Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2004., 23:49   #101
Quote:
skeptik kaže:
Medjutim, s TEORIJSKE strane (polje nulte tocke, kvantna i atomska fizika, biokemija, ...) nismo vidjeli jos nista konkretno. Moze neke konkretne reference za to? (Ugledni znanstveni casopisi, ostalo ne priznajem.)
I mene to zanima. Je li ima štogod o tome?

I dajte se nemojte pozivati na izjave velikih ljudi, kao što se recimo hvaranin stalno poziva na izjavu Einsteina o postojanju etera. I veliki Dyson, jedan od največih matematičara ovog stolječa (iako je bio u principu fizičar), je nedavno održao predavanje o polju suncokreta na rubu sunčevog sustava, i to sasvim ozbiljno.
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 09:36   #102
Quote:
El Tomo kaže:
[B]Ajde nemoj tako - možda imamo oprečna mišljenja, ali zanimalo bi me još toga, ovo oko veze homeopatije sa poljem nulte energije, biofotonima, itd.



Gledaj, ali isto tako ti je i na drugoj strani. Jako teško imaš doista objektivne znanstvenike, osim ako istražuju nešto totalno nepoznato i ne znaju kakve bi rezultate trebali dobiti. Naime, svatko ima neku ideju, ili neku teoriju, i uvijek 'navija' za svoju teoriju i rezultat. I rijetko se događa da će objaviti svoj rad ako su mu rezultati negativni, osim ako se radi o zaista velikim stvarima. Znam to iz vlastitog iskustva.

Isto tako postoje krugovi koji navijaju za homeopatiju, i rade istraživanja u kojima natežu rezultate, i takva se istraživanja objavljuju u eminentim CC časopisima. Niti to nije u redu. Jesi li razmišljao o tome? Zato su subjektivni eksperimenti tipa djeluje li nešto ili ne po simptomima totalno nepouzdani.

Zato više volim pristu Benveniste i sličnih, koji traže vezu na mnogo nižem nivou - traže fiziološko djelovanje direktno na stanicama, bez subjektivnosti pacijenata. I jedino se tako može jednostrano dokazati efikasnost homeopatije.

A tradicionalna filozofija homeopatije je obična mumbo jumbo glupost šarlatana prošlog stolječa. Priče kako pripravci koji izazivaju ista simptome kao i bolest liječe tui bolest kada su razrijeđeni, su totalno nedokazani i na jednakom nivou kao i gatanje iz šalice kave.

Ono što radi Benvenista je nešto totalno drugačije od ove klasične homeopatije o kojoj hvaranin govori. Kada radi sa imunoglobulinom E (inače, to je cjepivo protiv hepatitisa), on gleda da li postoji jednaki učinak kada se njegova otopina jako razrijedi. Ig nije otrov za tijelo, on je cjepivo samo po sebi. Benvenista promatra da li voda na neki način 'pamti' djelovanje Ig-a, odnosno medija u kojem se ranije nalazila, te ga kasnije 'oponaša' kada je jako razrijeđena. Dakle, to nije ni približno isto navodnom djelovanju tradicionalnih homeopatskih lijekova gdje se uzimaju otrovi kako bi liječili simptome otrova (dakle, suprotno). I ovo sa Ig ima nekog smisla kako sam ranije pisao. Ali ovo sa klasičnom homeopatijom mi je totalno vračanje.
Je, slažem se s tobom i razumijem stvari o kojima govoriš, o objektivnosti itd.Mislim da znanstvenici o kojima sam ja govorio nemaju s tim veliki problema, Benvenistre i ostali nisu istrazivaci homeopatije. On je slucajno dosao do tog otkrića, zbog jedne pogreske njegove suradnice u razrjedjivanju tih otopina.

Tu je bitno i kakav je tko covjek, jako je bitno, koliko je razvijen.
Poznato je da se ljudima tesko odreci nekih misaonih koncepata koji su im "bili sv", to moze netko samo tko ima osobinu koja se zove "nevezanost" i odlik je naprednijih ljudi.
I svakako mislim da ovi koji su protiv homeopatije imaju veci motiv u tom smislu da to pobiju na neki način, jer su im biokemijski procesi u neku ruku sve i tesko prihvacaju to da postoji nesto iza toga, jos vaznije, na temelju cega sve funkcionira.

