pa i po zakonima termodinamike, ne može tako ogromna energija biti nagomilana u tako malom prostoru, a da na neki način ne izlazi napolje.
Einsteinova teorija je kriva jer stvari ne eksplodiraju same po sebi. I od svakog atoma se može napraviti atomska bomba.
Naravno, ovo ne važi za obične bombe, to što barut ne eksplodira spontano je posve nevezano.

Quote:
Iskreno da kažem, jasnu sliku o tome nemam ni ja. Već sam više puta isticao da je ponašanje fluida često teško razumljivo, pa može izgledati i paradoksalno. Da bih prihvatio mogućnost tog neprekidnog opticanja od strane idealnog fluida, moram se pozivati i na znanje, i na intuiciju, i na iskustvo, pa sve to skombinovati zajedno.
Opet, ne zna ni teoriju fluida i ne zna kako se ponašaju idealni fluidi. Ali "osjeća" da je eter upravo takav. I iz toga zaključuje na potrebna mu svojstva idealnih fluida pa ih pripisuje eteru. Fakat genijalno
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 22:56   #257
Quote:
EUfema kaže: Pogledaj post
Bok!

Knjigu sam predstavila jer sam je _pročitala_. Obogatila mi je život novim znanjima. Svaka formula je pravilno izvedena i daje rezultate koji su i eksperimentalno izmjereni. Tip je dokazao postojanje etera, izračunao mu gustinu, objasnio i razdvojio masu i materiju, objasnio gravitaciju, izračunao gravitacionu konstantu, a ono što je meni bilo najzanimljivije je prikaz nastanka galaksija uslijed vrtložnih kretanja etera i činjenica da eter sve prožima i da se svakim našim pomakom tijela mijenjaju i čestice etera koje ga sačinjavaju.

Pozdrav!
Otvori temu na alternativi, rado bismo je tamo pročitali. Ustvari ima već jedna tema o padu TR, pa bi tamo dobro došao taj tekst.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 23:13   #258
"Do sada nisam naišao niti na jedan njegov izvod"

Možda bi bilo dobro da prvo _pročitaš_ izvod neke njegove formule, bilokoji iz knjige, pa da daješ komentare, na izvod? O stilu pisanja se može naklapati, ali mene su ovdje zanimale _formule_.



Hvala Marian Oden.
EUfema is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 01:22   #259
Bok, EUfema

http://www.vasiona.rs/sr/vasiona-bez-maske/070/

mozes li korak po korak raspisati jednadzbu (2) i iz nje dobiti jednadzbu (3)?
wasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 09:52   #260
Bok wasi!

Hvala na zahtjevu/pitanju, to je važno pitanje jer na njemu počiva opredjeljenje mase kao i kinetičke energije mase - odgovor stiže popodne!

I da dodam u vezi Michelson-Morley-evog eksperimenta - taj eksperiment je dokazao da se Zemlja ne kreće u odnosu na eter, a ne da eter ne postoji.

Zadnje uređivanje EUfema : 08.01.2013. at 09:57.
EUfema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.