No to sto sam govorio su vise zivotne, ljudske stvari, ne toliko znanstvene.

Posebno se slazem i u tome, i ja sam na taj nacin zelio predstavljati stvari, da govorimo o istrazivanjima na nizoj razini kao sto su ta s IgE i slična. Ako na topj razini to stvarno djeluje, onda moraju na neki način djelovati i homeopatski pripravci! Ne može biti drukčije. Samo treba dobro proučiti što i kako, a da bi se to napravilo normalno da treba prihvatiti te čijnenice.

O tome sam govorio kad sam stavio one isjecke iz knjige.

Ako svaka molekula ima svoj energetski potpis, sto je Benveniste prvi dokazao a potom i drugi, i ako taj potpis zaprvo obavlja neku funkciju, onda je to to.

Premda nisam potpuno upoznat, ne slazem se s tobom o filozofiji homeopatije. Neka znanja iz proslosti, npr iz veda in drugog su cesto vrlo napredna i naprednija opd onog sto znanost danas zna. Ali opet kazem, o tome ne znam mnogo. No mislim da cu se javiti jos i na tu temu. A sto se tice ovezanosti s Poljem nulte točke, malo se spominje iu zadnjem odlomku koji sam postao.
Mislim da stvarno ne mogu ja tu predociti cjelokupnu sliku (cak i ako je ja možda vidim), vec eventualno temu po temu iz kjnige pa da se tako možda stvori cjelokupna slika. A ako ne zelis to cekati, imas opciju koja je najbojla i koju sam vec predlagao (sama kjniga koja je izvanredna, da sam ja znanstvenik na biop kojem području, smatrao bih svojom dužnošću da je pročitam)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 09:46   #103
I još nešto, Benvenistovo otkriće su novinari prozvali dokazom homeopatije.
Ono to u neku ruku i je, dokaz na osnovu čega homeopatija djeluje (na osnovi tih energetskih potpisa itd) no njegovo otkriće je i mnogo više)

A to što je to u neku ruku potvrda homeopatije ne isključuej činjenicu da homeopatski liječnici mogu nogo griješiti, biti nevješti itd. Mislim da cijela stvar još nije ni približno dobro isrtažena, a kad bude onda će i rezultati biti na razini.
Mislim, samo mislim, da još nije provedeno dovoljno pravi isrtaživanja o homeopatskim pripravcima (dvjno-slijepih, placebo) ali neka takva su obavljena i pokazala su uspjesnost kod astme, upale disnih putova kod djece i jos nekih stvari. To je u zacecima, a u zacecima je zato sto vecina jos ne prihvaca stvarnost koju ej Benvenicete otkrio.

Albert-Fritz Popp je rado s tim biofotonskim emisijama, ali nesto i shomeopatijom. On je npr. jednu zenu obolelu od raka, otpisanu od lijecnika, izlječio pomocu ekstrrakta imele.
No on nije istrazivao homeopatiju vec biofotonske emisije, ali tijekom tih pokusa mu je to uspjelo, i to je velika stvar iako nije znanstveno isrtazivanje s temom kako homeopatija djeluje na rak itd. To bi trebao netko drugi napraviti. Ovi su dali temelje, i sad nizi znanstvenici trebaju to razraditi.
A to sto je njemu uspjelo je velika stvar, ne znam da li poznajete i li ste pozbavali nekoga oboljelog od raka pa da mozete to shvatiti.
A s druge strane, oglo bi se reci da laze. No meni se cini da bi to bilo isto kao da je Einstein nesto takvo tvrdio pa da je lagao.

Dakle, treba zanemariti pogresna homeopatska istrazivanja, pogresno provedena i navucena, toga ima svagdje, vjerojatno ne samo u homeopatskim istrazivanjima.

Imamo te temelje, o kojima sam govorio.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 13:57   #104
El tomo sam si od sada. Neda mi se vise trosit vrijeme ovdje. Biofotoni i sl fore su mi malo far fetched. A da ne govorim o trenutacnoj komunikaciji izmedju celija i ostale forice.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 14:17   #105
AxMi .... sto si tako full of shit, bog ga jebo ?!

Idi, ko te jebe, ne moras se ni mijesat i svakom loncu poklopac biti. Jel te ko tjera da se javljas na teme o kojima nemas pojma ? Nije ! Also !

Zdrav ti bio i nitko od tebe nikad nista ne procitao

Aj, Bok !

Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 14:21   #106
www.rialian.com/rnboyd/dna-wave.doc
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 21:40   #107
"Ako svaka molekula ima svoj energetski potpis, sto je Benveniste prvi dokazao a potom i drugi, i ako taj potpis zaprvo obavlja neku funkciju, onda je to to."

Energetski potpis?????? Daj molim te malo pobliže elaboriraj te dokaze.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 22:09   #108
Quote:
Lame Deer kaže:
AxMi .... sto si tako full of shit, bog ga jebo ?!

Idi, ko te jebe, ne moras se ni mijesat i svakom loncu poklopac biti. Jel te ko tjera da se javljas na teme o kojima nemas pojma ? Nije ! Also !

Zdrav ti bio i nitko od tebe nikad nista ne procitao

Aj, Bok !

Zato sto sam za razliku od tebe ucio nesto u skoli i necrpim svoje znanje iz blago receno sumnjivih izvora na netu.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 00:21   #109
Quote:
kumek kaže:
"Ako svaka molekula ima svoj energetski potpis, sto je Benveniste prvi dokazao a potom i drugi, i ako taj potpis zaprvo obavlja neku funkciju, onda je to to."

Energetski potpis?????? Daj molim te malo pobliže elaboriraj te dokaze.
Kao što sam već rekao, ja nisam nekakav znanstvenik, pa ne mogu bog zna što tu sam elaborirati, ali mislim da pjednostavno omalo razuijem i povezujem neke stvari, te da imam toliko potrebnu objektivnost i otvorenost, i slucajno pristup odredjenim informacijama.
Tako cu i ovaj put kao odgovor predociti odlomak iz knjjige koji ce ti dobro objasniti stvar (a za cinjenice naveden eu njnemu postoje brojne reference):


U bijeloj prijenosnoj kućici u Clamartu, staromodnom pariškom predgrađu, na vrhu posebne konstrukcije kucalo je maleno srce. Na životu ga je održavao mali tim francuskih znanstvenika koji su mu dovodili pravu kombinaciju kisika i ugljikovog-dioksida što je bio dio najmodernije kirurške tehnike za presađivanje srca. U ovom primjeru nije bilo ni davatelja ni primatelja; srce već dugo nije služilo svojemu vlasniku, čistokrvnom zamorcu pasmine Hartley, i znanstvenike je zanimao samo sam organ i način njegovog reagiranja. Primijenili acetilkolin i histamin, dva poznate sredstva za proširivanje krvnih žila (ili vasodilatora), te suprotno djelujuće agoniste atropin i mepiramin. Potom su izmjerili koronarni tok i mehaničke promjene kao što je na primjer prosječna brzina kucanja srca. Nije bilo nikakvih iznenađenja. Kao što su i očekivali, histamin i acetilkolin prouzročili su povećan protok krvi u srčanim arterijama, a mepiramin i atropin su ga smanjili. U tom pokusu bilo je neobično samo to da uzrok promjena nisu bile same farmakološke kemikalije, nego niskofrekventni valovi elektromagnetskih signala stanice koje su prije toga snimili posebnim senzorskim transduktorom i računalom sa zvučnom karticom. Signale u obliku elektromagnetskih valova na frekvenciji manjoj od dvadeset kiloherca dovodili su u srce zamorca i tako ga ubrzavali na isti način kao što bi to činile kemikalije.1 Signal je djelotvorno zamijenio kemikalije zato što je signal zapravo «potpis» molekule. Znanstveni tim koji je s njim uspješno nadomjestio original bio je tiho svjestan eksplozivne prirode svojeg postignuća. Svojim radom su tako reći bacili na koljena uobičajene teorije o molekularnom signaliziranju i sporazumijevanju između stanica. Prvi su laboratorijski dokazali ono što je nedugo prije toga pretpostavio njemački biofizičar Fritz Popp: da svaka molekula u svemiru ima jedinstvenu frekvenciju i da je jezik kojime govori svijetu zapravo njezin rezonantni val. Dok je Popp razmišljao o širim implikacijama biofotonskih emisija, francuski znanstvenik je istraživao obrnuti proces: učinak te svjetlosti na pojedine molekule. Popp je pretpostavljao da biofotonske emisije orkestriraju svim tjelesnim procesima, a istraživač iz Francuske otkrio je kako to točno djeluje. Biofotonske vibracije u tijelu koje je Popp promatrao prouzrokovale su da molekule vibriraju i stvaraju vlastiti frekvencijski potpis, koji predstavlja jedinstvenu pokretačku snagu, a također i sredstvo za komuniciranje u tijelu. Francuski znanstvenik je zastao i osluhnuo te jedva čujne titraje te začuo simfoniju svemira. Svaka molekula našeg tijela svira vlastiti ton koji se čuje po cijelom svijetu. To otkriće predstavljalo je trajan i mučan otklon u karijeri francuskog istraživača Jacquesa Benvenistea koji je sve do osamdesetih godina dvadesetog stoljeća stupao predvidivim putom uglednog znanstvenika. Benveniste je kao doktor medicine radio u pariškom bolničkom sustavu nakon čega se prebacio na istraživanja o alergijama i specijalizirao za mehanizme alergija i upala. Bio je imenovan ravnate3ljem istraživanja u Francuskom narodnom institutu za zdravlje i medicinska istraživanja (INSERM) te se proslavio otkrićem trombocitnog aktivacijskog faktora (PAF), važnog činitelja u alergijama kao što je astma.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 15:25   #110
Quote:
AxMi-24
Zato sto sam ....... ucio nesto u skoli i necrpim svoje znanje iz blago receno sumnjivih izvora na netu.
A onda si sigurno naučio i da je kibernetika teorija prijenosa, uporabe i spremanja informacija jer je još Norbert Wiener u svojoj prvoj knjizi napisao da informacija jest nešto drugo nego energija i masa, iako ih treba za prijenos i za spremanje.

I da postoji sumnjiv link
I sigurno znaš za ovog sumnjivca

Evo još malo sumnjivac nr. 2

Ovdje ima svega i svačega, za moj ukus malo previše mambo-džambo hokus pokus svaštarija, ali vrijedi možda pogledati
čušpajz

Namjerno sam preskočila hrpetinu "sumnjivih linkova" jer ovo je ipak forum znanost pa da ne bi dodavala "ulje na vatru".
Iako većinom ne sudjelujem u raspravama, drago mi je da postoji ekipa poput hvara i el Tome jer samo polarizacija(po mom skromnom mišljenju) može dovesti do nekih otkrića i spoznaja i proširiti vidike. I tu volim citirati W. Reicha koji je rekao da je svatko negdje u pravu, samo treba otkriti gdje.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 15:45   #111
Prva linka bas nekuzim. Kakve veze imaju sa eterom i sl???

Treci je divan samo sto se malo kosi sa epksperimentalnim dokazima. Vec je vise puta mjerena brzina gravitacije i ona je 1c i nista drugo.

A i link nije bas nesumnjiv ako ce mo iskreno. Metaresearch i sl
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 16:02   #112
Prvi link u sebi sadrži imena Peter Marcer i Peter Gariaev. Oni se između ostalog, navode kao autori eksperimenta za koji je Lame Deer ostavio gornji link.

Dio tog prvog linka je i Nobelovac s drugog linka. Tek toliko da za početak opovrgnem tvoju tvrdnju da su izvori LD-a sumnjivi internet tekstovi.

Naravno, u moru svega se nađe i hrpa noname gluposti(pa sam stoga izbjegavala hrpetinu imena i linkova koji nude vrlo zanimljive teorije, ali nemaju "dovoljno znanstvenu pozadinu" - jedan od njih je i Finac Matti Pitkänen i Topological Geometrodynamics (TGD)), ali baza svega mi se uopće ne čini hokus-pokus i čiribu-čiriba.

Kakve veze ovi linkovi imaju s teorijom etera shvatit ćeš ako si dadneš truda i pročitaš ih pa sam pronađeš link. Ne pada mi napamet da ti "guram nešto u usta".
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 16:08   #113
To sto je neko nobelovac neznaci da sve sta kaze je istina.

Prvi link je o cybernetici tako da zbilja... Ako hoces nesto o eteru i sl pokazat daj link pa da pogledamo. Trosit vrijeme na trazenje linka je malo bedasto.

A ako je dobar ko i treci (koji je po tebi jako dobar) onda je vjerojatno bacanje vremena i njega citat.

Evo tebi jedan pravi link www.google.com pa kad nadjes clanak koji opisuje kako je mjerena brzina gravitacije i koji je rezultat (1c) onda se javi
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 16:17   #114
Meta dolazi iz grčkog jezika μετα što znači izvan, iznad, ponad i uglavnom se upotrebljava kao prefiks.

Naravno, ne treba uopće spomninjati da je tvoje gnušanje izazvano negativnom asocijacijom i konotacijom te riječi koja se poistovjećuje u negativnom kontekstu mambo džambo alternativnih priča, međutim, kao jedan znanstvenik trebao bi promtrati stvari bez emocionalno uvjetovanih asocijacija sa odmakom dok se ne dokaže suprotno.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 16:20   #115
A ne. Mene je interes za clanak prosao kod tvrdnji o brzini gravitacije. Eksperimenti daju da je brzina gravitacije 1c i nista drugo.

Ono o meta je samo indikacija da se radi o bezveznom clanku sto se i uspostavilo citanjem istog.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 16:27   #116
i btw.

nisi me shvatio...nisam ti savjetovala da tražiš određeni link - link znači, između ostalog i povezanost. dakle, moj savjet ti je bio da pročitaš tekstove sa ovih linkova i pronađeš povezanost(a ne određeni www. link).

ili i ti spadaš u onu lijenu generaciju kojoj fali kreativnosti i ne da im se mrdnut guzicom jerbo su sve naučili dobiti na pladnju?

stvarno sam mislila da te LD bespremetno vrijeđa; ali na temelju ovoga što si sada napisao, pitam se koliko je u pravu.

i još nešto: ne pada mi napamet tražiti linkove(veze) za tebe i nekog drugog; ako hoćete i ako vas zanima, tražite ih sami.

nisi u stanju shvatiti niti što sam napisala u par rečenica, a ti bi da ti ja još i linkove vadim?!

i mene je prošlo da ti objašnjavam i vadim linkove kada vidim koliko si uskogrudan i isključiv.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 17:17   #117
Quote:
El Tomo kaže:
Joj daj hvaranine, molim te!!!! Pa dobro, je li ti znaš što ovdje pišeš? Pa ne moraš povjerovati svakoj gluposti koju nađeš na netu, a odgovara onome kako razišljaš. Kinin je poznati lijek od malarije star nekoliko stolječa. I uzimanje kinina ne izaziva nikakve efekte malarije. Naime, da bi ti lijek uopće bio efikasan, moraš ga početi uzimati prije zaraze malarije, i najčešće 95% vremena uzimanja lijeka nisi izložen malariji, a kamo li oboljevanju. Ja sam uzimao preparat kinina 3 mjeseca i ništa mi nije bilo. Neki ga uzimaju i po nekoliko godina. I opet im ništa ne bude.

nista nisi pobio

taj kinin je naravno razrijeden i zato nemos dobit simptome
__________________
Hvali more, drž' se Hvara
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 17:25   #118
Quote:
El Tomo kaže:
Hvaranine, molim te ne širi dezinformacije i neistine!! Homeopatski lijekovi nisu zdravstveno odobreni lijekovi nigdje na zapado, čak niti u SAD-u koja je bastion homeopatije i ondje je ona najviše raširena. Homeopatski pripravci su ondje pod strogom kontrolom i smatraju se jednakim kao mikrobiotika ili bilo koji drugi pripravak. Ali ONI NISU LIJEKOVI. Isto tako homeopatski liječnik NIJE AUTORIZIRANI LIJEČNIK, nije zdravstveni djelatnik. Tako da priče kako je homeopatija vani prihvačena prakse su krive. Pogledaj malo one linkove koje sam ti dao - tamo su ti odredbe i zaključci različitih komisija, znanstvenih, kongresnih, te odluke FDA - 'ministarstva' koje odobrava lijekove za tržište, gdje je jasan stav kako homeopatija nije medicina i njezini pripravci nisu lijekovi, već jasno naglašava da nije dokazano njezino djelovanje, i da je svako izjavljivanje kako neki homeopatski pripravak liječi te i te bolesti podložno sudskoj zabrani prodaje takvog pripravka. Imaš i cijeli niz pripravaka koji su na deklaraciji tvrdili da liječe pojedine bolesti, nakon čega su zabranjeni a njihovi vlasnici sudski gonjeni. Pa zar ti misliš da će neki pripravak dobiti status lijeka tek tako? Pa problem je i ovim 'normalnim' lijekovima da dobiju dozvolu za prodaju, i to tek nakon mnogih opita i testiranja, i tek kada se jednostrano odredi njihov učinak i nuspojave. A kamo li nekakvi homeopatski pripravci, za koje niti nije jasno utvrđeno djeluju li ili ne.

ha znaci osim sta san glupo jos san i lazov

ako mi ne vjerujes da san od normalnog doktora u normalnoj ordinaciji dobija homeopatski lijek (doktor je cak naglasija da je to homeopatski lijek) onda mi vise nemamo sta pricat

pa nakraju cu ti jos morat strogo znanstveno sa referencama iz biranih casopisa morat dokazivat cak i da san se usta ujutro


to prelazi sve granice i tako vise nemozemo pricat
__________________
Hvali more, drž' se Hvara
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 19:32   #119
Quote:
hvar kaže:
nista nisi pobio

taj kinin je naravno razrijeden i zato nemos dobit simptome
Joj daj ne lupetaj,molim te, ako ne znaš o čemu se radi. Ljudima zaista možeš diči živac kada ovako tvrdo i uporno zastupaš svoju tezu iako je očito da si u krivu. Pa ako već jesi u krivu, daj to prihvati i idi dalje.

Odi u ljekarnu ili zavod za javno zdravstvo (mislim da ljekarne ne drže lijekove protiv malarije), pitaj da ti daju kinin, pa čitaj što piše (traži recimo chloroquine, chinin, chinidin). To ti je onaj papirić što ga dobiješ u kutiji sa tabletama
I ako pročitaš, vidjet češ da jedna tableta sadrži 250 mg preparata kinina. Najčešće uzimaš po dvije tablete odjednom. E sada, ako je tebi 500 mg razrijeđeno, e onda stvarno ne znam...

Sa 500 mg doslovno konja razvališ. A opet ne izaziva nikakve efekte. Zato ne pričaj o nečemu o čemu nemaš informacije i saznanja. I ako ti je tu kinin u tragovima... no comment
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 19:41   #120
Quote:
hvar kaže:
ha znaci osim sta san glupo jos san i lazov

Izvini, ali ja to nisam rekao, niti tako ne mislim. Uostalom, tebe osobno ne poznajem pa o tebi niti ne mogu donositi nikakav sud. Niti ne želim. Komentiram tvoje napise, a ne tebe osobno.

ako mi ne vjerujes da san od normalnog doktora u normalnoj ordinaciji dobija homeopatski lijek (doktor je cak naglasija da je to homeopatski lijek) onda mi vise nemamo sta pricat

to prelazi sve granice i tako vise nemozemo pricat
Gledaj, homeopatski pripravak NIJE LIJEK, i kao takav se ne smije prodavati niti reklamirati. Dakle, zabranjeno je govoriti kako taj i taj homeopatski lijek liječi to i to, ako to nije klinički dokazano. I tu je kraj bilo kojoj diskusiji o homeopatskom pripravku kao lijeku. Tako je u SAD-u, tako je u Francuskoj i Velikoj Britaniji.

Liječnik može pripisati homeopatski pripravak ako vjeruje da može pomoći. Zašto ne? I naravno da će naglasiti da se radi o homeopatskom pripravku, jer u principu u tome i leži njegova djelotvornost - placebo učinak autosugestivnosti i samouvjeravanja kako si dobio čudotvoran lijek koji će ti pomoći i izliječiti sto posto sigurno. Djed mi je uvijek pričao kako je radio tablete aspirina od brašna tamo 50-ih godina i dijelio baki svaki puta kada ju je boljela glava. I gle čuda, odjednom bi je glava prestala boljeti. Što je najbolje, poslije su i drugi od njega tražili te tablete 'aspirina'. A valjda je i obično brašno tip 500 homeopatski pripravak....

Liječnik ti također može predložiti dijetu (koja nije lijek), makrobiotiku (koja također nije lijek niti je medicinski regulirana), može te ohrabriti i 'podići' sugestijom... ne kažu badava da je 50% uspješnosti liječnika ne u liječenju, lijekovima i pravilnom dijagnosticiranju (iako je i u tome), već u psihološkoj 'obradi' pacijenata, i po tome se razlikuju odlični liječnici od onih dobrih. Ako te liječnik uvjeri da će neki lijek djelovati, može se dogoditi da ti stvarno bude bolje.
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.